تازه های آسمونی
خانه > سلامت > سلامت روان و روانشناسی > مغز چگونه جنسیت را تشخیص می دهد
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • مغز چگونه جنسیت را تشخیص می دهد

  Collage of human head, molecules and various abstract elements on the subject of modern science, chemistry, physics, human and artificial minds

  به گفته این محققان، مغز همچنین انعکاس نور از ناحیه چشم را تحلیل می کند و چشم، اطلاعات بیشتری را در مورد فرد ارائه می دهد، اما تفسیر نور آن زمان بیشتری می طلبد.

  دانشمندان از ۱۰۰ شرکت کننده خواستند جنسیت ۳۰۰ نفر را پس از دیدن بخش های مختلف صورتشان حدس بزنند. حدود ۳۰۰ تصویر تمام رخ از چهره های زنان و مردان مختلف از اینترنت جمع آوری شده بود.

  تعدادی از زنان آرایش به چهره داشتند، در حالی که تمامی مردان چهره صافی داشتند. هیچ یک از علائم تشخیص جنسیت مانند لباس یا جواهرآلات در این تصاویر مشخص نبودند.

  دانشمندان با استفاده از تکنیک رنگی و غیررنگی (خاکستری)، محتوای تصاویر را به صورت تصادفی و به مدت ۲۰۰ میلی ثانیه ای نمونه گیری کردند.

  این شیوه به آن ها امکان تعیین دقیق این موضوع را داد که کدام نواحی صورت برای انجام تشخیص جنسیت مهم تر از همه بودند و این که اطلاعات چه هنگام توسط مغز مشتق می شوند. زمانی که نواحی چهره نشان داده شدند، از ۱۰۰ شرکت کننده پرسیده می شد “آیا این چهره یک مرد یا زن است؟”

  تحلیل ها نشان داد که اطلاعات غیررنگی در ناحیه چشم و ابرو و اطلاعات رنگی در ناحیه دهان در تشخیص جنسیت مهم ترین بخش ها بودند. در این جا، داده های رنگی برای ناحیه دهان به سرعت توسط مغز و ۱۲ میلیون ثانیه پس از این که هر چهره به شرکت کننده نشان داده شد، ایزوله شد.

  به گفته دانشمندان، تفاوت بین لب ها و پوست در زنان بارزتر از مردان است و مغز این موضوع را تشخیص می دهد.

  در مجموع، شرکت کنندگان در پردازش کردن تصاویر رنگی بیش از تصویر خاکستری ماهر بودند. به نظر می رسد رنگ، پردازش کردن را با تقویت سیگنال های فرکانس فضایی و افزودن اطلاعات جنسیتی آسان می کند.

  محققان این موضوع را انکار نمی کنند که نواحی دیگر صورت (به ویژه طرحواره چهره، بینی و چانه) در شناسایی جنسیت یک فرد کاربرد دارند؛ اما این نواحی دارای اهمیت ثانویه از لحاظ اطلاعات جنسیتی و نمود دیداری هستند.

  همچنین مطلب زیر را بخوانید:

  اختلال هویت جنسی!

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=117619
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  انواع تست های هوش جالب و جدید

  امروزه برای این که فرزندانمان بتوانند در زندگی اجتماعی آینده خود نقش خاص و متناسبی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.