تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > نتایج هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • نتایج هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

  league-14-iran-week-24-6

   پدیده 0 – 0 سایپا

  دیدار دو تیم پدیده و سایپا با تساوی بدون گل به پایان رسید.

  به گزارش آسمونی تیم سایپا پس از برگزاری بازی عقب مانده خود و پیروزی مقابل ملوان امروز در هفته بیست و چهارم لیگ برتر میهمان پدیده مشهد بود و در پایان با کسب تساوی یک امتیاز با خود سوغات به همراه برد.

  داور : پیام حیدری، کمک ها:حسن ظهیری، امیررضا آشور ماهانی

  اخطار : مجتبی روشنگر (3)، اکبر صادقی(51)، بهادر نسیم‌اف (75)، پراهیچ (90) از پدیده و مهدی ترابی (60) مشکل پور، ایوبی از سایپا

  اخراج : رضا حقیقی (91) از پدیده

  پدیده : مجتبی روشنگر، محمد نژادمهدی، اکبر صادقی، رضا حقیقی، رضا ناصحی، یونس شاکری (55 غلامی)، مهدی خیری(55 کنزوویچ)، ایگور پراهیچ، مسعود نظرزاده، حسین مهربان و بهادر نسیم اف (85 غریبی)

  سرمربی : علیرضا مرزبان

  سایپا : حامد فلاح زاده، وحید محمدزاده، مجید ایوبی، علی زینالی (60 میداوودی)، ابراهیم صادقی، ابراهیم شکوری، مجتبی رمضانی، مهدی ترابی (73 نزهتی)، حکیم نصاری (65 شاه علیدوست)، حامد شیری و سجاد مشکل پور

  سرمربی : مجید جلالی

  حاشیه :

  رضا حقیقی بعد از هفته‌ها غیبت در بازی‌های پدیده از سوی باشگاه مورد بخشش قرار گرفت و دراین بازی از ابتدا در ترکیب پدیده قرار گرفته است.

  خیری که پس از مصدومیت از بازی به بیرون رفتٰٰ با آمپولانس به بیمارستان رفت.

  میثم رضاپور از روی نیمکت تیم پدیده در دقیقه 92 اخراج شد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 30 – مجتبی رمضانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با ضربه ای محکمٰ دروازه پدیده را تهدید کرد که مجتبی روشنگر این توپ را مهار کرد.

   پیکان 1 – 1 ملوان 

  تساوی یک یک دو تیم ملوان و پیکان بیش از همه باعث خوشحالی رقبایی مثل گسترش، استقلال خوزستان و حتی پدیده شد که حالا از اینکه دو تیم حاضر در کورس سقوط امتیاز را تقسیم کردند.

  به گزارش آسمونی پیکانی ها که اکنون 12 هفته است رنگ پیروزی را ندیده، در رده چهاردهم جدول باقی ماند و ملوان هم با 25 امتیاز در همان رده یازدهم و پایین تر از پدیده قرار گرفت. این مسابقه، دو تیم قدیمی فوتبال ایران را در کورس سقوط نگه داشت در حالی که ملوان در صورت پیروزی به یک قدمی پرسپولیس می‌رسید اما شاگردان فیروز کریمی که در نیمه اول توسط جلال رافخایی به گل رسیدند نتوانستند گل برتری خود را حفظ کنند و در دقیقه پایانی با به ثمر رسیدن پنالتی مصطفی شجاعی به تساوی رسیدند.

  داوران : موعود بنیادی فر-آرمان اسعدی-حسن انتظاری

  اخطار : امیرحسین فشنگچی (7) نعمتی (77) شجاعی (92) از پیکان؛ زارع (76) از ملوان

  ملوان : ایمان صادقی، فرزاد حاتمی، محمد آبشک، ابوالحسن جعفری، عزت‌اله پورغاز، پ‍ژمان نوری (93 محرمی)، مازیار زارع، سید جلال رافخایی (72 اعتمادی)، محسن یوسفی، حسین کنعانی و عزیز معبودی

  سرمربی : فیروز کریمی

  پیکان : مهدی رحمتی، حمیدرضا دیوسالار، جی لوید ساموئل، سیاوش یزدانی، سعید دقیقی (70 شجاعی)، اویچ کیلیچو، آندره، سید احمد مهدی‌زاده، امیرحسین فشنگچی، امیرحسین امیری (83 آقاخان) و سیامک نعمتی

  سرمربی : صمد مرفاوی

  شرح گل :

  ملوان یک پیکان صفر ( دقیقه 34، جلال رافخایی): ارسال اوت بلند ملوانی ها با دفع اشتباه مدافعان پیکان همراه بود و در ادامه این سیدجلال رافخایی بود که با ضربه‌ای دیدنی و قیچی دروازه مهدی رحمتی را باز کرد.
  ملوان یک پیکان یک:‌(دقیقه 90، مصطفی شجاعی): برخورد توپ با دست پورغاز را داور پنالتی تشخیص داد تا مصطفی شجاعی در جهت خلاف حرکت ایمان صادقی توپ را وارد دروازه کند و بازی را به تساوی بکشاند.

  دقایق حساس :

  دقیقه 7: امیرحسین فشنگچی که در فصل گذشته یکی از پنالتی‌گیرترین بازیکنان لیگ لقب گرفته بود در این لحظه پشت مدافعان ملوان صاحب توپ شد و با دخالت مدافع سفیدپوشان واژگون شد اما داور این دیدار این صحنه را تمارض تشخیص داد و او را با کارت زرد جریمه کرد.

  دقیقه 18: کرنر ملوانی‌ها بعد از یک فعل و انفعال به پژمان نوری در پشت محوطه جریمه رسید و شوت سرکش این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه مهدی رحمتی به بیرون رفت.

  دقیقه 20: ارسال پژمان نوری روی محوطه جریمه را مهدی رحمتی دفع کرد تا این فرصت از دست ملوانی‌ها برود و این تیم از رسیدن به گل ناکام بماند.

  دقیقه 24: شوت امیرحسین فشنگچی را صادقی ناقص دفع کرد و در ادامه این جعفری بود که توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

  دقیقه 38: شوت دیدنی محسن یوسفی دور از دستان مهدی رحمتی تیرک دروازه پیکان را به لرزه درآورد و در برگشت هم جلال رافخایی نتوانست اختلاف را به دو گل برساند.

  دقیقه 44: فرزاد حاتمی با ضربه ای سرضرب دروازه پیکان را نشانه گرفت و در حالی که مهدی رحمتی تسلیم شده بود و نظاره گر بود، توپ با اختلافی کم به بیرون رفت.

  دقیقه 76: تعلل مازیار زارع که به گمان خطای فشنگچی بازی را رها کرده بود مصطفی شجاعی درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد و ایمان صادقی با واکنشی خوب توپ را به کرنر فرستاد. داور بعد از قطع جریان بازی به دلیل اعتراض مازیار زارع او را با کارت زرد جریمه کرد.

  دقیقه 85: باز هم ایمان صادقی ناجی تیمش شد و با واکنشی فوق العاده مانع از رسیدن پیکانی ها به گل تساوی شود.

  بهترین بازیکن :

  ایمان صادقی؛ دروازه بان جوان ملوان علیرغم دفع چندین فرصت گلزنی پیکانی ها در نهایت مغلوب پنالتی شجاعی شد و گل تساوی را دریافت کرد.

  اتفاق ویژه :

  پیکان با سرمربی‌گری صمد مرفاوی در 12 هفته گذشته رنگ برد را ندیده و امروز علیرغم اینکه در یک قدمی شکست قرار داشت موفق شد با کسب تک امتیاز انزلی را ترک کند و به نظر می‌رسد این نتیجه برای پیکانی‌ها بد نبود.

  حاشیه :

  بازیکنان دو تیم پیش از آغاز دیدار با قرار دادن دسته گل به جایگاهی که برای سیروس قایقران تعبیه شده بود از اسطوره انزلی که امروز هفدهمین سالگرد درگذشتش می‌گذرد ادای احترام کردند.

  صمد مرفاوی که در دیدار برابر ذوب آهن از محوطه فنی اخراج شد در این دیدار از روی سکوها و جایگاه ویژه تیمش را هدایت می‌کند.

  لجبازی فیروز کریمی با تماشاگران تیمش در این دیدار منجر به نیمکت نشین شدن یوسف زاده شد. سرمربی ملوان که در جریان درخواست یک تماشاگر برای حضور رضا اعتمادی با او درگیر شده بود در ادامه نیز با توجه به تشویق سعید یوسف زاده در پشت دروازه برای حضور او در زمین، او را به سمت نیمکت فراخواند تا روی نیمکت بنشیند.

  league-14-iran-week-24-2

  1394/01/16

   صبای قم 2 – 0 سپاهان

  صبای قم در یک بازی حساب شده و فکورانه موفق شد سپاهان را از پیش رو بردارد.به گزارش آسمونی یاران حسین فرکی در دیداری که یک اخراج و یک مصدومیت دو تعویض اجباری برایشان به همراه داشت با نتیجه عجیب دو بر صفر مغلوب صبای قم شدند.

  داور : حسین زرگر، کمک ها:جلیل شعرانی، علی اکبر نوری

  اخطار : خلعتبری (41) سعید قائدی فر (74) از سپاهان

  اخراج : رحمان احمدی (49) از سپاهان

  صبا : مهرداد طهماسبی، مسعود حق جو، روزبه چشمی، هادی شکوری، حسین بادامکی(84 جواد کاظمیان)، ایوب کلانتری (94 اوسانی)، محمدامین آرام طبع، جلال الدین علی محمدی، وحید علی آبادی، حسین کوشکی و فرشید باقری (46 ابراهیمی)

  سرمربی : مهدی تارتار

  سپاهان : رحمان احمدی، وریا غفوری، هادی عقیلی(11 سعید قائدی‌فر)، عبدالله کرمی، علی احمدی(89 لوسیانو پریرا)، علی کریمی، فضیل موسی اف، رسول نویدکیا، حسین پاپی (53 گردان)، محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی

  سرمربی : حسین فرکی

  شرح گل :

  1-0(صبا) حسین بادامکی از روی نقطه کرنر توپ را کوتاه فرستاد که با اشتباه مدافعان سپاهان توپ به کلانتری رسید و او با یک چرخش شوت زد که توپ را برگرداند و در برگشت چشمی صاحب توپ شد و شوت او را گردان دفع کرد اما در ریباند هادی شکوری گل زد.

  2-0(صبا) ابوالفضل ابراهیمی به ایوب کلانتری پاس داد که او هم بعد از دریبل عبدالله کرمی شوت زد که گردان توپ را گرفت اما توپ جلوی پای علی محمدی افتاد و او هم گل زد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 12: محمدرضا خلعتبری شوت محکمی زد که مهرداد طهماسبی توپ را از روی خط به بیرون زد.

  دقیقه 23: شوت سرکش رسول نویدکیا با فاصله کمی بعد از برخورد با تیرک دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 44: محمدرضا خلعتبری نفوذ کرد و روی حرکت خوب او شریفی صاحب توپ شد و شوت زد که طهماسبی توپ را برگرداند و در برگشت نویدکیا دوباره شوت زد و باز هم دروازه بان نفت توپ را به مهار کرد.

  دقیقه 76: محمدرضا خلعتبری در محوطه جریمه روی یک ارسال ضربه سر زد که طهماسبی از روی خط توپ را برگرداند اما بازیکنان و کادر فنی سپاهان اعتقاد داشتند توپ از روی خط عبور کرده و به همین خاطر درگیری هم با سرپرست صبا بوجود آمد.

  دقیقه 83:محمدرضا خلعتبری ضربه کاشته زد که بعد از دفع توسط مدافعان صبا توپ به خودش رسید و او را باخطا متوقف کردند که خودش اعتقاد به خطای پنالتی داشت.

  شرح بازی :

  این بازی برای سپاهان پرماجرا بود چرا که در اوایل بازی هادی عقیلی مصدوم شدو به بیرون رفت و اخراج رحمان احمدی هم کار را سخت کرد. سپاهانی ها حملات زیادی توسط خلعتبری داشتند اما به خاطر بی دقتی نتوانستند گل بزنند. سپاهان بعد از اخراج احمدی متزلزل کار کرد و در ادامه صبا توانست گل دوم را بزند. در نهایت صبا برای اولین بار در قم موفق شد سپاهان را شکست دهد.

  حواشی :

  بازیکن برزیلی صبا در این بازی غایب است اما فوزیل موسی برای سپاهان به میدان می رود.

  احسان حاج صفی به خاطر مصدومیت در این بازی حضور ندارد و باید مداوا را انجام دهد.

  شهاب گردان که در بازی قبلی برابر پدیده دچار مشکلاتی با کادر فنی شده بود و روی نیمکت حضور نداشت امروز روی نیمکت نشسته است.

  محرم نویدکیا کاپیتان سپاهان بعد از مدت ها دوری از میادین به خاطر مصدومیت امروز در لیست 18 نفره قرار گرفته و روی نیمکت سپاهان نشسته است.

  پیروز قربانی همچنان به دستور باشگاه نمی تواند در تمرینات حضور پیدا کند و امروز هم در ترکیب حضور ندارد.

  در غیاب ابراهیمی ، مهرداد طهماسبی بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته است.

  پیش از شروع بازی شکوری، بادامکی،کاظمیان و .. به سمت نیمکت سپاهان رفتند و مهدی تارتار با دسته گل از فرکی استقبال کرد.

  قبل از آغاز بازی در رختکن صبا از روزبه چشمی به خاطر حضور در تیم المپیک تقدیر شد.

  به دلیل گرامیداشت یاد و خاطره دو خبرنگار فقید ورزشی نویس کشورمان بازیکنان در ابتدای مسابقه یک دقیقه سکوت کردند.

  رسول نویدکیا به دلیل بازگشت به ترکیب اصلی تیم از جمله نفراتی بود که بیش از دیگر بازیکنان مورد تشویق هواداران سپاهان قرار گرفت.

  با حضور ابراهیمی در زمین او بازوبند را از طهماسبی گرفت و بست.

  سپاهان در این بازی 4 کاپیتان داشت. بعد از تعویض عقیلی بازوبند به رحمان احمدی رسید که او هم بعد از اخراج بازوبند را به علی احمدی داد. بع از اینکه او هم تعویض شد شهاب گردان کاپیتان سپاهان شد.

   ذوب آهن 0 – 0 گسترش فولاد

  ذوب آهن که روند خوبی در لیگ داشت نتوانست از پس شاگردان فراز کمالوند بربیاید.
  به گزارش آسمونی، ذوب آهن بعد از برد پرگل برابر پیکان برابر گسترشی قرار گرفت که می خواست از سقوط فرار کند و در پایان زور این دو تیم به هم نرسید و دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

  داور : علیرضا فغانی، کمک ها:تورج عیوض محمدی، سعید آل وردی

  اخطار : مرتضی اسدی (69) نوشی صوفیانی (78) از گسترش فولاد

  ذوب آهن : رشید مظاهری، کارلوس سانتوس، هادی محمدی، قاسم دهنوی(70 مهدی مهدی پور)، قاسم حدادی فر، مرتضی تبریزی، علی حمام، مهرداد قنبری، ولید اسماعیل(67 مسعود حسن زاده)، مهدی رجب زاده (78 اسماعیلی فر) و کاوه رضایی

  سرمربی : یحیی گل محمدی

  گسترش فولاد : داود نوشی صوفیانی، سیدمحسن حسینی، امید نظامی پور، مرتضی اسدی، مصطفی اکرامی، محمدامین درویشی(89 میلاد جهانی)، دیه گو اولیویرا، لئوناردو پیمنتا(93 میثم نقی‌زاده)، جابر انصاری، مگنو باتیستا و محمد ابراهیمی(46 عادل سرشار)

  سرمربی : فراز کمالوند

  دقایق حساس :

  دقیقه 14 – فرار فوق العاده جابر انصاری از بین مدافعان ذوب آهن، موقعیتی را نصیب بازیکنان گسترش فولاد کرد که ضربه وی از زاویه بسته توسط مظاهری به کرنر فرستاده شد.

  دقیقه 15 – شوت محکم نظامی پور از فاصله ای دور با فاصله کمی از روی دروازه ذوب آهن به بیرون رفت.

  دقیقه 16 – پاس خوب رجب زاده در پشت محوطه جریمه به کاوه رضایی رسید و ضربه محکم و زیبای وی با فاصله ای اندک از روی دروازه گسترش فولاد به بیرون رفت.

  دقیقه 47 – سانتر پیمنتا در محوطه شش قدم ذوبی‌ها موقعیت خوبی را نصیب بازیکن تازه وارد این تیم کرد اما ضربه سر سرشار از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.

  دقیقه 52 – حرکت کاوه رضایی روی خط محوطه جریمه، باعث جاماندن مدافعان گسترش شد و پاس وی را قنبری در موقعیت مناسبی از بالای دروازه به بیرون زد.

  دقیقه 57 – شوت محکم دهنوی از پشت محوطه جریمه را، نوشی صوفیانی مهار کرد.

  دقیقه 71 – خطایی که روی حسن زاده تازه وارد، انجام شد و ذوبی ها را صاحب یک ضربه ایستگاهی کرد و این ضربه را حدادیفر نواخت و به تیر افقی دروازه گسترش فولاد برخورد کرد.

  دقیقه 88 – شوت سرکش مهدی پور از پشت محوطه جریمه گسترش فولاد، با فاصله کمی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

  شرح بازی :

  این بازی در حالی انجام شد که هر دو تیم به سه امتیاز این بازی این نیاز داشتند، ذوبی برای رساندن خود در بین تیم های صدر جدول و گسترش فولاد نیز برای فرار از بین تیم های قعر جدولی چشم به سه امتیاز این بازی داشتند اما در نیمه اول به جزء چند موقعیت روی دروازه دو تیم، اتفاق خاصی نیفتاد. در این نیمه ذوب آهن و گسترش به یک اندازه صاحب توپ و میدان بودند.

  اما در نیمه دوم ذوب آهن بیشتر از حریف خود صاحب توپ و میدان بود و رفته رفته توانست خود را بیشتر از حریف صاحب موقعیت کند و به دروازه حریف نزدیک شود اما نتوانست از موقعیت های خود استفاده کند، ورود حسن زاده در این نیمه نیز موئد فشار ذوبی ها برای گلزنی بود اما گسترشی ها با استفاده از ضدحملات، برنامه اصلی خود را در حفظ نتیجه مسابقه دانستند و با لایه های مختلف دفاعی در مقابل ذوبی ها ایستادگی کردند، ضمن اینکه تعویض اجباری ابراهیمی که یکی از مهره های هجومی تیم گسترش بود، تاثیر منفی روی قوای هجومی این تیم گذاشت.

  ذوبی ها اکنون 38 امتیازی شدند و در جایگاه ششم باقی ماندند و گسترشی ها نیز با دریافت یک امتیاز این بازی 23 امتیازی شدند و در جایگاه سیزدهم جدول رده بندی باقی ماندند.

  حواشی :

  مسعود حسن زاده مهاجم گلزن ذوب آهن مهم ترین غایب این تیم در بازی مقابل گسترش محسوب می شود.

  ذوب آهن با رجب زاده، کاوه رضایی و مرتضی تبریزی در خط جلو به گسترش حمله خواهد کرد.

  4 بازیکن برزیلی و دو بازیکن لبنانی در جمع 22 بازیکن حاضر در زمین حضور دارند.

  جدال کارلوس سانتوس مدافع برزیلی ذوب با لئورنادو پیمنتا مهاجم گلزن گسترش جالب خواهد بود.

   از بازیکنان دو تیم 8 نفر سابقه عضویت در تیم تراکتورسازی را دارند.

  ذوب آهن در آخرین بازی موفق به پیروزی مقابل پیکان شده و گسترش نیز فولاد را شکسته داده و هر دو تیم به حریفان خود 3 گل زده اند.

  استقبال بسیار کمی از این بازی توسط هواداران فوتبال در اصفهان انجام شد که با توجه به روند صعودی ذوبی ها این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد.

  محمد ابراهیمی بازیکن تیم گسترش فولاد از نیمه دوم به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت.

  league-14-iran-week-24

  1394/01/15

   پرسپولیس 2 – 2 راه آهن

  پرسپولیس با دشواری در لحظات پایانی موفق شد بازی باخته برابر راه آهن ده نفره را به تساوی کشاند.پرسپولیس سال 94 را بد آغاز کرد.

  به گزارش آسمونی، پرسپولیس و شاگردان فرهاد کاظمی در اولین دیدار لیگ برتر در سال 94 به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان به تساوی دو بر دو رضایت دادند.

  داور : احمد صالحی، کمک ها: محمدرضا منصوری، اسد حاج محمد

  اخطار : کریمی (16)، ننزیچ (67) از راه آهن، حاتمی (37) از پرسپولیس

  اخراج : ابراهیم کریمی (42) از راه آهن

  پرسپولیس : مسعود همامی، بابک حاتمی(52 محمد عباس‌زاده)، محسن بنگر، رضا نورمحمدی، حمیدرضا علی‌عسگری، مایکل اومانیا، مهرداد کفشگری، محمد نوری، امید عالیشاه(61 علی علیپور)، مهدی طارمی و رضا خالقی‌فر(82 دغاغله)

  سرمربی : حمید درخشان

  راه‌آهن : ایگور ننزیچ، محسن ایران‌نژاد، ابراهیم کریمی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، عادل کلاه‌کج (88 احمد موسوی)، سیامک کوهنورد، عباس محمد رضایی(58 مارتین موتومبا)، مهرداد محمدی، بهادر عبدی(75 مجتبی شیری) و امین منوچهری

  سرمربی : فرهاد کاظمی

  شرح گل‌ها :

  پرسپولیس 0 – راه آهن 1(دقیقه 38، رامین رضاییان): از ضربه ایستگاهی که روی اشتباه حاتمی به دست آمده بود، رامین رضاییان، مدافع ملی پوش راه آهنی ها به زیبایی استفاده کرد و گل اول تیمش را به ثمر رساند تا زردپوشان از شاگردان درخشان پیش بیفتند.

  پرسپولیس 1 – راه آهن 1( دقیقه 76 مهدی طارمی): حضور محسن بنگر در خط حمله پرسپولیس برای این تیم منجر به ثمر رساندن گل تساوی شد. بنگر با پاس دیدنی خود مهدی طارمی را صاحب فرصت کرد تا گل تساوی را به ثمر برساند.

  پرسپولیس 1 – راه آهن 2(دقیقه 78، امین منوچهری): در حالی که پرسپولیس به سختی به گل تساوی رسیده بود، روی اشتباه مدافعان این تیم، موتومبا صاحب فرصت شد و در حالت دو به دو با دروازه پرسپولیس، منوچهری را صاحب فرصت کرد و مهاجم سابق استقلال گل برتری تیمش را به ثبت رساند.

  پرسپولیس 2 – راه آهن 2(دقیقه 90، محمد نوری): محمد نوری روی خطایی که رامین رضاییان روی او انجام داده بود موفق شد یک ضربه پنالتی برای تیمش بگیرد و خودش پشت ضربه قرار گرفت و آن را به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

  شرح بازی :

  حمید درخشان در آغاز سال جدید هم نتوانست پرسپولیس را به برد در لیگ برتر برساند و فاصله این تیم در 6 هفته باقی مانده به لیگ چهاردهم با تیم صدرنشین به 18 امتیاز برسد.
  پرسپولیس از ده نفره شدن حریف هم نتوانست استفاده کند و در نهایت در حالی که به زحمت گل تساوی اول را به ثمر رسانده بود روی غافلگیری گل دوم را خورد و در دقیقه آخر موفق شد روی تیزهوشی کاپیتان خود و پنالتی ‌ای مشکوکی که صالحی اعلام کرد به تک امتیاز این بازی برسد و سال را با شکست در لیگ آغاز نکند.

  دقایق حساس :

  دقیقه 5: حرکت در عمق مهدی طارمی با خطای او روی مدافع راه آهن همراه بود تا این فرصت از دست برود.

  دقیقه 7: مهدی طارمی ضربه سرضربش را از درون محوطه جریمه به سمت دروازه ننزیچ نواخت که توپ کم قدرت مهاجم پرسپولیس از کنار دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 12: شوت راه دور امید عالیشاه با دفع اشتباه دروازه بان راه آهن یک کرنر نصیب پرسپولیسی ها کرد.

  دقیقه 16: حرکات هماهنگ نوری، طارمی و عالیشاه یک ضربه ایستگاهی از منطقه ای مناسب نصیب پرسپولیسی ها کرد و داور به دلیل خطای میلاد محمدی روی عالیشاه این بازیکن را با یک کارت زرد جریمه کرد.

  دقیقه 17: ضربه ایستگاهی را حمید علی عسگری برای پرسپولیسی ها زد که توپش به مدافع راه آهن خورد و به کرنر تبدیل شد.

  دقیقه 18: روی ضربه کرنر محسن بنگر می توانست گل اول سرخ ها را به ثمر برساند که توپش با دفع مدافع راه آهن از روی خط همراه شد.

  دقیقه 27: روی فرار طارمی پرسپولیس می توانست صاحب فرصت گلزنی شود که تعلل این بازیکن که تصور می کرد در آفساید قرار دارد این فرصت را از سرخ پوشان گرفت. امید عالیشاه در ادامه توپ را به بیرون زد که کمک داور این بازیکن را در آفساید تشخیص داد.

  دقیقه 28: پاس در عمق مهدی طارمی به محمد نوری، با ضربه فنی کاپیتان پرسپولیس همراه بود که ضربه این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.

  دقیقه 37: اشتباه بابک حاتمی باز کار دست این بازیکن داد و او در جدال تک به تک با مهرداد محمدی مجبور به خطا پشت محوطه جریمه و دریافت کارت زرد شد. حاتمی بعد از اینکه در دفع توپ ناکام ماند در ادامه در کورس با محمدی نیز از او کم آورد تا ناچار شود پشت محوطه جریمه به راه آهنی ها ضربه ایستگاهی تقدیم کند.

  دقیقه 40: میلاد محمدی روی ضربه ایستگاهی مستقیم دروازه همامی را نشانه گرفت که جانشین سوشا مکانی در این دیدار به راحتی توپ را دفع کرد.

  دقیقه 41: ابراهیم کریمی که یک کارت زرد دریافت کرده بود در کورس با مهدی طارمی این بازیکن را با خطا متوقف کرد تا داور دیدار ضمن اعلام ضربه ایستگاهی برای سرخ پوشان، مدافع راه آهن را با کارت زرد دوم جریمه کند و کریمی از زمین بازی اخراج شود.

  دقیقه 42: ضربه ایستگاهی به دست آمده را نوری نتوانست وارد دروازه راه آهن کند و در ادامه این طارمی بود که از ارسال حاتمی دروازه ننزیچ را تهدید کرد ولی توپش با اختلاف به بیرون رفت.

  دقیقه 45+1: ارسال امید عالیشاه را خالقی فر در فرصتی ایده آل و در حالی که می توانست درون دروازه ننزیچ قرار دهد به بیرون پاس داد و در ادامه مهرداد کفشگری با شوتی زمین توپ را با اختلاف کم به بیرون زد.

  دقیقه 46: روی ارسال خالقی فر، محمد نوری با ضربه سر دروازه راه آهن را تهدید کرد که توپش با اختلاف به بیرون رفت.

  دقیقه 49: محسن بنگر از میانه زمین اقدام به دریبل زنی کرد و بعد از جا گذاشتن دو بازیکن حریف، توپ را در جناح راست برای خالقی فر فرستاد که ارسال زمینی این بازیکن را راه آهنی ها به کرنر فرستادند.

  دقیقه 67: بهترین فرصت گلزنی در نیمه دوم برای جبران گل عقب مانده برای سرخ پوشان توسط علیپور از دست رفت. مهاجم جوان پرسپولیس درون محوطه جریمه و در حالتی تک به تک به ننزیچ توپش را از کنار دروازه به بیرون زد.

  دقیقه 69: علیپور بار دیگر فرصت ایده آلی را برای سرخ پوشان از دست داد و در حالی که بدون مزاحمت خاصی از سوی مدافعان راه آهن در گوشه شش قدم صاحب توپ شده بود، آن را به بیرون زد. علیپور در این صحنه اگر دقتی که در زدن مشت به سر و صورت خود بعد از از دست دادن موقعیت را داشت، روی توپ متمرکز می کرد مطمئنا می توانست گل تساوی پرسپولیس را به ثمر برساند.

  دقیقه 84: شوت راه دور مهرداد کشفگری با واکنش ننزیچ به کرنر رفت.

  دقیقه 85: روی ارسال کرنر، محمد عباس زاده با حرکتی نمایش و آکروباتیک دروازه راه آهن را تهدید کرد که ننزیچ به راحتی آن را دفع کرد.

  دقیقه 87: کرنر محمد نوری را مایکل اومانیا به سمت دروازه ننزیچ نواخت که توپ برگشت داده شد.

  حاشیه :

  هواداران پرسپولیس در دقیقه 70 بعد از اینکه از تیم شان ناامید شدند شروع به سر دادن شعار علیه بازیکنان کردند. آنها با اعلام اینکه پیراهن پرسپولیس و حرمت آن باید حفظ شود از بازیکنان خواستند غیرت بیشتری در زمین بگذارند.
  فرهاد کاظمی سرمربی راه‌آهن هنگامی که قصد حضور در سالن کنفرانس را داشت، اعلام کرد برای این نوع داوری باید تأسف خورد و به فوتبال تسلیت گفت. اعتراض وی بیشتر به صحنه پنالتی بود.
  هنگامی که چند نفر قصد حضور در رختکن پرسپولیس را داشتند، مأموران نیروی انتظامی با اعلام اینکه قرار نیست چون شما از اقوام درخشان هستید، به داخل رختکن بروید، اما آن چند نفر بدون توجه به این موارد وارد رختکن شدند.
  فرهاد کاظمی هنگام رفتن به کنفرانس خبری، خوش و بش گرمی را با مأموران نیروی انتظامی داشت.
  در پایان این دیدار هواداران عصبانی پرسپولیس ورزشگاه را ترک نکردند و به نحوی که خبرنگاران متوجه عصبانیت آنها باشند به شدت علیه درخشان شعار می‌دادند. یکی از هواداران که بسیار عصبانی بود به خبرنگاران اعلام می‌کرد که به درخشان بگویید ما می‌دانیم او فرگوسن است اما دست از سر پرسپولیس بردارد.
  یکی از جانبازان که از هواداران پرسپولیس بود با در اختیار داشتن عکس میلاد اسلامی و حسین جوادی خبرنگاران درگذشته در سقوط هواپیمای آلمانی ادای احترام کرد.
  تعدادی از هواداران حدود 20 دقیقه پس از پایان بازی مقابل راه‌آهن در ورزشگاه باقی ماندند و علیه حمید درخشان شعار سر دادند.

  اتفاق ویژه :

  ابراهیم کریمی مدافع باتجربه راه‌آهن در دقیقه 42 به دلیل انجام خطا روی مهدی طارمی اخطار دوم را دریافت کرد و از بازی خارج شد.

    تراکتورسازی 3 – 0 استقلال خوزستان

  به گزارش آسمونی، تراکتورسازی با ارائه یک بازی تهاجمی عیدی خوبی به هوادارانش داد و فشار خود را روی صدر جدول حفظ کرد.

  داور : محمدرضا اکبریان، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی،فرزاد بهرامی

  اخطار : ثاقبی (45)، میرهانی هاشمی (60)، احمد امیرکامدار (73) تراکتور، کولی‌بالی (50) از استقلال خوزستان

  تراکتورسازی :

  حامد لک، میرهانی هاشمی، سلیو دو سانتوس، محمد ایرانپوریان، حبیب گردانی، مهدی کیانی، احمد کامدار (77 سامان نریمان جهان)، فرشاد احمدزاده، شاهین ثاقبی (62 تیموریان)، فرید بهزادی کریمی و لوسیانو ادینیو (80 بایرامی)

  سرمربی : اولیویرا تونی

  استقلال خوزستان :

  پرویز کریمی، موسی کولیبالی، محمد طیبی، محمدابراهیم خسروی، محمدرضا مهدوی، میثم بائو (60 کاردوست)، مهدی مومنی، محسن بیات، روح الله سیف اللهی (71 چهارمحالی)، میثم دورقی و سیدمهدی سیدصالحی

  سرمربی : عبدالله ویسی

  شرح گل :

  1 – 0 (تراکتور): بعد از سه کرنر پیاپی، فرشاد احمدزاده از اشتباه مهلک پرویز کریمی استفاده کرد و روی خط دروازه با ضربه سر اولین گل تراکتور را در سال 94 به ثمر رساند.

  2 – 0 (تراکتور): روی اشتباه مدافع استقلال خوزستان فرید کریمی به ادینهو پاس داد که او با چرخشی عالی توپ را وارد دروازه کرد.

  3 – 0 (تراکتور): آندرانیک تیموریان که دقایقی پیش به زمین آمده بود با یک شوت تماشایی از فاصله 25 متری طاق دروازه استقلال خوزستان را فرو ریخت.

  اتفاق ویژه :

  پرویز کریمی دروازه بان استقلال خوزستان بعد از دو واکنش خوب، روی کرنر گردانی اشتباه عجیبی داشت و توپ از میان دستانش رها شد تا تراکتورسازی به گل اول برسد.

  شرح بازی :

  تراکتور در نیمه دوم هم مانند 45 دقیقه اول هجومی کار کرد و بارها دروازه استقلال خوزستان را تهدید کرد. دروازه بان استقلال خوزستان سعی داشت اشتباهش را جبران کند اما در ادامه در پی حملات زیاد تراکتور دو بار دیگر دروازه این تیم باز شد. تونی در این بازی یاران تازه نفس را به میدان فرستاد که آندرانیک تیموریان بعد از ورد به زمین گل سوم را زد. تراکتور امیدوار بود با این برد صدرنشین شود اما گل دقایق پایانی نفت باعث شد این تیم همچنان دوم باشد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 2: ​فرار سید صالحی با اشتباه محص دوسانتوز می رفت که خطرناک شود ولی خود این بازیکن سریع اشتباه خود را جبران کرد.

  دقیقه 22: در یک شروع مجدد احمد کامدار از فاصله 40 متری شوت سرکشی را روانه دروازه کرد که توپ بعد از برخورد بر مدافعان استقلال خوزستان با تلاش دروازبان به کرنر رفت.

  دقیقه 28: روی یک ضربه آزاد ادینیو با یک ضربه تماشایی تیرک افقی دروازه استقلال خوزستان را لرزاند.

  دقیقه 38 : توپ ارسالی فرید کریمی در محوطه جریمه به ادینیو رسید و این بازیکن با جا گذاشتن دروازبان شوت محکمی زد که توپ را مدافعان با خوش شانسی به کرنر فرستادند.

  دقیقه 42: فرشاد احمدزاده شوت زد که دروازه بان استقلال خوزستان توپ را ناقص دفع کرد و در برگشت سیدصالحی با ضربه سر توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه 51: حبیب گردانی ضربه کاشته را به سمت دروازه زد که باز هم پرویز کریمی توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه 65: فرشاد احمدزاده در موقعیت تک به تک، توپ را به پای دروازه بان استقلال خوزستان کوبید.

  دقیقه 76 : حبیب گردانی از پشت محوطه جریمه شوت سرکشی را به دروازه استقلال خوزستان زد که بار دیگر درخشش پرویز کریمی مانع از باز شدن دروازه شد.

  دقیقه 86: حجت چهارمحالی بازیکن استقلال خوزستان از پشت محوطه جریمه شوت محکمی زد که با اختلاف کمی به بیرون رفت.

  حاشیه های بازی : 

  آندرانیک تیموریان بازیکن ملی پوش تراکتور به خاطر خستگی در ترکیب اصلی حضور ندارد.

  بعد از مصدومیت میر هاتی هاشمی مدافع برزیلی تراکتور در این بازی در ترکیب قرار گرفته است و دو سانتوس برابر استقلال خوزستان فیکس است.

  میثم بائو بازیکن فصل قبل تراکتور امروز با پیراهن استقلال خوزستان انگیزه بالایی دارد.

   دوسانتوس دفاع وسط برزیلی تراکتور برای اولین بار در لیگ‌برتر به عنوان بازیکن ثابت در قلب دفاع حضور دارد.

   محمد ایران پوریان دفاع راست تراکتورسازی بعد از مصدومیت دوباره به جمع قرمزپوشان بازگشته است.

   تونی اولیویرا خط جلوی خود را با احمدزاده، ثاقبی و فرید کریمی شکل داده است. این نفرات پشت لوسیانو ادینهو بازی می‌ کنند.

   سیدمهدی سیدصالحی گلزن تراکتور در دو فصل گذشته در پیشانی خط حمله عبدالله ویسی حاضر است و محمدرضا مهدوی میثم بائو و روح الله سیف‌اللهی را پشت سر خود دارد که با توجه به حضور مهدی مومنی، استقلال‌خوزستان با آرایشی تهاجمی به میدان رفته است.

  در دقیقه 27 موقعیتی نصیب بازیکنان استقلال خوزستان شد که حامد لک، دروازه بان تراکتورسازی، به کامدار، هافبک تیم، به شدت اعتراض کرد که این مساله سبب درگیری لفظی دو بازیکن شد.

  پس از به ثمر رسیدن گل اول تراکتورسازی، تماشاگران تراکتور به سبک بوندس لیگا زننده گل را تشویق کردند.

  حبیب گردانی که با چند کرنر متوالی خود زمینه ساز گل تراکتور شده بود پس از به ثمر رسیدن گل به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

  آندرانیک تیموریان توسط هواداران تراکتورسازی به شدت تشویق شد.هواداران تراکتور،آندو را با لقب کاپیتان تیم ملی تشویق کردند.

   نفت تهران 1 – 0 نفت مسجد سلیمان

  نفت تهران با پاس گل ایمان مبعلی همچنان در صدر جدول باقی ماند.

  به گزارش آسمونی نفت تهران بعد از تعطیلات صدر نشینی اش را ادامه داد.

  نفت تهران :

  علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، محمدامین حاج محمد، علیرضا عزت کرامت، حسین ابراهیمی (72 امیری)، غلامرضا رضایی، کمال کامیابی نیا، وحید حمدی نژاد، لئوناردو پادوانی(89 رضا علیاری)، ایمان مبعلی و ارسلان مطهری(92 آرش رضاوند)

  سرمربی : علیرضا منصوریان

  نفت مسجد سلیمان :

  گئورگی گئورگیف، سعید سالارزاده، حامد محمودی، محمود تیغ نورد، جلال عابدی، حمید بوحمدان، رضا درویشی، حمزه حدادی، فرزاد محمدی(85 کرم لاچعب)، میلاد زنیدپور (78 میلاد جعفری) و حسین مالکی

  سرمربی : بهروز مکوندی

  شرح گل :

  1 ـ 0 (نفت): دقیقه 84 ایمان مبعلی بالاخره تاثیرگذاری خود را بر بازی دیکته کرد و سانتر فوق العاده او با ضربه سر عزتی بدل به گل برتری تیم فوتبال نفت‌تهران شد.

  اتفاق ویژه :

  بعد از گل نفت‌تهران طرفداران مسجدسلیمان که به ماهیت کرنر اعلام شده به سود نفت اعتراض داشتند، در یک حرکت عجیب به سمت سکوهای پایین آمده و قصد پریدن به داخل میدان و حمله احتمالی به تیم داوری را داشتند که با کنترل مسوولین انتظامی حاضر در ورزشگاه تختی از بی نظمی آنها جلوگیری شد. ضمن اینکه مکوندی هم در آرام کردن بازیکنان نفت‌مسجدسلیمان تاثیر ویژه ای داشت.

  شرح نیمه اول :

  علیرضا منصوریان اعتقاد دارد که در تمام بازی هایی که نفت آنها را برده، تیمش تیم برتر میدان بوده به جز یک دیدار که برابر گسترش فولاد تبریز اتفاق افتاد و علیرغم برتری تبریزی ها، نفت‌تهران برنده میدان شد. در بازی برابر نفت‌مسجدسلیمان، شاگردان منصوریان 45 دقیقه تحت تاثیر بازی میهمان مسجدسلیمانی بودند. در این نیمه شوت های از راه دور مسجدسلیمانی ها و پاس های عمقی آنها دو، سه بار خطرساز شد و دروازه نفت‌تهران را تهدید کرد. هر چند نفت‌تهران از دقیقه 30 به بعد پیش کشید و بازی را در واپسین دقایق نیمه اول پایاپای کرد. اما به هر حال در پایان نیمه اول آنچه اتفاق افتاد، تساوی بدون گل، برتری مسجدسلیمان و از دست رفتن صدرجدول توسط نفت‌تهران و تحویل آن به تراکتورسازی بود که در نیمه اول برابر استقلال‌خوزستان یک ـ صفر برنده شد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 3: شوت بوحمدان از فاصله 25 متری دروازه نفت‌تهران را در همان 5 دقیقه اول به شدت تهدید کرد.

  دقیقه 12: در یک موقعیت بادآورده ناگهان رضا درویشی با بیرانوند گلر نفت‌تهران تک به تک شد و قصد داشت با یک ضربه چیپ توپ را از کنار گلر وارد دروازه کند اما تیزهوشی و سرعت عمل بیرانوند مسجدسلیمانی ها را ناکام کرد.

  دقیقه 21: ضربه ایستگاهی بوحمدان که اتفاقا در ابتدای بازی هم بخت خود را روی آن امتحان کرده بود، این بار از فاصله 35 متری روی تیرک دروازه تهرانی ها نشست.

  دقیقه 25: کامیابی نیا در محوطه جریمه روی ارسال ایمان مبعلی قصد خطرسازی داشت که مدافع نفت‌مسجدسلیمان زیر او را خالی کرد و در حالی که همه انتظار اعلام پنالتی داشتند، داور فرمان ادامه بازی را صادر کرد.

  دقیقه 35: ارسلان مطهری با یک استارت سریع مدافعان میهمان را به هم ریخت ولی در ضربه آخر کم آورد و توپ او را گلر نفت‌مسجدسلیمان مهار کرد.

  دقیقه 51: شوت حسین مالکی با واکنش بیرانوند از دروازه بیرون ماند و به اوت رفت.

  دقیقه 60: سانتر خوب مبعلی تنها به یک اشاره سر از عزتی نیاز داشت اما این فرصت نفت از دست رفت.

  دقیقه 67: حسین مالکی در دوقدمی دروازه نفت تهران نتوانست دروازه را کج نشانه رفت و توپ را به بیرون زد.

  دقیقه 77: روی سانتر غلامرضا رضایی، پادووانی به خوبی به توپ ضربه زد اما دفاع سرآسیمه نفت‌مسجدسلیمان توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

  حاشیه های بازی :

  امین حاج محمدی مدافع نفت دوباره به ترکیب بازگشته است و در خط دفاعی این تیم به میدان رفته است.

  علی قربانی مهاجم تیم نفت به دلیل جراحی روی گونه تا آخر فصل از ترکیب نفت بیرون خواهد بود و طبعا در این بازی هم حضور ندارد.

  کیوان امرایی، گلزن نفتی ها در بازی پرسپولیس غایب بزرگ تیمش در این دیدار است.

  در خط دفاعی نفت‌تهران لئوناردو پادووانی و امین حاج محمدی در قلب دفاع خواهند بود که حاج محمدی جانشین کوروشی شده است.

  ایمان مبعلی بازیگردان نفت در این مسابقه است و کمال کامیابی نیا و علیرضا عزتی پشت سر او بازی می‌ کنند. حسین ابراهیمی و غلامرضا رضایی هم وینگرهای نفت خواهند بود.

  علیرضا منصوریان به وحید امیری استراحت داده اما از بیرانوند و ارسلان مطهری که در اردوی تیم های ملی و امید حضور داشته اند، در ترکیب اصلی استفاده کرده است.

  صد هوادار مسجدسلیمانی در ورزشگاه تختی حضور دارند و با شور و حرارت تیمشان را تشویق می‌ کنند.

  خوش و بش وحید امیری با بازیکنان نفت‌مسجدسلیمان به شدت مورد توجه هواداران تیم میهمان قرار گرفت. او و ایمان مبعلی بازیکن خوزستانی نفت به شدت تشویق شدند.

  علیرضا بیرانوند در ابتدای گرم کردن مورد محبت هواداران حریف قرار گرفت، اما در لحظه حضور در رختکن دوباره تشویق شد.

   فولاد 2 – 1 استقلال 

  فولاد پس از هفته ها ناکامی با ارائه یک نمایش تهاجمی در نیمه دوم استقلال را در اهواز شکست داد.

  به گزارش آسمونی،فولاد که در نیمه اول نمایش ضعیفی داشت در نیمه دوم با ارائه یک بازی فوق العاده توانست دومین شکست متوالی را به تیم امیر قلعه نویی تحمیل کند. آنها با استقلال هم امتیاز شدند تا دوباره به جمع مدعیان بازگردند.

  داور : محسن ترکی کمک ها: رضا سخندان، سعید قاسمی

  اخطار : خرسندنیا (34)،بیک زاده (49) ابراهیمی (92) از استقلال؛ چاگو (38) وکیا (58) خالدی (88) از فولاد

  فولاد خوزستان :

  علی سلیمی، بهمن کامل، مساریچ، مهرداد جماعتی (27 خالدی)، یوسف وکیا، چاگو، ساسان انصاری،مهدی بدرلو، اسماعیل شریفات، محسن مسلمان و محمد قاضی

  سرمربی : دراگان اسکوچیچ

  استقلال :

  محسن فروزان، محمدرضا خرسندنیا (46 میلاد نوری)، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده، رضا عنایتی، هاشم بیک زاده، هرایر مگویان، میلاد فخرالدینی (87 محسن کریمی) و یعقوب کریمی (برهانی)

  سرمربی : امیر قلعه نویی

  شرح گل :

  0 – 1 (استقلال): ارسال امید ابراهیمی در محوطه جریمه فولادی با ضربه سر مهاجم این تیم روبرو شد اما این توپ به مدافعین این تیم برخورد کرد و توپ برگشتی را عنایتی در دهانه دروازه فولاد به درون این تیم فرستاد.

  1 – 1 (فولاد): ضربه ایستگاهی محسن مسلمان و پرواز بلند اسماعیل شریفات کوتاه قامت به گل تساوی فولاد منجر شد.

  2 – 1 (فولاد): در حالی که بازی با حملات فولادی ها ادامه داشت، در دقیقه 83 شوت ناگهانی و سرکش ماتیاس چاگو از پشت محوطه جریمه استقلال از بین بازیکنان این تیم عبور کردو تبدیل به دومین گل فولادی ها در این بازی شد.

  شرح بازی :

  بازگشت فولاد به لیگ از اواسط نیمه دوم اولین بازی قرمزپوشان در سال 94، رقم خورد. جایی که اسماعیل شریفات با قد و قامت کوتاهش بالاتر از برج های بلند قامت استقلال به پرواز درآمد و دروازه این تیم را باز کرد. آنها با این گل به بازی برگشتند و با شور و حرارت هواداران خونگرمشان توانستند بازی را در دست بگیرند و فرصت های دیگری را روی دروازه استقلال به وجود بیاورند و در نهایت به گل دوم هم برسند.

  استقلال که حالا شروع خوب خود در نیم فصل دوم را دوباره با شکست های سریالی از دست داده است در نیمه دوم طرح و برنامه خاصی برای اداره مسابقه نداشت و مقهور حرکات مسلمان، چاگو و شریفات و البته دفاع فداکارانه خالدی، مساریچ و وکیا بود. آنها که حالا از قافله صدرنشینی دورتر هم شده اند برای ادامه لیگ به اتفاقات دل بسته اند.

  برای فولاد این یک برد خوب در ابتدای سال 94 بود و آنها را به جمع مدعیان بازگرداند و احتمالا دراگان اسکوچیچ هم در فکر همین موضوع بود که بعد از هرگل شادی گل بی سابقه ای را از خود بروز می داد.

  دقایق حساس :

  دقیقه 8: ضربه استگاهی استقلالی‌ها را امید ابراهیمی با شوتی زیبا روانه دروازه استقلال کرد اما این توپ با عکس العمل سلیمی به کرنر رفت.

  دقیقه 12 : پاس فوق العاده چاگو در گوشه محوطه جریمه استقلال به شریفات رسید اما ضربه وی را فروزان با عکس العملی سریع دور کرد.

  دقیقه 19: حرکت محمد قاضی از جناح راست و جاگذاشتن بازیکن پیش رو توسط، منجر به ارسال توپی خطرناک در محوطه شش قدم استقلالی ها شد اما بازیکنی از تیم فولاد حضور نداشت تا بتواند از این فرصت استفاده کند.

  دقیقه 23: همکاری چاگو و شریفات، موقعیتی را نصیب شریفات کرد که ضربه وی با اختلاف کمی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

  دقیقه 25: شوت محکم مهاجم فولاد را فروزان مهار کرد.

  دقیقه 28: فخرالدینی با جا گذاشتن مدافع فولاد، ضربه ای دیدنی را روانه دروازه این تیم کرد که با اختلاف کمی از بالای دروازه سلیمی راهی خارج از زمین شد.

  دقیقه 29: باز هم همکاری چاگو و شریفات که در این بازی چند بار اتفاق افتاد، با فرار شریفات همراه شد که فروزان سریعتر از این بازیکن توپ را مهار کرد.

  دقیقه 45+2: سانتر بازیکنان فولاد روی دروازه استقلالی ها را فروزان از روی دروازه این تیم دور کرد.

  دقیقه 46: ارسال فولادی ها را فروزان مهار کرد اما برخورد وی با محمد قاضی باعث مصدومیت او شد.

  دقیقه 54: حرکت یعقوب کریمی از جناح چپ استقلال صورت گرفت و ضربه محکم وی را سلیمی مهار کرد.

  دقیقه 64: ضربه ناگهانی رضا عنایتی را سلیمی راهی کرنر کرد.

  دقیقه 70: فولادی ها ضربه خطای به دست آمده را از سمت راست دروازه استقلال به درون محوطه جریمه این تیم فرستادند و اسماعیل شریفات با پروازی بلند، این توپ را با ضربه سر به گل تیم فولاد تبدیل کرد.

  دقیقه 85: شوت تماشایی محمد قاضی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

  دقیقه 89 : خطای امید خالدی، ضربه ایستگاهی به بازیکنان تیم استقلال داد و سانتر بازیکنان این تیم را هاشم بیک زاده در موقعیتی ایده آل، با ضربه سر از بالای دروازه این تیم به بیرون زد.

  دقیقه 90 + 1 : توپ دزدی شریفات و پاس او به چاگو، یک فرصت عالی را نصیب فولاد کرد اما شوت محکم چاگو با واکنش عالی فروزان به کرنر رفت.

  بهترین بازیکن :

  اسماعیل شریفات و ماتیاس چاگو دو گلزن فولاد در این مسابقه عملکرد فوق العاده در سراسر بازی داشتند تا فولاد پس از مدت ها ناکامی بردی شیرین را در حضور هواداران به دست آورد.

  اتفاق ویژه :

  فولاد از چهاربازی برابر استقلال و پرسپولیس دوازده امتیاز کامل به دست آورده است. دو برد دو بر صفر و دو بر یک برابر پرسپولیس و دو پیروزی یک بر صفر و دو بر یک برابر استقلال عملکردی فوق العاده از این تیم خوزستانی برابر سرخآبی ها به ثبت رسانده است.

  حاشیه‌های بازی :

  محمد قاضی، محسن مسلمان، اسماعیل شریفات و مهدی بدرلو در ابتدای بازی به سمت نیمکت استقلال رفتند و با امیر قلعه نویی نیز به خوش و بش پرداختند.

  سروش رفیعی، کوروش بختیاری زاده، سروش سعیدی، کرمی و آلویز نانگ با حضور در قسمت وی آی پی ورزشگاه، مشغول تماشای بازی هستند.

  امیر قلعه نویی و دراگان اسکوچیچ مربیان دو تیم در پایان نیمه اول به داور مسابقه، محسن ترکی، اعتراض زیادی داشتند.

  ایمان موسوی بازیکن نیم فصل اول فولادی ها که توسط اسکوچیچ کنار گذاشته شده است، در بین تماشاگران فولادی ها حاضر شد و به دیدن این بازی پرداخت.

  امیر قلعه نویی در بین دو نیمه به سمت فروزان رفت و به وی اعتراض کرد.

   پس از به ثمر رسیدن و گل اول فولادی ها، هواداران این تیم یک صدا و بدون لحظه ای مکث، به تشویق هواداران تیم خود پرداختند.

  شریفات پس از به ثمر رساندن گل خود به استقلال، شادی پس از گل نداشت.

  امید ابراهیمی که کمتر عصبانی می شود روی تصمیم داور در دقیقه 92 اعتراض شدیدی به کمک داور بازی داشت و در حالیکه امیرحسین صادقی قصد داشت او را از اعتراض باز بدارد با عصبانیت هم تیمی ها را کنار می زد تا به کمک داور برسد. استقلالی ها می ترسیدند ابراهیمی کارت زرد دوم را بگیرد و اخراج شود.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=89747
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  دربی استانبول به خون کشیده شد (عکس)

  دو تیم فنرباغچه و بشیکتاش در چارچوب دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.