تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اطلاعات ورزشی > آشنایی با ورزش بوکس
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت

آشنایی با ورزش بوکس

تاریخچه بوکس:

بوکس ورزشی است که در آن حملات و دفاع تنها با مشت صورت می گیرد. بوکسورها دستکش می پوشند و تعداد راندها از سه تا پانزده وقت سه دقیقه ای متغیر است. بین هر دو راند یک دقیقه استراحت وجود دارد

و مسابقه در یک رینگ مربع که با چهار طناب محصور شده است برگزار می گردد.

ریشه این ورزش به سال 1500 قبل از میلاد مسیح و در منطقه مدیترانه برمی گردد که بعدها و در اوایل قرن هجدهم میلادی در کشور انگلستان دوباره ظاهر گشت. البته تا آغاز قرن بیستم میلادی، استفاده از دستکش مجاز نبود و هیچ قانونی خاصی هم در آن وجود نداشت. در سال 1839، اولین قانون این رشته ورزشی تدوین گردید. در این قوانین (که در سال 1853 اصلاح گردیدند) تصویب شد که این ورزش در یک رینگ مربع شکل 24 فوتی که با طناب محصور شده باشد انجام گردد. تمامی این قوانین با الهام از اولین مقررات تدوین شده آن باقی ماند به جز آنکه بوکسور ناک دان شده مجبور بود با اختیار خود تسلیم شده وبه روی زمین قرار بگیرد

و ضربات لگد، هل دادن، ضربات سر و ضربات به قسمت های زیر کمربند حریف، ممنوع اعلام شدند.

در سال 1867، قوانین Marquess به جامعه قهرمانی آمریکا موسوم به Johnl معرفی گردید. از بزرگترین فایترهای بوکس جایزه بزرگ لندن تا تغییر مقررات آن می توان به سولیوان اشاره کرد. اولین رقابتهای قهرمانی جهان، با پیروزی فردی به نام جیمز جی کوربت معروف به جیم جنتلمن همراه بود که توانست در سال 1892، سولیوان را شکست دهد.

بعد از پایان جنگ جهانی دوم، این ورزش به سرعت در شرق آسیا و در دهه 1950 در سراسر آفریقا گسترده شد. در نیمه دوم قرن بیستم میلادی، این رقابتها تنها در رده سنگین وزن ها انجام می شد اما در سال 1904، ورزش بوکس سرانجام به المپیک هم راه یافت. در دهه 1920، اولین جرقه های پیشرفت و شهرت این ورزش در جهان زده شد و البته در این میان رقابت در رده های سنگین وزن معروفیت و محبوبیت بیشتری در بین علاقمندان داشت.

در این زمان، فردی به نام (جک دمپسی) بت مردم محسوب می شد. در اوایل قرن نوزدهم و با گسترش بوکس آماتور، قانون ناک اوت یا همان شمارش ده ثانیه ای برای بوکسور به زمین افتاده و همچنین چند قانون دیگر تصویب و اصلاح گردید.

در حال حاضر، در بوکس حرفه ای، بسیاری از فایترها امتیازهایبسیاری را از ناک اوت کردن حریفان خود میاندوزند.

مختصری از ورزش و اصول بازی :

در ورزش بوکس نیروی بدنی و استفاده از تکنیک دارای اهمیت بسیاری است و به جهت طبیعت خاص این ورزش ، افرادی که دارای عادتهای روانی جنگجویی و مبارزه طلبی می باشند به آن روی می آورند . در این ورزش شهامت و قدرت زیاد مورد نیاز است و تکنیهای آن شامل عملکردهای سریع و عکس العملهای فعال می باشد. ورزش بوکس در راند های 3 دقیقه ای و با کنترل دقیق داور وسط در داخل رینگ انجام می شود . هدف طرفین مبارزه گرفتن امتیاز بوسیله وارد کردن ضربات و به زانو درآوردن حریف می باشد . امتیاز به ضربات کوبنده ای تعلق می گیرد که با مشت بسته بوسیله هر کدام از دستها به طرفین سر ، صورت و یا تنه در بالای کمر اصابت نماید.

وزنهای مختلف بوکس :

مگس وزن تا 48 کیلو. خروس وزن تا 54 کیلو. پر وزن تا 57 کیلو. سبک وزن تا 60 کیلو. نیم وزن سبک تا 63.5 کیلو. نیم وزن تا 67 کیلو. میان وزن سبک تا 71 کیلو. میان وزن تا 75 کیلو. نیم سنگین تا81 کیلو. نیم سنگین تا81 کیلو. سنگین وزن تا91 کیلو. فوق سنگین تا 91+ کیلو.

زمان مسابقه :

در کلیه مسابقات جهانی و المپیک و دیگر مسابقات رسمی وقت مسابقه سه دوره (روند) سه دقیقه ای تعیین شده که بین هر روند یک دقیقه استراحت خواهد بود. در مسابقات دو جانبه تعداد دوره ها به همین ترتیب خواهد بود .لیکن در صورت توافق طرفین می توان در 4 دوره 3 دقیقه ای یا 6 دوره 2 دقیقهای مسابقه را انجام داد . هر شرکت کننده مجاز است یکنفر کمک و یک نفر دستیار داشته باشد که او را هنگام استراحت بین هر روند تر و خشک کند.

ابعاد و اندازه رینگ بوکس و دیگر لوازم آن :

رینگ در تمام مسابقات باید به شرح ذیل باشد : 1- اندازه رینگ بوکس حداقل 4.90 متر در 4.90 مترو حداکثر 6.10 در 6.10 متر مربع است . 2- کف رینگ باید مسطح و محکم و اقلا 50 سانتیمتر ار لبه خارجی طنابها به بیرون ادامه داشته باشد. 3- کف رینگ باید با نمد یا لاستیکی به قطر حداقل 1.50 و حداکثر 1.90 سانت پوشیده شود و روی آن پارچه برزنتی محکمی بطوریکه نمد یا لاستیک و تمام سطح رینگ را بپوشاند کشیده شود . 4- سه رشته طناب اطراف رینگ به ضخامت حداقل سه سانتیمتر و حداکثر 5 سانتیمتر باید کشیده شود بطوریکه فاصله طنابها از کف رینگ به ترتیب 40 و 80 و 130 سانتیمتر باشد. طنابها باید در هر سمت در محل متساوی با پارچه ای به عرض 3 الی 4 سانتیمتر متصل باشد.

دستکشها :

دستکشهای مسابقه هر یک باید به وزن 8 اونس ) 227 گرم باشد بطوری که وزن چرم روکش دستکشها و محتویات آن مساوی باشد ) با 4 اونس روکش چرمی و 4 اونس محتویات آن ) البته در تمرینات از دسکشهای 12 و 14 و 16 اونس استفاده می شود . محتویات داخل دستکش نباید جابجا و روی چرم روکش دستکش بریدگی داشته باشد . بند دستکشها باید بدون سر فلزی و در پشت مچ دست بسته شود .

بانداژها :

باندازها باید از نوعی که در پانسمان زخم به کار می رود بطول 2.5 متر و عرض 4.5 سانتیمتر استعمال شود .لیکن در مورد باندازهای زخیمتر برای هر دست فقط 2 متر مجاز می باشد .

لباس شرکت کننده :

کفش یا پوتین سبک و بدون هیچ پاشنه ای – شلوار کوتاه که تا نیمه ران برسد و زیر پیراهن رکابی که سینه و پشت را بپوشاند و در صورتیکه پیراهن و شلوار یکرنگ باشد در کمر باید توسط باندی از رنگ دیگر مجز ا باشد. تبصره : 1- منظور از کمر خط تصوری است که از ناف تا بالای لگن خاصره می باشد . 2- استعمال کلاه محافظ دندان لاستیکی و بیزه بند کاپ دار از انواع المنیوم یا کائوچویی مجاز است 0در مسابقات آماتوری و الپیادها و جهانی اجباری می باشد ) 3- استعمال کمربندهای چرمی و سگکهای و هر نوع اشیا ممنوع است . 4- استعمال روغن وازلین و شبیه آن بصورت و تمام بدن و انواع مشکوک آن که برای حریف زیان اور است مجاز نیست . 5- استفاده شلوارهای بافتنی و انواع شلوار شنا می باشند.

لوازم رینگ :

عبارتند از 2 عدد سینی چوبی که در آن مقداری کلیفون برای کف پاها و 2 عدد چهار پایه و دو بطری آبخوری و دو لگن خاک اره و دو سطل آب و میز و صندلی کافی برای و زنگ و کرنومتر دقیقه و ثانیه شمار و یک جعبه کامل لوازم کمکهای اولیه پزشکی .

کلاه محافظ :

برای جلوگیری از صدماتی که به سر و صورت وارد شده و در برخی موارد بسیار خطرناک بوکسورها موظفند در مسابقات و تمرینات از کلاه محافظ استفاده نمایند . این نوع کلاهها که توسط شرکتهای مختلف ساخته می شود برخی از سر و دماغ و دهن و گوشها و گونه ها محافظت می کنند و برخی دیگر فقط ناحیه سر و گوش و گونه ها را می پوشانند که انتخاب نوع کلاه با کمیته برگذاری مسابقات است که قبلا تصمیم گیری می نماید.

نحوه برد و باخت در مسابقات بوکس:

به دو طریق بوکسور برنده تعیین می گردد :

الف) برد با امتیاز : هر دو بوکسور قبل از شروع مسابقه طبق مقررات دارای 20 امتیاز هستند . بر مبنای ضربات خورده شده که مجموع آنها را بر 3 تقسیم کرده و حاصل آنرا از 20 کم کرده و در ورقه داوری ثبت می نمایند . مثلا ( بوکسور برنده 20 و بازنده 18 ) یعنی بوکسور بازنده 6 ضربه از حریف دریافت کرده و هیچگونه ضربه ای نخورده است. اگر بوکسور بازنده نیز ضرباتی زده باشد این محاسبه پس از کسر ضربات انجام خواهد شد. این محاسبه در یک دقیقه وقت استراحت توسط داوران کنار انجام میشود.(داور وسط حق دادن امتیاز کتبی را ندارد)

ب) برد با ضربه فنی : به طور معمول هر گاه بر اثر ضربه ای بجز دو کف پای بوکسور جای دیگر او مانند لگن و دست و زانو و غیره با کف رینگ تماس بگیرد ( با لیز خوردن اشتباه نشود ) یا روی طناب بی حال افتاده و یا تلو تلو خورده به زمین بیفتد داور باید به او 10 ثانیه فرصت بدهد و این اوقات را با شمردن بلند و انگستان به بوکسور تفهیم کند. هرگاه بوکسور تا قبل از رسیدن به شماره 8 آمادگی خود را اعلام کند و داور تشخیص دهد که او سرحال و آماده مبارزه است دیگر از گفتن شماره 9 و 10 خودداری کرده و با گفتن کلمه بوکس مبارزه را مجددا آغاز می نماید. هرگاه بوکسور در شمارش 8 اعلام آمادگی کند ولی این اعلام از روی غیرت و به توصیه دوستان و تماشاگران باشد ولی قدرت و توان حفظ تعادل خود را نداشته باشد داور به شمارش ادامه داده و او را ناک اوت محسوب می کند . در اینگونه مواقع ریفری باید با صدای بلند نوع ناک اوت و جلوگیری از ادامه بازی او را با کلمات بین المللی اعلام کند.

اصطلاحات و کلمات به شرح ذیل است :

1- knockout ) K.O ) بوکسور با شمارش 10 ثانیه قادر به ادامه بازی نمی باشد . 2- R. S. C ریفری بازی را یکطرفه اعلام می کند . 3- R.A.T بوکسور از ادامه بازی خودداری کرده است.

توضیح اینکه: در مواقع شمارش بوکسور مقابل باید به دورترین گوشه سفید (بی طرف) رینگ رفته و بدون تکیه دادن به طناب منتظر نتیجه شمارش برای بوکسور زمین خورده باشد تا مادامیکه بالای سر بوکسور زمین خورده ایستاده باشد داور حق شمارش ندارد.

نحوه امتیاز دادن در مسابقه بوکس :

ضربه ای که با 4 بند انگشت بدون برخورد به مانعی به نقاط مجاز بدن حریف وارد می شود یک امتیاز خواهد داشت و برنده بر طبق تعداد ضربه ها تعیین خواهد شد . بد یهی است که تعداد ضربات زده شده توسط بوکسور برنده را درپایان هر راند تقسیم بر 3 نموده و حاصل تقسیم را از امتیاز 20 بوکسور بازنده کسر می نماید . (بهر بوکسور در شروع هر راند 20 امتباز تعلق می گیرد)

مثال: اگر تعداد ضربات رد و بدل شده بوکسور برنده 3 مشت باشد به این طریق عمل میشود (19=20-1=3÷3 ) بوکسور برنده 20 و بوکسور بازنده 19 امتیاز خواهند داشت. هرگاه تعداد ضربات بوکسور برنده 2 مشت باشد چون 2 بر 3 قابل قسمت نیست داور به بوکسور برنده یک مشت اضافه کرده تا برای تقسیم مناسب شود ولی به مجرد شروع راند دوم یک مشت داده شده را برای بوکسور مقابل منظور می نماید و نسبت به ضربات دیگر حساس می کند. اگر تعداد ضربات بوکسور برنده 1 باشد راند اول را 20 – 20 امتیاز داده ولی به مجرد شروع راند دوم یک مشت اضافه را برای بوکسور مزبور حساب کرده و بر مبنای آن شمارش راند دوم را شروع می کند. اگر تعداد ضربات بوکسور برنده 4باشد (1=3÷4) به بوکسور برنده 20 و بازنده 19 داده و راند بعد را با یک مشت برتری به نفع بوکسور برنده شروع می کنند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 3٫33 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=12662
loading...
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  یک طرفه ترین دیدار در طول یک دهه

  دیدارهای خاطره انگیز جام جهانی/ اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی 5-0 یا 8-0؛ چه فرقی می کند؟! یک …

  53 دیدگاه

  1. پرچم بوکسورها بالاست

  2. مطالب عالیی بود علاقم به بوکس بیشترشد

  3. بهترین ورزش فقط بوکسه

  4. بوکس بهترینه

  5. بوکس یعنی قدرت،شجاعت،جوانمردی،عشق،هوش،سرعت…و قهرمان المپیک
   بوکس بهترین و پرطرفدارترین ورزش

  6. سلام
   من ۲۰ سال دارم خیلی به بوکس علاقه دارم
   و دوست دارم به مسابقاتو تیم ملی برسم
   به نظرتون یه خورده دیر نیست اگه حتی خوب کار کنم؟؟

  7. میشه بگین که مسابقات شهرستاتی استانی کشوری بوکس به ترتیب ،هرچندسال برگزار میشه. به جیمیلم پیام بدین. مرسی
   [email protected]

  8. سلام.بنده بوکسور هستم.دنبال یه اسپانسر خوب هستم ولی راه رو نمیدونم.راهنمایی کنید لطفا

  9. [email protected]@

   بوکس سلطان همه ورزش های رزمی در دنیاست ..بوکس به ادم روحیه میده شجاعت میده به قول دوستمون احساس بزرگی میده و واقعا هم همینطوره

   • فقط دوستای گل بوکسور از ضربات این ورزش در دعوا و نزاع های خیابانی استفاده نکنید برای مردم عادی در حالات معمولی ضربات دست سنگین و حتی کشنده هستند شاید شما تو باشگاه این ضربه رو به دوست خودتون بزنید و چون فرد اماده ای هست اصلا متوجه قدرت و شدت ضربه نشید وبا خنده تمام بشه اما این برای بقیه صدق نمیکنه…این دور از اخلاق پهلوانی و ورزشکاری هست.
    د

  10. باسلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم بوکس به نظر من بوکس سلطان همه ورزشهای دنیاست وبوکسور از اروم ترین افراد جامعه هستند ولی جز قدرت مند ترین ورزشکاران با عمری بیشتر از دیگر ورزشکاران میباشند

  11. داشای گلم ..توجه توجه!!!!
   بوکس ی ورزشیه که ب آدم احساس بزرگی میده ..میتونی قشنگ قدرتو تو خودت حس کنی..
   استایلش خیلی عالیه در ضمن ورزش جهانیم هس ..
   کلا میشه باهاش سلطنت کنی پسر

  12. از نضرمن 80درصدبوکس شهامت است .

  13. هادی پورخیرالله

   فقط کونگ فو

  14. من تازه میخوام وارد این رشته بشم
   مطالبتون عالی بود
   متشکرم…

  15. من عاشق ورزش بوکسم

  16. سلامعلیک به تمامی ورزش کار های گرامی در هر رشته ای
   هر رشته ای توانایی های خاصه خودشو میپذیره و فنون مخصوصی به ادم یاد میده
   اما به نظر من بوکس برای دفاع کردن از خود و بالا رفتن روحیه از همه ی ورزش ها جایگاهش بالا تره

   • مهرداد شجاعی

    مرسی گل گفتی

   • مهرداد شجاعی

    من خودم عاشق بوکسم یازده سال دراین ورزش هستم چند سالم عضو تیم ذوب اهن وتیم اصفهان بودم ومسابقه میدادم تا دو سال پیش ولی عقیدم اینه که هر ورزشی برتری خودشو داره بوکس چیز دیگه ای هست

  17. بوکس جنگ اندیشه هاست که مشت دران ابزاریست

  18. سلام. من 18 سال سن 93/5 وزن 190 قد من است. می خواهم وارد ورزش بوکس شوم قبل
   از این به باشگاه و ورزش دیگری نرفته ام. ورزش های هوازی فراوانی در خانه انجام میدهم هیکلم هم نسبتا خوب می باشد چاق هم نیستم
   به نظر شما می توانم بعد از ورود دوام بیاورم ؟؟؟ در ضمن سخت جان هم هستم!!!

   • دوست گرامی این که ورزش میکنید خیلی عالیه اما این شما نیستید که جان سختی و پیروزی رو مشخص میکنید این رینگ مسابقه حریف و افکار شماست که تعیین کننده نتیجه هست.شما قرار در مسابقه ای فردی رو شکست بدید نه خودتون رو!
    در مورد قدتون هم که فرمودید گاها نقطه ضعف محسوب میشه قد بلند گاهی هم حسن این رو باید اموزش ببینید.
    دوام شما هم بسته به علاقه شماست هر چه وقت بگذارید و تمرین کنید همان قدر نتیجه میگیرید وعلاقه مند میشد
    موفق باشید

   • مهرداد شجاعی

    به نظر مهرداد شجاعی خواستن توانستن هست هر کاری سختی خودشو داره باید پشت کار داشت

  19. سلام خسته نباشید عالی بود من 23 سال دارم، با قد 181 و 66 کیلوگرم وزن، سابقه هیچ ورزشی هم ندارم فقط دو ساله در منزل و گاهی وقتام باشگاه بدنسازی کار میکنم اما نه به صورت حرفه ای، فقط بدنم عضله ای شده! تا اونجایی هم که از خودم شناخت دارم سوسول و نازک نارنجی نیستم! به نظر شما من باید چکار کنم؟

  20. من 5سال رفتم کنگفو ولی بوکس یه حال دیگ دارع نمیش بزنیشون لامصب البته اون حفه ای هارو

  21. من ۴۵سالمه هنوز بوکس میکنم (شیرودی)ورزشی هست که اگه دروست یاد بگیری هم واسه سلامتی خوبه هم توی جامعه ایکه ما توشیم در هر زمانی کاربردیه .با دوس دخترت .با زن وبچت همه جا.

  22. من15سال بوکس کار کردم،بوکس ورزش سنگینیه،بدرت بعضی از بچه سوسولا که دماغشون اوف میشه نیست.پس لطفا اونایی که جنمشو دارن دنبال ورزش سبکتر و سوسولی تری باشن.و بفکر غول کشی باشن،بوکس ورزش مردونست نه بچگونه،بدون هیچ اهانتی قابل توجه بعضیا.

  23. برندهای یک بوکس خوب 1- ظناب زذن بیش ازحد (خود ظناب زدن باعث زیبای و قشنگی اندام میشوند )2- تمرکز بررویاعصاب (تمرکز متمایز اعصاب و حرکات بدن مثل رقص پا – دفاع و ضربات -چرخش ها و …)-3-بالا بردن قدرت عضلات و سرعت حرکات با تمرین های سخت غیر هوازی (بدنسازی با دمبل و تمرین با کیسه بوکس و گلابی و ….)4-بالا بردن ضربات قلب و عرق و تنفس بیشتر نسبت به رزش های رزمی ذیگر 5-ساخت شدن عضلاتی فولادی و ماندگار 6-این ورزش برای بچه های که فکر زیبای جهره میکنند به درد نمی خورد لذا اگر بصورت حرفه ای کار کنید اول دماغ بعد گونه ها و شاید هم ابرو ها بر اثر ضربه شکسته شود می توان گفت ورزش سوسل ها نیست !

  24. با سلام من 5 ساله بوکس کار میکنم با توجه به علاقه زیادی که به این ورزش دارم تاثیراتش تو زندگیم زیاد بوده یکی بالا بردن اعتماد به نفس در انجام کارهای روزمره بوده ودوم بالا بردم آمادگی جسمانی و نتیجش سلامتی بوده بوکس ورزشیه که اگه علاقه نداشته باشی کم میاری و از این ورزش خسته میشی .و یک خواهش از کلیه ورزشکارها دارم که به سلیقه های دیگران احترام بگذارن و به هیچ ورزشی بی احترامی نکنن .با تشکر

   • سلام
    دوست عزیز من تازه 5 جلسه شروع کردم
    برنامه تغذیه و بدنسازی کنار بوکس کردن میخوام اگر مقدوره براتون

  25. خیلی ممنون. به نظرم بکس با خطر های خودش بازم حرف نداره ورزشش.

  26. سلام. من الان دو ماهه میرم بوکس قبلا هم کشتی میرفتم . الان که مقایسه میکنم میبینم اگه کشتی سخته بوکس فوق سخته. خیلی ام ورزش بیستیه یوکس

  27. سلام من بوکسره حرفی هستم ورزش خیلی عالیه و کسی جرات روبرو شدن با یه بوکسرو نداره البته من به همه ی ورزشا احترام میزارم

   • ابوالفضل

    بکسر دنبال جنگ تو رینگه نه ضعیف کشی تو خیابونا من مدت هاست دعوا رو کنار گزاشتم مشخصا حرفه ای نیستی شما

  28. سلام.من چیزخاصی راجع به بوکس نمیدونم.امادوست دارم وارداین رشته بشم.ازدوستای عزیزمیخوام اگه راهنمایی هایی هست منوکمک کنن.ممنون.

   [email protected]

  29. بوکس یه ورزش انفجاریه.علاقه.تمرین برا این ورزش کافیه من بوکس میکنم و عاشق این ورزشم.

  30. من 4 سال بوکس کار کردم و کلی مقام آوردم ولی الان دو ساله پاورلیفتینگ کار میکنم و بنظرم چندتا ضربه بلد باشی کافیه بقیش حجم عضلانی و قدرته که مهمه

   • ابوالفضل

    نظرت اصلا به درد نمیخوره چون بکس حجم رو مهم نمیدونه بکس دست و مغز رو میخواد بعد چیزای دیگه شما با این وضعیت رینگ بری تو ضربه ای که بلدی و بهش مینازی ناک اوت میشی همین که رفتی پاور معلومه چیکاره ای من بچه خوشگلای که خودشونو دوس دارن خوشگل کنن دوس ندارم ادعا کنن اگه دوس داری دعوتت میکنم به رییییینگ

   • ابوالفضل

    تو چار سال یا گرفتی دسکش دس کنی؟

  31. من میخوام بیام تو این رشته ولی بابام به هیچ وجه اجازه نمیده .میگه مغز و اعصاب آدم رو داغون میکنه .یه راهکار ارایه بدید لطفا

   • بابات راست میگه . من یه مدت تیک گرفته بودم
    وقتی هم زیاد مشت بخوری تا چند روز سردرد میگیری . حالا خود دانی …

    • ابوالفضل

     شما گارد بلدی بگیری من بد این همه رینگ وضعیت داغون تو رو ندارم تو ی مدت له شدییی

   • بوکس ورزشی بسیار زیباست در کنار خشونت خاص خودش ، من یه سالی بوکس کار کردم و به نظرم ورزشیه که روحیه آدمو نسبت به زندگی تغییر میده
    ضرباتی ک در این ورزش به سر آدم وارد میشه باعث آسیب های جزئی به مغز میشه، پس در کنار بوکس ورزش هاییهون شطرنج، پینگ پنگ انجام دهید تا مغزتان فعالیت کنه تا ازون آسیب هایی ک وارد سرتان میشود کاسته شود.
    پیروز و سربلند باشید

  32. cyrus ِکی گفته به بوکسورا یاد میدن رو دسته حریف تمرکز کنه ؟؟؟؟ اولا: تو چه میفهمی از بوکس !!…..دوما:تو لاتی …..ما لات نیستیم .ما رفتیم بوکس واسه علاقمون سوما:اونای که میرن ورزش های رزمی واسه دعوا …آبروی هر چی ورزشکارو بردن …..ورزش یعنی مرام و معرفت نه لات بازی
   من رشته ام بوکسه .خدایی حالمم از بعضی رشته ها بهم میخوره ..ولی این واسم دلیل نمیشه که بخام به رشته های دیگه توحین کنم …همونطور که من از بوکس خوشم میاد یه بنده خئایی هم هست که کیوکیشین خوشش میاد …..پس بیاین به رشته ها احترام بذاریم ….کوچیکه همتون

  33. هنر رزمیی که نشه ازش تو واقعیت استفاده کرد مفت نمیارزه. یه بکس کار حرفه ایی هم وقتی 5 نفر تو خیابون دورش کنن نمیتونه هیچ کاری بکنه چون عادت داره و بهش یاد دادن که فقط روی دست های حریف مقابلش تمرکز کنه.ولی من 5 تا غول رو زدم. 🙄

   • دیگه قصه نگو دیگه ! بذا یه بوکسور به تورت بخوره بعد راجع به این ورزش تصمیم بگیر …

   • شما معلومه اصلا نمیدونی بکس چیه.!!! اگه به بکس کار یاد دادن که رو دستای حزیفش تمرکز کنه بش اینم یاد دادن که تو 10 ثانیه چجوری 40تا مشتو ول کنه. من به حرفت احترام میزارم ولی دلایلی دارم که نظرتو عوض کنم. شما ماشالا زورت زیاده که 5 نفرو زدی!!!!

   • ابوالفضل

    ببین این دادا بکس راس میگی تو لاتی دمت گرم تو روانی تو چاقو کش برا بکسم که شده بهت میگم تو هیچی نیسی من به شخصه با این که اعایی ندارم 7 نفرو زدم دوتا بیمارستانی شدن بکس نه شوخی داره نه ضعف توهم چیزی که نمیدونی نگو اقا لاته بکسور که به دس نگاه کنه بکسر نی تو راس میگی بد یارو اونسر دنیا تمام گانگسترا بکسرن تو که با شلوار کردی شبا در خنتون زوزه میزنی شاخی؟؟

  34. Full Boxing shametti

   اگر که تو این ورزش نبودی و تاحالا انجام ندادی نظر ندی سنگین تره
   ببا تو این رشته تا بفهمی چطوره 8)

  35. ورزش باحالیه

  36. چرت پرت

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.