خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟…
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟…

  آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟ /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  از اروگوئه تا روسیه…

  1 2 آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟...

  یک برد، یک مساوی و یک باخت! این ها ضعیف ترین آماری است که یک میزبان در جام های جهانی از خود به جای گذاشته است. این اتفاق در سال ۲۰۱۰ رخ داد. اما در سایر ادوار، میزبانان جام جهانی عملکرد نسبتا قابل قبولی از خود برجای گذاشته اند. با این حال شرایط کنونی روسیه میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و قرار گرفتن این تیم در رنکینگ ۷۰ فیفا در رده بندی روز۷ ژوئن، همه را نسبت به این تیم نگران ساخته است. با هم مروری داریم بر عملکرد میزبانان در جامهای جهانی و مقایسه ای می کنیم با حال و روز فوتبال روسیه

  ۱۹۳۰: رکوردهای جاودانه اروگوئه

  در اولین دوره جام‌جهانی، میزبانی، بهترین تیم وقت فوتبال رسید و اروگوئه اولین تیمی بدل شد که پس از قهرمانی در المپیک، جام‌جهانی را نیز از آن خود کرد. حتی امروز پس از گذشت ۸۴ سال، تیم اروگوئه تنها میزبان در تاریخ جام است که تمام مسابقات خود را در وقت قانونی با پیروزی پشت سر گذاشت. ۴ برد در ۴ مسابقه و به ثمررساندن ۱۵ گل زده و دریافت تنها ۳ گل، حاصل درخشش میزبان بود. علاوه بر آن، حضور ۹۳ هزار تماشاگر در دیدار فینال که بین میزبان و آرژانتین برگزار شد، رکورد بیشترین تماشاگر را به مدت ۲۰ سال، از آن میزبان جام ۱۹۳۰ کرد. در این مسابقات مجموعا ۴۳۴۵۰۰ تماشاگر از مسابقات دیدن به عمل آوردند و میانگین ۲۴۱۳۹ تماشاگر برای هر مسابقه را به جای نهادند. از نکات جالب حضور تماشاگران، به جای نهادن رکورد کمترین تماشاگر در تمام ادوار جام در رقابت‌ همگروهی‌های اروگوئه بود. در بازی رومانی و پرو تنها سیصد نفر شاهد برگزاری مسابقه بودند!

  ۱۹۳۴: چهار پیروزی دیگر برای میزبان

  ایتالیای ۱۹۳۴ به لطف میزبانی و همچنین برد (۷ـ۱) در برابر آمریکا در دور نخست، بهترین آمار جام را به خود اختصاص داد. ۳۰۸ هزار نفر شاهد برگزاری ۱۷ مسابقه این جام بودند (میانگین ۲۱۰۵۹ نفر در هر بازی) یکی از دلایلی که سبب شد آمار تماشاگران در ایتالیا تا این حد کاهش یابد، برگزاری هشت مسابقه دور نخست به صورت همزمان در هشت شهر بود که سبب شد هیچ تماشاگری نتواند بیشتر از یک مسابقه این مرحله را ببیند. در این بازی‌ها ایتالیا در دور دوم با اسپانیا (۱ـ۱) به تساوی رسید تا مسابقه تکرار شود و میزبان امکان پیروزی در تمامی مسابقات خود را از دست بدهد. مسابقه نیمه نهایی آتزوری مقابل اتریش با ۶۰ هزار نفر، بیشترین تماشاگر را به خود دید. رکورد کمترین تماشاگر هم به مسابقه چکسلواکی ـ رومانی در مرحله اول رسید که تنها هشت هزار نفر، آن را دیدند. ایتالیای میزبان، علاوه بر قهرمانی، با ۱۲ گل بیشترین آمار گل زده را به خود اختصاص داد.

  1 6 آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟...

  ۱۹۳۸: حذف میزبان در دور دوم

  در سومین جام‌جهانی، تعداد تماشاگران به ۴۸۳ هزار نفر افزایش یافت (۲۶۸۳۳ نفر برای هر مسابقه). وقتی فرانسه در دور اول بلژیک را (۳ـ۱) شکست داد، بیشترین تعداد تماشاگر آماده دیدن مسابقه این تیم با مدافع عنوان قهرمانی (ایتالیا) شدند. برد (۳ـ۱) ایتالیا، در حضور ۵۸۴۵۵ نفر، اولین حذف میزبان جام‌جهانی را در تاریخ این مسابقات رقم زد؛ فرانسه حذف شد و ایتالیا قهرمان. مسابقه سوئد ـ کوبا با ۶۸۴۶ تماشاگر نیز کم‌تماشاگرترین بازی جام را پدید آورد.

  ۱۹۵۰: رکوردهای تیمی که در فینال باخت!

  هر چند مسابقه تیمهای سوییس و مکزیک تنها شاهد حضور ۴ هزار تماشاگر بود، امّا برزیلی‌ها در مسابقات تیم‌ملّی خود، چنان استقبالی از رقابت‌ها به عمل آوردند که تمام رکوردها شکسته شد. ۱ میلیون و ۴۳۵۰۰ نفر از بازیها دیدن کردند (معدّل ۴۷۴۳۲ نفر در هر بازی) که ۱۹۹۸۵۴ نفر دیدار پایانی بین برزیل و اروگوئه را تماشا کردند. تک گل برزیل در این بازی، رکورد بهترین خط حمله جام را با ۲۲ گل زده، نام میزبان کرد. امّا دو گل اروگوئه مهمترین عنوان را از برزیل گرفت؛ یعنی عنوان قهرمانی را!

  ۱۹۵۴: میزبانی که شاهد یک معجزه بود…

  استادیوم‌های سوییس، بسان اکثر کشورهای قلب اروپا کوچک بودند و تعداد تماشاگران حاضر در جام به ۸۸۹۵۰۰ نفر کاهش یافت تا میانگین تماشاگر در هر مسابقه ۳۴۲۱۲ نفر باشد. کم‌ترین و بیشترین تماشاگر نیز مربوط به یک گروه بود: در رقابت کره‌جنوبی و ترکیه تنها ۳ هزار تماشاگر حاضر بودند و در رقابت آلمان و مجارستان ۶۵ هزار نفر! عمده رکوردهای جام به مجارستان رسید از جمله ۲۷ گل زده در ۵ مسابقه از سوی این تیم. امّا قهرمانی به شکلی معجزه‌آسا به آلمان رسید. تنها یادگاری تیم میزبان هم پرگل‌ترین دیدار تمام ادوار جام بود: سوییس ۵ اتریش ۷

  ۱۹۵۸: آخرین نایب قهرمانی میزبان

  در جام‌جهانی ۱۹۵۸ تعداد تماشاگران به  ۹۱۹۵۸۰ تماشاگر رسید تا میانگین تماشاگر هر بازی به ۲۶۲۷۴ کاهش یابد. دلیل این کاهش، افزایش بازیهای سال ۱۹۵۸ از ۲۶ بازی سال ۱۹۵۴ به ۳۵ بود. کمترین تماشاگر مربوط به مسابقه ایرلند شمالی ـ چکسلواکی بود با ۶۱۹۶ نفر. در بازی فینال هم ۵۱۸۰۰ نفر از مسابقه سوئد میزبان مقابل برزیل دیدن کردند و رکورد بیشترین تماشاگر جام را به جای نهادند. هر چند که سوئد دومین و آخرین میزبانی بود که نایب قهرمان جهان می‌شد. از ۱۲۶ گل زده شده، ۲۳ گل سهم فرانسه بود که بهترین خط حمله را به جای نهاد. سوئد آخرین میزبانی بود که شاهد ردوبدل شدن میانگین گل بالای ۳ در هر بازی بود (۶/۳ در هر مسابقه). اتفاقی که هرگز تکرار نشد.

  1 1 1 آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟...

  ۱۹۶۲: یک میزبانی شرم‌آور

  جام‌جهانی ۱۹۶۲ مایه شرم فیفا و ورزش فوتبال بود. استادیوم‌ها و چمن‌های فاقد کیفیت، بازیهای تدافعی، خشونت هولناک و قضاوت‌های یک‌طرفه به سود میزبان، تنها خاطره‌ای سیاه از مسابقات شیلی به جای نهاد. از دیدار انگلستان ـ بلغارستان تنها ۵۷۰۰ نفر دیدن به عمل آوردند. امّا حضور پرشور تماشاگران در بازیهای میزبان (از جمله رکورد ۷۶۵۰۰ نفر در مسابقه برزیل و شیلی میزبان در نیمه نهایی)، مجموع تماشاگران را به ۸۹۹۰۷۴ نفر (میانگین ۲۸۰۹۶ نفر در هر مسابقه) رساند. شیلی میزبان هم با ۴ برد و ۲ باخت، عنوان سوم جام را از آن خود کرد.

  1 4 آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟...

  ۱۹۶۶: قهرمانی میزبان در معبد فوتبال

  در جام‌جهانی هشتم هم دقیقاً مثل جام‌جهانی ۱۹۶۲، تعداد ۸۹ گل در ۳۲ بازی به ثمر رسید. امّا تفاوت آشکاری میان مسابقات انگلستان با جام‌جهانی شیلی بود. جزیره‌نشینان عاشق فوتبال، استادیوم‌ها را مملو از تماشاگر کردند و با حضور ۱۶۳۵۰۰۰ نفر در طول مسابقات، میانگین ۵۱۰۹۴ تماشاگر برای هر مسابقه به جای نهاده شد. حتی کم‌تماشاگرترین مسابقه (شیلی ـ کره‌شمالی) هم آمار قابل قبول ۱۶ هزار نفر را به خود اختصاص داد. حضور ۹۸۲۷۰ نفر در مسابقه انگلستان ـ فرانسه، رکورد بیشترین تماشاگر را به این مسابقه اختصاص داد و سرانجام مهمترین یادگاری میزبان در فینال به دست آمد. برد (۴ـ۲) در وقت اضافی مقابل آلمان و هت تریک جف هرست در فینال که تکرار ناشدنی بود.

  ۱۹۷۰: عشق به فوتبال در ارتفاع هولناک و هوایی سوزان

  مکزیک با وجود ارتفاع هولناک و گرمای کُشنده، پر از شور هواداران بود. مکزیکی‌ها از بازی‌های تیم خود و دیدارهای بزرگان استقبالی باشکوه به عمل آوردند و چنین شد که با حضور یک میلیون و ۶۰۳۹۷۵ نفر، میانگین ۵۰۱۲۷ نفر در هر مسابقه به جای نهاده شد. هر چند تیم میزبان در مرحله یک‌چهارم نهایی از ایتالیا (۱ـ۴) شکست خورد، امّا هیجان مردم فرو ننشست و حتی در فینال ۱۰۷۴۱۲ نفر شاهد مسابقه برزیل و ایتالیا بودند. برزیل نیز با ۵ گلی که در فینال زد، با ۱۹ گل عنوان بهترین خط حمله جام رانیز به خود اختصاص داد.

  1 5 آیا روسیه ضعیف ترین میزبان جام های جهانی است؟...

  ۱۹۷۴: دومین قهرمانی، این بار در خانه

  یک بار دیگر آلمان غربی فرصت یافت تا قهرمان جام جهانی شود و بار دیگر بیشترین و کمترین تماشاگر مسابقات مربوط به گروه آلمان بود. درست مثل سال ۱۹۵۴ در روز آغازین و در مسابقه آلمان غربی و شیلی ۸۳۱۶۸ نفر و در رقابت آلمان شرقی و استرالیا تنها ۱۰ هزار نفر از مسابقه دیدن کردند. در پایان بازی‌ها تعداد تماشاگران به ۱۷۷۴۰۲۲ نفر رسید که از نظر تعداد، در تاریخ جام جهانی بی‌نظیر بود. اما با توجه به افزایش تعداد بازی‌ها به ۳۸، میانگین تماشاگران هر مسابقه به ۴۶۶۸۵ نفر کاهش یافت بهترین‌ها حمله با ۱۶ گل از آن لهستان شد و عنوان بهترین بازیکن جام به یوهان کرویف هلندی رسید اما مهم‌ترین عنوان از آن میزبان شد که عنوان قهرمانی بازی‌ها بود.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  معرفی دستگاه ها و تجهیزات باشگاه بدنسازی

  تجهیزات باشگاه بدنسازی : ما در این بخش آسمونی سعی کردیم نام اصلی‌ترین تجهیزاتی که …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.