تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > خطبه های نماز جمعه تهران ۲۱ فروردین ۱۳۹۴
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

خطبه های نماز جمعه تهران ۲۱ فروردین ۱۳۹۴

friday-prayers-1394-01-21

۱۳۹۴/۰۱/۲۲

خطیب جمعه تهران با اشاره به ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان گفت : یاد و خاطره این بزرگمرد را گرامی می داریم و امروز حاکمیت اسلامی ، استقلال و عزت کشور و بیداری جهان اسلام همه مدیون ایشان است .

به گزارش آسمونی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب با عنوان «دولت ، ملت ، و همدلی و همزبانی» خاطرنشان کرد: این نامگذاری حاصل کار کارشناسی عمیق و گسترده بوده و امید است رسانه ملی این نامگذاری و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که راهبردی است دست کم نگیرد و به آن بپردازد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ و بیانیه سوئیس اشاره کرد و گفت : بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این موضوع بسیار روشنگرانه بود و ایشان موضع نظام را درباره مذاکرات بسیار شفاف بیان کردند و ما از خداوند منان سپاسگزاریم که نظام را در دست فقیهی اینچنین قرار داده است و کشور با دین و حکمت به زیبایی اداره می شود .

خطیب نماز جمعه تهران گفت : نباید درباره بیانیه ای که هنوز زمان دارد ذوق زدگی کرد چرا که این مسئله هم به زیان مذاکره کنندگانمان و هم موجب سوء استفاده دشمنان می شود.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به تایید تیم مذاکره کننده و اعتماد مقام معظم رهبری به آنان گفت : ما نیز همین اعتقاد را داریم و معتقدیم که تحلیلگران باید به گفتار تیم مذاکره کننده کشورمان اعتماد کنند و پرهیز بکنند از اینکه فلان مقام خارجی یا امریکایی چه چیزی را گفته است .

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همه مسائل را زیرنظر دارند و خطوط قرمز را مشخص می کنند تاکید کرد : اینکه بگوییم رهبری در ریز مذاکرات هستند همان طور که ایشان دیروز گفتند سخنی نادرست و خلاف واقعیات است .

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به اینکه بیانیه قرار است در تیرماه تنظیم شود گفت : باید اجازه اظهارنظر به موافقان و مخالفان را داد و آنها هم باید به صورت منصفانه و منطقی صحبت کنند و خلاف واقع نگویند و مسئولان هم منطقی پاسخ بدهند نه اینکه خدای نکرده تحقیر کنند یا فحش بدهند ؛

اینکه گفته شود مخالفان همنوا با صهیونیست ها و امریکاییها هستند درست نیست ممکن است موافقان و مخالفان مسائلی را مطرح کنند که در طول مذاکرات کاربرد داشته باشد .
وی در همین زمینه از صدا و سیما به خاطر پخش اظهارنظرموافقان و مخالفان بیانیه سوئیس قدردانی کرد .

خاتمی گفت : امیدواریم موافقان و مخالفان در نقد مذاکرات طبقه بندی مسائل را رعایت کنند اگر چه مردم محرم هستند اما اگر مسائلی به گوش نامحرمان برسد این خلاف منافع ملی است و اقتضا می کند این مسئله را رعایت کنند.

خطیب جمعه تهران همچنین با غیرقابل اعتماد دانستن طرف مذاکره ایران گفت : همان طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند طرف مقابل بسیار ناصالح ، لجوج و اهل دبه درآوردن است و همانطور که دیدید هنوز جوهر بیانیه خشک نشده اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کرد و این رفتار مصداق تذکر رهبری در عدم اعتماد به آنهاست و خوشبختانه مردم و مسئولان این موضوع را می دانند و مانند دوران اول انقلاب می گویند مرگ بر امریکا .

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90168
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  ایران پایان داعش را اعلام کرد

  به گزارش آسمونی:در پی پیروزی جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تکفیری …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.