در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > گردشگری > آداب و رسوم > شکستن تخم مرغ برای دفع چشم نظر
کانال تلگرام کوروش

شکستن تخم مرغ برای دفع چشم نظر

break the eggs avoid eye شکستن تخم مرغ برای دفع چشم نظر

آسمونی : همه ما شنیده یا دیده ایم که چشم زخم باعث درد یا بیماری یا حتی مرگ افرادی در اطرافیان ما شده است.

قدیمی‌ها خیلی به چشم و چشم‌زخم و شورچشمی اعتقاد دارند و رسم‌هایی دارند برای دفع چشم‌زخم که یکی‌ از آنها «تخم مرغ شکستن» است.

ایده‌ی این مراسم آن است که تخم مرغ بطور عادی با فشار دو انگشت نمی‌شکند و چیزی که باعث شکسته شدن تخم مرغ می‌شود، نیروی چشم فرد شورچشم است که از نظرخورده به تخم مرغ منتقل می‌شود.

تخم مرغ شکستن برای دفع چشم زخم

 شرح آن بدین ترتیب می باشد که تخم مرغی را برداشته و سر تخم مرغ را به اسم مادر و ته ان را به اسم پدر و نشانی که معمولا یک خط و یا یک دایره بود، می گذاشتند و آنگاه اسامی کسانی را که فکر می کردند ممکن است شخص را چشم زده باشد.

مانند همسایه دست راستی، همسایه دست چپی، عمه خانم و خاله خانم و غیره را نام برده و به نیت هر کدام از آنها هم یک علامت روی تخم مرغ می گذاشتند.

پس از آن یکی از لباس های چرک شخص را برداشته، تخم مرغ را همراه قدری نمک و ذغال در میان آن قرار می دادند. پس از آن سکه ای را از جهت ضخامتش روی تخم مرغ می گذاشتند به طوری که انگشت شست روی سکه باشد و توسط آن فشاری به تخم مرغ وارد می آوردند.

این کار را ادامه می دادند تا سرانجام تخم مرغ بشکند و در هنگام شکستن اسم هر کسی که برده شده معلوم می شد که او شخص را چشم زده بود و پس از انجام این اعمال کمی از زرده تخم مرغ را به کف پا و سر شخص می مالیدند و آن سکه را هم نگاه داشته به فقیری می دادند و به این ترتیب فرد خاطی پیدا می شد و شخص نیز از شر چشم زخم راحت می گشت.

 

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2٫67 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=84833
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

نوروز خداحافظ …

با برگزاری سیزده به در، جشن های نوروز ایرانی ها برای سال نو هم تمام …

5 نظرات

 1. کسی هست که اینکارو انجام بده ؟؟؟؟؟؟

 2. مهدی سرزهی

  آیا شکستن تخم مرغ برسربیمار که گذشتگان ما انجام می دادند علمی بوده است، همان گونه که دربالا توضیح داده شد همه ی موجودات و انسانها ازخودانرژی هایی ساطع می کنند که این انرژی ها دربعضی مواقع به صورت فوری و بدون وقفه به انسانها برخوردمی کند که درقرآن نیزبه عنوان چشم زخم یادشده است و دربعضی مواقع به صورت قدم به قدم و آهسته وارد بدن می شود و انواع و اقسام مریضی های ناعلاج و گوناگون را درپی دارد. ناگفته نماند انسانها با اعمال و رفتار های درونی و ناشایست ، بیشترین ضربه رابه خود واردمی کنند که لطمات آن از انرژی های بیرونی نیز بیشتر می باشد همان گونه که حدیث داریم انسان حسود اولین کسی را که ازبین می برد خودش می باشد و….
  تخم مرغ شکستن برای افرادی است که قبلاً با آیات قران پیشگیری ننموده اند یا همراه خود این آیات راندارند و… اینجاست که گذشتگان ما علاوه براستفاده از آیات قران ازتخم مرغ به عنوان سلاحی کارآمد برای جذب انرژی های ساطع شده و منفی ازچشم زخم که بیشتر سربیمار را احاطه کرده و احساس سنگینی و سردرد می کردند استفاده می شده است . این انرژی ها هم مانند سیاه چاله ها درفضا انرژی های منفی بیمار رابه طرف خود می کشانند ، سپس همانند بادبادک که حجم آن پرمی شود دچار انفجار می شود و آن انرژی را خنثی می کند .
  ( لیکن اینکه اسم طرف مقابل را کسی که تخم مرغ راشکسته عنوان کند از مردانگی به دور است و انسانهای بزرگ به هیچ عنوان اینچنین کاری رانمی کنند که باعث آبرو ریزی و دشمنی و غیبت و بدگمانی شود.)

 3. حقیقت داره

 4. ناشناس

  با اینکه بنده ادم خرافاتی نیستم ولی این روش رو بارها دیدم به چشم که روی افراد مختلف به صورت آنی جواب داده و انواع مشکلات (مرض ها) رو حل کرده.
  افرادی که به این روش اعتقاد ندارند، یا درست پیاده نکردند و یا تا به حال اصلا پیاده نکردند و فقط به خاطر روشن فکری و اینکه به خرافات اعتقاد ندارند چشم بسته می گن این چیزا الکیه و …
  بنده هم یک جوون 25 ساله هستم که دارم توی قرن 21 زندگی میکنم و به اندازه شما درست و غلط رو نسبت به شواهد میتونم تشخیص بدم.
  این مطلب رو گفتم چون دیدم تعدادی از دوستان خوب ما توی اینترنت این روش ها رو خرافات فرض کردند.

 5. به نظر من واقعا حقیقت داره

  به نظر من واقعا حقیقت داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی