در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
محل تبلیغات شما

یارانه خرداد 96

yaraneh یارانه خرداد 96

یکی از سوالاتی که در پورتال آسمونی همیشه مورد پرسش کاربران محترم بوده این است: یارانه این ماه کی واریز و پرداخت شده و قابل دریافت می باشد؟

از آنجایی که تمام تلاش ما به روز رسانی لحظه ای و سریع سایت آسمونی است، این رسالت را بر خود می دانیم تا اطلاع رسانی شفافی برای مردم شریف ایران در خصوص اعلام زمان واریز یارانه نقدی داشته باشیم.

یارانه خرداد ماه کی واریز میشود ؟

هفتاد و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه خرداد 1396) ساعت 24:00 روز جمعه 26 خرداد ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

طبق آخرین گفته دکتر ایزدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها: “یارانه نقدی خرداد 96 از بامداد روز شنبه 1396/03/27 قابل برداشت خواهد بود.”

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین و اردیبهشت 96 پرداخت شده و یارانه خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی و بهمن اسفند 96 باقی مانده است.

مبلغ یارانه خرداد نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا مرحله 75 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 34,125,000 ریال یارانه از دولت دریافت کرده، که این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است.

لازم به ذکر است تاریخ پرداخت یارانه تیر 1396 نیز پس از اعلام در همین بخش سایت آسمونی درج خواهد شد.

 

جوابیه روابط عمومی سازمان هدفمند سازی یارانه ها به خبر وصل یارانه های قطع شده:

اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان در پی درج اخبار نادرست برخی از خبرگزاری ها و سایت های خبری در خصوص ارسال پیامک و وصل یارانه قطع شده برخی از سرپرستان خانوارهایی که در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خویش را ثبت نموده و اعتراض آنها مورد بررسی و تجدید نظر کارشناسان ذیربط قرار گرفته جوابیه ای به شرح ذیل منتشر کرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها در طول سه سال گذشته و به استناد بند “ح” از تبصره (20) قانون بودجه سال 94 و همچنین بند “الف” از تبصره (144) قانون بودجه سال 95 کل کشور نسبت به شناسایی و قطع یارانه نقدی حدود پنج میلیون نفر از خانوارهای پُردرآمد اقدام نموده اند.

ضمناً حسب بند “الف” از ماده (4) آیین نامه اجرایی تبصره (20) قانون بودجه سال 94 کل کشور و نیز ماده (5) آیین نامه اجرایی تبصره (14) قانون بودجه سال 95 کل کشور، اعتراض این سرپرستان خانوار در صورت مراجعه به سامانه yaraneh10 .ir مورد رسیدگی ماهیانه توسط کارشناسان خبره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد و در هر ماه پس از بررسی و انجام امور کارشناسی لازم و در صورت تأیید مستندات ارائه شده، این سرپرستان خانوار مجدداً به چرخه دریافت کنندگان یارانه نقدی برگشت داده می‌شوند.

لازم به توضیح است، در اردیبهشت ماه جاری نیز طبق روال ماههای قبل، نسبت به رسیدگی به اعتراضات ثبت شده سرپرستان خانوار در سامانه yaraneh10 .ir اقدام مقتضی صورت پذیرفته و نتیجه بررسی نیز از طریق پیامک به افراد ذینفع اطلاع رسانی گردیده است.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد:

افزایش یارانه خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره)
دکتر ایزدی با اشاره به قانون بودجه سال 1396 کل کشور گفت: به منظور ارتقای سطح معیشتی و حداقل دریافتی مددجویان تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) مبلغ مزبور با یارانه فروردین ماه سال جاری به حساب اقشار مذکور واریز گردید.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها افزود: این افزایش علاوه بر یارانه پرداختی به این مددجویان بوده که در ساعت 24:00 مورخ 1396/01/26 به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت گردیده است.
 وی همچنین این مبلغ را برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر 365 هزار تومان، خانوارهای چهارنفره 337 هزار تومان، خانوارهای سه نفره 253 هزار تومان، خانوارهای دو نفره 189 هزار تومان و خانوارهای یک نفره 95 هزار تومان اعلام نمودند.

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود. این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

Whats November subsidies یارانه خرداد 96

همچنین بخوانید :

ملاک حذفه یارانه مردم چیست؟

با وجود تمام بحث ها و اختلاف نظرها درباره پیشنهاد نمایندگان برای نحوه پرداخت یارانه های نقدی در سال جاری، در نهایت حرف مجلس با تایید شورای نگهبان به کرسی نشست و بودجه 1395 ضمن تعیین مجموعه ای برای حذف از یارانه و عدم ثبت نام مجدد یارانه ایشان، محل مصرف منابع ناشی از آن را نیز مشخص کرد.
ناطقان: مصوبه لحظه آخری کمیسیون تلفیق در پایان سال گذشته، بعد از اتمام تعطیلات نوروزی به داغ‌ترین و شاید پرحاشیه ترین بند مورد بررسی لایحه بودجه 1395 در مجلس تبدیل شد.
نمایندگان با این توجیه که دولت با وجود تذکرات قبلی به فکر حذف یارانه بگیران پردرآمد نیست و به روال خود برای پرداخت های نقدی ادامه می دهد، به این جمع بندی رسیده بودند که با مشخص کردن چند گروه، حدود 24 میلیون نفر از دریافت یارانه کنار خواهند رفت و دراین حالت کمک شایانی به دولت در کاهش دغدغه تامین مالی برای پرداخت های 3500 میلیارد تومانی در هر ماه خواهد شد.

با این حال دولت معتقد بود که چنین مصوبه ای قابلیت اجرایی ندارد. دلیل این بود که امکان چنین حذفی در مدتی کوتاه وجود ندارد، چراکه اطلاعات کافی برای این اقدام در اختیارش نیست. این در حالی است تجربه حذف قبلی در سال گذشته چنین فضایی را در اختیار دولت قرار نمی داد، چون در فرایند حذف 4.5 میلیون نفر در نهایت با اعتراض های انجام شده، دولت ناچار به برگرداندن حدود 1.5 میلیون نفر به هر دلیلی بویژه خطا در شناسایی شد.

موضوع مورد تاکید دیگر دولت نیز این بود که حتی با پذیرش حذف این گروه‌ها، آمارهای در اختیار آنها نشان می دهد که مجموع این گروه در حدود هفت میلیون نفر است نه 24 میلیون نفر.

در شرایطی که مدیران دولتی بعد از ناامید شدن از برگشت مصوبه در مجلس، از شورای نگهبان خواستار عدم تایید آن شدند، نهایت بررسی ها از تایید پیشنهادهای هدفمندی از سوی شورای نگهبان حکایت داشت و اخیرا از سوی رئیس مجلس در قالب تبصره (14) قانون بودجه 1395 برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

date and time deposit subsidy persian date dey 94 یارانه خرداد 96

چه کسانی حذف می شوند؟

در تبصره (14) قانون بودجه امسال، بند (الف) دولت را مکلف به حذف شش گروه می کند. گروهایی که البته سرپرست خانوارهایشان هدف قرار گرفته است و ظاهرا اعضای خانواده ملاک نخواهند بود.

بر این اساس، سه گروه تعیین شده اند که اگر درآمد سالانه آنها بیش از 35 میلیون تومان است باید از دریافت یارانه کنار گذاشته شوند؛ به عبارتی سرپرستان خانواری که درآمد متوسط ماهیانه آنها بیش از سه میلیون تومان است از نظر نمایندگان مجلس، جایی در بین یارانه بگیران ندارند.

اولین گروه، کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است را شامل می شود و باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند.

دومین گروه با درآمد سالانه 35 میلیونی این افراد هستند: کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی.

کلیه مدیران ، اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت، نهادهای عمومی غیردولتی و همچنین کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و رؤسا و معاونان مناطق، شعب بانک‌ها، بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان، اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از 35 میلیون نفر است، نیز سومین گروه درآمدی قابل حذف از یارانه نقدی را تشکیل می دهند.

اما نمایندگان مجلس بالاخره از دریافت یارانه های خود نیز کوتاه آمده و مصوب کردند تا یارانه آنها نیز به همراه قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان قطع شود.

کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز در لیست، حذف شدگان قرار گرفته اند. این در حالی است که پیش تر نیز دولت در رابطه با حذف یارانه بگیران خارج از کشور اقدام کرده و بخشی از آنها را نیز از مجموع یارانه بگیران کنار گذاشته بود.

در مجموع قانون بودجه دولت را مکلف کرده است تا یارانه 45 هزار و 500 تومانی کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند را قطع کند.

پورابراهیمی از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه 24 میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد.

محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 افزود: براساس قانون، یارانه باید به افرادی تعلق گیرد که با میزان درآمد آنها تناسب دارد اما این موضوع در دولت گذشته و کنونی رعایت نشد.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 95، دولت مکلف شد نسبت به حذف یارانه 3دهک بالای درآمدی اقدام کند و منابع آن باید صرف اشتغالزایی در کشور شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: 3 دهک بالای درآمدی حدود 24 میلیون نفر از خانوار ایرانی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: منابع آزاد شده از محل حذف یارانه این افراد، صرف اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 در مورد معیار حذف یارانه 24 میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروه های ذیل قرار دارند:

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم:
کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه های یاد شده ذکر نشدند.

پورابراهیمی گفت: شفافیت اطلاعاتی در اقتصاد کشور، امری کاملا ضروری است و ما نمی توانیم کشوری باشیم که اطلاعات اقتصادی خانوارها وجود نداشته باشد.

وی افزود: در تمام کشورهای توسعه یافته ریز اطلاعات اقتصادی افراد و خانوارها وجود دارد و یکی از شرایط پیشرفت اقتصادی وجود این اطلاعات است.

سخنگوی کمیسون تلفیق گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی را در اختیار دارد، مدل های مختلفی که می تواند افراد و خانوارها را طبقه بندی کند.

پورابراهیمی اظهار داشت: اطلاعات نظام بانکی در اختیار دولت هاست اما هیچوقت این اطلاعات افشا نمی شود و در اختیار کسی هم قرار نمی گیرد. این اطلاعات برای برنامه ریزی اقتصادی لازم است و «سرک کشیدن» محسوب نمی شود.

yaraneh deposit time یارانه خرداد 96

پول حذف یارانه ها کجا می رود؟

بنا بر این اخبار، بند (د) تبصره (14) قانون بودجه امسال، منابع ناشی از حذف یارانه نقدی گروهای تعیین شده را نیز به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی منابع اختصاص داده است. هر چند که منابع مشخصی در این رابطه اعلام نشده است.

بر این اساس قرار شده تا 30 درصد از منابع بدست آمده از حذف یارانه بگیران، جهت یارانه سود تسهیلات اشتغال با اولویت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی و ایثارگران و رزمندگان معسر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان هزینه شود.

35 درصد دیگر از این منابع به پرداخت یارانه سود تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری و صادراتی اختصاص خواهد یافت.

15 درصد نیز جهت حمایت از نوسازی صنایع با رویکرد کاهش مصرف شدت انرژی و 20 درصد دیگر هم جهت ارائه مشوق ها و زیرساخت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.

قانون بودجه بر این تاکید کرده است که باید آیین‌نامه اجرائی مصارف، منابع حذف یارانه بگیران توسط کارگروهی متشکل از وزیر”صنعت، معدن و تجارت” همچنین وزیر” تعاون، کار و رفاه اجتماعی” و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ظرف مدت یک‌ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد.

تکلیف برای حذف گروه‌های هدف و حتی تعیین محل خرج صرفه جویی انجام شده از این محل در حالی خواهد بود که مجلس تاکید دارد، دولت باید تا تیرماه یعنی حدود دو ماه دیگر در این رابطه اقدام کند در غیر این صورت پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می‌شود.

 

 • همچنین ببینید:

سامانه سهام عدالت

سامانه ثبت و رسیدگی به اعتراضات حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی

پاسخ پرسش های متداول ثبت نام یارانه نقدی در سایت رفاهی

آدرس سایت رفاهی ثبت نام یارانه نقدی

شماره تلفن سایت رفاهی یارانه ها

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 2٫89 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=188750
loading...
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

حج عمره مفرده و تمتع 96 | ثبت‌ نام و شرایط اعزام زائران ایرانی

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، خبر برقراری حج ٩۶ را تایید کرد. …

33 نظرات

 1. سلام،یارانه ی ما سه ماهه قطع شده،کجا باید مراجعه کنم؟لطفا یکی پاسخ بده

 2. این یارانه ها که الان واریز میشود بدرد هیچ کس با این وضع اقتصادی که خیلی از مردم بیچاره دارند نمی خورد چه فایده ای دارد وقتی که همه اجناس از خوراکی گرفته تا اجاره خانه افزایش قیمت داشته باشد قبض برق و گاز وتلفن را هم که نگ شمارا بخدا قسمتون میدیم یفکری دیگه به حال این مردم مستاجر،بد بخت ،بیکار، آبرودار بکنید که هرچی دارند وندارند وازبقیه باید قرض کنند تا زندگیشون بگذرد …مردگی وزندگی به چه دردی میخورد …..

 3. با سلام و ممنون از از اینکه اخبار مریوط به یارانه رو پیگیری میکنید. در گزارشتون اومده هر ماه واسه عده ای پیامک برقراری مجدد یارانه میاد پس چرا پیامک واسه ما اومده که 26/2/96 یارانه واریز میشه اما نشد! اگه ممکنه پیگیری بفرمایید بر خلاف گفته آقای روحانی خیلی از ما مردم محتاج ای یارانه هستیم مخصوصا با این پیامک اخیری که فرستاده شده امیدوار شدیم.

 4. سلام
  پارسال یارانه من را قطع کردند وقتی به سایت مراجعه کردم دلیل قطع یارانه را نوشته بودند ماکسیما منم اعتراض کردم که هیچ وقت ماکسیما نداشتم و حتی خانه هم ندارم بعد از چند ماه باهام تماس گرفتند و خیلی توهین آمیز یه خانم بهم گفت که تو که معلول یا از کار افتاده نیستی یارانه میخوای چکار بعد هم که خواستم اعتراض کنم قطع کرد واقعاً خاک تو سرتان با این روش برخورد با قضیه یارانه . زرنگید برید با برادران عزیز قاچاقچی تون مقابله کنید نه با مردم عادی کوچه و بازار اونم با دروغ و ریا

 5. باسلام یارانه ماهم که سه نفر هستیم.بطورناگهانی قطع شد.درصورتیکه نه درآمدبالاداریم نه خونه.دلیل چی هست نمیدونم.هرچی اعتراض هم میزنیم فایده نداره ونتیجه نگرفتیم.

 6. سلام.وقت بخیر.اخیرا پیامکی به من رسید که می گفت یارانه شما 26 اردیبهشت 96 برقرار می شود اما چنین نشد.آیا پی گیری می شود؟ من کارمندم و البته افراد متمولی را می شناسم که یارانه می گیرند.

 7. سیروس سریفی

  سلام جناب اقای روحانی در دوره اول یارانه خانمم را قطع کردی دستت درد نکنه این دوره هم مال منو قطع کن وبده به انانی که حقوق های دویست میلیونی میگیرن…. 19 سال 7ماه در وزارت امور اقتصادی خدمت کردم بدو نه هیچ دلیلی اخراجم کردن و اهیچگونه حقوق ومزایا بمن پرداخت نمیشود ایا عدالت اسلامی این است ؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. لعنت برشما یارانه من چرا قطع کردید خودتون میلیاردی میخورید ما مگه بچه ایران نیستیم

 9. مهندس بیکار

  من کدوم درامدو دارم؟؟؟30 سالمه بیکار هیچی ندارم.کل خونوادمم رو هم دیگه درامد 4 تاشون سالی بیست میلیون نمیشه!چطور روتون شده 3 ساله یارانه ما رو قطع کردید ب دلیل اصناف وصلم نکردید.یعنی ما اقشار پردرامدیم ک ی خانواده 6 نفری در سال زیر 20 میلیون در میارن؟بعد این میلیاردرایی ک مبینیم وصله یارانشون تازه مفهوم عدل و عدالت رو متوجه میشیم..تعریف عدل اینه هر کس داره بیشترش بدید هرکس نداره بچاپینش و بدبخترش کنید.اینجانب هرگز به این عدل و عدالت های شما و صندوق شما دیگر رای نمیدهم

 10. حسن ازساوجبلاغ

  یه پیشنهادبرای دولت دوازدهم دارم:
  دولت یارانه مردم را شش ماه پرداخ کند،بعبارت بهتر یارانه شش ماه اول را فروردین وشش ماه دوم رامهرماه پرداخت کند تا مردم بتوانند یکجا مبلغ دریافتی را به یک زخمی بزنند.آخه باچخل وپنج هزارتومن ماهیانه،روزی یه آدامس موزی هم نمیشه خرید چه برسه به هزینه کرد دربخش خانئاروجاری……………….

 11. شاهپور بختیاری

  همین یارانه هم از سرتون زیاده،،،
  شما باید مثل افغانی ها و … باهاتون رفتار بشه،،،
  همیشه مینالین،،،قبل از انقلاب نالیدین،،،بعد از انقلاب نالیدین،،،پس چه مرگتونه،،، با کدوم نظام راحت و ریلکس هستید،،، شما رو اگر تو بهشت هم ببرند باز هم مینالید،،،از بس مونگولید،،،چند روز دیگه هم برا انتخابات شورای شهر خودتون رو جر وا جر میدید،،،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی