در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > چهره ها > بیوگرافی بزرگان دین > شعیب ابن صالح که بود؟
کانال تلگرام کوروش

شعیب ابن صالح که بود؟

shoaib bin saleh was that شعیب ابن صالح که بود؟

 

 

در طی تاریخ افراد متعددی به نام شعیب بن صالح بوده اند. به عنوان مثال شعیب بن صالح نام یکی از یاران حضرت شعیب می باشد که در روایتی شرح حال او این گونه آمده است:

سهل بن سعید نقل نموده که: هشام بن عبد الملک مرا فرستاد که چاهى در رصافه حفر کنم، چون دویست قامت کندیم سر مردى پیدا شد، چون اطرافش را کندیم دیدیم که مردى است بر روى سنگى ایستاده و جامه‏هاى سفید پوشیده و دست راست او بر سرش گذاشته به روى ضربتى که بر سرش زده بودند، هرگاه دستش را از آن موضع برمى‏داشتیم خون جارى مى‏شد، چون رها مى‏کردیم بر روى ضربت مى‏گذاشت خون بند مى‏آمد، و در جامه‏اش بود: منم شعیب بن صالح که حضرت شعیب پیغمبر مرا به رسالت به قوم فرستاد، پس ضربتى بر من زدند و مرا در این چاه انداختند و خاک بر روى من ریختند.

اما کسی به این نام مشهور است که گفته شده در لشگر امام زمان (عج) است و حتی به فرماندهی او در لشگر اشاره شده است. عمّار بن یاسر میگوید: شعیب بن صالح زیر لواى مهدى علیه السّلام خواهد بود.

 
درباره منطقه ای که از آن قیام می کند روایات متضادی وجود دارد و به منطقه خراسان و سمرقند و ری اشاره شده است.
خروج شعیب بن صالح از سمرقند است.

جلو آنها مردى از (بنى) تمیم است که آن راشعیب بن صالح یا صالح بن شعیب میگویند، اصحاب سفیانى را شکست میدهد تا اینکه وارد بیت المقدس شود و سلطنت آن را براى مهدى علیه السّلام مسخر نماید و سیصد نفر از شام بسوى او حاضر خواهند شد. بین خروج آن و بین اینکه تسلیم امر مهدى علیه السّلام شود هفتاد و دو ماه خواهد بود.

مرد کوسه گندم گون و متوسط القامتى که شعیب ابن صالح نام دارد و غلام بنى تمیم است با چهار هزار نفر که لباسشان سفید، بیرقهاشان سیاه است از شهر رى خروج میکند، او مقدمه (خروج) مهدى علیه السّلام است، با کسى ملاقات نمیکند مگر اینکه آن را خواهد کشت.

به هر حال از روایات مرتبط با این موضوع (فارغ از بحث جعلی یا واقعی بودن آن) مطلب چندانی به دست نمی آید و این قدر می دانیم که یکی از یاران امام زمان (عج) است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=40863
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا

زندگینامه حضرت فاطمه (علیها السلام) : حضرت فاطمه در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان …

3 نظرات

  1. بسم اللهالرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    چنانچه مایل هستید به داشتن اطلاعات در مورد شعیب بن صالح تمیمی اعلام بفرمایید ضمنا یاداور میشوم اغاز راه شعیب از 12/1394شروع شده است نوید ان سوره 12ایه94جز 13مطابق با تاریخ یادمان باشد ما در اسفند ماه 12/12/94و 14/14/94را به اسانس از دست دادیم 13با 94مجموع قوم قریش که مولاعج هم از قبایل ان هستند و مضرب 36سوره ال یس و منحی عدد 81 نفاق و کفر که در درون دستتان ثبت است موفق وموید باشید ش ص تمیمی

  2. منتظر المهدی

    این پست در shia92-shia با درج منبع ثبت شد..
    موفق باشید..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی