تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > یک ورزشکار در هیچ شرایطی نباید تمرین را تعطیل کند
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

یک ورزشکار در هیچ شرایطی نباید تمرین را تعطیل کند

a-good-family(4)

استادیار دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: بیشترین آمار آسیب دیدگی‌ در تمام رشته‌های ورزشی مربوط به ورزشکاران حرفه‌ای است که پس از پایان هر رقابتی وارد استراحت مطلق غیر فعال می‌شوند.
دکتر مرتضی بهرامی نژاد با بیان این نکته که یک ورزشکار حرفه‌ای حتی پس از پایان رقابتش نباید تمرینات خود را رها نکند، تصریح کرد: اگر یک ورزشکار حرفه‌ای بعد از پایان هر رقابت یا مسابقه‌ای، تمرینات خود را بلافاصله تعطیل و پس از یک وقفه طولانی به دنبال آماده سازی خود باشد برای شرکت در رقابت بعدی دچار افت بدنی شدید می‌شود و دیگر از شرایط ایده‌آل و خوبی برخوردار نخواهد بود.

وی افزود: اگر ورزشکاران حرفه‌ای سایر کشورها رکوردشان سال به سال بهبود پیدا می‌کند به خاطر داشتن یک استراحت کوتاه فعال و انجام تمرینات با حجم کمتر پس از پایان هر رقابت حساس و مهم است. یعنی تمرینات یک ورزشکار حرفه‌ای هیچ وقت تعطیلی ندارد و این طور نیست که پس از اتمام رقابتش تمریناتش را تا شروع رقابت بعدی رها کند اما در کشور ما متاسفانه چون چنین اصولی رعایت نمی‌شود ورزشکار همیشه از این مساله لطمه می خورد.

این استاد دانشگاه کاهش وزن زیاد برای ورزشکاران از جمله کشتی‌گیران را بدترین حالت برای ورزشکار از نظر افت استقامت و قدرت عضلانی عنوان کرد و افزود: کاهش وزن ناگهانی به ویژه نزدیک مسابقات در هیچ رشته ورزشی مورد توجه و اهمیت قرار نمی گیرد. به طوری که ورزشکار روی باسکول شرایط مناسبی دارد اما از نظر استقامت و قدرت عضلانی دچار افت شدید است. بنابراین درصد چربی ورزشکار هنگام کاهش وزن باید ایده‌آل باشد تا کارایی لازم خود را در حین رقابت از دست ندهد.
بهرامی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: هر چقدر درصد چربی ورزشکاری پایین‌تر باشد عملکرد وی نیز بهتر خواهد بود، به ویژه در رشته‌های سرعتی هر چقدر درصد چربی بالا باشد امکان آسیب دیدگی‌ بالاتر و ورزشکار از تمرینات خود بهره کافی را نخواهد برد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=92909
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  ورزش حجم مغز را افزایش می‌دهد

  مطالعات انجام شده در دانشگاه سیدنی غربی نشان داده است که ورزش کردن به خصوص …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.