تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > تاریخ پرداخت یارانه دی 95
تبلیغات اینترنتی

تاریخ پرداخت یارانه دی 95

yaraneh تاریخ پرداخت یارانه دی 95

یکی از سوالاتی که در سایت آسمونی همیشه مورد پرسش کاربران محترم بوده این است: یارانه این ماه کی واریز و پرداخت میشود ؟

از آنجایی که تمام تلاش ما به روز رسانی لحظه ای و سریع سایت است، این رسالت را بر خود می دانیم تا اطلاع رسانی شفافی برای مردم شریف ایران در خصوص زمان واریز یارانه ها در سایت آسمونی داشته باشیم.

اما از یارانه دی ماه چه خبر ؟

هفتاد و یکمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه دی 1395) ساعت 24:00 روز یکشنبه 26 دی ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

طبق گفته دکتر ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها: “یارانه نقدی دی 95 از صبح روز دوشنبه 1395/10/27 قابل برداشت خواهد بود.”

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذر پرداخت شده و یارانه های دی، بهمن و اسفند 95 باقی مانده است.

مبلغ یارانه دی نیز همانند ماه های گذشته به ازاء هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

با پرداخت یارانه نقدی آذر، هر فرد ایرانی تاکنون 31,850,000 ریال یارانه از دولت دریافت کرده، که این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است.

 

پی نوشت :

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود. این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

Whats November subsidies تاریخ پرداخت یارانه دی 95

همچنین بخوانید :

ملاک حذفه یارانه مردم چیست؟

با وجود تمام بحث ها و اختلاف نظرها درباره پیشنهاد نمایندگان برای نحوه پرداخت یارانه های نقدی در سال جاری، در نهایت حرف مجلس با تایید شورای نگهبان به کرسی نشست و بودجه 1395 ضمن تعیین مجموعه ای برای حذف از یارانه و عدم ثبت نام مجدد یارانه ایشان، محل مصرف منابع ناشی از آن را نیز مشخص کرد.
ناطقان: مصوبه لحظه آخری کمیسیون تلفیق در پایان سال گذشته، بعد از اتمام تعطیلات نوروزی به داغ‌ترین و شاید پرحاشیه ترین بند مورد بررسی لایحه بودجه 1395 در مجلس تبدیل شد.
نمایندگان با این توجیه که دولت با وجود تذکرات قبلی به فکر حذف یارانه بگیران پردرآمد نیست و به روال خود برای پرداخت های نقدی ادامه می دهد، به این جمع بندی رسیده بودند که با مشخص کردن چند گروه، حدود 24 میلیون نفر از دریافت یارانه کنار خواهند رفت و دراین حالت کمک شایانی به دولت در کاهش دغدغه تامین مالی برای پرداخت های 3500 میلیارد تومانی در هر ماه خواهد شد.

با این حال دولت معتقد بود که چنین مصوبه ای قابلیت اجرایی ندارد. دلیل این بود که امکان چنین حذفی در مدتی کوتاه وجود ندارد، چراکه اطلاعات کافی برای این اقدام در اختیارش نیست. این در حالی است تجربه حذف قبلی در سال گذشته چنین فضایی را در اختیار دولت قرار نمی داد، چون در فرایند حذف 4.5 میلیون نفر در نهایت با اعتراض های انجام شده، دولت ناچار به برگرداندن حدود 1.5 میلیون نفر به هر دلیلی بویژه خطا در شناسایی شد.

موضوع مورد تاکید دیگر دولت نیز این بود که حتی با پذیرش حذف این گروه‌ها، آمارهای در اختیار آنها نشان می دهد که مجموع این گروه در حدود هفت میلیون نفر است نه 24 میلیون نفر.

در شرایطی که مدیران دولتی بعد از ناامید شدن از برگشت مصوبه در مجلس، از شورای نگهبان خواستار عدم تایید آن شدند، نهایت بررسی ها از تایید پیشنهادهای هدفمندی از سوی شورای نگهبان حکایت داشت و اخیرا از سوی رئیس مجلس در قالب تبصره (14) قانون بودجه 1395 برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

date and time deposit subsidy persian date dey 94 تاریخ پرداخت یارانه دی 95

چه کسانی حذف می شوند؟

در تبصره (14) قانون بودجه امسال، بند (الف) دولت را مکلف به حذف شش گروه می کند. گروهایی که البته سرپرست خانوارهایشان هدف قرار گرفته است و ظاهرا اعضای خانواده ملاک نخواهند بود.

بر این اساس، سه گروه تعیین شده اند که اگر درآمد سالانه آنها بیش از 35 میلیون تومان است باید از دریافت یارانه کنار گذاشته شوند؛ به عبارتی سرپرستان خانواری که درآمد متوسط ماهیانه آنها بیش از سه میلیون تومان است از نظر نمایندگان مجلس، جایی در بین یارانه بگیران ندارند.

اولین گروه، کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است را شامل می شود و باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند.

دومین گروه با درآمد سالانه 35 میلیونی این افراد هستند: کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی.

کلیه مدیران ، اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت، نهادهای عمومی غیردولتی و همچنین کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و رؤسا و معاونان مناطق، شعب بانک‌ها، بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان، اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از 35 میلیون نفر است، نیز سومین گروه درآمدی قابل حذف از یارانه نقدی را تشکیل می دهند.

اما نمایندگان مجلس بالاخره از دریافت یارانه های خود نیز کوتاه آمده و مصوب کردند تا یارانه آنها نیز به همراه قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان قطع شود.

کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز در لیست، حذف شدگان قرار گرفته اند. این در حالی است که پیش تر نیز دولت در رابطه با حذف یارانه بگیران خارج از کشور اقدام کرده و بخشی از آنها را نیز از مجموع یارانه بگیران کنار گذاشته بود.

در مجموع قانون بودجه دولت را مکلف کرده است تا یارانه 45 هزار و 500 تومانی کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند را قطع کند.

yaraneh deposit time تاریخ پرداخت یارانه دی 95

پول حذف یارانه ها کجا می رود؟

بنا بر این اخبار، بند (د) تبصره (14) قانون بودجه امسال، منابع ناشی از حذف یارانه نقدی گروهای تعیین شده را نیز به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی منابع اختصاص داده است. هر چند که منابع مشخصی در این رابطه اعلام نشده است.

بر این اساس قرار شده تا 30 درصد از منابع بدست آمده از حذف یارانه بگیران، جهت یارانه سود تسهیلات اشتغال با اولویت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی و ایثارگران و رزمندگان معسر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان هزینه شود.

35 درصد دیگر از این منابع به پرداخت یارانه سود تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری و صادراتی اختصاص خواهد یافت.

15 درصد نیز جهت حمایت از نوسازی صنایع با رویکرد کاهش مصرف شدت انرژی و 20 درصد دیگر هم جهت ارائه مشوق ها و زیرساخت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.

قانون بودجه بر این تاکید کرده است که باید آیین‌نامه اجرائی مصارف، منابع حذف یارانه بگیران توسط کارگروهی متشکل از وزیر”صنعت، معدن و تجارت” همچنین وزیر” تعاون، کار و رفاه اجتماعی” و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ظرف مدت یک‌ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد.

تکلیف برای حذف گروه‌های هدف و حتی تعیین محل خرج صرفه جویی انجام شده از این محل در حالی خواهد بود که مجلس تاکید دارد، دولت باید تا تیرماه یعنی حدود دو ماه دیگر در این رابطه اقدام کند در غیر این صورت پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می‌شود.

- اخبار جدید حادثه، کلیک نمایید: ساختمان پلاسکو

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=188750
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

passport ‎

مدارک صدور، تمدید و تعویض گذرنامه 1395

در این بخش سایت آسمونی به بررسی مراحل و مدارک صدور و چگونگی تمدید و …

13 نظرات

 1. شهروند

  چرا برای اختلاس و حقوقهای نجومی وعراق وسوریه وفلسطین و…..پول هست اما برای وضع معیشت بازنشستگان دولت به گدایی افتاده همه مردم میدونند که اینها فقط برای خودشان واقوام و سیاستهای خودشان روی کار امدند وبه دروغ ملت را هم دخیل میکنند این کشور ثروت فراوان داره اما باید بره تو جیب لبنانی . یمنی . عراقی و 10000ها تروریست دیگه وفقط مردم ما باید تو فقر باشند .خاک بر سر بیسوار واحمقتان کنند.

 2. شهروند

  لعنت بر پدر این نظام دروغی که ملت ابرومند ایران را خوار وذلیل کرد برای صدقه

 3. اونی که براش میمیرم یار یار یارانه…
  ((:
  بخوره تو سرشون با این یارانه دادنشون

 4. یارانه بگیر

  سلام
  روز اول که ثبت نام یارانه ها شروع شد قرار بود که تغییرات در قیمت اقلام نباشه
  دولت قیمتها رو برگردونه به سال 88 بعد یارانه ها رو حذف کنه
  اگر برا دولت ضرر داره چرا بر نمیگردونه سال 88
  نون سنگک 100 تومن بود نه الان که 1000 تومن شده
  لطفا مسئولان سرشون از برف بیارن بیرون

 5. طراحی سایت

  باسلام
  ممنون از پست خوبتون.

 6. رضا شفیعی

  لعنت به ما که با پاهای خودمون میریم تو صف های طولانی وقت خودمون رو هدر میدیم و یه سری مفت خور بی درد بی تخصص رو میفرستیم مجلس که به عنوان نماینده ما برن اون تو و نون زن و بچه هامون رو ببرن. عوض اینکه دولت مخالف پرداخت باشه و این نمایندهای شکم سیر در مقابلش بایستن کار برعکس شده! دولت تلاش میکنه پرداخت کنه نماینده ها تمام تلاششون رو بکار گرفتن که قطع بشه، حتی کار رو به شورای نگهبان کشوندن! خیلی جالبه

 7. دولت پاکدست.ریشه های دروغ و فساد و ظلم را کاشت.لعنت به تو.ننگ بر تو.

 8. خدالعنتشون کنه یارانه مارا93 قطع کردند هرچه اعتراص کردیم فایده نداشت

 9. حق دارن حضرات ملت رو هیچ حساب کنن در تمام شرایط مردم پشتیبان نظام بوده اینم قدردانی از مردمه حقوق یه کارمند لشکری یا کشوری و بازنشسته بدبخت اصلا همخوانی با گرونی و تورم نداره اکثر مردم در فقر و بدبختی هستن اما اینا شدن زبون ما جای ما جار میزنن همه وضعشان توپه فقط جیب خودشونه که پر شدن نداره جلو روی مردم با کمال بیشرمی میان دروغهای بزرگ میگن خدا فقط بداد ایران و ایرانی برسه هیچی از ایران باقی نداشتن لاشخورها دزدیدن بردن و خوردن

 10. تو کدوم تقویم 26مهر 95 جمعه میشه . تو تقویم شمسی مورد قبول کشور که جمعه 23 مهر و جمعه ی بعدیش 30 مهر میشه خواهشا خبر الکی نزنید .

 11. حبیب شکوری

  درجواب سوال پول حذف یارانه ها کجامی رود بایدگفت به جاهایی می رود که بشود اختلاس های چندین هزارمیلیاردی راانجام داد به جاهایی می رودکه حقوق های نجومی به مدیران دلسوزنظام !!! داده ویابرداشته شود واین قبیل جاها تابرای مدتی رسانه هادراین باب تغذیه خبری بشوندوصدای نهاهای مردمی برای بازگرداندن آنهابه خزانه دولت ودلسوزی برای ملت ازتریبونهای مختلف وباکلمات وجملات خوشایندبلندشودوآنقدرگفته شودکه مردم ازشنیدن آنهاخسته شده و اینگونه اقدامات قاطع درحرف راپیگیرنباشندوبخودی خودفراموش کنندتاخبراختلاسهای کلان دیگری به نحوی انتشاریابدواین دور وتسلسل ادامه یابدورفاه اجتماعی وایجاداشتغال و تحصیل کودکان روستاهای محروم درسیستان وبلوچستان وسایرنقاط مانندصدهاسال قبل درکپرویادرفضای بازوبدون سقف برروی زمین خاکی بنشینندوگرمای طاثت فرساومشکلان دیگرراتحمل کنندتادرآینده باتحصیلات عالیه به خدمت دلسوزانه افتخارکنند : اگر شمامی دانیدبجای دیگری هم می رودبگوییدبدانیم :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی