تازه های آسمونی
خانه > چهره ها > بیوگرافی خوانندگان > بیوگرافی ویتنی هوستون، خواننده سبک پاپ
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

بیوگرافی ویتنی هوستون، خواننده سبک پاپ

Whitney Houston (4)

“ویتنی الیزابت هوستون” متولد نهم آگوست ۱۹۶۳، به عنوان خواننده، هنرپیشه، تهیه کننده و مدل فعالیت میکرد؛ و در سال ۲۰۰۹ گینس نام او را به عنوان پر افتخار‌ترین هنرمند زن تمام دوران به ثبت رساند.

جوایز او شامل ۲ جایزه گرمی(Grammy)، ۳۰ بیلبورد موزیک آوارد(Music Award) و ۲۲ آمریکن موزیک آوارد(American Music Award) در میان مجموعی از ۴۱۵ جایزه تا سال ۲۰۱۰ است.
هوستون با فروش بیش از ۱۷۰ میلیون نسخه آلبوم، تک آهنگ و ویدیو جزو پر فروش‌ ترین‌های دنیای موسیقی بود.
او خوانندگی را در سن ۱۱ سالگی شروع کرد و در ابتدا به همراه مادرش در کلاب‌های شبانه نیویورک میخواند، تا اینکه توسط رییس شرکت آریستا رکوردز آقای “کلایو دویس” کشف شد.

هوستون ۷ آلبوم استودیویی و ۳ آلبوم شامل ساندترک فیلم‌های مختلف به بازار عرضه کرده است، که همگی رتبه های بالا دریافت کردند.
۱. او دومین هنرمند پس از “آلتون جان” و تنها هنرمند زنی است که دو آلبوم درجه یک در بیلبورد ۲۰۰ و پرفروش‌ ترین آلبوم سال در مجله‌ی بیلبورد را داشته باشد.
۲. آلبوم نخست او با نام “ویتنی هوستون” در سال ۱۹۸۵، به بازار عرضه شد و پرفروش ترین آلبوم اول برای یک خواننده‌ی زن در آن زمان به شمار میرفت.
۳. این آلبوم به عنوان بهترین آلبوم رولینگ استون در سال ۱۹۸۶، لقب گرفت و رتبه‌ی ۲۵۴ رولینگ استون را در میان ۵۰۰ آلبوم برتر تمام دوران به خود اختصاص داد.
۴. دومین آلبوم استودیویی او به نام “ویتنی” که در سال ۱۹۸۷، به بازار عرضه شد، اولین آلبوم یک خواننده‌ی زن بود که توانست رتبه‌ی اول بیلبورد ۲۰۰ را کسب کند.
۵. اولین ایفای نقش “هوستون” به عنوان ستاره ی فیلم “بادی گارد” در سال ۱۹۹۲ بود. آلبوم شامل ساندترک‌های این فیلم جایزه‌ی گرمی سال ۱۹۹۴، را به خود اختصاص داد و تک آهنگ “من همیشه تو را دوست خواهم داشت” پرفروش ترین تک آهنگ تاریخ موسیقی در بین خوانندگان زن است.
“هوستون” با این آلبوم اولین هنرمندی بود که توانست طی مدت یک هفته بیش از یک میلیون نسخه آلبوم را به فروش رساند و این آلبوم او به رده‌ی چهارم پرفروش ترین آلبوم تمام دوران رسید. او به ایفای نقش در فیلم‌ها از جمله: ” در انتظار دم بر آوردن” در سال ۱۹۹۵ و خواندن ساندترک‌های آن‌ها ادامه داد.
Whitney Houston (2)
سه سال پس از انتشار چهارمین آلبوم استودیویی خود به نام <<عشق من عشق توست>> ، “هوستون” قراردادش را با آریستا رکوردز در سال ۱۹۹۸، تمدید کرد و آلبوم “فقط ویتنی” را در سال ۲۰۰۲، و آلبوم “یک آرزو (ویژه ی کریسمس) ” را در سال ۲۰۰۳، به بازار عرضه کرد.
در سال ۲۰۰۹، هفتمین آلبوم استودیویی “ویتنی هوستون” به نام <<به تو نگاه میکنم>> به بازار عرضه شد.
در تاریخ یازدهم فوریه ۲۰۱۲ ، “هوستون” به علتی که هنوز معلوم نیست؛ در هتل هیلتون بورلی هیلز واقع در بورلی هیلز کالیفرنیا درگذشت.
در طی سال‌های دهه‌ی ۸۰ هوستون از لحاظ عاطفی به ستاره‌ی فوتبال آمریکایی رندال کانینگهام و سپس ادی مورفی(بازیگر) وابسته بود. او سپس با خواننده‌ی سبک آر اند بی(R & B) آقای “بابی براون” در مراسم سول‌ترین موزیک آوارد سال ۱۹۸۹، آشنا شد و پس از سه سال این دو در تاریخ ۱۸ جولای ۱۹۹۲، با هم ازدواج کردند و در تاریخ ۴ مارچ ۱۹۹۳، تنها فرزند “هوستون” و چهارمین فرزند براون به نام بابی کریستینا هوستون براون متولد شد.
با توجه به موفقیت‌های آلبومها و فیلمهایش او پیشنهاد‌هایی برای همکاری با رابرت دنیرو کوئنسی جونز و اسپایک لی دریافت نمود، ولی هوستون احساس میکرد که آن زمان موقع مناسبی برای این همکاری‌ها نبود.

Whitney Houston (1)

اولین فیلم هوستون‌(بادی گارد) در سال ۱۹۹۳، با همراهی کوین کاستنز بود. او در این فیلم نقش راشل مارون یک ستاره‌ی معروف را ایفا نمود، که طرفداری دیوانه در کمین او نشسته بود و بنابرین محافظی را برای حفاظت از خود استخدام میکند.در بعضی موارد منتقدان نظرات منفی‌ای نسبت به این فیلم داشتند، اما بر خلاف آنها فیلم به فروش بسیار بالایی رسید و ۱۲۱ میلیون دلار در آمریکا و ۴۱۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد. ساندترک‌های این فیلم هم از موفقیت بی‌بهره نماندند و آهنگ <<همیشه تو را دوست خواهم داشت>> که قبلاً توسط “دالی پارتون” در سال ۱۹۷۴، نوشته و ضبط شده بود، پس از بازخوانی “هوستون” به موفقیت بیشتری دست یافت و به مدت ۱۴ هفته در رتبه‌ی اول بیلبورد و سپس رتبه‌ی اول میان آهنگ‌های سبک آر اند بی(R & B) را برای ۱۱ هفته‌ی دیگر به خود اختصاص داد.
این تک آهنگ همچنین در سراسر جهان هم موفقیتی بزرگ محسوب میشد که بیش از ۱۲ میلیون نسخه فروش کرد.
موفقیت‌های او در زمینه‌ی فیلم و موسیقی ادامه پیدا کرد تا جایی که او را به سومین زن هنرمند پر در‌آمد سالهای ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ بدل کرد و فقط “اپرا وینفری” و “باربارا استریسند” را در مقابل خود داشت. “هوستون” همچنین جزو ۱۰۰ نفر قدرتمند هالیوود معرفی شد.

Whitney Houston (7)
در اکتبر ۱۹۹۴، “هوستون” در یک جشن ایالتی کاخ سفید که به افتخار رییس جمهور تازه برگزیده شده‌ی آفریقای جنوبی “نلسون ماندلا” برگزار شده بود شرکت کرد و به اجرا پرداخت. پس از اتمام تور جهانی‌ خود، “هوستون” ۳ کنسرت به افتخار نلسون ماندلا در آفریقای جنوبی برگزار کرد. کنسرت‌هایی که بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر در آنها شرکت کردند.
این کنسرت‌ها به صورت مستقیم از شبکه‌ی اچ بی او(HBO) پخش و در‌آمد حاصل از آن به موسسات خیریه‌ی آفریقای جنوبی اهدا گردید.
اگرچه که هوستون در دهه‌ی ۸۰ و اوایل دهه‌ی ۹۰ به عنوان چهره‌ای محبوب دیده شد، اما در اواخر دهه‌ی ۹۰ رفتارش تغییر کرد. او اغلب ساعاتی دیر به مصاحبه‌ها، عکس برداری‌ها و مراسم مختلف می‌رسید و کنسرت‌های بسیاری از طرف او لغو می‌شدند و مشخصات ظاهری و کاهش وزنش به شایعاتی پیرامون اعتیاد او به مواد مخدر دامن میزدند.

Whitney Houston (3)

در روز ۱۱ ژانویه سال ۲۰۰۰، مامورین فرودگاه در چمدان او و شوهرش مواد مخدر کشف کردند، در حالی که آن دو سوار هواپیما شده و پرواز کرده بودند و مامورین به موقع نرسیدند. اما انگشت اتهام بعداً به سمت آنها دراز شد و شایعات پیرامون اعتیاد “هوستون” و همسرش ادامه یافت. دو ماه بعد قرار بود، “هوستون” در مراسمی به اجرا بپردازد، اما او روی صحنه ظاهر نشد و اندکی پس از آن نیز در حالیکه برنامه‌ریزی شده بود که او در میان مراسم اسکار به اجرا بپردازد، توسط هدایتگر قسمت موسیقی مراسم و دوست دیرینش “بارت باچاراچ” اخراج شد. اگرچه که خبر اخراج او در آن زمان اعلام نگردید، اما خود “هوستون” بعد‌ها به این موضوع اشاره کرد.
در آگوست ۲۰۰۱، هوستون بزرگ‌ترین قرارداد ضبط تاریخ موسیقی را با آریستا رکوردز / بی ام جی به امضا رساند. او قرار‌دادش را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار تمدید کرد.
ظاهر لاغر او کماکان باعث ادامه یافتن شایعات پیرامون اعتیادش بود، اما مدیر برنامه‌هایش اعلام کرد که “هوستون” بدلیل مشکلات خانوادگی تحت فشار بوده و وقتی تحت فشار است خوب به تغذیه‌ی خود نمیرسد.
بعد از چند هفته “هوستون” آهنگ <<استار اسپانگلد بنر>> را بازخوانی و پس از حملات ۱۱ سپتامبر منتشر کرد. این‌بار آهنگ رتبه‌ی ۶ را به خود اختصاص داده و از جای قبلی خود به بالا آمد.
“هوستون” و “براون” در ماه سپتامبر ۲۰۰۶، تقاضای طلاق دادند؛ در تاریخ اول فوریه ۲۰۰۷، “هوستون” درخواست کرد که مراحل جدایی آنها سریع‌تر پیش برود. طلاق آنها روز ۲۴ آپریل ۲۰۰۷، نهایی شد و سرپرستی دخترشان به “هوستون” رسید.
در ماه مارس ۲۰۰۷‌، “کلایو داویس” از آریستا رکوردز اعلام کرد که “هوستون” کار ضبط آلبوم جدید را آغاز کرده و در اکتبر ۲۰۰۷، آریستا مجموعه‌ای از آهنگهای قدیمی گرد آوری شده‌ی او را در خارج از آمریکا به بازار عرضه کرد.

Whitney Houston (13)

“هوستون” اولین مصاحبه‌اش را پس از ۷ سال در ماه سپتامبر ۲۰۰۹، با شرکت در برنامه‌ی اپرا وینفری انجام داد و در طی این مصاحبه پذیرفت که همراه همسر سابقش به مصرف مواد مخدر می پرداخته است و این کار هر روز آن‌ها بوده و از یاد آوری آن برهه‌ی زمانی خوشحال نیست.
“هوستون” آلبوم جدیدش به نام <<به تو نگاه میکنم>> را در آگوست ۲۰۰۹، به بازار عرضه کرد و آلبوم به بیلبورد ۲۰۰، وارد شده و رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داد. در هفته‌ی اول ۳۰۵۰۰۰ نسخه از این آلبوم به فروش رفت. او برای تبلیغات آلبوم جدیدش در شبکه‌های تلویزیونی اروپایی نیز ظاهر شد.

روز ۱۱ فوریه‌ی ۲۰۱۲، “ویتنی هوستون” در حالیکه مرده بود، در هتل هیلتون بورلی هیلز پیدا شد. بر طبق خبرها “هوستون” قرار بود در مراسم پیش از گرمی شرکت کند؛ اما هنوز آماده نشده بود و محافظینش از اینکه او یک ساعت در حمام مانده بود نگران بودند. پس از در زدن‌های پیاپی و عدم پاسخ “هوستون” خانم آرایشگری را برای بررسی اوضاع او به داخل حمام فرستادند و او را در حالیکه سرش در داخل وان حمام به زیر آب قرار داشت یافتند در حالیکه بدنش سرد بود و علایم حیات در او یافت نمیشد.

Whitney Houston (9)

آلبوم‌های استودیویی

۱۹۸۵ : Whitney Houston
۱۹۸۷ : Whitney
۱۹۹۰ : I’m Your Baby Tonight
۱۹۹۸ : My Love Is Your Love
۲۰۰۲ : Just Whitney
۲۰۰۳ : One Wish: The Holiday Album
۲۰۰۹ : I Look To You

Whitney Houston (6)
قطعه‌های مستقل از آلبوم

۱۹۹۲ : The Bodyguard
۱۹۹۵ : Waiting to Exhale
۱۹۹۶ : The Preacher’s Wife
Whitney Houston (10)
مجموعه‌ها

۲۰۰۰ : Whitney: The Greatest Hits
۲۰۰۱ : Love, Whitney
۲۰۰۴ : Artist Collection: Whitney Houston
۲۰۰۷ : The Ultimate Collection
Whitney Houston (8)
ویدیوها/DVD

۱۹۸۶ : Number One Video Hits
۱۹۹۱ : Star Spangled Banner
۱۹۹۱ : Welcome Home Heroes
۱۹۹۴ : Concert for a New South Africa
۱۹۹۷ : Classic Whitney Concert
۱۹۹۹ : VH1 Divas Live ’99
۲۰۰۰ : The Greatest Hits
۲۰۰۰ : Fine
۲۰۰۲ : Whatchulookinat Video/Whatchulookinat Behind-the-Scenes Footage/Love to Infinity Megamix Video
۲۰۰۴ : Artist Collection: Whitney Houston
Whitney Houston (12)
فیلم‌ها به عنوان بازیگر

۱۹۸۴ : Gimme a Break
۱۹۹۲ : The Bodyguard
۱۹۹۵ : Waiting to Exhale
۱۹۹۶ : The Preacher s Wife
۱۹۹۷ : Rodgers & Hammerstein s Cinderella
۲۰۰۳ : Boston Public
۲۰۰۴ : Nora s Hair Salon

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=126372
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  هری استایلز، عضو گروه وان دایرکشن + بیوگرافی

  آسمونی : هری ادوارد استایلز متولد ۱ فوریه ۱۹۹۴ خواننده، ترانه‌سرا و بازیگر بریتانیایی است …

  نظرات

  1. بی نظیر ترین و گلچین شده همیشگی من ویتنی یا ویدنی که داشتم همین ترانه هاشو و یاد فیلم زیبای بادی گارد با کون کسنتر افتادم و خب با صدمات و اعتیاد خواست از این جهان که روز بعدش برای گرفتن جایزه باشه , رفت و گفت : جایزه از
   ان شما باشد. و مایکل نیز اسطوره یا سلن دایان برم و شاید حرفی باشه در اون قسمت . بد نیس موسیقی قرار بدید. گرچه صاحب سایت نیستم اما خب در شهر چون بقول صمد بمنم پیشنهاداتی شد عرض کردم والسلام. مرسی

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.