تازه های آسمونی
خانه > علمی و دانستنی > دانستنی > چند درصد افراد قادر به انجام همزمان کارها هستند؟
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

چند درصد افراد قادر به انجام همزمان کارها هستند؟

 
یک تحقیق جدید نشان می‌دهد، تنها دو درصد افراد قادر به انجام چندین کار به صورت همزمان هستند و عدم تمرکز در زمان انجام یک کار، بهره‌وری فرد را تا ۴۰ درصد 
کاهش می‌دهد.

استفاده از تلفن همراه هوشمند و تبلت به یکی از عادات متداول در بین دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان تبدیل شده و افراد در ضمن انجام فعالیت‌های تحصیلی و شغلی خود از این دستگاه‌ها برای ارسال پیامک یا جست‌وجو در اینترنت استفاده می‌کنند.

بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته در آمریکا، حدود ۸۹ درصد مردم این کشور در زمان انجام کارهای مختلف از تلفن همراه هوشمند استفاده می کنند؛ همچنین دانشجویانی که از لپ تاپ یا تبلت در دانشگاه استفاده می کنند، بطور میانگین ۶۲ درصد صفحات اینترنتی غیر مرتبط را در زمان کلاس درس مشاهده می‌کنند.

این مطالعه نشان می‌دهد، افراد در حین مشاهده تلویزیون به صورت همزمان به کارهای دیگری نیز مشغول هستند؛ بطوریکه ۴۲ درصد از اینترنت استفاده می‌کنند، ۲۹ درصد در حال مکالمه با تلفن همراه و ۲۶ درصد نیز مشغول ارسال یا مطالعه پیام کوتاه هستند.

این درحالیست که محققان نسبت به کاهش میزان تمرکز افراد در زمان انجام چند فعالیت همزمان هشدار داده و تأکید می‌کنند، تمرکز بر بیش از یک موضوع باعث افت ۴۰ درصدی توانایی و بهره‌وری و کاهش ۱۰ نمره ای ضریب هوشی (IQ)‌ فرد می‌شود.

تداخل کار با فعالیت‌هایی مانند پاسخ دادن به تلفن همراه، چک کردن ایمیل یا حتی سیگار کشیدن باعث بروز حواس‌پرتی و افت تمرکز می شود که روزانه ۲.۵ ساعت از وقت یک کارمند، معادل ۵۴۶ ساعت در طول سال را به هدر می‌دهد.

این پژوهش توسط مجله Harvard Business Review انجام شده است.

 

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=16850
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  سکسیزم و تبعیض جنسیتی

  تبعیض جنسیتی یا سکسیزم پدیده ای است که بر مبنای آن یک جنس برتر می …

  نظرات

  1. خدا رو شکر ما از اون دسته افراد نیستیم.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.