در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سلامت > تناسب اندام > بهترین روش برای چربی سوزی سریع
کانال تلگرام کوروش

بهترین روش برای چربی سوزی سریع

fat burning5 بهترین روش برای چربی سوزی سریع

به این 9 نکته ای که آسمونی در این بخش برای شما کاربران ورزش دوست قرار داده عمل کنید و ببینید چگونه چربی های بدنتان همانند کره آب میشه.

بدن انسان بطور قابل ملاحظه ای یک ماشین وفق پذیر است. حتی اگر سال ها و سال ها غفلت کرده اید واجازه دادید پوند پوند چربی در بدنتان انباشته شود، خوشبختانه شما می توانید بسیار سریعتر از آن زمانیکه این چربی ها را جمع کرده اید از شرشان راحت شوید. در این معنا ، زمان در کنار شما است!

1- از ترازو دوری کنید

یکی از دلایلی که نباید روزانه از ترازو استفاده کنید این است که برای اینکه چربی ها را از دست بدهیم نیازمند ساختن عضلات هستیم. ترکیب بدن و هیکل شما در مقابل آینه مهم تر از آن چیزی است که ترازوها نشان میدهند. شما ممکن است سخت تمرین کنید وتغذیه خوبی داشته باشید و 2.5 کیلو عضله بسازید و از طرف دیگر 2.5 کیلو چربی از دست بدهید.

با اینحال ترازوی شما همان وزن را نشان میدهد. البته علی رغم تلاش و پیشرفت شما ارقامی که ترازو نشان میدهد ناامید کننده بنظر میرسد. از ترازو فقط به عنوان یک راهنما کمک بگیرید و ظاهر شما در مقابل آینه، احساس شما و این که چگونه لباسهایتان تن خورتان میشود بهترین شاخص پیشرفت شماست.

fat burning2 بهترین روش برای چربی سوزی سریع

2- بتدرج کالریهای خود را کم کنید

اگر بدنبال از دست دادن چربی و لاغر شدن می باشید به یکباره کالری زیادی را ازوعده های غذایی خود کم نکنید.چنین کار اشتباهی سلولهای بدن را به حالت گرسنگی میبرد و باعث کم شدن سوخت و ساز بدن میشود در نتیجه سوزاندن چربیها بسیار سخت تر می شود. برای جلو گیری از کم شدن سوخت وساز بدن هر یکی دو هفته کمی از میزان کالری خود بکاهید.

3- دریافت کالری بدنتان را تغییر دهید

راه حل دیگری که میتوانید بدن خود را فریب دهید بدون اینکه سوخت و ساز بدنتان را کم کنید وجود دارد .

بجای اینکه همان مقدار کالری بطور روزانه مصرف کنید هر چند روز یکبار میزان جذب کالری بدنتان را تغییر دهید. اگر در دوران رژیم گرفتن میزان دریافتی کالریتان را یکسان نگهدارید. بدنتان با کم کردن میزان سوخت و ساز خود را وفق میدهد و در نتیجه از سوزاندن چربیها جلوگیری میکند. هورمون ها مسئول تمام این اتفاقات هستند.

وقتی که سطح لپتین بالامیرود متابولیسم بدن شما بالا باقی می ماند، وقتی سطح لپتین کاهش میابد، به تبع آن متابولیسم بدن شما بطور چشمگیری کاهش میابد. وقتی میزان کالری کم و یکنواخت میشود میزان لپتین و متابولیسم بدن کاهش پیدا می کند . خوردن کالری بیشتر در بعضی از روزها و مصرف کالری کمتر در روزهای دیگر کمک می کند تا سطح لپتین همیشه بالا باقی بماند.

fat burning1 بهترین روش برای چربی سوزی سریع

4- تمریتان با وزنه انجام دهید

تمرینات مقاومتی در از دست دادن چربیها نقش بسزایی بازی میکنند. کار با وزنه باعث سوزاندن کالریها میشود. مطالعات نشان میدهد که برخلاف ورزش ایروبیک، کار با وزنه تا 39 ساعت بعد از تمرین در حال استراحت نیز کالریهای شما را میسوزاند. در ضمن هر اندازه بدنتان عضله داشته باشد به همان اندازه روزانه کالری سوزانده میشود.

حتی اگر هدف شما فقط کاهش وزن است شما نیازمند کار با وزنه هستید. این حتی کمک میکند که عضلات بدنتان نیز از بین نرود. در غیر این صورت با از دست دادن عضلات متابولیسم بدن کم شده و تلاش شما برای از دست دادن چربی ها شما را به یک آدم استخوانی با توده های چربی تبدیل خواهد کرد. بیاد داشته باشید که حتی شخص کم اشتهامیتواند درصد بالایی از چربی در بدن خود داشته باشد.

5- تمرینات متناوب با شدت بالا انجام دهید

این به این معناست که بطور متناوب تمرینات باشدت بالا را همراه با ستراحت بین تمرینات تکرار کنید. بدین شکل بهترین نتیجه را در کمترین زمان بدست خواهید آورد.

پس از گرم کردن بدنتان شما می توانید به مدت 10 تا 20 ثانیه با بالاترین سرعت ممکن طناب بزنید و به مدت 30 ثانیه با کمترین سرعت ممکن به طناب زدن ادامه دهید و این تمرین را بطور متناوب ادامه دهید. همیشه بیاد داشته باشید که قبل از اجرای چنین تمرینهایی بدن خود را گرم کنید. اگر از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار نیستید با شدت متوسط این کار را انجام دهید.

fat burning بهترین روش برای چربی سوزی سریع

6- از چربیهای خوب بیشتر بخورید

مصرف به اندازه کافی از چربی های خوب به شما در از دست دادن چربی ، ساختن عضله، و ریکاوری سریعتر بعد از تمرین کمک خواهد کرد. چربی های سالم در ضمن خواص درمانی بی شماردارند از جمله اینکه برای قلب بسیار مفید هستند. اما کدام چربیها خوب هستند.

چربیهای چند حلقه ای اشباع نشده همانند امگا 3 که از ماهی و مغز آجیل بدست میاید جزء چربیهای خوب میباشند. چربیهای تک حلقه ای اشباع نشده همانند کره بادام زمینی، روغن زیتون، زرده تخم مرغ وروغن ماهی نیز جزء چربیهای خوب محسوب میشوند.

7- مصرف کربوهیدرات را کم کنید

توجه بیش از حد به رژیم غذایی کم کربوهیدرات طرفداران و مخالفان خود را در میان متخصصین تغذیه پیدا کرده است. نکته مهم این است که شما طرفدار هر کدام از این دو گروه باشید ، کاهش مصرف کربوهیدرات به خصوص به شکل شکر و نشاسته هنگامیکه قصد از دست دادن چربی ها را دارید بسیار کمک خواهد کرد.

سالم ترین منابع کربوهیدرات غلات و سبزیجات میباشند. همچنین زمان مصرف کربوهیدرات در سوزاندن چربیها تاثیر دارد. توصیه میشود که از ساعت 3 بعد از ظهر به بعد کربو هیدرات را به حداقل ممکن برسانید. بیشترین میزان کربوهیدرات را صبح و قبل یا بعد از تمرین مصرف کنید.

fat burning4 بهترین روش برای چربی سوزی سریع

8- پروتئین مصرفی خود را افزایش دهید

افزایش مصرف پروتئین سوخت و ساز بدن شما افزایش خواهد داد و در حفظ توده عضلانی بدنتان کمک خواهد کرد که همه اینها در سوزاندن چربی کارسازند. در واقع، هنگام پروتئین میخورید بدن شما در مقایسه با زمانیکه چربی یا کربوهیدرات میخورید کالری بیشتری می سوزاند.

9- وعده های غذایی کوچکتر بخورید

6 وعده غذایی کوچک بهتر از 2 یا 3 وعده بزرگ میباشد. این روش تضمین می کند که مواد مغذی لازم را برای ساخت عضله و چربی سوزی برای بدن تامین شود. بدین روش میزان سوخت وساز در هنگام استراحت نیز افزایش میابد.

در ضمن بدنتان هیچگاه احساس گرسنگی نمیکند.احساس گرسنگی زمانی اتفاق می افتد که فاصله بین وعده های غذایی طولانی تر باشد.همیشه احساس گرسنگی میتواند نتیجه عکس ایجاد کند. بدن شما شروع به سوزاندن عضلات برای تولید انرژی میکند واین نه تنها باعث افزایش ذخایر چربی بدن میشود بلکه متابولیسم بدن را نیز کند میکند.. این دقیقا مخالف آنچیزیست که می خواهید اتفاق بیافتد.

fat burning3 بهترین روش برای چربی سوزی سریع

 

برای مشاهده نکات کلیدی برای سوزاندن کالری، بر روی لینک زیر کلیک کنید :

نکات کلیدی برای سوزاندن کالری

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=113380
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مکمل بدنسازی اورجینال

می توان گفت مکمل هایی که در بازار یا داروخانه ها به فروش می رسند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی