در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > فرهنگ و هنر > متن خواندنی > راه هایی برای افزایش رضایت از زندگی
کانال تلگرام کوروش

راه هایی برای افزایش رضایت از زندگی

Ways to increase life satisfaction راه هایی برای افزايش رضايت از زندگی

 

لحظات روزانه ی زندگی را درک کنید.

هر از گاهی مکث کنید تا گل سرخی را ببوئید یا کودکان را حین بازی تماشا کنید.کسانی که درنگ می کنند تا وقایعی را که به طور عادی و با عجله پشت سر می گذارند، ببینند یا در طول روز به وقایع خوشایند روزانه فکر می کنند، افزایش قابل توجهی را از نظر رضایت و کاهش افسردگی ، گزارش می کنند.

از مقایسه بپرهیزید.

چشم و هم چشمی ، جزئی از بسیاری از فرهنگ هاست.امّا مقایسه ی خودمان با سایرین ، می تواند به رضایت و عزت نفس مان لطمه وارد کند. به جای مقایسه کردن خود با دیگران، توجه تان را به دستاوردهای شخصی معطوف کنید تا به رضایت بیشتری دست یابید.

اهداف معنا دار داشته باشید.

کسانی که برای تحقق چیزی ارزشمند تلاش می کنند، بسیار راضی تر از کسانی هستند که رؤیا یا آرزویی ندارند. این اهداف می تواند به سادگی یاد گرفتن مهارتی جدید یا بارآوردن فرزندان به شیوه ای اخلاقی باشد.انسان همواره به نوعی« معنا» نیاز دارد. به گفته ی دانشمندان ، رضایت و خوشبختی ، در محل تلاقی « لذت و معنا»  قرار دارد.هدف چه در محل کار و چه در خانه آن است که فعالیت هایی انجام دهیم که از نظر شخصی ، هم لذت بخش باشد و هم مهم.

در کارتان ابتکار به خرج دهید.

میزان رضایت شما از شغلتان ، تا حد زیادی به ابتکاری که به خرج می دهید، بستگی دارد.محققان معتقدند : هنگامی که خلاقیت به خرج می دهیم، به دیگران کمک می کنیم و راه های بهبود در امور را پیشنهاد می کنیم یا کارهای اضافی انجام می دهیم ، از کارمان بیشتر احساس رضایت می کنیم.

همواره لبخند بزنید، حتی  زمانی که حالش را ندارید.

به نظر ساده می رسد، امّا بسیار مؤثر است. افراد راضی ، امکانات موجود ، فرصت ها و موقعیت ها را می بینند.وقتی انان به آینده نگاه می کنند، خوش بین هستند و وقتی گذشته را مرور می کنند، معمولا گزینه های مثبت را می بینند.حتی اگر از بچگی این گونه بزرگ نشده اید که نیمه ی پر لیوان را ببینید ، با تمرین ، نگرش مثبت به عادات تبدیل می شود.

طوری تشکّر کنید که واقعا قدر دان هستید.

کسانی که عادت به سپاسگزاری دارند، معمولا سالم تر و خوش بین تر هستند و بیشتر به سوی تحقق اهداف پیشرفت می کنند.تحقیقات نشان می دهد که به کسانی که به آنان کمک کرده اند، نامه ی تشکرآمیز می نویسند، از نظر رضایت در سطح بالا و از نظر افسردگی ، در سطح پائینی قرار دارند. به علاوه اثر یک نامه ی تشکرآمیز ، تا هفته ها باقی می ماند.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=18624
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

یه روز یه لره …

آسمونی در مقالات پیشین مجموعه جملاتی با موضوع یه روز یه ترکه، یه روز رشتیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی