تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > خطبه های نماز جمعه تهران 21 فروردین 1394
ثبت نام لاتاری96

خطبه های نماز جمعه تهران 21 فروردین 1394

friday prayers 1394 01 21 خطبه های نماز جمعه تهران 21 فروردین 1394

1394/01/22

خطیب جمعه تهران با اشاره به ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان گفت : یاد و خاطره این بزرگمرد را گرامی می داریم و امروز حاکمیت اسلامی ، استقلال و عزت کشور و بیداری جهان اسلام همه مدیون ایشان است .

به گزارش آسمونی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب با عنوان «دولت ، ملت ، و همدلی و همزبانی» خاطرنشان کرد: این نامگذاری حاصل کار کارشناسی عمیق و گسترده بوده و امید است رسانه ملی این نامگذاری و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که راهبردی است دست کم نگیرد و به آن بپردازد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مذاکرات ایران با گروه 1+5 و بیانیه سوئیس اشاره کرد و گفت : بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این موضوع بسیار روشنگرانه بود و ایشان موضع نظام را درباره مذاکرات بسیار شفاف بیان کردند و ما از خداوند منان سپاسگزاریم که نظام را در دست فقیهی اینچنین قرار داده است و کشور با دین و حکمت به زیبایی اداره می شود .

خطیب نماز جمعه تهران گفت : نباید درباره بیانیه ای که هنوز زمان دارد ذوق زدگی کرد چرا که این مسئله هم به زیان مذاکره کنندگانمان و هم موجب سوء استفاده دشمنان می شود.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به تایید تیم مذاکره کننده و اعتماد مقام معظم رهبری به آنان گفت : ما نیز همین اعتقاد را داریم و معتقدیم که تحلیلگران باید به گفتار تیم مذاکره کننده کشورمان اعتماد کنند و پرهیز بکنند از اینکه فلان مقام خارجی یا امریکایی چه چیزی را گفته است .

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همه مسائل را زیرنظر دارند و خطوط قرمز را مشخص می کنند تاکید کرد : اینکه بگوییم رهبری در ریز مذاکرات هستند همان طور که ایشان دیروز گفتند سخنی نادرست و خلاف واقعیات است .

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به اینکه بیانیه قرار است در تیرماه تنظیم شود گفت : باید اجازه اظهارنظر به موافقان و مخالفان را داد و آنها هم باید به صورت منصفانه و منطقی صحبت کنند و خلاف واقع نگویند و مسئولان هم منطقی پاسخ بدهند نه اینکه خدای نکرده تحقیر کنند یا فحش بدهند ؛

اینکه گفته شود مخالفان همنوا با صهیونیست ها و امریکاییها هستند درست نیست ممکن است موافقان و مخالفان مسائلی را مطرح کنند که در طول مذاکرات کاربرد داشته باشد .
وی در همین زمینه از صدا و سیما به خاطر پخش اظهارنظرموافقان و مخالفان بیانیه سوئیس قدردانی کرد .

خاتمی گفت : امیدواریم موافقان و مخالفان در نقد مذاکرات طبقه بندی مسائل را رعایت کنند اگر چه مردم محرم هستند اما اگر مسائلی به گوش نامحرمان برسد این خلاف منافع ملی است و اقتضا می کند این مسئله را رعایت کنند.

خطیب جمعه تهران همچنین با غیرقابل اعتماد دانستن طرف مذاکره ایران گفت : همان طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند طرف مقابل بسیار ناصالح ، لجوج و اهل دبه درآوردن است و همانطور که دیدید هنوز جوهر بیانیه خشک نشده اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کرد و این رفتار مصداق تذکر رهبری در عدم اعتماد به آنهاست و خوشبختانه مردم و مسئولان این موضوع را می دانند و مانند دوران اول انقلاب می گویند مرگ بر امریکا .

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90168
loading...
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  دیدار ظریف با موگرینی در نیویورک

  به گزارش آسمونی:وزیر خارجه کشورمان که به همراه رئیس جمهور برای شرکت در مجمع عمومی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی