تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سبک زندگی > همسرداری > راه برخورد با خیانت همسر

راه برخورد با خیانت همسر

the-betrayal-of-a-spouseمتوجه می شوید که همسرتان خیانتکار و بی وفا است، این امر شما را واقعا ناراحت کرده و ضربه سختی به شما وارد می سازد. تصور می کردید که ازدواج سبب می شود تا همسرتان دیگر هیچ گاه به خود اجازه بد عهدی و خیانت ندهد، اما کارها مطابق میل شما پیـش نرفـت. هنوز هم زمانیکه یاد کارهایی که او انجام داده است، می افتید، احساس ناراحتی میکنید. چگونـه می تـوانید آزار و اذیت ها را به دست فراموشی سپرده، همسر بی وفای خود را ببخشید و زندگی مشترک خود را از خطر نابودی نجات دهید؟

در این بخش آسمونی با هم به بررسی این مسائل می پردازیم:

 • میزان دشواری: خیلی شدید
 • مدت زمان لازم: بسیار زیاد

 

نحوه انجام:

1- نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یکمرتبه به دلیل بدعهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسایل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف نکنید.

2- باید قبول کنید که احساس خشم، عصبانیت، شک و تردید، شکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا نرمال است.

3- این مشکل باعث به وجود آمدن برخی مشکلات فیزیکی در فرد می شود از قبیل: حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی. سعی کنید در این حال بیش از پیش از خود مراقبت کنید.

4- خودتان را وادار کنید تا غذاهای سالم مصرف کنید، طبق برنامه پیش بروید، به اندازه کافی استراحت کنید، هر روز ورزش کنید، به اندازه کافی آب بنوشید و تفریح داشته باشید. ایجاد تعادل، بهترین راه حل، برای مبارزه با آسیبی است که به شما وارد شده است.

5- خندیدن کاملا طبیعی و نشان دهنده سلامت فرد است. فیلم یا سریال های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید و مقداری از وقت خود را با افرادی صرف کنید که خنده بر روی لب های شما می اورند. زندگی بدون اینکه توجهی به قلب های شکسته و خیانت های همسران داشته باشد، همچنان در حال پیش رفتن است.

6- گریه کردن نیز یک امر کاملا طبیعی است. اگر خود به خود گریه نمی کنید، می توانید آهنگ های غمگین گوش کنید و یا به تماشای فیلم های تراژیک بنشینید.

7- برای خود یک ژورنال درست کنید. تمام افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست می دهد را بر روی کاغذ یادداشت کنید.

8- با همسر خود در مورد بدعهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند.

9- به دنبال مشاوره بروید. سعی نکنید تا به تنهایی از پس این مشکل برآیید. هم شما و هم همسرتان پیش از اینکه مجددا رابطه جنسی بدون محافظت با هم برقرار کنید، باید تحت آزمایش HIV (ایدز) و تست سایر بیماری های آمیزشی قرار بگیرید.

10- حداقل یک روز به خود فرصت دهید.

11- نباید ضربه روحی وارده را پنهان کنید. با فرزندانتان صادق باشید؛ اما لازم نیست جزییات مشکل را نیز برای آنها شرح دهید. قسم هایی نخورید که بعدها نتوانید به آنها عمل کنید. تنها چیزی که بچه ها باید بدانند این است که حال شما رفته رفته رو به بهبودی خواهد رفت.

12- سعی نکنید این بازی، که چه چیز و یا چه کسی مسبب بروز چنین فاجعه های شده است را شروع کنید. با این کار صرفا انرژی خود را تلف می کنید. در اینصورت فقط می توانید نفر سوم را سرزنش کنید و خودتان خوب می دانید که هیچ چیز درست نخواهد شد.

13- اگر بیش از اندازه عصبانی باشید، بر سر مسایل کوچک داد و بیداد راه بیندازید، احساس کنید که بر روی طناب باریکی در حال راه رفتن هستید، و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید، عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، بی شک دچار استرس بعد از ضربه روحی شده اید و باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

14- انتظار نداشته باشید که حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد اینکه تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید و به سرسپردگی خود ادامه دهید به راحتی از بین برود. از بین رفتن دردورنج وارده از طریق خیانت، نیازمند زمان است.

15- واقع بین باشید. درآمد، سرمایه، وضعیت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به خاتمه زندگی زناشویی خود می گیرید باید ببینید که آیا جایی برای زندگی کردن دارید و منبع درامدی دارید که از آن طریق بتواند نیازهای اولیه تان را مرتفع سازید.

 

توجه:

1) بی وفایی یک فرد، هیچ گونه دلیل روشنی ندارد. ممکن است نشات گرفته از سایر مشکلات در زندگی مشترک باشد، ممکن است چیزی در درون قلب همسرتان وجود داشته باشد و … به هر حال شما هیچ گاه به درستی دلیل واقعی آنرا متوجه نخواهید شد.

2) نوع خیانت، معمولا فهم و درک آنرا راحت تر می کند. آیا به یک شب ختم می شود؟ به دلیل مشکلات زندگی بروز کرده؟ اعتیاد به برقراری رابطه جنسی بوده؟ آیا خیانت صرفا برای خاتمه دادن به زندگی مشترک بوده؟

3) به خاطر داشته باشید که زندگیتان با گذشته فرق کرده و باید ناراحتی به وجود آمده را تسکین دهید.

4) به طور مشابه می توان گفت که مرگ نزدیکان نیز باعث بروز غم و اندوه می شود (از عدم پذیرش از سوی فرد شروع می شود، بعد خشم، عصبانیت، کشمکش، افسردگی و در نهایت به پذیرش ختم می شود) پس چنین مسایلی بدین معنا نیستند که زندگی به پایان رسیده است و شما دیگر قادر به ادامه دادن آن نیستید، چرا که در اصل شما این توانایی را در وجود خود دارید و تنها مشکل به کارگیری ان است که کمی دشوار می باشد.

5) پیش از اینکه خانواده خود و یا همسرتان را در جریان بد عهدی او قرار دهید، مجددا بر روی این امر فکر کنید. افراد خانواده می توانند کینه ها را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند و شرایط را بدتر کنند.

 

به چه چیزهایی نیاز دارید:

ـ خواب

ـ رژیم غذایی سالم

ـ ورزش

ـ نوشیدن آب، به میزان کافی

ـ خنده

ـ زمان

 

با شرکت در نظرات این بخش، در کمک به سایز عزیزان سهیم باشید.

– همچنین ببینید :

علل خیانت زنان و مردان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=15480
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

life-after-divorce3

بازسازی زندگی پس از طلاق

طلاق و پایان زندگی مشترک از جمله مسائلی است که خیلی ها با آن دست …

554 نظرات

 1. یه دوست

  بنظرمن چه در خیانت زن به مرد وچه مردبه زن
  مقصر مردا هستن.شایدبپرسید توخیانت زن به شوهرش چرا؟ جواب اینه این مردای عوضی هستن که باچشم خودشون دارن می بینن طرف ازدواج کرده باز میرن گیرمیدن به زندگیش(البته منظورم همه مردا نیستن)موجودات گرگ صفته بیماری که فقط دنبال هوای نفسشونن.
  نمیگم خانما بی تقصیرن.ولی این ارتباط اول از مردا شروع میشه،چون اگه واقعا مرد باشن شرف وغیرت تو وجودشون باشه هرگز این کارو باناموس مردم نمیکنن.باید همانطوری که نگران مادر،خواهرو زن خودشونن چشم از خواهرومادر مردم بردارن.(دنیا دارمکافاته ازهر دستی که بدی ازهمون دستم میگیری)
  من خودم باچشام دیدم طرف به زنش خیانت کرده..ودقیقا یه نفردیگه اومده همین بلارو سر زن خودش آورده.خیلی ازین موارد دیدم.پس نکنید این کارارو.درنهایت با یه حدیث ازپیامبراکرم حرفمو خاتمه میدم.
  پیامبراکرم فرمودند:پاکدامن باشید تازنانتان پاکدامن باشند.

 2. مردا فقط به فیزیک خانم ها نگاه میکنن وبس

 3. من دوازده ساله ازدواج کردم بجرات میگم لیلی و مجنون قرن حاضر بودیم مدتیه ازش کج حلی میبینم سر هیچ و پوچ مدام کنار میام سرش هم از گوشی بالا نمیاد ساهت ۶صبح میخوابه ۹ میره بیرون مثل مجنون ها شده میگه کارم عصبیم کرده ولی بعید میدونم میشناسمش و نمیدونم چه بکنم تروخدا کمکم کنید

 4. ناشناس

  همه مردا کثیفن حالم از همشون بهم میخوره

 5. مردی که به زن برادر خود رحم نمی کنه آیا توی خیابان چه می کنه….. یا مهدی ادرکنی.
  میگه زن خودم بایست مدرک دکتری داشته باشه و محجبه باشه …. ولی توی مهمانی ها چشمش به اندام برادر زنش به رنگ موهاش و عاشقانه با هم لاس می زنند. به زنش میگه تو آرایش نکن و از اون ور میگه زن برادرم خوشگله ناخناش بلنده موهاش چتری ریخته بیرون و اندامش اله بله. یا زینب (س) به فریاد ما زنهای پاک برس. یا فا طمه پاک (س). خوب ای ملت مهدوی آیا کسی که شب و روز درس می خونه و همش درس و کار خانه انجام میده با کسی که شوهرش آزادش گذاشته و هر جایی که دوست داره میره و تفریح می کنه یکی است. با مردان دورو چه کنم خدایا. یا صبری عطا کن یا به حق زینب کبری (س) این ظالمین مرفه را رسوا کن. یا حق.

 6. گور پدر هر مرد خیانت کار خائنی که مثل سگ دنبال استخوان در هر خانه ای می ره. اصلا بهشون بها ندید . اونها با این گدایی شون و بی آبروییشون می خواهند مثلا زنشون دیوانه عشق بکنند . اینجور آدمهای ضعیفی را بایست محل نداد. مثل بچه شکممو یی که هر لحظه چیزی می خواد باید تشویقشون نکنید. همچنان برقرار باشید تا خودشون خسته می شند. به امید حق.

 7. این تلگرام چه بدبختی بود اومد..خاک تو سرشون

 8. سلام .من تازه متوجه این مسئله شدم که تو جامعه ماهم خیانت وجود داره، به نظرم دلیل اصلی خیانتها خالی بودن مردها است و شاید به اندازه کافی پر نمیشن از وجود خانمشون
  دلیل دوم کمبود ایمان هست که ارتباط با خداوند ایجاد میشه
  اختلاط زن و مرد هست
  ماهواره هست دور شدن از فطرت هست
  خیلی سخته واقعا
  انسان باید طبق تکلیف عمل کنه چه شوهرش خوب باشه ، چه بد .ولی خیلی سخته که با یه مرد خائن زندگی کنی ،

 9. ناشناس

  سلام منم الان خیلی وقته فهمیدم شوهرم توتلگرام داره چت میکنه باهاش دعوا کردم یه مدت ول کرد دوباره باز ازاول شروع میکنه نمیدونم باید چیکارکنم

  • عزیزم هیچ راهی نداره مگه اینگه یه گوشی ساده داشته باشه وگرنه کسیکه رفت تو تلگرام ازش دست بر نمیداره.من همه راه ها رو امتحان کردم فایده نداره همشون دروغگوهستن

 10. ناشناس

  کثیف تر از خودشون خودشونن…البته همه نه یه سری مردا توهین نشه…..نظر من اینه که هر چقدر بی تفاوت باشید بیشتر دوست داشتنی خواهد بود بها نده خواهر من بها نده به مردت…..

 11. والله منم نمیدونم چکارکنم مشکل اینجاست ک من چهارماهمه لطفاب راه درست راهنمایی کنید

 12. سلام من با همسرم دوسال نامزدیم
  یه خانم متاهل توی اون زمان به همسر من نزدیک شد که به اسم برادر شروع به رابطه با همسرم من کرد و من از این جریان مطلع بودم واین خانوم امتحان کردم و متوجه این شدم که کمبودهاش میخواد با همسر من جبران کنه سر این جریان و یه سری مسائل باهم به شدت دعوامون شد که یک ماه ونیم از هم جدا شدیم بعد اون با اصرار ایشون واینکه درست میکنه مسائل دوباره به رابطمون ادامه دادیم ولی امروز گوشی همسرم افتاد تو جوب من برا اینکه کارش راه بفته گوشی خودم در اختیارش گذاشتم وقتی گوشیش خشک کردم روشن کردم از سر کنجکاوی اس ام اس چک کردم باز به اون خانم پیغام داد😢😢😢
  واقعا باید من چطوری برخورد کنم با اس ام اس عاشقانه اینا….

 13. این حق مسلم مرد هست که صیغه داشته باشه ولی متاسفانه در این دوره این امر هم خیانت به حساب میارن که اشتباه است

  • ناشناس

   یعنی اگه شوهر خواهرت یا پدرت یا دامادت از این کارا کردن بازم بهشون حق میدی

  • ناشناس

   ان شاالله دامادتم سرخواهرجونت زن صیغه ای بیاره ببینم یجات میسوزه یابازم حق مردامیدونی؟حق مردمردونگیشه نه کثافت بازی

 14. سلام پدر من یکبار خیانت کرده به مادرم با ی زنی دوست بود بعد از اون ما فهمیدیم مادرم داغون شد بعد گفت اون اومده سمت من و… بعدگفت تمام شد رفت دوباره زندگی به حالت اول بزگشت بازدوباره با همون زنه هست زنه مادر یکی از شاگردای مدرسه هست
  مامانم تلگرامشو هک کردیم فهمیدیم الان من خاکی بریزم سرش شما بگین

 15. معصومه

  شما هیچ ایرادی ندارید طرف مقابل شما بیماره خیانت هم مثل تریاک و شیشه و هرویین هستش و معتاد برای همین هم اصلا درست نمیشه اگر هم ترک کنه دوباره شروع میشه پس خودتونو نجات بدین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.