تازه های آسمونی
خانه > دکوراسیون > نمای ساختمان، فضای باز > دکوراسیون داخل حیاط
ثبت نام لاتاری96

دکوراسیون داخل حیاط

سرمای زمستان باعث می شود همه به کنج خانه ها بخزند و شبهای طولانی زمستان را در کنار بخاری ها و شومینه ها سپری کنند. فعالیتهای زمستانی معمولاً طوری ساماندهی می شوند که در داخل خانه و به دور از فضای سرد بیرون انجام شوند. اما، با آمدن بهار و گرم شدن تدریجی هوا حال و هوایی دیگر بر خانه ها و ساکنان آنها حکمفرما می شود. افراد اکنون مایلند بیشتر از فضای آزاد و زیبایی های طبیعت اطراف خود برخوردار شوند، بنابراین سعی می کنند خود را بیشتر در معرض لطافت هوای بهاری و ظرافت چشم اندازهای اطراف قرار دهند. بااین اوصاف، اگر حیاط کوچکی در منزل خود دارید آن را طوری تجهیز کنید که بتوانید هر چه بیشتر در فضای خارج از ساختمان خانه اوقات خود را سپری کنید. پیشنهادهای زیر شاید برای شما جذاب باشند:

شاید میلیونها دستور غذایی وجود داشته باشد که بر روی اجاق خوراکپزی یا فر و حتی اخیرا ً در ماکروفر آماده می شوند. اما یقیناً برای ما ایرانیها چند نوع از محبوبترین و لذیذترین غذاها روی آتش تهیه می شوند. برای تهیه انواع کبابها می توانید یک اجاق کوچک اما شیک در بخشی از باغچه خانه خود بسازید. می توانید پایه این اجاق کوچک اما پرکاربرد را برحسب سلیقه خود از سنگ، گل رس، فرفورژه و یا چوب انتخاب کنید. اما توصیه می شود آلومینیوم یا استیل به کار ببرید زیرا این دو فلز در برابر آب مقاوم هستند و تمیز کردن آنها نیز ساده است. علاوه بر آن، در فصل سرما می توانید آنها را در باغچه به امان خود رهایشان کنید و آنگاه وقتی دوباره در فصل گرما به سراغ آنها می روید آنها را دست نخورده و سالم در همانجای سابق خود پیدا کنید. اگر قصد دارید این اجاق و یا در واقع منقل زیبا را در وسط محوطه چمن کاری بسازید بهتر است یک سکوی سیمانی نیز بسازید تا خود و مهمانان عزیزتان بدون صدمه زدن به گیاهان باغچه روی آن ایستاده و در اطراف منقل اجتماع کنند. نیازی به یادآوری نیست که قسمت بالایی این سازه زیبا خالی و قابل حمل است تا فضایی که ذغال در آن ریخته می شود قابل نظافت باشد.

Yard decorations دکوراسیون داخل حیاط

حتی می توانید در حیاط خانه خود یک نیمکت حصیری یا چوبی دراز تعبیه کنید تا بتوانید هم روی آن دراز بکشید و هم چندین نفر همزمان روی آن بنشینند چرا که یک انتهای نیمکت قابل تا شدن است. حتی می توانید در زیر این نیمکت یک میز کوچک درست به اندازه ای که چند کتاب یا لیوان نوشابه و حتی چند صفحه روزنامه را در خود جای دهد تعبیه کنید. محل نیمکت را نزدیک درختهای پر شاخه و برگ انتخاب کنید تا در سایه درخت از گرما و نور زیاد در امان باشید. پس از آنکه چنین نیمکتی را در باغچه و حیاط خود ساختید، شاهد خواهید بود که اعضای خانواده تمایل مفرطی از خود نشان خواهند داد تا بسیاری از کارهای روزانه خود را بر روی این نیمکت و در فضای باز انجام دهند.

 Yard decorations1 دکوراسیون داخل حیاط

انباشته شدن برگهای زمستانی بر روی هم منظره چندان خوبی ندارد. برای آنکه هم از شر این برگهای مزاحم خلاص شوید و هم در روزهای آینده باغچه و حیاط خود را پاکیزه ومرتب نگهدارید بهتر است یک سطل بزرگ تهیه کنید و داخل آن یک نایلون بزرگ بیندازید تا از انباشته شدن برگها روی هم جلوگیری کنید. برای اینکه سطل منظره زیبای باغچه شما را خراب نکند می توانید روی آن نقاشیهای متنوع و رنگارنگ بکشید و یا اطراف آن خاک و سنگ انباشته کنید تا تپه ای دردورتادور آن ایجاد شود و شما هم روی این تپه را با انواع گلدانهای کوچک و یا بوته های گل تزیین کنید.
معمولا ًاز جعبه های گل در طرحهای متنوع به عنوان گلخانه های کوچک و سیار در آپارتمانها و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. این جعبه ها که عموماً در پشت نرده های پنجره ها جاسازی می شوند شادابی و زیبایی برای ساکنان فاقد حیاط به ارمغان می آورند. اما این جعبه ها در حیاط خانه شما نیز می توانند کاربرد داشته باشند، به این ترتیب که برای جدا کردن محوطه باغچه از قسمتهای دیگر حیاط که در آنها تردد صورت می گیرد می توان از آنها استفاده کرد. به هر ترتیب، کاشتن گلهای متفاوت با رعایت تناوب رنگها در این جعبه ها کمک شایانی به زیباتر شدن باغچه و در نتیجه افزودن به جذابیت حیاط می کند. حتی می توانید با استفاده از این جعبه ها و شیوه ای که آنها را در حیاط می چینید، طرحهای دلربا و قابل توجهی در محوطه حیاط خود ایجاد کنید.

 Yard decorations2 دکوراسیون داخل حیاط

شما به هر حال محوطه حیاط خود را روشن می کنید. در بسیاری از حیاط ها چراغها را در باغچه می کارند و در برخی دیگر آنها را روی دیوارها می کوبند. در هر کدام از حالتها می توان روی حباب چراغ ها را به شیوه های بسیار و بدون خرج به شکلهای متنوع و زیبا آراست. مثلاً در شبهایی که نور ماه درخشان و فراوان است، می توانید با استفاده از مقوای رنگی و یا وسایل اضافی موجود در منزل که کاربرد مشخصی ندارند روی حباب را به شکلهای مختلف بپوشانید تا نور چراغ بدون خاموش کردن کم شود. در شبهایی که تاریک تر هستند به راحتی می توانید این سرپوش دست ساز خودتان را بردارید.

yard decorations3 دکوراسیون داخل حیاط

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=16754
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  تفاوت یونولیت، پلاستوفوم، استایروفوم، آکاسیف، آکاسیو یا پلی استایرن انبساطی

  واژه های یونولیت، پلاستوفوم، استایروفوم، آکاسیف، آکاسیو یا پلی استایرن انبساطی به نوعی مترادف همدیگر …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی