تور

تور دبی

امارات از جمله کشورهای توریستی جنوبغرب آسیا محسوب می شود. تور دبی یکی از شهرهای توریستی امارات به عنوان یکی از پرطرفدارترین تورهای خاورمیانه می باشد.

Dubai tour تور دبی
تور دبی

دبی یکی از شهرهای مهم کشور امارات است که به واسطه جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی که دارد هر ساله سیل عظیمی از گردشگران و مسافران را به سمت خود جلب می کند.

آسمونی در این مقاله اطلاعات کامل و مفیدی در مورد تور دبی برای شما عزیزان تهیه کرده است.

پارک‌های شهر دبی :

دبی بوستان‌های فراوانی دارد که می‌توان به پارک‌های زیر اشاره کرد : پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک جمیرا، پارک القوز، پارک زعبیل، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر: (این پارک در اقصی شرق دبی، و در مرز امارت شارجه قرار دارد) .

ساعات کار در دبی :

ساعات کار مراکز دولتی: 08:30 تا 14:00 شنبه تا چهارشنبه

ساعات کار بانک ها: 08:00 تا 13:00

ساعات کار سفارت خانه ها: 08:45 تا 13:30

ساعات کار صرافی ها: 08:00 تا 13:00 و 16:30 تا 20:30

ساعات کار دفاتر بخش خصوصی و فروشگاه ها ی دبی:

مراکز دو شیفته: 08:00 تا 13:00 و 16:00 تا 19:00

مراکز یک شیفته: 08:00 تا 18:00

ساعات کار مجتمع های خرید: 10:00 تا 22:00 هر روز غیر از جمعه ها(14:00 تا 22:00)

ساعات زندگی در دبی مانند بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای اطراف دریای مدیترانه می باشد. مردم عادت به خواب نیمروز و خوردن شام در ساعت های آخر شب دارند. توجه و اهمیت به ساعات کار نیز کمی با سایر کشورهای پیشرفته متفاوت می باشد. بنابراین از به تاخیر افتادن ساعت قرار و ملاقات کاری خود تعجب نکنید. تعطیلات آخر هفته نیز در این جا مفهوم ندارد اگر که جمعه بعنوان یک روز مقدس همیشه تعطیل می باشد. تعطیلات آخر هفته برای دفاتر دولتی و مدارس روزهای پنج شنبه و جمعه می باشد. بعضی از شرکت های خصوصی نیز بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه تعطیل می باشند .

حمل ونقل در شهر دبی :

دبی در محل تلاقی اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می باشد. بیشتر پایتخت ها و شهرهای مهم پروازهای مستقیم به دبی را دارند. بیش از 80 خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی می رود و از آنجا برمی گردد که موجب شده یکی از شلوغ ترین فرودگاه هاى دنیا شود.

مقررات ورود به شهر توریستی دبی :

بیشتر مسافران باید ویزا برای ورود داشته باشند.

اما شهروندان تعدادی از ایالات در اروپا و جاهای دیگر (شامل استرالیا و زلاند نو) می توانند مهر اجازه ی ورود را روی پاسپورتشان به محض ورود تا 90 روز داشته باشند. بازدیدکنندگان از ملیت های دیگر باید از ضمانت ساکنان امارات متحده یا یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا 30 روز اجازه اقامت دارند.

فستیوال خرید دبی :

این فستیوال هر ساله به مدت یک ماه از ژانویه شروع می شود.

این فستیوال کل امارات را به یک مرکز خرید دبی تبدیل می کند.

علاوه بر آن، این فستیوال دربرگیرنده برنامه های موسیقی، نمایشگاه های هنری و رقص محلی می باشد.

Dubai tour2 تور دبی
تور دبی

اطلاعات کلی در مورد دبی :

دبی در سال 1830 یک آبادی کوچک بود با ساکنینی که از راه ماهیگیری، استخراج مروارید و کشاورزی در مقیاسی کوچک امرار معاش می کردند. در آن زمان، دبی توسط شاخه ای از قبیله بنی یاس از وادی لیوا در جنوب، جایی که هم اکنون شهر ابوظبی قرار دارد، اداره می شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آن ها کشور را اداره می کنند، رهبری این قبیله را به عهده داشتند. تا سال 1800 تغییر خاصی در دبی بوجود نیامد تا اینکه شیخ مکتوم بن حشر آل مکتوم، حاکم وقت، معافیت های مالیاتی را برای تجار خارجی وضع نمود و این باعث گردید تا تجار زیادی محل تجارت خود را از ایران و منطقه شارجه به دبی منتقل نمایند.

بعدها انگلیس یک خط کشتیرانی بین دبی و هند و سایر بنادر مهم منطقه برقرار نمود.

اطلاعات ضـروری در سفر به دبی :

اگر در مدت اقامت در دبی نیاز به ویزیت پزشک پیدا کردید ، دو گزینه در اختیار شما است:

خصوصی یا دولتی . در صورتی که بیمه پزشکی داشته باشید ، می توانید به بیمارستان های خصوصی مراجعه کنید و اگر حاضر به مراجعه به بیمارستان های دولتی هستید ، می توانید به بیمارستان راشد (043374000) ، بیمارستان اصلی اور‍ژانس در دبی ، واقع در کنار خور دبی ، یا به بیمارستان ایرانی (043440250) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه کنید .

اگر نیاز به آمبولانس پیدا کردید ، برای خدمات اورژانسی شماره 999 را بگیرید ، و یا اینکه اگر وضعیت چندان بد نیست و می توانید خودتان به آنجا بروید درمان در بیمارستان راشد برای همه اورژانس ها رایگان است و مشاوره با پزشک 100 درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خریداری کرد . بیمارستان ایرانی برای مشاوره 50 درهم می گیرد و معمولاً از داروخانه بیمارستان داروی مجانی ارائه می کند . در صورتی که نیاز به خدمات پزشکی برای کودکان داشتید بیمارستان الوصل (043241111) به عنوان یکی از بهترین مراکز مراقبت اطفال در خاورمیانه ( دولتی یا خصوصی ) مشهور است و نزدیک تقاطع وافی واقع شده است.

Dubai tour3 تور دبی
تور دبی

پارک آبی وادی در تور دبی :

در تور دبی در برنامه خود رفتن به پارک آبی وادی را داشته باشید.

یک ماجراجویی فراموش نشدنی در پیشرفته ترین پارک آبی دنیا در انتظار شماست.

این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار ما بین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد.

پارک آبی وایلد وادی به شکلی طراحی گردیده تا ساعت های مدیدی از لذت و هیجان را به جستجوگران هیجان و همچنین خانواده ها تقدیم نماید. با بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی که بیشتر آن ها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازدید کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسیله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای را برای تمامی سنین به همراه می آورد.

شما می توانید حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کیلومتر در ساعت بدون دیدن کوچکترین آسیبی تجربه نمایید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) می باشد که یک سقوط نفس گیر 33 متری همراه با یک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نماید. این پارک بر اساس افسانه قدیمی سندباد طراحی گردیده است. نوع طراحی و توجه به جزئیات مانند خلق شخصیت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گردیده تا این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

ورودیه: 140 درهم برای بزرگسالان و 120 درهم برای سنین 4 تا 12 سال

ساعات کار در شهر دبی

ژانویه تا فوریه: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

مارس تا می: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

ژوئن تا آگوست: 1 بعد از ظهر تا 9 شب

سپتامبر تا اکتبر: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

نوامبر تا دسامبر: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

Dubai tour4 تور دبی
تور دبی

خور دبی :

اگر به تور دبی عزیمت کردید حتما از خور دبی دیدن کنید.

خور دبی یک ورودی آب از دریا به داخل خشکی می باشد که باعث گردیده تا دبی به دو بخش دیره و بردبی تقسیم شود. این خور نقش مهمی در شکل گیری اقتصاد دبی داشته است. با توجه به اهمیت آن و طبق دستور حاکم وقت دبی در سال 1954، افزایش عمق و عرض خور آغاز گردید تا بدین وسیله امکان تردد و پهلو گیری لنج ها و کشتی های کوچک و متوسط فراهم شود.

در کنار خور شما لنج های زیادی را مشاهده خواهید کرد که در حال بارگیری (و یا تخلیه) کالا به مقصد ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، هند و آفریقا می باشند. برای جابجایی و تردد بین این دو بخش از یک تونل زیر آبی و دو پل احداث شده بر روی این خور استفاده می شود. طول این خور در حدود 15 کیلومتر و عرض آن 500 متر می باشد. جالب است که بدانید اولین هواپیمایی که به دبی پرواز نموده(1937)، بر روی همین خور فرود آمده است. این هواپیما متعلق به خطوط هوایی انگلستان بوده و هفته ای یکبار در مسیر سوت همپتون به کراچی پرواز می کرده است.

این خور اکنون جلوه زیبایی به شهر دبی بخشیده است.

قایق هایی که در زبان محلی به آن ها “ابرا” گفته می شود مردم محلی و توریست ها از یک سمت خور به سمت دیگر منتقل می نمایند. این قایق های چوبی در حدود 30 مسافر را حمل می کنند و بطور مرتب تا پاسی از شب بین دو طرف خور درحرکتند. دیدن نمای شهر و لنج هایی که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل این قایق ها بسیار دیدنی است. کرایه این قایق ها 50 فلس می باشد.

شما می توانید در صورت تمایل یک قایق را بصورت اختصاصی با پرداخت 30 تا 50 درهم برای یک ساعت گردش در خور دبی کرایه نمایید. شرکت های توریستی در دبی تورهای خاصی نیز برای گردش در خور دبی ارائه می دهند. این تورها شامل یک گردش چند ساعته برروی خور در داخل لنج های ستنی یا کشتی های مسافرتی کوچک می باشد (قسمتی از عرشه لنج ها با شیشه محصور شده و سیستم های برودتی این قسمت مسافرین را از گزند هوای گرم تابستان محافظت می نماید). در بعضی تورها، شما شام را نیز بر روی خور صرف خواهید کرد. هزینه این تورها بطور متوسط بین 35 تا 260 درهم برای هر نفر می باشد .

برج خلیفه دوبی :

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر (به گفته سازندگان این برج ارتفاع برج خیلفه تا نوک آنتن آن به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتی‌ ها طول این برج در زمان ساخت افزایش یافت و از اعلام اولیه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است. برج خلیفه در روز چهارم ژانویه ۲۰۱۰ گشایش یافت.

این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرایی اصلی ‌ترین ایده‌ ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده ‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحدها می‌ دهد ، همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

Dubai tour5 تور دبی
تور دبی

دبی مال

در تور دبی هرگز دبی مال را فراموش نکنید. دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است . روبروی درب ورودی دبی مال رقص فواره های زیبایی است.

که هر روز حدود ساعت 7 آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست.

قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبا احاطه شده است.

در دل این پاساژ غول پیکر منطقه سردی وجود دارد که پوشیده از برف مصنوعی است.

و تنها محلی است که در دبی که شما سرما را احساس می کنید .

دمای این محل به راحتی به زیر صفر می رسد و شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید.

این مکان پیست اسکی مصنوعی دبی است گه در نوع خودش بی نظیر است.

هتل برج العرب در تور دبی

ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده ‌است.

کوچک ‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند.

رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می ‌رود بیش از۱ میلیارد دلار آمریکا باشد. برای جبران هزینه‌ها تمامی اتاق‌های هتل بایستی برای ۴۰۰ سال اجاره شوند . صاحبان هتل آن را ۷ ستاره می ‌خوانند، اما در واقعیت بیشتر سازمان‌های رتبه ‌دهنده تنها تا ۵ ستاره رتبه می ‌دهند.

هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد.

اجاره کوچک ‌ترین اتاق این هتل شبی ۶ هزار درهم است.

سرو هر غذا در این هتل کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست.

تور دبی

تعداد زیادی شرکت در دبی تورهای گوناگونی از شهر و خارج از شهر را ارائه می کنند.

این تورها برای مسافرانی که می خواهند در طی یک مدت زمان کوتاه از دبی دیدار کنند و کسانی که دسترسی به وسیله نقلیه شخصی ندارند، بسیار مفید خواهد بود. این تورها می توانند از یک تور نیمروز گردش در شهر تا یک تور شبانه دیدار از صحرا متغیر باشند. در تورهای تمام روز یا تورهای هنگام غروب یا شب معمولا غذا نیز سرو می شود ولی در تورهای نیمروز، شما قبل از ناهار به هتل برگردانده می شوید.

هزینه تورها معمولا برای یک تور یک ساعته از خور در حدود 50 درهم، برای یک تور نیمروز گردش در شهر حدود 110 درهم و برای یک تور شبانه دیدار از صحرا در حدود 350 درهم می باشد. در روز تور شما را از درب هتل یا محل اقامت خود به محل تور منتقل می کنند. تورها معمولا در زمان تعیین شده آغاز می شود. در صورت استفاده از تور صحرا، حتماً لباس مناسب (خنک و راحت)، کلاه و عینک آفتابی به همراه داشته باشید. درجه حرارت در صحرا بعد از غروب آفتاب می تواند به مقدار زیادی کاهش پیدا کند لذا به همراه داشتن لباس گرم نیز توصیه می شود.

ایمنی تورها نیز بسیار خوب و در حد مطلوب می باشد.

تور دبی – اختصاصی آسمونی

تازه های آسمونی

بهترین آژانس های مسافرتی در تهران

آسمونی

«خنداونه» برای نوروز آماده می‌شود

طاهره رضایی

شایعه عجیب ؛ اختلاف بیرانوند با اسطوره پرسپولیس ؛ برخورد بیرانوند با عابدزاده سرد بود؟

امارات «بیمارستان ایرانیان دبی» را تعطیل کرد

نوروز نزدیک است، اما بازار همچنان آشفته / آیا واریز پول نقد دردی از مردم دوا می‌کند؟

طاهره رضایی

الهام غفوری: نوروز امسال منتظر “پایتخت ۶ ” نباشید

طاهره رضایی

جام ملت های آسیا 2019

نیلوفر امامی

تصاویر جشن سال نو میلادی ۲۰۱۹ در جهان

لیلا شاهپوری

معرفی استادیوم های جام ملت های آسیا 2019 + عکس

شهاب نظری فر

11 comments

Tamina 2017/04/23 at 15:47

وقتی جناب مدیریت بالاخره ازش با متانت و زیبایی کلام و خوشایند بگی مسلم که زبان گشاده ولو کوتاه سخن به میان آورد . اینم جالبه ! از قدیم گفتن : احترام ,محبت , باهم میان یا از هر دستی بدی از همون دست هم میگیری . ضرب المثل ها همیشه گویا ترین اندرزها بی اخذ وجهی بودند , گاه وجود یا نوشته و… هستن با ارزش که کلام در برابرشون مقاومت نداره.
تور گرجستان مفهوم شد اما برای مذکرها گویا نقوش جالب بوده و هست تا این همه زیبایی تاریخی بزرگ در یک کشور …
بصیرت درست مثل مثلثی وسط دو ابرو است عزیزان دید بصیرت قشنگ و دیدنی و جالب تر است سیر مونی ندارند بعضی..!

پاسخ نظر
نسترن 2018/08/29 at 22:47

داخل صفحه تور دبی این نظرات رو درج نمیکنن بزرگوار !!

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:39

یافتم : یک قلاب به جای گرفتن ماهی هر چی تامینا خانوم باب هر مطلب بگه میگیره شایدم رادار نزدیک عصره و مطلب دیگه و… و…و…. شاید خبرنگار سایت آسمونی رو زمین شدن بد نباشه درسته فیسی ؟ فالوها…ها…

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:27

چای نبود جالبه که اومدم شاید مطلبی در این تور گرجی پنهونه کلیک تا یار که را خواهد و میلش به که افتد.نمیدونستم دوبای به این کوچکی همه نظرات تامینا خانوم هست باب اون . اینم جالبه !!!

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:24

ای بابا گرجستان و بقیه اینم جالبه رو دیدم صرف چای یک بریک کوچولو . تا مطالب دیگر . یا حق

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:22

اینم جالبه ! و چرا اینکه داشتن سایت با مدیریت هوشمندانه و لطف به بازدید کنندگانش بیکران و برای همه باشد زیبائی است .یک چای تا مطلب دیگر .

پاسخ نظر
سعید زنگنه 2017/04/23 at 15:29

ممنون از محبت شما

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:19

قضیه اینم جالبه ! خودمونیم جالبه و البته جالب تر که یاد آور سفرایی جالبه . پیشنهاد تامینا همونطور که گفتم دنیا رو میتونید برید و ببنید فرهنگها , دیدنی ها و کاش روزی برسه ایران ما که همیشه جذاب برای توریست ها بوده بیشتر و بیشتر بشه .

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:15

کل کل کردن با بعضی گاه برام اونقدر جالب و لذت بخشه که نگید و نپرسید , گوگل صادق تره و صبور. فیس بوک یا کتاب چهره های آپت و فالوهاش اوه … اما آسمونی محترم لطف عالی زیاد.

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 15:11

از لحاظ روان شناسی , جامعه شناسی , گاه کل کل کردن یک مبحث جالبیه مثل تلنگرای باریتعالی به بندگان . راحت بگم اول نشون ندادن دوم نشون دادن یعنی چه ؟ دوم پاسخ شما به دیدگاه چرا گاه هست گاه نیست به عرض رسیده قبلا” ؟ اونقدر
در آسمون بودن تا زمین فراموش شود زیبا نبود چندان … آمن خدا همه ما را به راه راست هدایت فرموده .

پاسخ نظر
Tamina 2017/04/23 at 14:45

گویا نشون ندادید مهم نیست ظرفیت طنز یا شوخی که دو مقوله بسیار ظریف و متفاوته نداشتن چندان خوشایند نیست . لطفا” تکرار نکنید یا اینکه مطالب : ” اینم جالبه یا …. اونقدر فرهنگ دارم که از کلمات خوب و نه برخورنده استفاده کنم یا
انتخاب مطالب . در نظر بگیرید گاهی پاسخ های شما برای افرادی گذاشته میشه , یاد تافته جدا بافته که ضرب المثله
افتادم . ضمنا” در قبل باب مطلب حلال یا حرام بودن خواندن خانم ها به اشتباه خودم پی بردم که مطلب حالت مذهبی
داشته و یا … اگر نظر ندم بهتره و در خور شخصیتم است .

پاسخ نظر

نظر شما چیست؟