تازه های آسمونی
خانه > ورزشی > اخبار فوتبال > معرفی تیم های یورو 2016؛ جمهوری چک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • معرفی تیم های یورو 2016؛ جمهوری چک

  با قرار گرفتن در یک گروه دشوار و داشتن تیمی خالی از ستاره‌ها، به نظر می‌رسد جمهوری چک کار دشواری در یورو در پیش داشته باشد اما منتقدان این تیم در مورد رقابت‌های مقدماتی هم همین حرف را می‌زدند.

  czech-republic-national-football-team (1)

   پاول وربا توانسته تیم چک را به تیمی تبدیل کند که فراتر از بازیکنانش است؛ بنابراین نباید این تیم را دست کم گرفت.
  علیرغم سابقه وربا، در شروع رقابت‌های مقدماتی یورو انتظارات از تیم چک پایین بود. آنها در 4 دیدار دوستانه پیش از دیدارهای مقدماتی پیروز نشده بودند و با توجه به قرار گرفتن در گروهی که هلند، ترکیه و ایسلند در آن قرار داشتند، کسی شانس چندانی برای چک قائل نبود. اما این تردیدها تنها تا دیدار ابتدایی مقابل هلند پابرجا بود.

  تنها یک دقیقه به پایان بازی در حالی که به نظر می‌رسید دو تیم به تساوی یک ـ یک رضایت خواهند داد، واکلاو پیلار روی اشتباه داریل یانمات توانست گل برتری چک را به ثمر برساند. این گل آغاز درخشانی برای تیم وربا بود و به این ترتیب آنها در 5 دیدار ابتدایی مرحله مقدماتی به پیروزی رسیدند.

  این روند خوب با تساوی خانگی مقابل لتونی و شکست برابر ایسلند به پایان رسید. با برتری یک بر صفر در نیمه اول دیدار خانگی مقابل قزاقستان به نظر می‌رسید کار صعود دشوار شده اما دو گل از میلان اسکودا نیمه دوم امیدها را به این تیم برگرداند. 3 روز بعد آنها با برتری مقابل لتونی صعودشان را قطعی کردند، چک در دیدار بعدی مقابل ترکیه شکست خورد اما پیروزی خارج از خانه مقابل هلند باعث شد تا به عنوان تیم اول از گروه صعود کند. اما یک آمار نگران‌کننده تیم چک این است که آنها تا دیدار دوستانه مارس گذشته مقابل سوئد که با تساوی یک ـ یک به پایان رسید در 19 دیدار با هدایت وربا حتی یک کلین‌شیت هم نداشته‌اند.
  علاوه بر این آنها فاقد مهاجمانی قابل اتکا هستند. دو مهاجم اصلی چک، توماس نسید و ماتِی ویدرا برای تیم‌های نه چندان مطرح بورسااسپور ترکیه و تیم دسته دوم انگلیسی ریدینگ بازی می‌کنند و بعید است که بتوانند باعث نگرانی مدافعان حریف بشوند. در مقابل وربا امیدوار است که هافبک های میانی دینامیکش در گلزنی به مهاجمان کمک کند؛ هر چند غیبت روسیسکی برای آنها ضربه بزرگی خواهد بود.
  از زمان رقابت یورو 1996 هیچ یک از مربیان جمهوری چک تا این اندازه به بازیکنان داخلی اتکا نکرده بودند. هر چند بخشی از موضوع به خاطر این است که بسیاری از بازیکنان فعلی جمهوری چک کیفیت لازم برای بازی در باشگاه‌های بزرگ اروپایی را ندارند اما بخشی نیز به دلیل افزایش قدرت لیگ چک است. با پیشرفت اوضاع اقتصادی چک دیگر رفتن به باشگاه‌های خارجی چندان برای بازیکنان جوان جذاب نیست. در این بین رقابت باشگاه ویکتوریا پلژن با اسپارتاپراگ نیز باعث افزایش کیفیت لیگ چک شده است؛ موضوعی که صعود اسپارتا به یک چهارم نهایی لیگ اروپا و پیروزی 4 ـ 1 آنها مقابل لاتزیو آن را تایید می‌کند.

  پاول کادرابک بازیکن سابق اسپارتا و فعلی هوفن‌هایم پدیده جدید جمهوری چک است که در سمت راست خط دفاعی بازی می‌کند. اما آنها چندین ستاره جوان دیگر هم دارند که می‌توانند در فرانسه بدرخشند از جمله لادیسلاو کریچی (بال چپ) و مارتین فریدک (هافبک).
  با توجه به اینکه اسپانیا مدعی اصلی گروه D در رقابت‌های یورو است ،چک برای صعود رقابت سختی با کرواسی و ترکیه دارد. نداشتن ستاره کافی در تیم، وربا را مجبور می‌کند تا بیشتر روی توانایی‌های مربیگری تکیه کند و با توجه به نتایجی که تیم او تاکنون گرفته نمی‌توان از این تیم چندان ناامید بود.

  czech-republic-national-football-team (2)

  نظرات از جمهوری چک:
  توماس رادوتینسکی، گزارشگر شبکه 02 اسپورت: مطمئنا چک یکی از مدعیان یورو 2016 نیست. آنها در مرحله مقدماتی در گروه‌شان اول شدند که مطمئنا موفقیت بزرگی محسوب می‌شود اما فکر می‌کنم این بالاترین دستاوردی بود که این تیم می‌تواند به آن برسد. تیم وربا مسن است و فاقد مهاجمانی قابل اعتماد؛ ضمن اینکه در مرحله مقدماتی حتی یک کلین‌شیت هم نداشتند. من از نظر ارائه بازی‌های هجومی خوب پیشرفت چندانی در تیم ندیدم اما نشانه‌های خوبی از چند نفر از بازیکنان سابق تیم زیر 21 ساله‌های دیده می‌شود. فکر می‌کنم چک در گروهش چهارم خواهد شد اما آنها بازنده‌ای مغموم نخواهند بود. آنها می‌توانند برای همه حریفان دردسرساز شوند.

  میکال پتراک، روزنامه‌نگار ورزشی: فکر می‌کنم تیم از مرحله گروهی صعود خواهد کرد. نقطه قوت تیم چک ذهنیت متحد و منسجم آنها در شرایط دشوار است. در فرانسه هم احتمالا همین نقطه قوت آنها خواهد بود، ولادمیر داریدا و پاول کادرابک بازیکنان بسیار خوبی هستند و پترچک هم نشان داده که همچنان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های دنیاست. من می‌توانم برای چک سناریویی مانند 4 سال قبل تصور کنم. آنها در اولین دیدار مقابل اسپانیا شکست می‌خورند و در دو دیدار بعدی مقابل کرواسی و ترکیه، یک پیروزی و یک تساوی به دست می‌آورند و به مرحله بعد می‌روند. آنها در مرحله یک هشتم یا یک چهارم نهایی حذف خواهند شد.

  یارومیر بوساک، روزنامه‌نگار: مشکل تیم چک نداشتن بازیکنی در تیم‌های بزرگ اروپایی است. سرمربی تیم، پاول وربا، به ارائه بازی‌های تهاجمی شهرت دارد اما این سوال وجود دارد که آیا او با این بازیکنان می‌توانند مقابل حریفانی مانند اسپانیا و کرواسی چنین نمایشی ارائه بدهد یا خیر. فوتبال چک در حال حاضر فاقد مهاجمی است که بتواند در یک لیگ متوسط به بالای اروپایی در یک فصل بیش از 18 گل بزند.

  czech-republic-national-football-team (3)

  آنها چطور بازی می‌کنند؟
  تیم چک معمولا با سیستم 1ـ3ـ2ـ4 بازی می‌کند و وربا علاقه دارد که تیمش در بازیسازی صبورانه عمل کند. آنها به ندرت به بازی سرعت می‌‌دهند و تلاش می‌کنند با پاسکاری در خط میانی، خط دفاع حریف را به هم بریزند. ضمن اینکه پاول کادرابک و دیوید لیندرسکی، دو مدافع کناری تیم، نیز با سرعتشان به حملات کمک می‌کنند. بزرگترین دغدغه وربا پیدا کردن بهترین ترکیب برای میانه میدان است. او چند گزینه مختلف برای پست بازیساز هجومی تیم دارد و در این میان شانس توماس روسیچکی، بورک دوکال و دانیل کولار برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی بیشتر است. البته رقابت برای دیگر پست‌های خط میانی نیز فشرده است.
  پست هافبک دفاعی احتمالا به دیوید پاولکا خواهد رسید و اگر او آماده نباشد لوکاس واچا و لوکاس مارچک می‌توانند جانشین‌های او باشند. جایگاه ولادمیر داریدا به عنوان دیگر هافبک دفاعی تضمین شده است. در سمت راست خط میانی ژیری اسکالاک، یاروسلاو پلاشیل، مارتین فریدک و دوکال گزینه‌های مورد نظر هستند. در حالی که لادیسلاو کریچی گزینه قطعی سمت چپ است. یکی دیگر از گزینه‌های قطعی تیم چک دروازه‌بان آنها، پترچک است اما در خط دفاعی این قطعیت وجود ندارد؛ همانطور که در مرحله مقدماتی بارها ترکیب خط دفاعی تیم تغییر کرد.

  کاداربک، توماس سیووک، میکال کادلچ و لیمبرسکی محتمل‌ترین گزینه‌های خط دفاعی هستند ضمن اینکه مارک سوچی نیز یکی از گزینه‌های دفاع میانی است؛ هرچند او به دلیل محرومیت در دیدار ابتدایی مقابل اسپانیا غایب خواهد بود. در خط حمله توماس نسید شانس بیشتری نسبت به ماتِی ویدرا دارد؛ هر چند سرعت بالای ویدرا می‌تواند در دیدار با اسپانیا به کمک تیم بیاید. میلان اسکودا یا داوید لافاتا هم در صورتی که در مدت باقیمانده خودشان را ثابت کنند، می‌توانند شانس بازی در یورو را پیدا کنند.

  czech-republic-national-football-team (5)

  معرفی سرمربی:

    پاول وربا (جمهوری چک ـ 52 ساله)
  او که در دوران بازی یک هافبک میانی بود در سال 2007 با زیلینا قهرمان اسلوواکی شد و پس از آن توانست ویکتوریا پلژن را به یک قدرت در فوتبال چک تبدیل کند. او بدون آنکه فوتبال هجومی را قربانی نتیجه‌گرایی کند، توانست با پلژن در سال‌های 2011 و 2013 قهرمان لیگ چک شود و با این تیم 2 بار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور داشت. در نهایت در سال 2013 هدایت تیم‌ملی چک را  برعهده گرفت.
  وربا از زبان خودش:
  1- شاید ما ستاره‌های مشهوری نداشته باشیم اما به همین خاطر برای اینکه به نتایج خوبی برسیم باید سخت‌تر کار کنیم.
  2- کارل بروکنر با تجربه‌ترین مربی کشور ماست در این سال‌ها او بیشترین خدمات را به فوتبال چک ارائه داده است. حیف است از توانایی‌های او استفاده نکنیم و معتقد است که او همچنان می‌تواند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.
  3- مربیان باید محدودیت‌هایی در تیم وضع کنند. منظورم در مورد شوخی و خنده نیست بلکه موارد انضباطی است که باید دقیقا رعایت شود.
  4- کاری را انجام می‌‌دهم که 30 سال بود دوست داشتم انجام بدهم. هرگز فکر نمی‌کردم تا اینجا پیش بیایم. فکر می‌کردم که مربی یک تیم جوانان می‌شوم.

  czech-republic-national-football-team (4)

  فهرست کامل جمهوری چک برای یورو 2016:

  دروازه‌بان‌ها: پیتر چک، توماس واچلیک، توماس کوبک

  مدافعان: توماش سیووک، مارک سوچی، دانیل پودیل، دیوید لیمبرسکی، میکال کادلچ، پاول کادرابک، رومن هوبنیک، تئودور گبر سیلاسی

  هافبک ها: جوزف شورال، ژیری اسکالاک، توماس روسیچکی، یاروسلا پلاشیل، ولادیمیر داریدا، دیوید پاولکا، لادیسلاو کرایچی، بورک دوکال دانیل کولار

  مهاجمان: میلان شکودا، توماش نسید، دیوید لافاتا

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=158882
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  و سرانجام رونمایی رسمی از لباس ایران در جام جهانی

  فیفا با انتشار ویدئویی از پیراهن اول ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ رونمایی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.