تازه های آسمونی
خانه > مناسبت های روز > لحظه تحویل سال 1397 در ایران و جهان – Persian New Year 2018
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • لحظه تحویل سال 1397 در ایران و جهان – Persian New Year 2018

  Persian New Year

  عید آمد و عید آمد، باز آن جشن سعید آمد…

  نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است.

  خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق گوناگون فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری یا اکیونوس می‌گویند.

  نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها یعنی تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، سوریه، کردستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی است و مردمان آن جشن عید را برپا می‌کنند.

  زمان شروع یا تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی کشور ایران بر اساس اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر است، با سایت آسمونی سال جدید را آغاز و همراه باشید:

   

  icon-flag-iran لحظه تحویل سال 1397 در ایران

  ساعت 19 و 45 دقیقه و 28 ثانیه (ساعت نوزده و چهل و پنج دقیقه و بیست و هشت ثانیه) بعد از ظهر

  روز سه شنبه 29 اسفند 1396 هجری شمسی

  مطابق با 2 رجب 1439 هجری قمری

  و برابر 20 مارس 2018 میلادی

   

  icon-flag-iran New Year Iran | Persian New Year

  :Norooz 2018/1397 time in

  Iran Time
  Tuesday, March 20th 2018, 7:45:28 pm

  Central Time
  Tuesday, March 20th 2018, 11:15:19 am

   

  icon-world_clock لحظه تحویل سال 97 به وقت ساعت جهانی (UTC/GMT)

  Tuesday, March 20th 2018, 11:15:19 am

   

  icon-flag-united_states لحظه تحویل سال 97 به وقت آمریکا / ایالت کالیفرنیا / لس آنجلس

  Tuesday, March 20th 2018, 9:15:19 am

   

  icon-flag-canada لحظه تحویل سال 97 به وقت کانادا

  تورنتو: Tuesday, March 20th 2018, 12:15:19 pm
  ونکوور: Tuesday, March 20th 2018, 9:15:19 am

   

  icon-flag-britain لحظه تحویل سال 97 به وقت انگلیس / لندن

  Tuesday, March 20th 2018, 4:15:19 pm

   

  icon-flag-germany لحظه تحویل سال 97 به وقت آلمان / برلین

  Tuesday, March 20th 2018, 5:15:19 pm

   

  icon-flag-turkey لحظه تحویل سال 97 به وقت ترکیه / آنکارا / استانبول

  Tuesday, March 20th 2018, 6:15:19 pm

   

  icon-flag-united_arab_emirates لحظه تحویل سال 97 به وقت امارات / دبی

  Tuesday, March 20th 2018, 8:15:19 pm

   

  لحظه تحویل سال 97 به وقت چین / بیجینگ / پکن

  Wednesday, March 21st 2018, 12:15:19 am

   

  لحظه تحویل سال 97 به وقت ژاپن / توکیو

  Wednesday, March 21st 2018, 1:15:19 am

   

  icon-world_clock سال 1397 هجری خورشیدی برابر است با سال های :

  14096 اهورایی

  7039 میترایی آریایی

  6767/68 آشوری

  5777/78 عبری

  3755 زرتشتی

  2576 هخامنشی (شاهنشاهی)

  2018/19 میلادی

  1438/39 هجری قمری

   

  رویدادهای نجومی ۹۷
  رویدادهای نجومی قابل رؤیت در ایران در سال ۱۳۹۷
  استخراج و تنظیم شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

  ۱- ماه گرفتگی کلی در تاریخ های جمعه و شنبه، ۵ و ۶ مرداد
  آغاز گرفتگی: ساعت ۲۲ و ۵۵ دقیقه
  آغاز گرفتگی کلی: رأس ساعت ۲۵
  پایان گرفتگی کلی: ساعت ۳ و ۵۱ دقیقه بامداد
  پایان گرفتگی: ساعت ۲ و ۵۹ دقیقه بامداد

  ۲- ماه گرفتگی کلی در تاریخ دوشنبه ۳ بهمن
  آغاز گرفتگی: ساعت ۷ و ۵ دقیقه
  آغاز گرفتگی کلی: ساعت ۸ و ۳۳ دقیقه
  پایان گرفتگی کلی: ساعت ۹ و ۳۱ دقیقه
  پایان گرفتگی: ساعت ۳۱ و ۲۳ دقیقه
  (در مناطق شرقی ایران، قبل از آغاز گرفتگی، ماه غروب می کند. همچنین گرفتگی کلی در هییچ نقطه ای از ایران دیده نمی شود. این گرفتگی در مناطق غربی ایران به صورت جزئی دیده می شود.)

  رویدادهای نجومی ۹۷
  اطلاعات تکمیلی رویدادهای نجومی سال ۱۳۹۷ هجری شمسی قابل درج در تقویم
  خورشیدگرفتگی ها:
  ۱- خورشید گرفتگی جزیی: جمعه ۲۲ تیر، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش های کوچکی از جنوب استرالیا، نیوزلند و جنوبگان به صورت جزیی قابل مشاهده است.
  ۲- خورشید گرفتگی جزیی: شنبه ۲۰ مرداد، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش کوچکی از شمال شرق کانادا، بخشی از شمال اروپا و بخش های میانی و شمالی آسیای شرقی به صورت جزیی قابل مشاهده است.
  ۳- خورشیدگرفتگی جزیی: یک شنبه ۳۱ دی، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش هایی از شرق و شمال شرق آسیا، شمال اقیانوس آرام و بخش کوچکی از آلاسکا به صورت جزیی قابل مشاهده است.

  ماه گرفتگی ها:
  ۱-  ماه گرفتگی کلی: جمعه ۵ مرداد، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در تمام پهنه دنیا بجز ایسلند و گرینلند، شمال غرب آمریکای جنوبی، تمام آمریکای مرکزی و شمالی، شمال و شمال شرق روسیه دیده می شود.
  ۲- ماه گرفتگی کلی: دوشنبه ۱ بهمن، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در تمام پهنه دنیا بجز بخش هایی از آسیای غربی، شرق آفریقا، شرق و شمال شرق آسیا، اقیانوسیه و تقریبا تمام جنوبگان دیده می شود.

   

  لحظه تحویل سال، چه اتفاقی در آسمان می افتد؟

  معمولاً هنگامی که یک سال شمسی به روزهای پایانی خود می رسد، صحبت از ویژگی های سال آینده شروع می شود. از بین این بحث ها، یک بحث بیش از بقیه جلب توجه می کند و آن، «لحظه تحویل» سال آینده است. طبق سنت، در این لحظه همه افراد خانواده دور هم جمع می شوند و بنا بر رسوم باستانی خود، آغاز سال نو را جشن می گیرند. این لحظه ای است که خاطره آن همیشه در یادها می ماند اما آیا تاکنون از خود پرسیده اید که اصولاً این زمان بر چه مبنایی انتخاب و تعیین می شود؟ و در این لحظه چه اتفاقی می افتد که آن را با آغاز سال پیوند می دهند؟

  زمان و تقویم

  زمان، انسان را به یاد ساعت و تقویم می اندازد. مطمئناً همه شما با نظام 24 ساعتی شبانه روز آشنا هستید و در زندگی روزانه خود به راحتی از آن استفاده می کنید. این نظام و مفهوم شب و روز، به قدری بدیهی است که شاید هرگز به منشأ و چرایی آن فکر نکرده اید. اما در سپیده دم تمدن، اجداد ما نمی توانستند این چنین ساده و راحت مفاهیم زمان را درک کنند. شاید نخستین مفهوم گذشت زمان برای آنان طلوع و غروب خورشید بوده است. بالا آمدن گوی فروزانی از شرق و فرونشستن آن در غرب و تکرار مداوم آن، انسان را به مفهوم روز وشب و سپس «شبانه روز» رهنمون شد. این بنیادی ترین جزء یک نظام سنجش زمان است: «پدیده ای متناوب و تکرار شونده» خوشبختانه طبیعت چندین پدیده متناوب دیگر نیز در اختیار انسان قرار داده است و از اینجا بود که مفاهیم سال، فصل و ماه پدید آمد. اما چرا انسان به واحدهای بزرگتر از روز روی آورد؟ با استفاده از واحدهای بزرگی همچون سال، دهه و قرن کار آسان تر می شود. واحد بزرگتر از روز ماه بود: یک دوره ی اهله ی ماه که از یک بدر تا بدر بعدی، یا از یک هلال نو تا هلال نوی بعدی طول می کشید. این مدت تقریبا 29 تا 30 روز است. بنابر این اولین تقویم های بشر تقویم های قمری بوده است، زیرا تنها با نگاه به شکل اهله ی ماه می توان تشخیص داد که در چندمین روز ماه قرا داریم و احتیاج به هیچ محاسبه ی دیگری نیست.

  برای انسان های اولیه، همین کافی بود که یک سال را به طور تقریبی 360 روز و یک ماه را 30 روز بداند اما پیشرفت تمدن، باعث نیاز به دقت بیشتر در محاسبه زمان شد و این امر، یک مشکل بزرگ را نمایان ساخت: متأسفانه واحدهای بزرگتر از زمان، حاصلضرب صحیحی از واحد های کوچکتر نبودند. به عبارت دیگر، در یک سال نمی توان تعداد صحیحی از شب و روزهای کامل را جای داد. البته گفته بالا به هیچ وجه دقیق نیست. وقتی می گوییم «سال» باید دقیقاً مشخص کنیم که منظورمان از سال چیست؛ همین طور برای شبانه روز. تعجب نکنید! در «نجوم کروی» چندین نوع سال و روز و ماه وجود دارد. اگر یک متن نجوم کروی مربوط به زمان را بخوانید، مطمئناً از دیدن اسامی عجیب و تعاریف گوناگون دستگاه های مختلف زمان، در شگفت خواهید شد. البته ما قصد نداریم وارد این مبحث گسترده شویم. بلکه فقط چند تعریف ساده شده از آن را که برای کارمان ضروری است، برمی گزینیم.

  دو نوع تقویم

  شما احتمالاً با دو نوع از سال ها آشنایید: سال شمسی و سال قمری. مبنای طبیعی این سال ها از نامشان پیدا است. یعنی سال شمسی از حرکت خورشید و سال قمری از حرکت ماه بهره می گیرد. همانطور که می دانید، در اصل این زمین است که به دور خورشید می گردد. اما از آنجا که حرکت، نسبی است؛ ما بر روی زمین تصور می کنیم که خورشید در طول سال در حال حرکت در آسمان است. این حرکت در یک مسیر خاص در آسمان صورت می گیرد که «دایره البروج» نام دارد و ما بعداً در باره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. این حرکت با حرکت روزانه ی خورشید که از شرق به غرب در 24 ساعت یک دور می زند، فرق دارد. این حرکت را تنها با توجه به ستارگان زمینه ی آسمان می توان فهمید که خورشید در طول یک سال یک دور در میان ستارگان زمینه ی آسمان از غرب به شرق دور می زند.

  حال، با توجه به آنچه گفتیم، می توان یک سال شمسی را «مدت زمان حرکت خورشید از یک نقطه خاص در آسمان و بازگشت به همان نقطه» تعریف کرد. این ساده ترین سال است که به آن «سال برجی» هم گفته می شود. از آنجا که این نوع سال با خورشید در ارتباط است و خورشید هم یکی از عوامل کنترل کننده طبیعت و فصول است، در بیشتر تقویم ها از این نوع سال استفاده شده است. اما در سال قمری، مدت زمان 12 بار دیدن هلال ماه نو یا 12 یار دیدن بدر کامل ماه به عنوان مبنا انتخاب شده است. هرچند این نوع سال بر مظاهر طبیعت و فصول منطبق نیست، اما از آنجا که تاریخ دین ما براین اساس بنیان شده است، از آن نیز استفاده می کنیم.

  برگردیم به سال شمسی، یعنی مدت زمان دو عبور متوالی خورشید از یک نقطه ثابت در آسمان. انسان در اعصار گذشته این مدت زمان را 365 روز اندازه گرفته بود و براساس آن به محاسبه تاریخ می پرداخت. اما به تدریج که شمار سال ها فزونی یافت، اندیشمندان دریافتند که این سال های 365 روزی، کم کم از فصول سال انحراف پیدا می کنند. متفکران به این فکر افتادند که طول سال ها را دقیق اندازه بگیرند. این اندازه گیری ها با همان وسایل ابتدایی نشان می دادند که طول یک سال شمسی اندکی از 365 روز بیشتر است؛ یعنی حدود  25ر365روزه است.

  حال به نظر شما چگونه می توان این 25ر0 روز و یا ساعت را به حساب آورد. توجه کنید که این 6 ساعت های اضافی، پس از 4 سال، به یک شبانه روز (24 ساعت) می رسند. پس اگر در یک دوره 4 ساله، یک روز به انتهای سال چهارم بیفزاییم وآن را 366 روز در نظر بگیریم، مشکل حل می شود. چرا که در این صورت 4 سال دارای 1461 روز(366+3×365) خواهد شد. یعنی هر سال به طور متوسط 25ر365 روز خواهد داشت.

  این نظام کبیسه ای را بیشتر تقویم های باستانی به کار برده اند(سال چهارم را که 366 روز است، سال کبیسه می نامند). یکی از این تقویم ها ، «تقویم ژولینی» است که «ژولیوس سزار» بانی آن بوده است. این تقویم، مبنای تقویم کنونی مسیحی است.

  اما کار به پایان نرسید! چرا که پس از گذشت چند قرن، یعنی در اواخر قرن شانزدهم میلادی، باز تقویم با طبیعت اختلاف فاحشی پیدا کرد؛ طوری که آغاز فصل بهار که در ابتدای وضع این تقویم در 21 مارس بود، در سال های 1928 میلادی ده روز به عقب رفته و به 11 مارس رسیده بود.(در مورد چگونگی تعیین آغاز فصل بهار، در ادامه همین مقاله سخن خواهیم گفت). به همین علت پاپ گرگوری سیزدهم با مشورت دانشمندان تصمیم گرفت نظام دیگری برای برقراری سال کبیسه وضع کند. نتیجه این شد که اولاً10 روز را از تقویم سال حذف کردند. (یعنی در سال 1582 میلادی، روز بعد از 4 اکتبر 1582، 15 اکتبر خوانده شد!) در مورد برقراری کبیسه نیز چنین تصمیم گرفته شد که در هر چهار قرن به جای 100 سال کبیسه، 97 سال کبیسه در نظر گرفته شود. به این ترتیب که در سال هایی که دو صفر ختم می شوند مانند 1700 و 1800، تنها آنهایی کبیسه باشند که بر 400 قابل بخش هستند (مانند 1600)؛ بنابرین در این دوره 400 ساله تقویم گرگوری 146097 روز (97+400×365) خواهیم داشت که هر سال، به طور متوسط دارای2425ر365 روز خواهد بود.

  پاپ گریگوری سیزدهم، که تقویم میلادی را اصلاح کرد.

  امروزه می دانیم که طول متوسط سال شمسی حقیقی، برابر است با 2421987ر365 روز. بنابرین طول سال در تقویم گرگوری، تنها 0003ر0 روز از طول حقیقی سال بیشتر است و این مقدار، پس از حدود 30.000 سال به یک روز می رسد.

  ممکن است این روش را روش هوشمندانه ای بدانید و دقت آن را تحسین کنید، اما باید بدانید که تقویم دیگری وجود دارد که دقت آن، بارها بیشتر از تقویم گرگوری است و تقریباً 500 سال پیش از آن (یعنی در سال 1079 میلادی) تدوین شده است. آیا می دانید این چه تقویمی است؟ بله همان تقویمی که ما امروزه در ایران به کار می بریم (در واقع پایه آن) قبل از بحث در مورد این تقویم، لازم است چند مسئله نجومی را توضیح بدهیم.

  کره سماوی و دایره البروج

  شب که به آسمان می نگرید، اگر آسمان صاف باشد و بتوانید منظره زیبای ستارگان چشمک زن را به وضوح در آن ببینید، با کمی تخیل در خواهیم یافت که گویی آسمان مانند یک کاسه بزرگ وارونه است که شما روی زمین، در مرکز هندسی آن ایستاده اید. این تصویر به گذشتگان باستانی ما نیز دست می داد. زیرا در نظر اول به هیچ وجه نمی توان دریافت که این ستارگان در فواصل متفاوتی از ما قرار گرفته اند. به همین دلیل آنان معتقد بودند که ستارگان همچون پولک هایی درخشان بر سطح درونی یک کره بزرگ آسمانی، به نام «کره سماوی» جای گرفته اند که زمین در مرکز آن است. امروز با آن که می دانیم این تصورات کاملاً باطل هستند، اما باز هم به منظور سهولت در ثبت مکان «ظاهری» ستارگان، بهتر است از همان مفهوم کهن استفاده کنیم. بنابرین در علم نجوم کروی، زمین نیز، مانند نجوم قدیم در مرکز آسمان قرار گرفته است. در نجوم کروی، مفهوم کره سماوی اهمیت بسزایی دارد و چنین تعریف می شود: کره سماوی کره ای است فرضی که به مرکز زمین وشعاع بی نهایت که تمام ستارگان بر روی پوسته درونی آن واقع شده اند. با توجه به این تعریف، می توانیم برای چند تا از ویژگی های جغرافیایی کره زمین، در کره سماوی نمونه هایی پیدا کنیم. به عنوان مثال همانطور که می دانید، در علم جغرافیا یک کمربند بزرگ و فرضی برای زمین در نظر گرفته می شود که آن را به دو نیمکره شمالی و جنوبی تقسیم می کند. این همان خط استوا است. حال همین خط استوا را برای کره سماوی هم می توان در نظر گرفت. در واقع کافی است فرض کنیم خط استوا آنقدر بزرگ شود تا به کره سماوی بچسبد؛: در این صورت برای کره سماوی هم یک کمربند فرضی بسیار عظیم خواهیم داشت که آن را «استوای سماوی» می نامیم.

  استوای آسمان (Celestial Equator) و دایره البروج (Ecliptic)

  روز اول حمل( فروردین) که زمین به حالت اولیه‌ی خویش باز می‌گردد، روز اعتدال بهاری است که دقیقا آفتاب به خط استوا می‌تابد و مدت شبانه‌روز با هم برابرند، سپس زمین در عرض سه‌ماه حدود ?? درجه و ?? دقیقه و ?? ثانیه رو به جنوب متمایل می‌شود، به بیانی دیگر خورشید هر روز بالا و بالاتر می‌آید و ارتفاع آن در لحظه ی ظهر بیشتر و بیشتر می شود. مثلا در اول تیر ماه ارتفاع خورشید ظهر به 5ر77 درجه در تهران می رسد. بار دیگر از آنجا که به مدار راس‌الجدی(کمربند دوم فرضی‌ی شمالی‌ی زمین و موازی با خط استوا) متمایل می‌شود و زمین دگر بار به سوی قطب شمال خویش منحرف می‌گردد، و از اول میزان( مهر) تا جدی (دی ماه)، حداکثر افول خود را دارد و درجدی( دی ماه) تابش خورشید روی مدار راس‌السرطان است و ارتفاع خورشید در لحظه ی ظهر بسیار کم است. مثلا در تهران اول دی ماه ارتفاع خورشید ظهر 31 درجه بیشتر نیست. در نتیجه‌ی این حرکات فصول چهارگانه پدید می‌آیند.

  شما احتمالاً از کودکی به یاددارید که گفته اند خورشید ثابت است و زمین به دور آن می گردد؛ اما همانطور که قبلاً نیز گفتیم، از آنجا که ما روی زمین هستیم چنین به نظر می رسد که زمین ساکن و خورشید در آسمان حرکت می کند. به همین ترتیب اگر مسیر حرکت خورشید را بر روی کره سماوی دنبال کنیم، یک دایره بزرگ به دست خواهیم آورد که آن را «دایره البروج» می نامند و با استوای سماوی زاویه در حدود 5ر23 درجه می سازد. وجه تسمیه این نام، آن است که بر روی دایره البروج 12 صورت فلکی مهم قرار دارند که به محدوده هرکدامشان یک برج می گویند.

  دایره البروج در دو نقطه، استوای سماوی را قطع می کند که «اعتدال بهاری» و «اعتدال پاییزی» نام دارند. در واقع وقتی که خورشید به این دو نقطه می رسد، طول شب و روز با هم برابر شده و یک از دو فصل بهار و یا پاییز آغاز می شوند. یکی از همین دو نقطه، یعنی اعتدال بهاری، نقش اساسی در تقویم شمسی ما دارد.

  تقویم جلالی و لحظه تحویل سال

  بعد از اسلام در ایران تقویم منظمی وجود نداشت. درمحافل سیاسی و علمی جهان اسلامی که ایران نیز جزو آن به حساب می آمد، تقویم هجری قمری به کار می رفت، اما در بین عامه مردم ایران، تقویم کهن باستانی (تقویم یزدگردی) معمول بود . اما در حساب های کبیسه های این تقویم سهل انگاری می شد، تاجایی که در عهد ملکشاه سلجوقی در سال‌های ??? و ??? هجری‌ی قمری ، نوروز به اواسط شهریور ماه رسیده بود! این مسائل مشکلات عدیده ای را در حساب های مالی و خراجی یک سال ایجاد می کرد. به همین سبب دانشمندان آن زمان به همت حکیم عمر خیام و با حمایت ملکشاه و وزیر دانشمند وی، خواجه نظام الملک طوسی، به اصلاح و احیای تقویم شمسی قدیم ایرانی بر مبنای هجرت پیامبر بزرگ اسلام (ص) اقدام کردند و تقویم تازه را به لقب سلطان جلال الدین ملکشاه، تقویم «جلالی» نامیدند.

  در این تقویم مقرر شد که سال با رسیدن خورشید به نقطه اعتدال بهاری آغاز شود. این همان «لحظه تحویل سال» است. بنابرین «لحظه تحویل سال، لحظه ای است بین ظهر روز اول فروردین و ظهر روز آخر اسفند، که مرکز خورشید بر نقطه اعتدال بهاری منطبق شود.»

  خیام، منجم و شاعر ایرانی

  حال از آنجا که تقویم هجری شمسی کنونی ما نیز اساساً همان تقویم جلالی است (تنها فرق این دو در مبدأ تقویم است). بنابرین مفهوم تحویل سال در تقویم کنونی ما همان است که در تقویم جلالی ذکر شد. همچنین بر طبق قوانین این تقویم اگر تحویل سال، قبل از ظهر (ساعت 12) به وقوع بپیوندد آن روز، اول فروردین واگر بعد از ظهر اتفاق بیفتد آن روز آخر اسفند سال قبل خواهد بود.

  حال به مسأله محاسبه این لحظه می پردازیم. اگر طول سال شمسی ثابت بود، این محاسبه بسیار ساده بود. زیرا در این صورت، اگر زمان تحویل یک سال را می دانستیم با افزودن تقریباً 6 ساعت به آن زمان تحویل سال بعد را به دست می آوردیم. این 6 ساعت و یا به طور دقیقتر 5 ساعت و 48 دقیقه همان خرده اعشاری در طول سال شمسی (تقریباً 2422ر365 روز) است. اما طول سال همواره ثابت نیست و این به سبب تغییراتی است که در مسیر حرکت زمین در آسمان به وجود می آید. درواقع برای محاسبه دقیق زمان این لحظه باید معادلات حرکت خورشید و چندین معیار دیگر را نیز در نظر بگیریم. این محاسبات ومعادلات، نسبتاً پیچیده اند. با این همه، تغییرات مزبور نسبتاً کوچک هستند و شما می توانید برای بدست آوردن زمان تقریبی لحظه تحویل سال های بعد از همان روش گفته شده در بالا استفاده کنید. یعنی کافی است 6 ساعت به زمان تحویل سال بعدبیافزایید. حال دیگر شما می دانید که حدوداً چه ساعتی باید منتظر تحویل سال 1387 باشید!

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 3٫33 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=50875
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  1 خرداد ، روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

  امروزه در اقتصاد کلیه کشورها چه کشورهای توسعه یافته و چه در حال توسعه بهره‌ …

  359 دیدگاه

  1. چه عیدی چه کشکی

  2. از همه جالب تر این همه اظهار نظر برای یک موضوع که هنوز اتفاق نیافتاده هست و برای مسائل مهم دیگر کم دیدم یا حداقل
   نظرات تامینا . الان ماه جون یا به فرانسه که نشون میدید ژوئن خیلی مونده میشه قدم به قدم یا بقول ارامنه محترم گاماس
   گاماس پیش برید ؟ برای خودتون میگم . و چقدر اینجا به این روز اینترنشنال ” خودتون گاه از زبانها استفاده می کنید چرا من
   نه ؟” ما اهمیت میدیم و رسیدگی می کنیم . اینکه ملل دیگر بخصوص امریکا شاخصه به دلیل برخورداری از استعدادها , خلاقیتهاش , و حس خوب زندگی رو لحظه لحظه طی میکنن , احساسات عمیق دارن و اشتباه که میگن ندارن این مائیم که
   فاقد احساسات شدیم و گاه یا شورشو در می آریم یا بی نمک , بر این حسب خدا خیلی بهشون نعمت داده و دوستشون داره بیش از مانوعی , دائم در حال حرکت و تحقیق و نو آوری با تمام بلاهای طبیعی : طوبانها , سیل ها , گردبادهای مخوف و
   آتشفشان و …و…. پس باشه برای زمان خودش .

  3. اینکه در سومین ماه سال نود و شش هستیم و در لحظه شکر میکنم . یاد مطلب خالی شدن مارکتها در گویا قطر افتادم !!!
   و ضرب المثل زیبا و غنی خودمون که البته در زبانهای دیگر نیز هست : از هول حلیم افتاد تو دیگ , یا جوجه رو آخر پائیز میشمارن , نقدو ول کردن و نسیه … اینم جالبه عزیزان همه گاه میشن فیلسوف , ریاضیدان , پزشک , ستاره شناس, بخت گشا , عالم , راحت بگم ” آچار فرانسه ” همه کاره و… شاید بقیه رو گفتن حذف مشاهده نظرم باشه که سه بار اتفاق افتاد.
   بنابراین اونکه دنبال رد پای منه تا لنگ بشم میون حرفام دکتر چشم نیازمنده شدید. بگذریم .

  4. Behzadkhan Behzady

   سال نو برهمه ایرانیان گرامی خجسته ونیکوو…

  5. لحظه تحویل سال به وقت گرینویچ اشتباه است
   نمیتونه حدود ساعت 4ونیم صبح باشه
   باید حدود 10 و نیم صبح ؛ ساعت تحویل سال به وقت گرینویچ باشه

  6. سلام به همه دوستان ،،،سال جدید و پیشاپیش تبریک میگم و بهترین ها رو براتون ارزومندم ،،،یه خواهش دارم لطفا ساعت تحویل برام دعا کنید که آرزوم براورده شه ،،،ممنون??????

  7. عید نوروز ۹۶ را به همه ی ایرانیان مبارک باشد

  8. لی لا بکا

   ساعت تحویل سال را در لندن و لیسبون یکساع اشتباه زدید

  9. وحید با مرام

   خیلی سال خوبی رو در پیش داشته باشین، آرزو میکنم سال 96 تن همگی سالم باشه و شاد باشن (:

  10. سلام:سال نو وجشن باستانی نوروز راکه یادگاری نیک از نیاکانمان است را به تمام ایرانیان ودیگر مناطق حوزه نوروز تبریک و شادباش میگویم.درضمن استخراج زمان تحویل سال به غیراز زمان ایران بقیه نقاط را اشتباه نوشته اید.دقت کنید مگه ما باترکیه یا دبی وساعت جهانی چقدر اختلاف زمانی داریم.

  11. پیشاپیش سال نو رو خدمت همه عزیزان و دست اندرکاران سایت آسمونی تبریک میگم

  12. سلامت بانو

   سلام سال نودوشش تحویل سال روز شنبه بود،از انجا که‌ درتقویم شمسی هرسال تحویل سال و…یک روز جلو میرودپس امسال باید روز دوشنبه باشد همچنین در برخی تقویم ها روز دوشنبه۱۳:۵۸:۴۰است.امسال سال کبیثه نیست ولی چطور میشود۱۳:۱۳:۱۳ در روز سه شنبه تحویل سال اتفاق بیافتد؟لطفا کسی میداند پاسخ صحیحی دهد

   • سال‌خوبی برای همه مردم ارزو مندم ایشالا همه شاد خرم باشید از بدی ها دور باشید

  13. انشاالا سال خوبی برای مردم باشد آرزوی قلبی ماست

  14. شادی خانم برات ارزو می کنم که توی عید نوروز ازدواج کنی .سال نو مبارک

  15. سلام

   عید بزرگ باستانی رو به همه هم وطنانم تبریک عرض میکنم امیدوارم سالی توام با موفقیت را همراه داشته باشین.من28

   ساله هستم ازدواج نکرده ام هنوزم بیکارم.ایشالا در این سال جدید همه ما جوانان به آرزوهایی که در دل داریم برسیم

   شادی.خواهر عزیزم دعا میکنم امسال به مراد دلت برسی.التماس دعا

  16. اسماعیل صفری

   هرچه خودش خواس همان میشود ایشاالله ساله خوبی واسه همه باشه

  17. امیدوارم خدا به هممون نگاه کنه به درد دلمون رسیدگی کنه،سال خوبی داشته باشید..به امید پیروزی

  18. خدا کنه هر چی دزد تو نظام ما تو کشور ما نابود بشن
   تا ما قشر ضعیف بتونم یه نفسی بکشیم

  19. غلام رضا

   سال نو همه مبارک نه تنها مردم عزیز ایران تمام فارسی زبانان دنیا مبارک سال جدید انشالله سال خوبی برای همه باشه
   غلام رضا از افغانستان

  20. محمدعلی

   آرزوم اینه که ارزو های همه برآورده بشه …
   همه همیشه خوشحال باشن
   کسی غم نداشته باشه
   ودرآخر اینکه منم به مرادم برسم ..

  21. آرزو دارم به یه ذره آرامش برسم… خستم اونقدر درس خوندم و کار کردم و دور از وطن و عزیزانم زندگی کردم… امیدوارم همه شاد باشن و به خواسته های معقولشون برسن و هیچکی گرسنه نخوابه…

  22. سلام دوستان سال نو پیشاپیش مبارک
   ایشاله سال نو برای همه پر برکت باشه و شاد
   من آرزو دارم بارون بیاد، برای همه، باران مهربانی خدا، آرزوی صلح و آرامش برای همه
   شادی جان من 35 سالمه و مجرد و تنهام ولی پر از عشق و امیدم ، عزیزم برات آرزوی بی نیازی از همه مردا رو دارم ، آرزوی آرامش و نعمت، الهی سال نو تمام گرههای دلت باز شه

  23. سال نو مبارک

  24. ارزوی ی سلامتی و شوهر کردن شادی ?

  25. یه بنده گناهکار

   سال نو مبارک

  26. یه بنده گناهکار

   ان شالله که سال پر برکتی برای همتون باشه و سرشار ازنورمعرفت،امیدوارم منم آزمون وکالت قبول بشم ویک ازدواج موفق داشته باشم.ان شاالله این سال آدم تر ازپارسال باشم،وامیدوارم امسال گناهم کمترومعرفتم بیشتربشه،آمین

  27. آرزو دارم تو سال 95 منو عشقم به هم برسیم 🙂

  28. امیدوارم همه ی عاشقا بهم برسن منو عشقم هم بهم برسیم ??❤️

  29. شکسته بال

   یه دختر 26 ساله هستم که از زیبایی چیزی کم ندارم اما از بخت شانس ندارم دوبار عقد کردم و جدا شدم، اولی معتاد بود و دومی از انسانیت بویی نبرده بود، همه بهم خندیدن مسخرم کردن دلم شکسته شد، نمیدونم تاوان کدوم گناه رو دارم پس میدم، الانم تک و تنهام از خدا میخوام تقدیرمو قشنگ بنویسه دیگه چشمام گریه نکن

  30. با سلام امیدوارم سال خوبی همگی داشته باشینو منم توی کنکور 95 به رشته دلخواهم برسم در ضمن اول همه ظهور اقا امام زمان ، سلامتی پدرو مادرامون …….

  31. بسم الله الرحمن الرحیم
   اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
   اول از همه آرزوی سلامتی وشادی و ظهور آقام امام زمان عج
   حاجت روایی و نجات همه مشکل دارها
   بعدش اینکه خدا همه گناهانمون و ببخشه و روز به روز به خدا واهل بیت و شهدا نزدیک تر شیم
   سوم سلامتی جسمی و روحی پدر ومادرم و اینکه روز به روزعلاقشون به هم بیشتر شه
   گرم و گرم و گرم تر شدن خونوادمون و وجود ایمانی قوی بینمون
   خدای مهربون آبرومون و در دو جهان حفظ کند
   داداشم نجات پیدا کنه و زنی گیرش بیاد زیبا سیرت و نیکو ظاهر که خدا و پدرومادرمم و من و خودشم راضی باشیم
   همسری زیبا سیرت و نیکو ظاهر و حسینی نصیبم شه
   کسی که بتونیم با هم به سعادت برسیم
   اللهم ارزقنا شفاعه الحسین یوم الورود…
   اللهم ارزقنا شهاده فی سبیلک…
   اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم

  32. سلام اللهم صل ال محمد وال محمد یا علی گفتیم و عشق اغاز شد فرا رسیدن سال جدید رو با ذکر یک صلوات اغاز کنیم امیدوارم سالی پر از خیر وپرکت وشادی برای همه ملت ایران باشد التماس دعا

  33. سلام اللهم صل ال محمد وال محمد یا علی گفتیم و عشق اغاز شد فرا رسیدن سال جدید رو با ڌکر یک صلوات اغاز کنیم امیدوارم سابی پر از خیر وپرکت وشادی برای همه ملت ایران باشد التماس دعا

  34. سالی پراز شادی وسلامتی برای همه.

  35. سلام،اول سلامتی همسرم و خانووادم،بعدم خدا بهم نی نی بده دوقلو خیلی دوست دارم یه پسر و یه دخمل سالم،بعدشم خواهر کوچیکم ازدواج کنه و بره خونه بختش

  36. مصطفی آزادی

   با سلام و خسته نباشین به همه مردم ایران زمین عزیز سال ۹۴برای همه سال خوبی نبود.
   امیدوارم که سال ۱۳۹۵سالی پر از امید و آرزو.و رسیدن به اهداف باشه آرزو می کنم سال ۹۵همه مردم ایران زمینم هر آرزویی دارن به آرزوی خود برسند و من هم بین شما پیش آ پیش رسیدن سال نو را به تمام هم وطنان عزیزم تبریک عرض می کنم .عیدتان نوروز، نوروزتان پیروز به شما التماس می کنم که اگر با کسی قهر هستین یا از کسی کینه ای به دل دارین همه را فراموش کنید و با دلی مهر و محبت سال نو را شروع کنید و ببینید، که خدا با شما چقدر مهربان خواهد شد

  37. شاد غم همر چیبود گرشت لحظه هایش اسیر زمان شدن در گذشت باقی ماندن در سال 95مروری بر خاطذات میشه امیدوارم خوب گذشته باشه پیشا پیش نورزتون مبارک .جمله خودم گفتم تقدیم همهگی نورزتو مبارک

  38. من امروز دومین ساله ازدواج کردم.همسرم مرد خیلی بداخلاقی هستی و اصلا با خونوادم رفت و آمد نمیکنه .من تک دخترم و پدرو مادرم تنها هستن.تواین دوسال خیلی عذاب کشیدم از خدا میخوام امسال دل شوهرمو نرم کنه و کینرو از وجودش بیرون ببره تا کنارهم با ارامش زندگی کنیم
   هموطنان عزیز برای من دعا کنید

  39. سلام باز هم می گم خدایا شکر

  40. سال نو مبارک سال موتور اشتباه تایپی بود

  41. امیدوارم هر کسی هر چی از خدا خواست بهش برسه سال موتور مبارک

  42. من ارزو میکنم. پدربزرگم که خیلی وقته در بستر بیماری هرروز هر وقت فقط رو تختشه و همه مریض ها در کل جهان به میمنت سال تحویل شفا. پیدا کنند….

  43. چیزی که از خدا واسه سال 95 میخوام اینه که اخرین سال زندگیم باشه!!!
   24 سالمه فوق مهندسی دارم میخونم ولی مهمترین چیز زندگیمو باختم و ادامه دادن برام الکیه

  44. آرزو‌میکنم در کنکور نتیجه ی مطلوبم رو کسب کنم
   برای همه سالی پر از موفقیت و خبرهای خوب رو آرزو میکنم.

  45. به نام خدا
   آرزودارم امسال کنکورم روعااااااالی بدم واین دفه اون رشته ای که میخوام قبول شم
   ان شالله
   تازه ازخداهم میخوام ایران عزیزم روز به روز موفق وموفق تربشه وامسال اون سالی باشه که همه نطرشون درمورد ماایرانی ها عوض بشه وفکرنکنن که ماتروریست هستیم مابه این خوبی ومهربونی چطوردلشون میاددرموردمون اینطوری فک کنن؟؟!!

  46. الهی امسال دست تقدیر برامون بهترین ها؛ لحظات خوب و دلی شاد رو برامون رقم بزنه..

  47. مگه برآورده میشه…

  48. بهزادحاجی محمدی

   سلام .سال خوبی رو برایه ملت ارجمندایران عزیز آرزودارم.
   سالهاست میخواهمش اورا…
   برام دعاکنین بهش برسم .همه ی زندگیمه.
   عاشقشم
   سال خوبی داشته باشین التماس دعا

  49. آرزو دارم سال خوب و خوشی داشته باشید

   سال 1395را به تمامی هم وطنام و مسلمانای دنیا تبریک میگم

   سال خوبی داشته باشید.

   یا علی

  50. من 23 سالمه حالا 15 ساله یکی رو میخوام
   واون 3ساله عقد کرده و من بی سرو سامونم
   انشاالاه کسی مثل من نباشه وهمه به عشق شون برسن

  51. میثم میریان

   سلام امیدوارم ساللی سرشار از امید و سالی پر برکت داشته باشیم

  52. کرماشانی

   آرزوی آزادی و برابری برای همۀ خلق های خاورمیانه. پایان جنگ سوریه و عراق و مصر و لیبی، خلع سلاح عمومی نیروهای مسلح در سراسر جهان، تأسیس یک جهان دموکراتیک و آزاد

  53. سلامتى براى رهبر ؛ ارزو هاى خوب و سعادت جهت مردم شریف ایران

  54. آرزو دارم توی سال جدید هرکی به هرچی میخواد برسه…

  55. سلام به هموطنان عزیزم من میخوام توی سال جدید تمام تلاشم را کنم که تغییر توی زندگیم ایجاد بشه حتی اگر به چشم نیاد (: ” سال نو پیشاپیش مبارک”

  56. درود بر همه از اهورا میخواهم که شادو سر زنده باشید و همگی تلاش کنیم امسال که بیشتر هم دیگرو بخندونیم و بیشتر به هم عشق بدیم تا در زندگی خودمون هم عشق زیادی پیدا بشه شاد باشید و شاد بمانید☘☘☘

  57. من 34 سالمه اما هنوز ازدواج نکردم نه شغل مناسبی دارم نه درامد درستی کارشناسی ارشد خوندم فکر کنم ارزوی ازدواج رو به گور میبرم 🙁 یک سال دیگه ام گذشت اما چیزی تغییر نکرد ایشاا.. امسال بمیرم که دیگه سال بعدی هم خودمو تک و تنها نبینم
   امیدوارم زندگیتون مثل زندگی من نباشه سال نوتون مبارک…

   • آبجی برات دعا میکنم سرسامان بگیری سال ۹۵

   • با سلام خدمت همه. سال نورو به همه ملت ایران تبریک میگم و امیدوارم سال خوب و سرشار از موفقیت برای هممون باشه و بتونیم به ارزوهامون برسیم.
    شادی خانوم انشاالله سال خوبی براتون باشه و تو این سال به ارزوهاتون برسین. امیدتون به خدا رو از دست ندین و اون بالایی همه چی رو درست میکنه. منم مثل شمام ولی همیشه امیدم بخدا بوده و میدونم که ی خانم خوب و سالم در این سال نصیبم خواهد کرد.
    به امید موفقیت هممون در سال جدید.
    ایرانیا دوستتون دارم.

   • ناراحت نباش منم کارشناسی معماری دارم رتبه دوم دانشکده معماریم الان نه کار درستی دارم نه ازدواج کردم نه پول دارم.عین ماها زیادن

   • منم همینطور

   • درود به شما که باتلاش وپشتکارخودتوانسته ای مدارج عالی تحصیلی رو ببایان برسانی وباید داشته هایت را فراموش نکنی
    به این فکر کن که شما تنها نیستی که این وضع را داری واین مشکل بزرگ کشورمان وحتی بسیاری از کشورهای جهان می باشد واین یک واقعیت تلخ می باشد اما گذرا
    امیدوار باش که انسان به امیدزنده است
    سالی توام با تحقق آرزوهایت ازخداوند منان خواستارم
    سالن وبهاری نو مبارک??????????

   • اونه‍ا که ازدواج کردن چی شد که تو این قدر ارزوی ازدواج داری ه‍ر چی پیش امد خوش امد زندگی کن سالم کم توقع به‍ترین زندگی است .
    درضمن پیدا کن زنی که با شرایط تو ه‍مینطور که ه‍ستی قبولت داشته باشه به غیرز این مطمعان باش بدرد نمی خوره امیدوارم یه روزی پیداشه نشد ه‍م اشکالی نداره

   • بیخیال اونا که ازدواج کردن خیلی خوش بختن فکر میکنی

   • شما اینقدر منفی فکر نکنید بعضی آرزوی داشتن موقعیت شما رو دارند همه انسان ها هم مشکل دارند در ضمن ازدواج که همه چیز نیست به نظر من یک دختر باید مستقل باشه و بتونه مستقل فکر کنه ازدواج فقط یک قسمت از زندگی هست فقط همین خدا رو شکر کنید که مشکل دیگه ای ندارید سعی کنید آرزو هاتون رو بزرگتر کنید.
    موفق باشید.

   • شادی خانم همه ی زندگی،تنها ازدواج نیست، زندگی خیلی خوشی ها و زیبایی های دیگه ایی هم داره که میشه ازش لذت برد تنهایی،هر کاری که بقیه میکنن نباید ما هم همون کارو بکنیم، مهم قانع بودن و کم توقع بودنه،یه کاری که بهش علاقه داری شروع کن و از زندگی لذت ببر و به ازدواج فکر نکن به راه موفقیت فکر کن

   • انشالا امسال ی خاستگار با اسب سفید میاد واست و ارزوی سالی پر برکت برا همه اریایی ها

   • بهتر . آقاباسر می خوای چیکار

   • شادی جان سلام
    من هم برات دعا میکنم امسال سال خوبی برات باشه و به هر چی میخوای برسی.
    اما برادرانه و به عنوان یک متاهل به شما عرض میکنم همه زندگی ازدواج کردن نیست با علم به اینکه میدانم لازم است مخصوصا برای یک خانم
    اما بدان که فقط شرط لازم میباشد اما شرط واجب نیست
    پس زندگی تمام نشده
    شاد باش و با تمام وجودت به لطف خدا ایمان داشته باش
    علی

   • ابوالفضل

    خدا نکنه آبجی ایشالا درست میشه…میگن هر چی خدا بخواد ولی نمیدونم خدا کی میخواد ما شغلی از خودمون داشته باشیم 🙁

   • بازم بگو شکر

   • گلم ازدواج نکردن بهتر از یه ازدواج ناموفقه.ازدواج سن خاصی نداره.مهم اینه که خوش بخت بشی.
    انشالله یه همسر حسابی و خوب نصیبت بشه.خوشبخت باشی

   • ان شاءالله خوشبخت بشی

   • امیدوارم که بهترین و زیباترین لحظات در این سال براتون رقم بخوره

   • سلام شادی خانوم امیدوارم حالتون خوب باشه سال نو روبه شما و خانواده شما تبریک میگم . من هادی هستم از کشور هلند مجرد هستم اگر دوست داشتین خوشحال میشم شرایط شما رو برای ازدواج بدونم .ایمیل من هست barezgar1971@yahoo.comمرسی

   • سلام ابجی متاسف ام واسه مشکلات باهم تماس بگیر کار خوب سراغ دارم درامدشم متوسطه

   • سلام
    من موسسه همسریابی دارم، میتونید مشخصاتتون و همچنین مشخصات شخص مورد نظرتون رو ارسال کنید، اگه فرد مناسبی بود معرفی میکنم

   • سلام، مسئول محترم، امکان داره ای میل من رو به این شخص محترم بدین، امیدوارم که بتونم از این حالت رهایی بدم به کمک اون بالایی،، من مقیم گوتنبرگ هستم،
    swlove4ever@gmail.com

   • ای کاش یه آدرس آیدی تلگرام . یا ایمیلی چیزی از خودت میزاشتی ، شاید یکی برات پیدا میشد تا تو رو از تنهایی در بیاره . خدا رو چه دیدی ، شاید شد

   • عزیزم .. الهی سرنوشت قشنگ و خوبت همین امسال رقم بخوره.. بهترینها برات گلم… الهی الهی الهی..

   • اصغرمحمدی

    خدانکنه انشاالله همین سال هم کار پیدا میکنی هم ازدواج میکنی منم مثل شما هستم. اما زندگی رو هم دوس دارم

   • سال 1395 را به شما صمیمانه تبریک عرض نموده و امیدوارم که اینقدر امسال سال خوبی برایت باشد که تا سال 1396 یک کره داشته باشید.

   • سلام عزیزم نمیدونم میخونی پیامم رویانه اماامیدوارم انقدرناامیدنباشی…من 22سالمه منم ازدواج نکردم کارهم نمیکنم پدرومادرپولدارهم ندارم کارشناسی دارم اماازرشته م راضی نبودم هیچوقت. اماهیچکدوم ازاینامهم نیست مهم اینه که

    من عاشق خودمم. هروقت میرم حموم(بلااستثنا) رگ دست خودم رومیبوسم چون خون عزیزم توش جریان داره چون عاشق خودم هستم چون هنوزفرصت این رودارم که زندگی کنم وهیچوقت هم دلم نمیخوادبمیرم چون من حیفم که بمیرم…
    فک میکنم توهم بایددرموردخودت اینجوری فکرکنی حیف تونیست که بمیری؟؟؟؟ازدواج؟شغل؟من فک نمیکنم هیچکدوم ایناتاوقتی که من میتونم زندگی کنم ونفس بکشم مهم باشه چون نفس من باارزش…من هیچوقت آدم مذهبی ای نبودم اما ازته ته ته قلبم احساس غرور میکنم وقتی یادم میفته که این یه تکه از روح خداست که تو بدن منه
    به نطرتون هیجان انگیزنیست؟اینکه من وشما اشرف مخلوقاتیم؟من که عاشق خودمم

   • سلام خواهرم؛ هیچگاه از درگاه خداوند ناامید نباش؛ شیطان که از درگاه خداوند رانده شده هم باز ناامید نشد حال ما که بندگان خداوند هستیم چرا نا امید باشیم

   • پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت:
    «نصف قلمرو پادشاهی ام را به کسی می دهم که بتواند مرا معالجه کند».
    تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند
    تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد،
    اما هیچ یک نتوانستند.
    تنها یکی از مردان دانا گفت :
    که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند..
    اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید،
    پیراهنش را بردارید
    و تن شاه کنید،
    شاه معالجه می شود.
    شاه پیک هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد.
    آن ها در سرتاسر مملکت سفر کردند
    ولی نتوانستند آدم خوشبختی پیدا کنند.
    حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد.
    آن که ثروت داشت، بیمار بود.
    آن که سالم بود در فقر دست و پا می زد،
    یا اگر سالم و ثروتمند بود زن و زندگی بدی داشت.
    یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند.
    خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند.
    آخرهای یک شب،
    پسر شاه از کنار کلبه ای محقر و فقیرانه رد می شد
    که شنید یک نفر دارد چیزهایی می گوید.
    « شکر خدا که کارم را تمام کرده ام.
    سیر و پر غذا خورده ام
    و می توانم دراز بکشم
    و بخوابم!
    چه چیز دیگری می توانم بخواهم؟»
    پسر شاه خوشحال شد
    و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند
    و پیش شاه بیاورند
    و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند.
    پیک ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند،
    اما مرد خوشبخت آن قدر فقیر بود که پیراهن نداشت!

   • ایشالا سال جدید شوور کنی! به حق پنج تن

   • تاج الدین

    سلام حتما خیلی مشکل پسندی بعدش اونای که ازدواج کردن چکار کردن اینقد نا امید نباش شاید تقدیر شما رو خدا اون جوری خواسته بعدش حکمت خدا شاید بر این بوده که دیر ازدواج کنی به هر حال خوشحال باش

   • سلام منم 33 سالمه با تمام شرایط شما
    فقط نا امید نیستم
    قصد مردنم ندارم ضمنامجردی هم حال خودشو داره وقتی انشا الله ازدواج کردی می فهمی.
    ناشکری نکن و صبر کن.
    سال نو بر شما مبارک

   • آرزو دارم شادی ?خوشحال باشه . هیچی واسه خودم نمیخوام جز اینکه با مادرم بمیرم .

   • ان شاا… که بهترین ها برات درسال جدید اتفاق بیفته هیچ وقت از لطف خدا نا امید نباش اگه تا حالا شغل مناسبی پیدا نکردی مطمئنا از استعدادهات درست استفاده نکردی پیشنهاد می کنم کتاب اعتماد به نفس باربارا را بخونی سال خوبی را برات آرزو می کنم

   • شادی جان سلام .به خدا توکل کن .همه راههای زندگی به ازدواج ختم نمیشه .زندگی دیگه .کاریش نمیشه کرد .صبر .تلاش .امید

   • شادی جان سختی تو زندگی همه وجود داره.به نظر من ازدواج نکنی توی این جامعه خیلی بهتره من که بیست سالمه صدسال نمیخوام ازدواج کنم چون این مردا ارزش ندارن امیدوارم سال خوبی داشته باشی عزیزم

   • تورو خدا ناامید نباش.به دنبال چاره باش

   • كورش كبير

    سلام ناامید نباش اگه توکلت به خدا باشه و نیز وقار ومتانت و حجاب و رو رعایت کنی مطمئناً گره از کارت برداشته میشه انشااله . اگه دربی رو زیاد بکوبی حتما کسی درب رو بر روی تو باز خواهد کرد بخصوص اگه درب خانه ائمه رو بزنی مطمئن باش بدون جواب بر نمیگردی . تا حالا هم اگه نشده حکمتی داشته که من وتو از آون بیخبریم . توکلت رو از دست نده امیدوارم هرچه زودتر بختت به بهترین وجه ممکن باز بشه انشااله.

   • سلام نا امید نباش حتمآ سال نودپنج به ارزوت میرسی

   • شادی جان با أمید به اینده بهتر تلاش کن ببین أشکال کارت توی چیه؟ خیلی ها هم ازدواج کردن دعا یمکنن که زود تر طلاق بگیرن راحت شن اگر زندگی راحت و اسون بود که با گریه شروع نمیشد.

   • مصطفی آزادی

    سلام شادی جان توکل ت بخدا باشه انشلا همه چیز به مرور زمان درست میشه.خدا را فراموش نکن من تا پنجم ابتدایی سواد دارم،کارم هم کارگری است اما وقتی با خدا درد و دل می کنم میبینم که چقدر آرامش پیدا می کنم، منم هم سن شما هستم فقط از خدا ممنون باش که تنی سالم بهت بخشیده انشلا امسال به آرزوت میرسی شک نداشته باش وقتی چیزی را از ته دل از خدا بخوای بهت میده یادت باشه وقتی چیزی لازم داری و به پدر یا مادرت میگی برات فراهم می کنن پس بدون که اگه از ته دل از خدا چیزی بخوای حتما بهت میده

   • سلام منم زیاد وضعیتم خوب نیست.خدا نکنه بمیری.ایشالا خوشبخت شی ولی انگار خدا بهمون محل نمیزاره.همه خوشبختیا واسه بقین
    اینم از اخر و عاقبت این کشور.هیچ کس به فکر هیچ کس نیست

   • اگه واقعا دلت بخواد
    شوهر خوبم نصیبت میشه و سال خوبی میداری
    منکه دعا کردم انشالله تو سال جدید از مجردی هم در میای و خوشبخت میشی با آرزوی موفقیت …

   • Mohamad khalkhali

    آخی نازی من دنبال همسر هستم ساکن اتریشم اگه خواستی بیشتر آشنا بشیم تو فیسبوک اددم کن

   • میشه بیشتر باهم آشنا بسیم چه رشته ایی خوردین

   • امیر عباس

    بیاخودم شوهرت میشم.

   • امیر عباس

    شادی خانم پاشو حاجت روا شدی.

   • برو دانشگاه تدریس کن اونجا یکی از شاگرداتو مخ کن و تمام

   • خدانکنه چرا اینقدر نا امیدی اگه منو بجای داداش قبول میکنی با هم آشنا شیم اتفاقا داداش من دنبال زن میگرده شاید قسمت شد زن داداشم شدی

   • پیشنهاد میکنم سمینار موفقیت ، رسیدن به هدف و ازدواج موفق دکتر فرهنگ رو گوش بدین

   • سلام برادر من 39 سالشه ازدواج نکرده بخاطر نداشتن امکانات مالی مناسب. انشاءالله خداوند اونهایی رو که مسبب این وضعیت شدند رو از بین ببره. آمین دعای امسال من اینه.

   • چرا اینقدر ناامیدی تو.دعاکن

   • سلام علیکم
    آرزوی برآورده شدن همه حاجات شما و دیگر دوستان از خداوند بزرگ خواستارم.
    اللهم بفاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک.

   • ولی با این اسم مطما هستم امسال ازدواج میکنی امیدوارم خوشبخت بشی

   • خدایی بالاسرته. نذری چیزی کن .درس میشه

   • سلام میخوای ازدواج کنی بعد زندگی برات سخت بشه شوهرت اذیتت کنه بعد بگب عجب کاری کردم مجرد بمون خبلی بهتره

   • ناشکرنباش گیرم شوهرکردی به یه گرنه ی ویلان مستجر بشین خ باباحالشوببر دردت چیه

   • ای بابا خیلی ناامید هستین حالا مزدا هم تحفه ای نیستن الان من مردم از 11 سالگی درس خوندم و کتر کردم همه زندگیم تلاش کردم و هر چقد که بیشتر کار کردم بیشتر بدهکار شدم ولی باز میگم شکر چون باز امید دارم که تو سال جدید جبران میکنم و موفق میشم نشد سال بعدی….
    عیدتون مبارک

   • سلام، خدا نکنه چرا اینقدر نا امید ، ایشالله بهترین سال رو داشته باشی، قدرت بسیار زیادی فکر ادم تویه تغییر زندگی خودش داره، تنهایی خیلی بهتره از کنار یکی بودن ک لیاقتتو نداشته باشه، اگر دیر خدا چیزیو به ادم میده ولی بهترینشو میده

   • الهی . دلم گرفت ایشالله که حتما ازدواج میکنین اما بهتره زمانش رو به خدا بسپارین امیدوارم به آرزوتون برسین 🙂

   • دانیال رحیمی

    سلام دیگه همچین ارزوی نکن!!!!

   • عزیزم خسته نباشید، زود متوجه شدید، ماشالله به این هوش و استعداد.
    باید کف زد برات

   • Ey baba chera inghad na omidiii tu

   • انشالله امسال ،سال شروع موفقیت های شما باشه.

   • ناراحت نباش درست میشه

   • علی رستمی

    خدانکنه این چه حرفیه ،ایشالله امسال ازدواج میکنی ،امید بخدا باشه،بعدشم تو که تنها نیستی همیشه خدا کنارته ،شنونده ی دعاته ،صداته ،توکل کن بخدا عزیزم،

   • خدا نکنه شادى خانم این قدر معیوس نباش،
    خدا بزرگه همه چیز درست میشه باید امیدتو از دست ندى،
    مگه اونهایى که ازدواج کردن چه گلى به سرشون زدن،
    انشاالله امسال بختت باز شه و برى خونه بخت و زندگى خوب و خوشى را اغاز کنى، توکلت به خدا باشه.
    من این عید نوروز را به تو تبریک میگم وامیدوارم که هر روزت مثل عید باشه.
    موفق و پیروز باشى شادى جان .
    جمشید از هلند

   • سلام

    شادی.خواهر عزیزم وقتی حرفاتو خوندم بغض گلومو گرفت.خدارو قسم میدم به آبروی سیدالشهدا امسال هر چه

    زودتر تورو به مراد دلت برسونه.

    سال خوبی را برات آرزو میکنم.یا علی

   • دادا امیدت ب خدا باشه

   • Shadi jan, khoshal bash az zendegit, man ham 34 sale hastam. Tanha vali khoda baraye hame ye hadafo barnameye dare.
    Salamat bashi.

    Mahnoush ☺

   • درود بر شادی عزیز
    امیدوارم امسال به آرزوهایت برسی
    بهتر است شما بدنبال دوست برای خودت باشی.

  58. دراول ظهور آقا امام زمان
   و بعد انشاا… که سایه ی پدر ومادر روی سرمون بمونه
   وهمه به مراد دلشون برسن.
   یاعلی

  59. اصغرمحمدی

   امیدوارم سال ۹۵سالی پر بار از عشق وشادی برای ملت عزیزم باشه

   بو تازه ایلی اوز خانیوادمه سونرا عزیز رهبریم ومیلتیم اوچون موبارک اولسون

  60. سلام…
   سالی سرشار از سلامتی و آرامش برای همه هم وطنانم از خداوند منان میخواهم?

   • سلام سالی نو شیرین کنار خانواده گلتان آرزو دارم

   • مسعود فتحعلی

    دوست دارم همینجا یه یادی از بهترین خواننده خودم که الان درجمع مانیست یه یاد دی بکنم مرتضی پاشایی عزیز روحت شاد بدون همیشه توقلب ما جاداری دوست دارم یدونه بودی

   • ایشالا مهنار خانم برای شما هم سال خوبی باشه

   • سلام هموطنان گلم ایشالله سال 95سالی پربرکت برای شماعزیزانم باشه!

  61. آرزو دارم یه خونه بخرم و با بچه هام بدون دردسر زندگی کنم.

  62. کاوە کرد

   آرزومندم امسال مرزها نژادها مذاهب کمرنگ تر؛وانسانیت پررنگتراز پارسال شود.
   آرزومندم کە خریداران اسلحە عاقل شوندوکارگران کارخانەهای اسلحەسازی بەکاردیگری مشغول شوند.

  63. سلام آرزو می کنم درسال جدیدوضع کشورمان از این وضع نابسامانی دربیاد ومولا یمان مهدی فاطمه ظهور کند. بزرگان از شهر بخشایش استان آذربایجان شرقی

  64. پروردگارا در این روزهای پایانی سال به خواب عزیزانم آرامش
   به بیداریشان آسایش

   به زندگیشان عافیت

   به عشقشان ثبات

   به مهرشان وفا
   به عمرشان عزت

   به رزقشان برکت

   و به وجودشان صحت عطا بفرما
   آمین

   سال نو مبارک

  65. سلام اقا رسول عزیز فقط جناب خان نیستااااااا فکر همه باش.برا همه همه دنیا ارزو میکنم توی خونشون ارامش برقرار باشه.

  66. سال خوبی برای همه آرزو میکنم.
   سالی همراه با برکت شادی سلامتی
   ان شاالله که فرج امام زمان هم هرچه زودتر محقق شه

  67. Bahari bashid hamisha Eid mobarak

  68. فرزین صفر علیزاده

   آرزو میکنم.آرزوهای همه بر طرف شه.سال نو مبارک.

   • برآورده نه برطرف….خخخخخ
    ممنون

    ان شاء الله همگی در صلح و صفا و صمیمیت و مهربانی ، با روی خوش و دل شاد و آسودگی خاطر، با مهر و محبت و عشق و زیبایی، این سال رو شروع کنن و تا پایان عمر، از رحمت و مغفرت و عطوفت خدا بی نصیب نباشن.آمین یا رب العالمین

  69. اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز هر سال این فکر را به یادمان می اورد.پس نوروزت مبارک که سالت را سرشار از عشق کند

  70. سلام تبریک؛ به امید سالی با کمترین ناراحتی و بیشترین دلخوشی برای تمامی اقوام ایران زمین به همراه اصلاح نظالم اداری و سیاسی کشور.انشاالله

  71. قندهاري

   سال جدید را از طرف اهالی فارسی زبان قندهار أفغانستان به همه دوستان خوب ایرانی و افغان در همه جای دنیا تبریک میگم .با ارزوی سال پر از مهر و دوستی و صلح .

  72. سلام. امیدوارم سالی که در پیش رو داریم سالی باشه پر از خوشی های رنگانگ و سلامتی و خوشبختی و پر از اتفاقای خوب و حال دل هممون خوب باشه.

  73. نیمانویدکلیکس

   سلام
   انشالله سال 1395 برای همه خانواده های ایرانی سالی پر از ارامش و دلخوشی و سلامتی باشد.

  74. کریم حسینی

   سال جدید را ب همه ی شما تبریک میگویم

  75. خدایا تو را به بزرگی و جلالت قسم . ظهور اقا امام زمان را در این سال عزیز مقرر بفرما.
   یا صاحب الزمان (عج) العجل العجل العجل الساعه الساعه الساعه
   برای سلامتی یوسف زهرا صلوات
   الهی آمین

  76. امیدوارم امسال همه به آرزو هاشون برسن

  77. انشاءالله برای همه ی شما عزیزان سال بی نظیری باشه.ان شاءالله.همتون هم سلامت باشید هم جیباتون پر پول بشه.یاعلی

  78. ظهور اقا امام زمان پیروزی بر تمام ظالمان به یاری حق،و اینکه اگر دنیا فعلا تو همین حال موند من یکی دیگه پیش به سوی ثروتمند شدن و غنی شدن برم به یاری الله وسلامتی پدر و مادرم وخانوادم و عمر طولانی برای اونها وخودم به یاری الله محمد رسول الله وعلی ولی الله

  79. باسلام امیدوارم سال95سالی سرشار ازیادخداباشد برایمان

  80. سلام امیدوارم تو سال جدید جناب خان به زنش برسه

  81. ابوالفضل

   هی آغاز یک سال تکراری دیگه…تعداد دانشجویان سال به سال داره بیشتر میشه…بیکاری ها هم دست به گریبان هستند و ول کن نیستن….خدایا اول برای جوونای بیکار که دارن به راه های مختلف خلافکاری دست میزنن یه شغلی در آمدی چیزی درست کن و بعد در آخر برا من:( …. آخه کی داریم پیر میشیم دیگه …………….سال خوبی رو برای عزیزان ایرانی آرزومندم 🙂

  82. یہ روز خوب میاد اینو میدونم ۔

  83. امیدوارم که درکنکور موفق بشم و وارد دانشگاه بشم
   ودر رشته ام ومفق بشم

   لطفا سر سفره ی هفت سین برام دعا کنید

   با تشکر

  84. امیدوارم سال جدید برای اونایی که آینده نامعلومی دارن خیر باشه و خدا کنه زودتر تکلیفشون معلوم شه

  85. روح الله

   به نام خدا
   سالی سرشار از برکت مادی و معنوی٬ شادی و سلامتی، توفیق و بهروزی٬ سرزندگی و تلاش و خودسازی و برخورداری از تمام خوبیها بخصوص قرب الهی و کسب تمامی ملکات فاضله را برای تک تک هموطنان ارزشمند و عزیزتر از جانم از درگاه خداوند مهربان و کریم درخواست دارم و شما را به لطف و کرم می سپارم بحق محمد و آل محمد.

  86. آرزو میکنم نه تنها من، همه در پایان سال دیگه هیچ آرزویی نداشته باشن و به آرمانهای دست یافتنی شون برسن و به تموم اهدافیک که برای سال نو دارن به بهترین نحو برسن و اگه خدا اون ته بنده هاش، دلش واسه منم سوخت کمکم کرده، بیشتر کمکم کنه تا به چیزی که سالها دنبالشم و هر دفعه یه مشکلی پیش میاد برسم… (تو رو خدا دعاتون میکنم دعام کنید موقع سال تحویل بخصوص اونایی که در جوار امام رضا هستن)

  87. ظالمان عدالت نما،به آغوش انسانیت برگردن،،،چهرهای هموطنانم رو سرشار از محبت و شادی ببینم،،،عاملین جنگ و خونریزی در سرتاسر جهان نمیگم نابود بشن/بلکه هدایت بشن//زندگی سالم و عاقبت بخیری برای همه هموطنانم رو آرزو دارم و اینکه آثار عشق ومحبت و انسانیت درهمه امور زندگیمان جاری باشد

  88. سلام.امیدوارم امسال همه مستاجرا خونه دار بشن.ماهم انشالله امسال خونه دار بشیم.لطفا سر سفره هفتسین برامون دعا کنید

   • milad jarahzadeh

    انشاءالله که صاحب خانه بشین دوست عزیز?

   • با پول یارانه ای که میدن تایه مدت دیگم ممکنه قطع بشه میخایی خونه حداقل 200 میلیون تومنی بخری؟ یا انتظار داری دولت بگه بیا این خونه رو مجانی بگیر؟؟ یا معجزه ای چیزی بشه؟! با انشالاه گفتنم هیچ اتفاق خاصی نمی افته فقط یه چیزی شنیدی برو کارو تلاش کن به همه چی میرسی!

  89. خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خوشنود باشی و ما رستگار

  90. همه ما باید خانواده را جزو الویتها مون داشته باشیم تا برکت زندگیمون بالا بره
   انشاءالله سالی پر تحرک در کار داشته باشیم (آمین)

  91. ازکرمان

   سلام امیدوارم سال خوبی برای همه باشد
   ومن هم بتونم بادوستانم ، فریدون ، فرزین ف ( خدارحم ) یک بار دیگر باهم توی باغ انگوری مسابقه تیر انازی با تفنگ ببادی را تکرار کنیم

  92. ??????سلام دوستان سال خوبی داشته باشید انشاالا هیچ کس خواب نماند. شب صبح حوبی داشته باشید دوستان دارم?????

  93. آرزو میکنم امسال ، سال صلح و دوستی برای تمام دنیا باشد،خاورمیانه به صلح برسد سیاستمدارن دست از سیاستهایی که تامین منافع خودشان و ضرر به ملت های دیگر میزند بردارند مردم در صلح و دوستی زندگی کنند ، همه دست از تهمت و افترا و زورگویی بردارند و به این فکر کنند که یکسال دیگر به مرگ نزدیکتر شده ایم و این موهبت الهی که نامش زندگی هست را بخاطر منافع شخصی و قدرت و مقام، به دیگران زهر نکنیم.به امید آن روز که زورگویان خودبین و خودخواه دست از سر لجبازی و منفعت طلبی بردارند و دیگر جنگی در هیچ کجای دنیا نباشد و همه انسانها بدانند که دنیا و تمام نعمت هایی که خداوند در آن قرار داده است متعلق به همه مردم دنیا است نه چند سیاستمدار زورگوی بی منطق و خودخواه و منفعت طلب.

  94. ان شاا…. سال نودوپنج سالی متفاوت و بهتر برای بازار ایران باشه . اول سلامتی . دوم سربلندی و سوم ارامش را برای تمام ایرانیان ارزومندم ..

  95. تو سال جدید پسر نازم به دنیا میاد
   امیدوارم که یرای پر از خبرای خوب باشه

  96. کنکور قبول شم

  97. سلام
   آن شاالله که سال نودوپنج برای همه سالی نیک پراز خیر و برکت و اتفاقای خوب باشه
   و همه ی ما زندگی جدیدی رو شروع کنیم زیباتر و شیرین تر از هر سال

  98. Abbas
   با سلام امیدوارم سال 95 همه‌ی مریض ها ایران و جهان شفا یابند و از بیمارستان مرخص وبه آغوش گرم خانواده برگردن،و خواهر 26ساله من هم بعد از شش ماه شفا یابد و به خانه برگردد.

  99. ورپریده

   خدایا عزیزانمون رو برامون حفظ کن، ایشالله هر کی بچه میخواد به آرزوش برسه، خواهرم هم دامنش سبز شه.

   • انشالله هرکی بچه نداره و به صلاحشه بچه دار بشه اگر هم نشد بدونه که صلاحش تو همینه

   • دستی دستی خودتون دارید میرید سمت شر. بابا حتما” حکمتی داره. من خودم بچه دار نمیشدم . با هزار دارو و درمان و نذرونیاز و هزینه 500 میلیونی و سفر خارج بچه دار شدم . الان پسرم 18 سالشه . ولی چی بگم ؟ شده قاتل جونم. باور میکنید؟ چنان بچه شری شده که یه شب درمیان کلانتری هستیم…………
    ممکنه دوستان نظر بدن مقصر خودتونین هستید و نتونستید درست تربیتش کنید ولی عزیزان بخدا هیچ چیزی کم نذاشتیم . خودم پزشک هستم ………..

    • هیجده سال پیش 500 میلیون هذینه کردی ؟ مگه دلار اون موقع چقد بوده؟ یه بچه 500 میلیون ! نه گمونم درست باشه ؟!

  100. مرسی از وب خوبتون

  101. با سلام امیدوارم سال جدید سال خوبی برای همه ایرانیان باشه.

  102. میشه امسال سال خوبی باشه واسه همه?

  103. با سلام امید وارم سال جدید سال خوبی برای همه ایرانیان باشه .

  104. ایشالله همه عاقبت به خیر بشید

  105. سلام برا همه بهترین سال رو ارزو میکنم امیدوارم به ارزوهای قلبیشون سال جدید برسن و هیچ کمبودی رو احساس نکنن ….

  106. عید همه مبارک
   ارزوم اینه تو سال جدید بچه دار شم

  107. سلام ان شاا… همه آدمها شاد و خندان باشن و به همه ارزوهای خوبشون برسن برای منم دعا کنید که دلم شاد بشه

  108. ایشالا سالی پر از موفقیت برای همه ایرانیان باشه و همه مریضان به لطف پروردگار یزدان شفا پیدا کنن.

  109. پیشاپیش سال ۹۵ رو به همه تبریک عرض میکنم.
   ان شاالله که سال ۹۵ سال خوب و پربرکتی برای همه باشه و همه به آرزوشون برسن منم به آرزوم برسم.
   آمین.

  110. خدایا شکر به خاطره تمامه نعمت هایی که امسال چه به من چه به هم وطنام عطا کردی..و باز هم شکر اگه نعمتی رو شاید گرفتی که تو میبینی و میدانی و نه در رحمت عطاهایت و نه در حکمت گرفتن هایت شکی نیست ..شکر شکر شکر…❤❤❤
   متناتونو که خوندم واقعا انرژی بی نهایتی گرفتم.سپاس
   ..امید وارم تو سال جدید به هر آرزوی قلبی که دارین برسین…و شادی و خوشبختی تو خونه همتون لنگر بندازه..دوستون دارم مردم سرزمینم.

  111. امیدوارم سال جدید سالی توام با محبت و برکت روز افزون برای همه مردم کشورم باشد. سالی باشد که مردم خداوند حقیقی و زنده در زندگی اشان ملاقات بکنند. و تولدی تازه داشته باشند.

  112. سلام.امیدوارم سال جدید سالی پر برکت و خوبی برای تمام هموطنانم باشه.ان شاالله هیچکسی غم نبینه.همیشه شاد و سلامت کنار خانوادش باشه.ان شاالله همه جونا صاحب کار بشن و روزیش زیاد و زیاد تر بشه.همگی عاقبت بخیر بشیم و خوشبخت.امیدوارم مریضی رو تخت بیمارستان نباشه.خدا همه رو شفا بده.هیچ خونه ای بی بزرگتر نباشه.برکت از سر هیچ سفره ای کم نشه…. آمین.

  113. عباس خبازيان

   سلأم
   اینشالله هر کس را هرجه مصلحت خداست به او عطا کند ضمن تلأش وکوشش بایدارى واستقامت,و صبر,را در هر خواستهْ خدایى براى همه مسئلت دارم

  114. سال نو آمد و انسانها شدند خندان بهم .
   امیدوارم سال نو برا همه سالی پر از خیر و خوشی باشه و فاطمه زهرا (س) دست گیر همه.

  115. مجید دبی

   سلام به همه هموطنان عزیزم پیشاپیش عید تبریک میگم انشالله سال خوبی برا همه باشد یادمون نره برا تمام مریضها در روز اول عید دعاء کنیم.. باتشکر

  116. پیشاپیش عید نوروز مبارک امیدوارم این سال جدید اونهایی که ورشکسته شدند ضرر کردند تواین سال اقتصاد اونقدر بالا بره که همه کار کنند وهیچ بیکاری نباشه……

  117. خدایا خودت کمکم کن تا توی سال 95 دانشجوی یکی از رشته های خوب دانشگاه های تهران باشم
   آمیییییییییین

  118. حسن نبئی

   پیشاپیش سال جدیدروبه همه ملت ایران تبریک میگم انشاالله سال ظهوراقامون باشد

  119. امید وارم سالی خوبی برای همه باشه سال 95 سال میمون هستش که میگن خیلی خوبه بر عکس سال 94 که خیلی سال بدی بود برای بعضی ها…
   دعا کینم برای خوشبختی همه ظهور امام زمان

  120. سعید بیرجندی

   سلام..
   سال ۹۴با شهادت حضرت فاطفه(س) آغاز و پایان یافت ..
   ماتم و غم و اندوه بود برای من..

   سال ۹۵ هم با ولادت آن حضرت آغاز و پایان می یابد . امید وارم برعکس ۹۴ برای من و امثال من باشد..

   • سلام
    با نظرتون کاملا موافقم
    ایشالا ک همه مشکلات و سختیای سال 94 در سال جدید جبران بشه
    پیشاپیش عیدتون مبارک

  121. امیدوارم حضور خدا رو احساس کنم سلامتی برای همه وبرای خودم. و خانواده ام.

  122. سلام امیدوارم سالی جدیدی که برایتان میاد پراز عشقو محبت باشه و ارزو هاتون تو قالبی عاشقونه براورده شه منو تورو خدا دعا کنید تو امتحان خرداد خوب بشم منم قول میدم دعاتون کنم چون من 13 سالمه دعام براورده میشه خخخخخخخخخخخخخخخ فک کنم من اون موقع خواب باشم خخخخخخخخخ

  123. برای منم دعاکنید هم خودم هم خانواده ام از شرهرچه بدی هستیم نجات یابیم.و به زود استخدام بشم

  124. سلام. منم سال نو رو به تمام ایرانیان عزیز در سرتاسر جهان تبریک میگم از خدا براشون آرزوی سلامتی و تندرستی میخوام.

  125. ایشالا بتونم تو این سال مستقل بشم
   و بتونم پس از انتظار دوباره تنها راه برم
   ایشالا خدا دستم به سمته تو دراز بوده و خواهد بود

  126. انشاء الله که سالی پراز شادی و سلامتی در پیش رو داشته باشین و همچنین همه دوستان حاجت روا بشن و خدا به اعظم دوست من هم فرزندی در این سال عطا کند
   آمین یا رب العالمین

  127. سال نو مبارک

   من آرزو و دعایی که دارم.برای پسران و دخترانیست که پدر و مادر خود را رنجانده اند.برادرم.خواهرم.بدون پدر و مادر ، هرجاکه خوشی میبینی ، مارانیز ببر.خدایا! برادرانم که پدر و مادر خواهرانشان را بدلیل …. واقعا نمیدانم برای چی ، ترک کردند . و هر روز پدر و مادرم چشم به در دوختند تا فرزنداشان برگردند ، بخاط پدر و مادرم برگردان.از همه ی عزیزانی که این مطلب را میخوانند عاجزانه خواهش میکنم که …برایمان دعاکنند.برای برادران من که بی هیچ دلیلی به قرآن خداکه فرموده “مراشکر کنید و والدینتان را” پشت کرده اند را خداببخشد.خدایا! همه ی دعاهای خیر و قبول کن.دعای منم قبول کن . خدایا هیچ فرزندی به پدر و مادر خودش بی احترامی نکنه.خدایا هیچ پدر و مادری ، از فراغ فرزندانش رنج نبرد.آمین.

  128. محمد باقریه مشهدی

   سلام. با عرض سلام امیدوارم پس از کلی فشارهای اقتصادی و سیاسی سال آینده رو با نرمی و لطافت خاصی همه مون شروع کنیم.

  129. انشا الله سال فرج امام زمان باشد انجوریه که همه به ارزوشون برسن پس دعا کنید

  130. پروردگارا
   از تو متشکرم که یک عید نوروز دیگر را به من و همسرو فرزندانم هدیه خواهی کرد
   وسپاسگذارم که سال 1394 را با لباس عافیت و سلامتی گذراندم
   خدایا در آستانه سال نو به همه ی مریض ها شفا عنایت کن
   وپدران را در این روز مبارک پیش خانواده هایشان سربلند نما
   آمین

  131. سلام پیشاپیش سال نومبارک برایم دعاکنین ممنون میشم

  132. انشالله خداوند به برکت نام فاطمه الزهرا برکت به کار و زندگیمون بده … انشالله

  133. برامنم دعا کنید امسال خدا عیدی مو بده خدا نی نی مو بعد ازکلی انتظار بهم بده دعاااا میخوام برام دعاکنید

   • الکاتراز

    معلومه که ۹ ماه قبل شیطونی کردی شلوغ 🙂

   • انشالله خداوند منان به حق فاطمه زهرا ی بچه سالم به شما و پدرش هدیه بده. البته شما هم اسم بچتون رو اگه دختر بود مزین به نام اطهر یا القاب فاطمه زهرا متبرک نمایید.

   • محمدحاتم

    سلام باتمام وجودم براتون دعا میکنم انشاالا بسلامتی بدنیامیادشماهم بدیده خوشبینی نگاه کنیدچون خیلی انتظارگشیدیدممکنه که کمی بترسید.نکران نباشیدوقتی خداداده خودش هم مراقبت میگنه.. منم همین تجربه روداشتم العان دخترم 3ساله شده..

   • عزیزم انشاا…سال دیگه سر سفره هفت سین با کوچولوت باشه این دعا از طرف کسیه که خودش 9 سال چشم انتظار بوده وحالا سال دومه که با دختر گلم سال را تحویل مبکنم صبور باش و امیدوار

   • امیدوارم از خدا هرچیی میخوای بهت بده ارزوت قشنگه منم برات دعا میکنم

   • من هم همدرد شما هستم شیمای عزیز….محتاج به دعا

   • حسن نبئی

    سلام انشاالله فرزندی سالم ونیک خداوند…
    زیرسایه پدرومادرانشاالله

   • ایشاا… عزیز نی نی ات به سلامتمید با قدم خیر

   • مبارک باشه شیما جان

   • یه هم وطن

    ان شاالله به امید خدا یه بچه سالم وصالح بهتون عطا کنه .
    سرسفره هفت سین واسه اولین نفری که دعا می کنم و یادشم شمائید .

   • سلام شیماخانوم ایشالا یه بچه سالم وخوشکل هدیه خدای مهربون واستون باشه منم ازته دل دعاکردم واستون

  134. سلام.سال نو پیشاپیش مبارک.امیدوارم کسایی که مث خود من بیکار هستن.انشالله شغل پیدا کنن و زندگیشون سروسامون بگیره

  135. محمدحاتم

   عیدآمدوافزودغمم راغم دیکر *
   ماتم زده راعیدبودماتم دیکر*

  136. سلام انشاالله…سال 95سالی پرخیروبرکت براتمام مردم ایران همراباظهوراقاامام زمان (عج)باشه…وخوشبختی وعاقبت بخیری همه جوانان…امیدوارم سال خوبی داشته باشید…

  137. ابوذرصادقی

   سلام برتمام مسلمانان جهان سال نوبرشما ایرانیان عزیز مبارک انشاالا که سال خوبی را داشته باشید ابوذرصادقی شعبده باز عضوانجمن شعبده بازان کشور

  138. موسی حسین پورشهرکی

   ضمن عرض سلام خدمت همه هم وطن های خوبم امیدوارم سال اینده سال پراز خیربرکتی برایتان باشه پیشاپیش تبریک عرض نموده

  139. امید یاسوج

   دروود، امیدوارم همه ایرانی ها در هرجای دنیا هستن سالی خوب و زیبایی داشته باشن و به یاد هم و در کنار هم به خوشی سال نو رو آغاز کنن، نورزتان پیشاپیش خجسته باد?????????

  140. ان شالله سال ظهور اقامون امام زمان عج باشه ولی فراموش نکنیم روز اول عید روز شهادت خانم و سرور دو عالم حضرت زهرا س است پس نباید شادی کنیم تا ان شالله از برکت خود خانم سال خوبی داشته باشیم

   • عباس خبازيان

    سلأم
    اینشالله هر کس را هرجه مصلحت خداست به او عطا کند ضمن تلأش وکوشش بایدارى واستقامت,و صبر,را در هر خواستهْ خدایى براى همه مسئلت دارم

  141. انشاالله سال نو برهمه مسلمانان جهان مبارک باشد و این سال فرخنده را به فال نیک میگیریم که سیاستمداران ما از دروغ به ملت خود پرهیز کنند و از خداوند منان شاکریم که زیر سایه مقام معظم رهبری میباشیم
   عیدتان مبارک

  142. سال 94 که افتضاح بوووود ،داداشم رفت قایمکی زن گرفت :((((
   با زنی که یه بار ازدواج کرده بودو بچه هم داشت://
   ایشالا امسال خوب بشششه..

  143. انشاالله برای همه سال پر برکت، همراه باسلامتی باشه

  144. انشا ا…امسال بهترین سال برای همه ومن باشه سالی پر از سلامتی سربلندی سرافرازی مهربانی دعا کنید امسال دانشجو بشم. ازدواج کنم با یک مرد خوب از همه لحاظ امین

  145. انشا الله همه به ارزوهاشون برسند.سال نوپیشاپیش مبارک.

  146. سلام بر دوسان انشالله سال خوبی داشته داشته باشید

   چه فایده ای از تاریخ 94/06/01تا 94/12/19نه حقوقی نه عیدی چه عیدی مسئولی نداریم ممللکت…….

  147. با درود و شادباش نوروزی به هم‌میهنان ارجمند در هرکجای جهان. گمان می‌کنم لحظه‌ی آغاز سال به وقت کلیفرنیا نادرست باشد و ساعت درست 20:30:12 به وقت کرانه‌های غربی ایالات متحده باشد (کلیفرنیا، اورگن، واشینگتن و همچنین اریزونا، نوادا)

  148. باز سال جدید رسید مهمان ها دست بردار نیستن

  149. پیشاپیش سال نو رو به همه ای ایرانیان تبریک میگم انشااله در کارهاتون در سال جدید موفق باشید سال خوبی را برایتان آرزو میکنم….

  150. با سلام امید وارم امسال سال ظهور امام زمان (عج)باشه و همه به آرزوشون برسن

  151. Selam.
   omidvaram hame haleshon khib bashe.
   alan nazdike eide vase hame mariza doa konid.
   Enshala emsal sale khobi baraton bashe va tamame lezatesho bebarin.
   vase hame gerefta doa konin va in doaye khobo az kasi mahrom nakonim.
   merc.

  152. انشالله سال نو خوبی و خوشی پر از خیر برکت داشته باشین..

   مهدی حسینی _هرات

  153. تشکر انشاالله عید خوبی داشته باشین..

  154. سلام.ان شاءالله سال خیر و سلامتی برای همه مردم ایران

  155. در این دنیا اگر سودیست با درویش خرسند است
   خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

  156. سال جدید روبهمه دوستان پیشاپیش تبریک میگم امیدوارم دیگ امسال ب عشقم برسم دعاکنیدلرام

  157. انشالله سال 95 سالی پر خیر و برکت همراه با سلامتی و سربلندی برای تمام مردم ایران زمین باشد. لحظه سال تحویل برای تمام مردم دعا کنیم

  158. مرتضی تیرگری

   سلام
   انشاالله سال 1395 خداوند گناهان همه ی بنده هاشو ببخشه
   خداوندا، تا ما را نبخشیدی و نیامرزیدی از این دنیا نبر. الهی آمین.
   آرزو میکنم از صمیم قلب که انشاالله در سال جدید همه ی بیماران شفا یابند، زندانیان از بند آزاد شوند، منتظران به انتظارشان پایانی زیبا هدیه شود و بهترین و زیبا ترین های جهان هستی را برای یکایک هموطنان عزیزم آرزومندم.
   سپاسگذار مهرتان هستم

  159. علی حسین پور

   °•○●°•○●°•○●°•○●°•○●°•○●°•○□°•○●
   سلام اول به عزیزانی که این متن رو میخونن امیدوارم `تمام لحظات `سال جدید بلکه همه ی عمرتون سرشار از ■خوشی و سلامتی■ باشه و هیچ خانواده ای هم□ شرمنده فرزنداش نشه□،دعا کنید♡ که هرچی قهرو کینه هم هست ازبین بره و صفا و صمیمیت فضاشو پرکنه[]
   فقط یادتون باشه شیرینی خوشمزس اما زیاد نخورین《》 که قندعید میگیرین هرچند آجیل مفت میچسبه!●
   هرکس میپسنده تو پاسخ لایکم کنه از زحمتی که براخوندن کردین تشکر^¥^
   _-^-_.،؛:”‘:؛؛،،.
   Alihosseinpoor.blog.ir
   (از مدیر سایت بابت پاک نکردن آدرس سایت هم ممنون)
   ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××
   ____________________________________________
   ====================================
   +++++++++++++++++++++++++++++++++++

  160. سال نو رو به همه دوستان تبریک عرض می کنم
   در لحظه سال تحویل برای منم دعا کنید ??

  161. پکیج سین ششم ويژه نوروز 94

   سال نو پیشاپیش مبارک

  162. احسان بشیری

   ان شاءالله سال 95 سال خوبی برای همه جوانان آرزومندم.اونم با همت مسؤولین کشور

  163. سلام امیدوارم سال خیلی خوب و پر برکتی داشته باشین و به همه ی ارزوهاتون برسین . دوستون دارم

  164. منوچهر مبيني راد

   سال نو ١٣٩۵ را به کلیه هموطنان عزیز م تبریک گفته و سالى همراه با سلامتى ، موفقیت و ازادى براى یتان ارزو میکنم.

  165. سلام
   آرزو میکنم هر کی این پست و میخونه…اول آرامش و سلامتی بعدم هرچی که آرزو داره و به صلاحشه بهش برسه…آمین?

  166. ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشته بودید

  167. عالیییی بود ممنون

  168. اون وقت ساعت 12 شب ک 29 اسفند تموم میشه
   تا 8 صبح ک سال تحویل
   اون ساعتها تکلیفشون چیه
   چه تاریخی میشه؟؟

   • از ساعت 12 شب به بعد، روز 1 فروردین 1395 شروع میشه و در ساعت 8 صبح روز یکم سال تحویل میشه.

   • اون مدت هر 4 سال یبار جمع میشهومیشه سال کبیسه و یه روز بیشتر میشه هر 4 سال ?

  169. انشاالله سال خوبی باشه برای همه همگی باآرامش درون زندگی کنند آمین

  170. جعفر رحیمی

   سلام بچه ها تورا به خدا وبزرگی خداوند ولحظه که حضرت ابوالفضل عباس رفت برای تشنگان اب بیارد همه مریض ها را دعا کنید وپسر 25روزه من هم دعا کنید به خاطر طفل معصوم اقا علی اصغر دعا کنید شفا بیابد

  171. باسلام, اییییییشالا همه سال نو خوبی درپیش داشته باشن به همه فارسی زبانان وسالی باشه پرازموفقیت وپیروزی های خوب, .،

  172. سلام،
   فکر می کنم لحظه تحویل سال در لوس آنجلس رو اشتباه نوشتین.

  173. منم دیگه

   امیدوارم تا اون موقع دوس دخترم بهم زنگ بزنه با هم آشتی کنیم 🙁

  174. اخ جون عید رسید ان شا الله همه سلامت باشند

  175. ماداسلام

   2017کوردی یادت رفته

  176. سلام خواهش می کنم لحظه تحویل سال برای من دعا کنید ممنون می شم

  177. سلام
   ایشالله که سال خوبی باشه و مسئولین کشور بتونن یه قدم برا پیشرفت کشور بردارن

  178. امیدوارم جنگ جهانی سوم برای شما پیروزیه اسلام در مقابل دشمنان باشد به امید موفقیت و کامیابی.

  179. علی ویروس

   دمتون گرم با این طراحی جالب وتاریخ هاتون

  180. ابوالفضل

   خدایا انشالله همه آدمای روی کره خاکی خوشبخت باشن

  181. سلام بچه ها انشالله همه سالم باشن و جووووووونا کار گیرشون بیاد آخه …

   • سلام انشاالله همه سالی پرخیرو برکت داشته باشند…

   • الهی آمیییییین…9 ماه هست سربازیم تموم شده..لیسانس دارم و بیکار

    • من این همه بدختی محاله ...

     من 2 سال 10 ماه سربازیم تموم شده بیکارم . هی موقع تحویل سال ارزو می کنم امسال برم سر کار که سال دیگه یه ارزو دیگه کنم اما…..

  182. telegram:dahe70ii

   فک کردم ۸و۸دقه است …ولی بیچاره ما مردا ک دهنمون سرویسه امسال.???خخخ
   چون ۲بار روز زن داریم …
   همین جا هم حقمون پایمال شد ها…می بینید تورو خدا…
   بهترین جا واس سفر استان گلستان شهر آزادشهره…منتظرتونم ❤❤❤

  183. گفته بودند ساعت امام رضایی ساعت 8و8دقیقه 8ثانیه چجوریه؟

  184. درود به ایران و هرچی ایرانی با غیرته ایشالا سال جدید همراه با برکت و شادی خیر و خوبی باشه ایشالا تو این سال شیعیان عزیز از دست این تکفیری های بیشعور هم ازاد شن و دوباره شادی به سرزمینشون برگرده عید همتووووووون پیشاپیش مبااارک >>>اولین نفری بودم تبریک گفتم ها دیدین چه با مرامم خخخ

  185. بالاخره هشت صبح هس یا دو هس

  186. سال میمون هست

  187. یه خبر بد برا مردای بیچاره و خوب برای خانما سال ۹۵ دو بار روز زن داره وسال کبیسه خواهد بود(یعنی۳۶۶ روزه) بهرحال پیشاپیش مبارک باشه

  188. وای من این سال رو دوست دارم ساعتش خیلی جالب و باهاله

  189. محمدرضا برخوردار

   خیلی عالی بود ممنون

  190. عید هممممتون مبارک. الهییییی سالی باشه براتون پر از برکت , شادی, سلامتی, خنده از ته دل, عروسی, پول و هر چیزه خوبه دیگه.
   همدیگرو و بخصوص مریضا و گرفتارا رو فراموش نکنیم.
   حق نگهدارتون

  191. کی گفته لحظه تحویل سال ۹صبح است.

  192. زنده باد ایران و ایرانی

  193. کوروش کبیر

   خوبه لحظه سال تحویلم سیاسی شد رفت…..

  194. تابامهر

   عزیزان با هم دوست باشید

  195. سلام دوستان … من خودم شخصا در سه تقویم معتبر و مختلف ایرانی دیدم سال تحویل ساعت 8 صبح 0 دقیقه و 13 یا 14 ثانیه هستش .. با تشکر

  196. خیلی زمانه عالیی هست برأی سال تحویل أخه به زمان اینجا میشه حدود ساعت۶یا ٧بعدازظهر شنبه و اینجا اخره هفته میشه و ما برأی سال تحویل خونه هستیم نه سرکار،همچین اتفاقی به ندرت اتفاق می افته.

  197. مردم گیج کردید بالاخره ساعت چنده ازخودتون حرف نزنید تحقیق کنید

  198. عالی خیلی خوب بود

  199. چه باحال که همش یکیه زمانش…..
   شاید هم به خاطر حال کردن ما گذاشتن….

  200. 8 به عشق امام رضا

  201. یکی بود یکی نبود

   من چند جای دیگه خوندم هر جا یه چیزی میگه…..

  202. آرزوی سال شرشار از دوستی و مهربانی و رشد و توسعه همه جانبه برای ایرانیان عزیز و سرزمین کهنمان .

  203. ممنون بسیار خوب بود.

  204. سلام. بچه ها سال 95 چه سالی شود لحظه ی سال تحویل خیلی باحاله ساعتو دقیقشو ثانیش یکیه من این سالو دوس دارم

  205. سلام به همه ی مردم خوبوبافرهنگ کشور عزیرم ایران سر بلند همیشه سربلند وپایدار باشید در پناه خداوند منان سالتون عسل در پناه خدا التماس دها از همتون دارم در لحظه ی تحویل سال

  206. هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  207. ممنون ازلطفتون

  208. عجب وقت بی ریختی اخه ساعت 2 چه وقت تحویله میزاشتن صب تحویل میکردن خب

  209. saet chan sal tahvil mishe?

  210. حالا دقیقا ساعت چنده؟

  211. سال تحویل وساعت رویه چی می زنه توضیح دهید

  212. بدون اسم

   نظر خوبی ندارم چو ان چیز که من می گفتم نبود بد است

  213. ساعت 2 و 15 دقیقه و 10 ثانیه روز شنبه 1 فروردین 1394 هجری شمسی

  214. ممنون از اطلاعات جامع و خوبتون

  215. مر تضی پاشایی خجالت نمی کشی تحویل سال 94 رو گذاشتی چه ساعتی

  216. سلام، خسته نباشید
   ولی سایت موسسه ژئوفیزیک ساعت 2و 15 دقیقه و 10 ثانیه رو اعلام کرده.لطفا تصحیح بفرمایید

  217. واقعا اطلاعات عمومی جالبی هست

  218. با سلام بسیار جالب بود و اطلاعات عمومی خوبی است.

  219. ‏‎ ‎عالی بود

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.