تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > دوران بارداری > علائم بارداری
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • علائم بارداری

  Signs-of-Pregnancy2

  علائم زودهنگام و اولیه باداری چیست؟
  بسیاری از زوج هایی که امیدوارند بچه دار شوند با دیدن کوچکترین ناخوشی ای واکنش نشان داده امیدوارند که اینها از علائم اولیه بارداری همسرشان باشد. البته ، تعیین بارداری سریع به طور تخصصی مشکل است در حالیکه برخی از ناخوشی هایی که خانم احساس می کند ممکن است چیزی غیر از علائم اولیه بارداری باشد. علائم زیر وجود دارد اما ممکن است به طور خاص با بارداری رابطه خاصی نداشته باشد:

   

  1- خستگی :

  خستگی مفرط می تواند در هفته اول به عنوان یکی از علائم بارداری مشاهده شود . اما این مسئله بسیار سخت می تواند منحصرا در رابطه با بارداری تلقی شود چرا که خستگی می تواند ناشی از بیماری ها و دلایل دیگر نیز باشد مانند کمبود خواب ، یا ناخوشی های فیزیکی عمومی از یک هفته شلوغ کاری

   

  2-حساسیت پستان ها :

  شاید در روزهای اخیر مشاهده نموده اید که پستان های شما حساس ، متورم شده اند ، یا راحت تر از معمول حساس می شوند. با اینکه این نیز ممکن است یکی از علائم اولیه بارداری باشد اما شما در دوران قاعدگی و قبل از آن نیز می توانید این حس را تجربه کنید ، در حالیکه این در میان خانم های باردار در یک هفته یا دو هفته اول نیز قابل مشاهده است.

   

  3-تحریک پذیری یا دمدمی بودن :

  تغییرات هورمونی می تواند باعث دمدمی شدن اعصاب شما شود که شاید از قبل بیشتر آشکار است. البته ، شما هر زمان که در حال ورود به مرحله قاعدگی نیز هستید می توانید این حس را تجربه کنید. اما این نشانه نیز می تواند از بارداری باشد اگر با دیگر علائم بارداری دیده شود..

   

  4- سردرد :

  سطوح بالا رفته از هورمون ها ممکن است باعث ایجاد سردرد شود مانند برخی خانم ها که در هفته های اول بارداری شان از سردرد رنج می برند. اما این نشانه نیز کمی معمول است و ممکن است به طور مستقیم با بارداری مربوط نباشد و می تواند ناشی از عوامل بسیار دیگر شود.

   Signs-of-Pregnancy1

  5- اشتیاق به غذا :

  با وجود اینکه اشتیاق به غذا معمولا به صورت یک جک در مورد خانمهای حامله به کار برده می شود اما حتما اشتیاق به غذا نشانه بارداری نیست. جدا از همه اینها ، ممکن است خانمی علاقه خاصی به انتخاب غذا ما نند تمایل به خوردن غذاهایی مانند بستنی در طول زمانهایی داشته باشد که احساس افسردگی و کسالت میکند. زنان از جمله کسانی هستند که در دوره های زمانی خاصی دچار اشتیاق خاصی به غذا خوردن می شوند و این ممکن است نشانه دقیقی از بارداری نباشد.

   

  6- تکرر ادرار :

  برخی از خانم ها در دوران بارداری بیشتر از قبل دچار حسی می شوند که باید مثانه خود را خالی کنند. این نشانه نیز نم یتواند به عنوان یک نشانه مطمئن برای بارداری خانم تلقی گردد و شاید معمولی تر از این باشد که بتوان به آن به عنوان یک تغییر نگاه کرد.

  7-گم کردن زمان قاعدگی :

  این می تواند یکی از مهمترین نشانه ای باشد که یک زن می تواند بعد از متوجه شدن به آن از تست بارداری استفاده کند. البته ، نکته مهم این است که به یاد داشته باشید که زمان گمشده قاعدگی شما چه زمانی است اگر شما قاعدگی منظمی داشته باشد بنا به تغییرات هورمونی ، در موارد نادری ، شما وزن زیادی را کم می کنید. البته این ممکن است در زمانهایی که شما از قرص های ضدبارداری نیز استفاده می کنید اتفاق بیفتد ، بعضی از آنها ممکن است تولید سلول های تخمدان را محدود کند که سرانجام نتیجه اش آمنوره می شود.

   Signs-of-Pregnancy4

  8-ناخوشی صبحگاهی یا تهوع در هر زمان از روز :

  این یکی از شایع ترین علائم بارداری در کتاب ها و فیلم هاست. شاید به خاطر آنکه شما به طور معمول مانند زمانهایی که قاعده هستید دچار دسمنوره می شوید. این می تواند در دو تا هشت هفته اول بارداری به خاطر تغییرات سطح هورمون ها اتفاق بیفتد که به سطوح بالاتری نسبت به قبل می رسد.

   

  9- خونریزی لانه گزینی :

  زمانی سلول های بارور تخمک در رحم کاشته می شوند ، برخی خانم ها خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنند. این می تواند در طول شش تا دوازده روز در طول بارداری بوجود می آید ، و خونریزی می توانید دیگر به عنوان قاعدگی تلقی نشود. این می تواند به عنوان لکه بینی نیز تلقی شود.

   

  10- آزمایش دادن :

  تشیص بارداری به وسیله تستهای آزمایشگاهی ، از طریق آزمایش خون و آزمایش ادرار ، مثبت یا منفی بودن حاملگی مشخص می شود .
  هر دو قسمت از طریق اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود . میزان این هورمون در آزمایش خون از روز 8 تا 10 و در آزمایش ادرار از 21 تا 28 حاملگی قابل تشخیص است . گاهی اوقات ممکن است با وجود حامله بودن جواب آزمایش منفی باشد . در این حالت چنانچه علایم ذکر شده بالا را داشتید بعد از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید .

   

  اگرچه اینها از اولین علائم و نشانه های بارداری هستند با انتظار از قاعدگی گمشده که البته همه خانم ها آن را تجربه نمی کنند باداری یک مسئله خاص و منحصر به فرد هستند. پس اگر شما از برخی از علائم آن اطلاع یافتید وآنها را تجربه کردید این می تواند بهترنی زمان برای این باشد که تست بارداری انجام دهید. پس اگر هنوز هم مطمئن نیستیدکه باردار هستید یا نه نگران نباشید ، این علامت ها می تواند نشان دهنده یک بارداری سالم باشد. در هر موردی می توانید زندگی جدید درون خود را جشن بگیرید و از هر مرحله ای که در این سفر به آن قدم می گذارید لذت ببرید و به فرد جدید رسیده به خانواده خود خوشامد بگویید

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=54882
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  برای تقویت جنین چی بخوریم؟

  جنین موجودی که هر مادری به خوبی آن را درک می کند، جنین از زمان …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.