تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > فرهنگ و هنر > عکاسی > نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

Tips and tricks to get a perfect selfie نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

خواه دوست داشته باشید یا نه، امروزه سلفی ها بسیار محبوب شده اند. بطوری که حتی افراد مشهور و رئیس جمهور ها نیز چنین تصاویری را گرفته و در شبکه ها اجتماعی خود منتشر می کنند و خود شبکه ها اجتماعی دلیل محبوب شدن سلفی ها می باشند. اگر شما نیز به این عکسای سلفی علاقه مندید با آسمونی همراه باشید.

Selfie9 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

چگونه باید یک عکس سلفی خوب گرفت؟ قبل از فشردن شاتر باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید. آیا در بهترین حالت خود هستید؟ آیا در پس زمینه عکس شخص دیگری وجود دارد که نباید وجود داشته باشد؟ آیا دوربین را در یک زاویه مطلوب گرفته اید؟ آیا بطور کلی در موقعیت مناسبی برای گرفت عکس هستید؟

گرفتن تصاویر سلفی فوقالعاده خوب می تواند سخت باشد، اما با کمی تمرین امکان پذیر است و مطمئناً راهنمایی و ترفندهای ما به شما کمک خواهد کرد.

1. نور اهمیت دارد

نور مناسب می تواند تفاوتی بین یک عکس معمولی و عکس برنده جایزه ایجاد کند و به همین دلیل شما باید در مکانی با نور مناسب عکس بگیرید که قطعاً حمام در این گزینه ها جایی ندارد. لازم به ذکر است که نباید در پس زمینه نور شدیدی مانند نور خوردشید وجود داشته باشد زیرا مانند یک شبح در عکس خواهید افتاد.

Selfie نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

2. به دوربین نگاه کنید نه به صفحه نمایش

قطعاً این مسئله در بیشتر ما صدق می کند که بجای دوربین به صفحه نمایش نگاه می کنیم و در عکس به نظر می رسد که به پایین نگاه می کنیم. البته مگر اینکه خودتان بخواهید چنین عکسی داشته باشید. سعی کنید در تصاویر سلفی به دوربین نگاه کنید.

Selfie1 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

3. عکس های خلاق و بچگانه بگیرید.

چرا وقتی می توانید چند عکس بگیرید، یک عکس بگیرید؟ پس از عکس گرفتن به آن ها برچسب بچسبانید و هرکجا که خواستید به اشتراک بگذارید! خلاقیت را فراموش نکنید.

Selfie2 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

4. تار کردن پس زمینه می تواند عالی باشد.

یکی از بهترین روش ها برای تصاویر سلفی افرودن افکت های بلوری که در دوربین DSLR مانند نیز وجود دارد است. این افکت باعث افرایش تمرکز بیننده به شما و حذف همه حواس پرتی های پس زمینه می شود. به یاد داشته باشید که بیشتر اسمارت فون های امروزی این افکت را در اپلیکیشن دوربین توکار خود دارند، ولی با دوربین جلویی کار نمی کند. پس به Google Camera برای انجام این کار نیاز دارید.

Selfie3 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

5. لرزش را از بین ببرید و از تایمر استفاده کنید.

دوربین ها با دستان لرزان رابطه خوبی ندارند و یک حرکت کوچک می تواند موجب تار شدن تصویر شود و عکس را بی کیفیت کند. حتی در صورت داشتن دستانی ثابت و بدون لرزش، فشردن دکمه شاتر می تواند کمی تاری در تصویر ایجاد کند. راه حل استفاده از یک تایمر است که در بیشتر اپلیکیشن دوربین ها وجود دارد. تاخیر دو ثانیه ای قطعاً کافی به نظر می رسد.

Selfie4 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

 6. در صورت امکان از دوربین پشتی استفاده کنید.

استفاده از دروبین پشتی گوشی برای گرفتن عکس از خودتان کمی احمقانه به نظر می رسد. شما نه می توانید خودتان را ببینید و نه می توانید دکمه شاتر صفحه نمایش را ببینید. اما در عوض دوربین پشتی ثبت یک عکس با کیفیت را تضمین می کند، بنابراین این تلاش ارزشش را خواهد داشت. اگر دوربین از دکمه فیزیکی برخوردار است استفاده از آن را از یاد نبرید، در صورت نداشتن، احتمال دارد که یکی از کلید های صدا برای این کار قابل استفاده باشد.

Selfie5 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

7. یک لنز دوربین تمیز مصادف است با دوربین خوشحال

شیشه ای که از دوربین جلویی محافظت می کند می تواند پس از چندین تماس تلفنی روغنی و چرب شود و درصورتی که نمی دانید یک لنز تمیز با یک لنز کثیف چقدر تفاوت ایجاد می کند به این دو عکس زیر نگاه کنید. همانطور که میبینید کنتراست تصویر در عکس بالایی کاهش یافته است. به همین دلیل است که قبل از هر عکس گرفتن باید لنز را با یک دستمال نرم پاک کنید.

Selfie6 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

8. بیش از اندازه تصاویر را ویرایش و فیلتر گذاری نکنید.

 استفاده مناسب از فیلتر ها خوب است ولی قبل از اعمال یکی از آنها از خود بپرسید که آیا این کار واقعاً واجب است؟ چرا وقتی یک عکس در حالت عادی خوب به نظر می رسد، با افزودن کنتراست و میزان اشباع غیر واقعی آن راخراب کنید؟

Selfie7 نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=119792
loading...
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  بهترین مارک و مدل دوربین فیلم برداری

  بازار دوربین فیلمبرداری هم مانند دوربین‌های عکاسی در سال‌های اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای از لحاظ …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی