تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > خطبه های نماز جمعه تهران 24 اردیبهشت 95
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • خطبه های نماز جمعه تهران 24 اردیبهشت 95

  Untitled-1

  1395/02/25

  نماز جمعه بیست و چهارم اردیبهشت در تهران به امامت آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی برگزار شد.

    به گزارش آسمونی به نقل از همشهری ,خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به غارت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از بیت‌المال کشورمان گفت: به مناسبت این غارت تصمیم گرفتم چند مدال را به آمریکا و هم‌پیمانانش بدهم که آخرین آن دستبرد به اموال جمهوری اسلامی ایران است.

   آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: آمریکا مردم، زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد وعذرخواهی هم نمی‌کند، در مذاکرات هسته‌ای تعهد می‌کند و همزمان پیمان‌شکنی و عهدشکنی می‌کند.

  امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مدالی که باید اخیر به اقدامات آمریکا بدهیم این است که آمریکا به اموال کشورها و ثروت‌های مردم دستبرد می‌زند و در اینجا از تریبون نماز جمعه اعلام می‌کنم کشورها پول‌هایشان را از بانک‌های آمریکا بیرون بکشند چرا که دادگاه عالی با رأی خود آنها را غارت خواهد کرد.

  وی اضافه کرد: این مدال‌ها را نه فقط به آمریکا بلکه به رژیم اشغالگر قدس و آل سعود خبیث و کشورهایی از اروپا که دنبال‌رو آمریکا هستند و به دیکته او عمل می‌کنند باید داد و ما باید با همان چشمی که به آمریکا نگاه می‌کنیم، به آنها هم نگاه کنیم.

  آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آمریکا به قوانین بین‌المللی پایبند نیست؛ به طور مثال در حمله به هواپیمای مسافربری کشورمان دوران دفاع مقدس به خلبان مربوطه قاتل جایزه هم می‌دهد.

  امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: آمریکا ادعای دموکراسی می‌کند و همزبان در امور داخلی کشورها مداخله می‌کند کما اینکه در ایران از شاه معدوم در مقابل خواست مردم حمایت کرد.

  موحدی کرمانی افزود: آمریکا نه تنها مظلومان را می‌کشد بلکه از کشندگان مظلومین هم حمایت می‌کند و می‌بینید چگونه از عربستان در مقابل کشتار مردم مظلوم یمن حمایت می‌کند. این جمله را به دنیای اسلام می‌گویم، آمریکا دشمن اسلام، قرآن و مردم جهان است به دلیل اینکه با تمام وجود از رژیم اشغالگر قدس که دشمن سرسخت اسلام و مسلمین است حمایت می‌کند، آمریکا اسلام‌ستیز، شیعه‌ستیز و ایران‌ستیز است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا منافق است و به ظاهر ائتلاف ضد داعش تشکیل می‌دهد ولی در باطن به تروریست‌ها کمک مالی و تسلیحاتی می‌کند.

  موحدی کرمانی افزود: آمریکا وقتی موج خطرناک تروریستی به اروپا می‌رسد فریاد می‌زند و محکوم می‌کند ولی وقتی آنها در سوریه فعال می‌شوند و کشتار به راه می‌اندازند احسنت می‌گوید بنابراین آمریکا دروغگوست و اقدامات عده‌ای شرور و تروریست را که ضد اسلام است به اسلام نسبت می‌دهد و اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی به راه می‌اندازد.

  وی ادامه داد: آمریکا مستکبر، مغرور و زورگو است و به خودش اجازه می‌دهد سلاح اتمی داشته باشد ولی کشورها را از داشتن سلاح معمولی دفاعی منع می‌کند.

  موحدی کرمانی همچنین با اشاره به اینکه به آقای ظریف وهمراهان وی می گویم که با این روح ظریفتان سروکار با چه عناصر قلدری دارید، گفت: خداوند به شما اجر دهد ویاری کند که مبادا در یک گام در سخن وعمل گول تظاهرات این قلدر خون آشام را بخورید .
  خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تکرار می‌کنم قدر ماه شریف شعبان را بدانیم؛ پیامبر در این ماه آرام نداشت.

  موحدی کرمانی افزود: در ماه شریف شعبان بکوشیم دل را زنده کنیم چراکه روزی در پیش داریم به نام قیامت که خدا از انسان قلب سالم می‌خواهد و همین به درد می‌خورد که قلب بیماری تکبر نداشته باشد؛ مرض حسد حب دنیا و عشق به دنیا را نداشته باشد.

  وی با اشاره به اینکه از ما خواسته شده به یاد فقرا باشیم و حال که خدا به برخی امکانات داده از خدا بخواهیم به یاد فقرا و گرسنگان و فقرا باشیم، افزود: اگر می‌خواهیم از شفاعت رسول اکرم در قیامت بهره‌مند شویم، بکوشیم راه پیامبر را پیش بگیریم.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با تبریک ولادت‌های ماه مبارک شعبان، گفت: در این ایام توفیقی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده و تا کنون 33 مسابقه بین‌المللی قران کریم را با حضور حافظان بیش از 70 کشور برگزار کرده است.

  وی در خصوص انتصاب عبدالعلی علی عسکری ریاست جدید سازمان صداوسیما، ضمن تبریک به رییس جدید این سازمان، افزود: بار سنگینی روی دوش شماست و دستورات مقام معظم رهبری به مسئول قبلی داده‌اند که در انتصاب شما فرمودند دستور همان است، آنها را به دقت بخوانید و دقت کنید دستورات ولی امر است.

  خطیب جمعه تهران اضافه کرد: مساله صدا وسیما مهم است، دانشگاه سیاری است و همه بخصوص بچه‌ها و نوجوانان برنامه‌ها را می‌بینند و در روح و جان آنها نفوذ می‌کند بنابراین خیلی مراقب باشید صحنه‌های مبتذل و مهیج را ارائه ندهید و به جوان‌ها رحم کنید.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از مواضع جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر کرد و گفت: از سردار سلامی و مواضع قاطع ایشان و هشدار به آمریکا و شرکا و متحدان منطقه‌اش که گفت «از ادبیات تهدید بپرهیزید و گرنه طبق حق قانونی عبور از تنگه هرمز عبور از تنگه را به روز شما خواهیم بست» سپاسگزاریم.

  عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین پدیده قاچاق را خطرناک توصیف کرد و افزود: این پدید ضربه به اقتصاد کشور وارد می‌کند و مسئولین مربوطه با قاطعیت با این پدیده شوم برخورد کنند.

  موحدی کرمانی همچنین اظهار داشت: مطلع شدیم به برکت همکاری بسیج مردمی و هوایی عراق شکست‌هایی پی در پی متوجه داعش خبیث شده که در یک مقطع نزدیک 200 نفر از آنها و فرماندهان سرشناس کشته شده‌اند.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین در خطبه اول گفت: شعبانیه فرصتی برای نزدیک شدن به خدا است، ماه رحمت، مغفرت و اجابت الهی است و باید مومنان از این فرصت بهره‌مند شوند.

  وی افزود: امام رحمت‌الله از مناجات شعبانیه یاد می‌کردند و ما هم باید از این ماه و مناجات آن بهره بگیریم و قرآن را آیه به آیه با دقت بخوانیم.

  آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه مناجات شعبانیه شروع و پایانی دارد، اظهار داشت: دعاکننده احساس می‌کند؛ نکند از خدا فاصله گرفته و جدا شده است و می‌گوید نکند دعای من به خدا نمی‌رسد و من حالت وصل با خدا ندارم و ارتباطم با خداوند قطع شده است.

  به گفته وی، در این شرایط مناجات‌کننده به التماس می‌افتد تا خداوند به او رحم کند و او را به خودش وصل و از غیر خود جدا کند، را می‌طلبد.

  وی با اشاره به این که انقطاع الی‌الله نقطه مقابل انقطاع من‌الله است، افزود: در انقطاع الی‌الله فرد می‌خواهد خداوند او را از تمام فریب‌ها، دام‌های شیطان رها کند و به خودش وصل کند، اما در انقطاع من‌الله انسان به حدی بدبخت می‌شود که از خدا می‌برد و مال و ثروت و هر آنچه را که دارد را از آن خودش می‌داند نه از خدا.

  به گفته وی، دراین حالت بنده احساس می‌کند تمامی منافع دنیا برای خودش و اقوامش باید باشد و نزدیکان او فقط باید به قدرت و مقام برسند.

  وی با تاکید بر اینکه مراقب جدایی از خدا باشیم، اظهار داشت: این خطر است که انسان از خدا جدا شود و حالت قطع ارتباط پیدا کند، خیلی از دعاها دست ما را گرفته‌اند، زیرا در دعاها خطرات مطرح است.

  به گفته وی، بزرگترین قطع ارتباط این است که انسان حالت استکبار به خود بگیرد و منیت داشته باشد این بدان معناست که بنده از خدا بریده و طاغوت می‌شود.

  وی با اشاره به نامه امیرالمومنین به مالک اشتر می‌فرماید: مالک مواظب باش این مردم که به سویشان می‌روی رهایشان نکنی زیرا خدا از تو خواسته در این مقام که هستی کارها و نیازهای آنان را عهده‌دار باشی و خداوند از این طریق می‌خواهد امتحانت کند که چقدر به فکر مردم هستی.

   

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=146290
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  پروانه سلحشوری: نتایج عملکرد ۱۳ ساله گشت ارشاد با سند و مدرک گزارش شود/ چه حجاب بهتری در جامعه ایجاد شده است؟/ مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند؟/ فکر می‌کنید در خانه‌هایشان نمی‌توانند برقصند؟

  به گزارش آسمونی:برخی اظهاراتی می‌کنند، اما عملشان طور دیگر است، مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.