آسمونی
افراد معروف

پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

ثبت نام لاتاری

prince harry پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

پرنس هری، پسر کوچک چارلز و دایانا، شاهزاده و شاهدخت ولز، ششمین وارث پادشاهی بریتانیا است . با آسمونی همراه باشید تا با این شاهزاده جوان بیشتر آشنا شوید . 

prince harry11 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

بیوگرافی پرنس هری :

هری فرزند دوم چارلز و دیانا، روز ۱۵ سپتامبر ۱۹۸۴ در بیمارستان سنت مری در محله پدینگتون لندن به دنیا آمد و ۲۱ دسامبر همان سال در کلیسای سنت جورج شهر ویندزور در غرب لندن توسط دکتر رابرت رانسی، اسقف اعظم کانتربری غسل تعمید داده شد.

prince harry10 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

پرنس هری در لندن در کودکستان “جین مینورز” و مدرسه “ودربی” آموزش دید. بعد به مدرسه “لودگرو” در بارکشر، شهرستانی در جنوب شرقی انگلستان رفت، جایی که برادر بزرگش هم در آن درس می‌خواند. او تحصیلاتش را در کالج “ایتن” ادامه داد و با نمره “بی” در هنر و “دی” در جغرافی فارغ‌التحصیل شد.

prince harry21 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

هری ۳۱ اوت ۱۹۹۷ میلادی مادرش دایانا را بر اثر سانحه تصادف از دست داد .
هری در آن زمان ۱۲ ساله بود و پدر و مادرش قبلا از هم جدا شده بودند .
او یک بار در مصاحبه ای گفته بود بعد از مرگ مادرش احساس تنهایی میکرده و این افسردگی و تنهایی تا بزرگسالی با او همراه بوده است .

prince harry19 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

هری بعد از کالج در تحصیلاتش یک سال وقفه انداخت. او در این مدت به استرالیا، آرژانتین و آفریقا سفر کرد و وقتش را به کارهای خیریه گذراند. او سال ۲۰۰۶ به همراه سئیسو، شاهزاده لسوتو، کشوری در جنوب آفریقا بنیاد خیریه خودش به نام “Senteble” را تأسیس کرد. هدف این خیریه کمک به کودکان آسیب‌پذیر لسوتو است، کشوری که هری بخشی از این یک سال را در آن گذراند.

prince harry18 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

پرنس هری در سال ۲۰۰۲ وقتی ۱۸ ساله شد، نشان سلطنتی خاص خودش (Coat of Arms) را از ملکه الیزابت دریافت کرد. هری که خود در طراحی این نشان همکاری داشت، برخی نمادهای نشان خانوادگی مادرش را در آن به کار برد.

prince harry12 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

هری بعد از یک سال دوری از تحصیل، به دانشکده نظامی سلطنتی “سندهرست” رفت تا برای کار در ارتش بریتانیا آماده شود. نام نظامی او کاپیتان هری ولز بود. هری ده سال به طور تمام وقت در ارتش بریتانیا انجام وظیفه کرد و در دو عملیات در افغانستان حضور داشت. بعد از عمویش، شاهزاده اندرو که در جنگ فالکلند در ۱۹۸۲ خلبان هلیکوپتر بود، هری اولین عضو خاندان سلطنتی است که تجربه حضور در برخوردهای نظامی را داشته.

prince harry13 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

هری سال ۲۰۱۱ به قطب شمال سفر کرد. هدف او بالابردن سطح آگاهی مردم نسبت به سربازان زخمی نیروهای مسلح بریتانیا بود. او در این سفر با بنیاد خیریه‌ای با نام ” راه رفتن با زخمی‌ها” (Walking with the Wounded) همکاری کرد.

prince harry14 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

پرنس هری در مراسم ازدواج شاهزاده ویلیام با کاترین میدلتون، دوشس کمبریج که سال ۲۰۱۱ در کلیسای وستمینیستر برگزار شد، ساقدوش برادرش بود. او اعتراف کرد که قبل از ازدواج برادرش دلهره زیادی داشته: “به اندازه خود ویلیام هیجان زده بودم.”

prince harry6 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

ازدواج پرنس هری و مگان مارکل :

هری، شاهزاده بریتانیا و مگان مارکل، ستاره سینمای آمریکا در شهر ویندزور برکشایر، در حومه لندن، ازدواج کردند
این مراسم روز شنبه 19 می 2018 با حضور خانواده سلطنتی و بیش از ۶۰۰ مهمان سرشناس در کلیسای تاریخی سنت جورج برگزار شد.
مگان در لباس عروسی سفید ژیوانشی و احاطه شده در رزهای سفیدی که یادآور پرنسس دایانا مادر شاهزاده هری است، دست در دست پرنس چارلز و در حضور ملکه الیزابت دوم و همسرش پرنس فلیپ، وارد کلیسای قرون وسطایی سنت جورج شدند و در حضور صدها نفر به هری شاهزاده بریتانیا، و ششمین نفر در ردیف تصاحب تاج و تخت بریتانیا، بله گفت.
ساقدوش پرنس هری، برادر بزرگترش، پرنس ویلیام بود. دو فرزند خردسال ویلیام و کیت، شاهزاده جورج و شاهزاده شارلوت، جزو شش ساقدوش خردسال عروس بودند.
بیش از صد هزار نفر برای تماشای کالسکه سلطنتی حامل عروس و داماد وارد شهر ویندزور شده‌ بودند و هزار نفر هم در قلعه برای تماشای ورود و خروج عروس و داماد، خانواده ی سلطنتی و مدعوین، حضور داشتند.

prince harry7 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

prince harry16 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

prince harry17 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

prince harry2 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

prince harry8 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

prince harry4 پرنس هری + بیوگرافی و تصاویر ازدواجش

تازه های مرتبط

بهرام شفیع ؛ بیوگرافی + عکس + مصاحبه اختصاصی

شهاب نظری فر

بیوگرافی نادر فقیه زاده ، طراح ایرانی شرکت خودروسازی BMW + تصاویر

لیلا شاهپوری

بابک فردوسی ، مهندس سیستم ایرانی ناسا + بیوگرافی و تصاویر خاص او

لیلا شاهپوری

زندگینامه شاعر و نویسنده کودک و نوجوان ، مصطفی رحمان دوست

طاهره رضایی

نحوه شهادت سید علی اندرزگو

طاهره رضایی

بیوگرافی محمود دولت آبادی ، آقای رمان ایران

طاهره رضایی

درج نظر