تازه های آسمونی
خانه > علمی و دانستنی > ماورای طبیعت > کوه باستانی عجیب پردیس در ایران ، نقطه زمین به خورشید
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • کوه باستانی عجیب پردیس در ایران ، نقطه زمین به خورشید


  نام این کوه باستانی پردیس است در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه‌های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار دارد.

   نکات قابل توجهی که در این کوه باستانی پردیس وجود دارد:

  1) قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است چون بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استواست.

  2) آتشکده فوق العاده باستانی که در قله کوه قرار دارد، محل تولد و غسل تعمید پدر جمشید جم است.

  3) مغناطیس فوق العاده قوی کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه یعنی تقریبا انتهایی‌ترین نقطه مشخص اسفالت با ماشین توقف کنی و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین بجای سر پائینی به نرمی ‌به سمت کوه کشیده می‌شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان ناآشنا بسیار دردسر ساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی اختیار با کوه تصادف کرده اند.

  4) پوشش گیاهی منطقه نوعی خار بیابانی گرمسیری منحصر به فرد است که خواص دارویی فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما” پیشخرید چند کارخانه داروسازی بزرگ جهان است یکی از ترکیبات اصلی مسکن Advil که یکی از بهترین قرص های شناخته شده برای ناراحتی‌های اعصاب و دردهای میگرنی است از همین عسل تهیه می‌شود. 

  5) این منطقه خرمای ویژه نیز تولید می‌کند که به نام خرمای خصه معروف است و کاملا در شیره خود غرق می‌شود یعنی یک کاسه آن ظرف سه ساعت پر از شیره می‌شود و اندازه این خرما اندازه آلبالو بود و به جهت همان خواص دارویی منطقه تماما” برای ساخت قندهای رژیمی ‌برای بیماران دیابتی صادر می‌شود، نکته جالب دیگر رویش درخت زیتون در دامنه شمالی کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهای چاهه و دره پلنگی می‌باشد که در آب و هوای آن منطقه بسیار بعید می‌نمود.

  فعلا” سندی برای قدمت چاهه و دره پلنگی وجود ندارد ولی علائم مشهودی از غار نشینی مشاهده، و فسیل‌های مختلفی در این منطقه به وفور پیدا شده است.

  6) در لایه‌های زیرین این کوه معدن عظیمی ‌از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد، آن هم در اطراف عسلویه!

  مردم چاهه و جم، کوه پردیس را فوق العاده مقدس و محترم می‌شمارند، و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا یکی از اولین مکانهایی بوده که نفت در آن سوزانده شده است.

  7) نکته جالب دیگر رویش درخت زیتون در دامنه شمالی کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهای چاهه و دره پلنگی می باشد که در آب و هوای آن منطقه بسیار بعید می نمود.

  با افتتاح جاده فیروز آباد به عسلویه توسط پتروشیمی، رفتن به این منطقه خیلی میسرتر و راحت‌تر شده است. پتروشیمی ‌با تاسیس سه شهرک بزرگ در این منطقه اقدام به تاسیس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه هر هفته یک پرواز به مقصد جم انجام می‌شود که امکان بسیار خوبی برای سفر به این منطقه اعجاب انگیز است.

   strange-mountain-in-iran

   کوه درمانگر عجیب در ایران

  از جمله خواص خارق العاده این کوه کمک به درمان مبتلایان به ایدز است. به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV صفر است. پزشکان متخصص بریتانیایی در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخیرا در مقاله ای در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده تا نام این کوه را به ANTI-HIV Mountain تغییر دهند.

  دکتر Tim Hopkins رییس موسسه فوق و دارنده مدرک فوق تخصص در رشته ایمونولوژی و ویروس شناسی درخواست ایجاد شهرک‌های درمانی برای مبتلایان به ایدز در این منطقه داشته است. وی معتقد است با اسکان مبتلایان به ایدز در این منطقه پس از حداکثر مدت ۱۸ ماه هیچ نشانه ای از بیماری در این مبتلایان دیده نشود.

  این کوه باستانی پردیس است که در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار دارد. قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است، چون بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استواست.

  مغناطیس فوق العاده قوی کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه یعنی تقریبا انتهایی ترین نقطه مشخص آسفالت با ماشین توقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به جای سر پائینی به نرمی به سمت کوه کشیده می شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان نا آشنا بسیار دردسر ساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی اختیار با کوه تصادف کرداند.

  از جمله خواص خارق العاده ی این کوه کمک به درمان مبتلایان به ایدز است.به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV صفر است. پزشکان متخصص بریتانیایی در موسسه ی Imperial

  Medical College در شهر لندن اخیرا در مقاله ای در روزنامه ی تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده اند تا نام این کوه را به ANTI-HIV Mountain تغییر دهند.

  دکتر Tim Hopkins رییس موسسه ی فوق و دارنده ی مدرک فوق تخصص در رشته ی ایمونولوژی و ویروس شناسی درخواست ایجاد شهرک‌های درمانی برای مبتلایان به ایدز در این منطقه داشته است.وی معتقد است:

  با اسکان مبتلایان به ایدز در این منطقه پس از حداکثر مدت 18 ماه هیچ نشانه ای از بیماری در این مبتلایان دیده نشود. از دیگر خواص درمانی این کوه که زبانزد همه ی متخصصین mountain trapi (کوه درمانی) است، خواص مغناطیسی بوده که باعث تخریب سلول های سرطانی شده و به همین دلیل متخصصین بسیاری بیماران سرطانی را به کوه نوردی در این کوه توصیه می‌کنند.

  پوشش گیاهی منطقه نوعی خار بیابانی گرمسیری منحصر به فرد است که خواص دارویی فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما پیش‌ خرید چند کارخانه ی داروسازی بزرگ جهان است. یکی از ترکیبات اصلی مسکن Advil که یکی از بهترین قرص های

  شناخته شده برای ناراحتی های اعصاب و دردهای میگرنی است از همین عسل تهیه می شود. این منطقه خرمای ویژه ای نیز تولید می کند که به نام خرمای خصه معروف است و کاملا در شیره ی خود غرق می شود یعنی یک کاسه ی آن ظرف سه ساعت پر از شیره می شود.

  اندازه ی این خرما اندازه ی آلبالو بوده و به جهت همان خواص دارویی منطقه تماما برای ساخت قندهای رژیمی برای بیماران دیابتی صادر می شود.نکته ی جالب دیگر رویش درخت زیتون در دامنه ی شمالی کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهای چاهه و دره پلنگی می باشد که در آب و هوای آن منطقه بسیار بعید می نمود.فعلا سندی برای قدمت چاهه و دره پلنگی وجود ندارد ولی علائم مشهودی از غار نشینی مشاهده و فسیل های مختلفی در این منطقه به وفور پیدا شده است.

  در لایه های زیرین این کوه معدن عظیمی از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد، آن هم در اطراف عسلویه! مردم چاهه و جم، کوه پردیس را فوق العاده مقدس و محترم می شمارند و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا یکی از اولین مکان هایی بوده که نفت در آن سوزانده شده است. با افتتاح جاده ی فیروز آباد به عسلویه توسط پتروشیمی، رفتن به این منطقه خیلی راحت تر شده است. پتروشیمی با تاسیس سه شهرک بزرگ در این منطقه اقدام به تاسیس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه ی هر هفته یک پرواز به مقصد جم انجام می شود که امکان بسیار خوبی برای سفر به این منطقه اعجاب انگیز است.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=3137
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  بزرگترین رازهای تاریخ جهان

  در جهان هنوز رازهایی هستند که علت آن ها مشخص نشده است. مانند مثلث برمودا. …

  15 دیدگاه

  1. کسایی ک میگن شایعه ست و جک و طنز و از این حرفا…شما در جهالت باقی خواهید ماند..همین

  2. یه دونه منبع و مدرک مستند یا زنده اعلام نکردین!!
   چرا؟؟؟؟
   تو رو خدا مزخرف تحویل مردم بدبختمون ندید

  3. سلام در سایت Imperial Medical College هیچ مطلبی در این مورد وجود نداره و همش شایعه و حرف مفت هست که ما ایرانی ها عاشقش هستیم .

  4. منم فکر میکنم ده ما مرکز جهانه پس زیاد بهش گیرندین

  5. با سلام.متاسفم برای این همه اندیشمندی که فقط پای اینترنت نشستن و نظر شخصی خودشون رو به عنوان یک نظریه مطلق علمی بیان میکنن.مطالب نوشته شده راجه یه این کوه درست و صحیح هستش.دوستانی که قبول ندارن فقط به این علته که این کوخ در مملکت خودشون هست اگر این اطلاعات راجع به کشور دیگکه ای بود 100% و بدون هیچ شک و شبهه ای قبول میکردن.برای اطلاع دوستان بهتر بگم که همانطور که اهرام ثلالثه در مصر دارای این قدرت مغناطیسی هستش این کوه از هم دارای چنین قدرتی هستش.چیزهایی در دنیا هست که با عقل ما انسانها مطابقت ندارزه ولی دال بر این نیست که بخواد غلط باشه

  6. نکته ی یک بدون شک غلطه زیرا قله ی کلیمانجارو در آفریقا از این کوه ارتفاع خیلی بیشتری داره!!!

  7. پوررحیمی

   در مورد کوه پردیس شایعه‌های متعددی بر سر زبانها است و خواص عجیبی به این کوه نسبت داده می شود. از جمله این که این کوه نزدیکترین نقطه زمین به خورشید است و به همین خاطر ویروس H.I.V بر روی آن رشد نمی کند؛ کوهنوردی در این کوه باعث درمان مبتلایان به بیماریهای سرطان و ایدز می شود؛ از عسل به دست آمده از اطراف این کوه برای ساختن داروی Advil استفاده می شود؛ قدرت مغناطیسی این کوه به قدری است که خودروهایی را که از کنار آن رد می شوند به سوی خود جذب کرده و باعث تصادم آنها به کوه می شود؛ و اینکه منبع بزرگی از آب در لایه های زیرین این کوه وجود دارد. این شایعه‌ها در وبسایت‌ها و رسانه های متعددی تکرار شده است،[۳][۴][۵][۶] در حالی که همگی آن‌ها به وضوح بی‌معنی و طنزآمیز هستند و فقط جذب خودروها به سوی کوه ممکن است به نوعی خطای چشم مربوط باشد که به دلیل پنهان شدن افق به وجود می‌آید و در مناطق جغرافیایی زیادی دیده شده است.[۷]

  8. جم شهری زیباست که من یکی از کسانی هستم که در این شهر زندگی می کند
   شهروندان بومی جم هیچ وقت تصور نمی کنند که چنین شهر ودیاری دارند

  9. میگم اگه واقعا این خاصیت درمانی رو داره چرا ازش استفاده نمیکنن این همه بیمارایدزی تو ایران داریم.

  10. چه جالب!! 😯 😯 😯 😆 😆

  11. اما من چند جا خوندم که این خبر شایعه ای بیش نیست 🙁

  12. با سلام، من از سال 66 الی 74 به این منطقه رفت و آمد میکردم که در ان زمان مقادیر بسیار زیادی از فسیل های صدف و دیگر آبزیان دیده میشد که بعلت ازدیاد آنها اهمیت داده نمیشد و این نشان دهنده این بود که این منطقه در زمانیکه از آب سر درآورده تا آن موقع به صورت بکر باقی مانده بود.

   • --> آسمونی

    ممنون، خوشحال خواهیم شد اطلاعات بیشتری در مورد تجربتون از این منطقه بیان بفرمایید

    • شما سایت خوب و مفیدی دارید.
     من فکر میکنم ارتقا سطح علمی مردم یکی از اهداف شما باشه اما متاسفانه بعضی از مطالب شما در این راستا نیست و صرفاً برای بالا بردن بازدید سایت شماست! مثل همین موضوع طنزآمیز کوه پردیس! نکته ی شماره ی 1 در حد یک لطیفه خنده دار و اشتباهه!

     • --> آسمونی

      با تشکر از شما دوست عزیز، مواردیکه در تایید یا رد آنها اختلاف نظر هست را به عهده شما عزیزان خواهیم گذاشت، مسلماً مواردیکه بازخورد مناسبی نداشته باشند از روی سایت حذف خواهند شد

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.