تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > مد و زیبایی > پوست و مو > برگشت موهای راکد به موهای سالم
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

برگشت موهای راکد به موهای سالم

hair stagnant برگشت موهای راکد به موهای سالم

سؤال مهمی که مطرح می‌شود این است که آیا شما به اهدافتان درباره موهای خود رسیده‌اید؟

موهای شما نسبت به سال پیش همین موقع چقدر بلندتر شده است؟ اگر موهای شما تغییرات مطلوبی نداشته است، این مطلب برای شما مناسب می‌باشد. در این مطلب پورتال آسمونی 5 مرحلۀ ساده برای برگشتن موهای راکد به موهای سالم بلند مطرح می‌شود.

1- بپذیرید آنچه تا کنون انجام داده‌اید، موثر نبوده است

شما کارهای زیادی انجام داده‌اید، یک سبک و مدل محافظ، مرطوب کردن و نرم‌ کردن موها، اما هنوز موفق نشده‌اید که موهایتان را زیاد بلند کنید. اکنون زمان آن است که با حقایق روبرو شوید. روال جاری شما با وجود تمام مواد و مسائل خوب، واقعاً خوب کار نمی‌کند.

اکنون زمان انجام یک ارزیابی می‌باشد، آیا شما مدل و سبک محافظ را به اندازه‌ای امتحان می‌کنید تا مطمئن شوید که از آن نتیجه می‌گیرید؟

آیا شما نقاط بحرانی موهایتان را مرطوب و نمدار می‌کنید زمانیکه رطوبت مورد نیاز است و آیا شما از دست‌زدن به موهایتان در ضعیف‌ترین وضعیتش خیس اجتناب می‎کنید؟

اگر شما بین 2 تا 3 ماه نتیجه‌ای مشاهده نکردید، نیاز دارید که ارزیابی از کارهایتان داشته باشید.

2- بدانید که چه زمانی موهایتان می‌شکند

دلیلی که موها در یک طول زمانی راکد باقی می‌مانند این است که آن‌ها به همان سرعتی که رشد می‌کنند، می‌شکنند. این واقعاً مهم است که بدانید چه زمانی موهایتان برای شکسته شدن، بیشتر آسیب‌پذیر است و این از یک فرد به فرد دیگر، بسته به ضخامت رشته‌های مو و انتخاب سبک و مدل، متفاوت می‌باشد.

شایع‌ترین نقاط شکستگی عبارتند از :

• در طول باز کردن قسمت‌های ژولیده شده و گره خوردۀ مو هم شانه کردن در حالت مرطوب و هم خار کردن در حالت خشک

• در طی باز گذاشتن موها با توجه به ژولیده شدن، چروک شدن، منگوله‌ها و دست‌زدن عادی و منظم

هنگامی که شما تشخیص می‌دهید که چرا و چه زمانی مو‌های شما برای شکستن، بیشتر آسیب‌پذیر است، شما قادر خواهید بود که بدانید چه زمانی باید موهایتان را از آسیب، محافظت کنید.

3- موارد جدید را امتحان کنید

پذیرش این را داشته باشید که کاری که دارید انجام می‌دهید، مؤثر نیست. اکنون زمان این است که برای مورد جدید تلاش کنید. اگر زمانی که شما نرم‌کننده زده‌اید، موهایتان را شانه کنید، روش باز کردن گرۀ موی خشک و مرطوب را امتحان کنید و ببینید که برای شما چگونه کار می‌کند.

نتایج خود را بعد از 2-3 ماه مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک به بهترین نحو برای شما کار می‌کند. اگر شما هرگز نرم کنندگی عمیق را بر روی مو‌هایتان انجام نداده اید، انجام آنرا برای 2-3 ماه امتحان کنید و ببینید که آیا موهایتان بهبود می‌یابد یا خیر. اگر شما فقط از روغن‌های سنگین بر روی مو‌هایتان استفاده می‌کنید، روغن‌های سبک را امتحان کنید و ببیند که موهای شما به همان اندازه با آنها شاداب هستند.

4- بدانید که چه زمانی باید کارهایتان را متوقف کنید

امتحان موارد جدید خوب است، ولی شما باید بدانید که چه زمانی دست‌ نگه ‌دارید. اگر یک تکنیک باعث شکستگی فوری موهایتان می‌شود، استفاده از آن را متوقف کنید. فکر نکنید که شاید موهای شما بیشتر از حد معمول می‌ریزد، فرض کنید که تکنیک برای موهای شما کار نمی‌کند و مناسب نیست.

اگر شما در طول یک هفته 2-3 بار نرم کنندگی عمیق را انجام دهید و موهایتان همچنان مرطوب نیست، این کار را متوقف کنید و مجدد ارزیابی کنید که چگونه آن‌ها را نرم کنید آیا نرم‌کنندۀ شما مناسب است و کار می‌کند؟ آیا شما نیاز دارید که ابتدا آن را گرم کنید؟ آیا می‌توانید با مقداری پروتئین این کار را انجام دهید؟

آیا شما از یک مرطوب‌کننده و یا روغن پس از شستشو استفاده می‌کنید؟

5- داشتن انتظارات واقع بینانه

در نهایت، مو مدت طولانی زمان می‌برد تا رشد کند. بسیاری از مواد طبیعی نمی‌توانند 100% رشد آنها را حفظ کنند.

اگر موهای شما مستعد موخوره است، پس کوتاه کردن در نگهداری آنها تاثیر دارد. یک گروه از خانمها هستند که می‌توانند رشد موهایشان را حفظ کنند، اما بنظر انتظار بین 3-5 اینچ در سال با یک پیرایش و کوتاهی منظم، معقول‌تر است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90631
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • اینم جالبه !

  فواید و حاشیه های طبی بوتاکس

  این روزها بوتاکس نامی آشنا در میان بیشتر مردم است و میتوان گفت یکی از …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی