ایرانگردی

نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

khansar3 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

پیدا کردن نقاط دیدنی و هیجان انگیز کشورمون، کمک می کنه زیبایی های اطراف رو پیدا کنیم، و چون دسترسی و رفت و آمد به این مکان ها خیلی راحته، سفر کردن بهشون چیدن مقدمات آنچنانی نمی خواد. اگه اطلاعات کافی راجع به مقصدی که قراره بهش سفر کنید رو داشته باشید، دیگه نگرانی ای وجود نداره و میتونید با کمترین خرج، مسافرت های خاطره انگیزی برای خودتون بسازید.

یکی از جاذبه های فوق العاده زیبای ایران، شهرستان خوانسار هست که امروز قراره با شما عزیزان آسمونی سری بهش بزنیم و نکته های جدید راجع بهش یاد بگیریم.

khansar1 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

شهرستان خوانسار، یه شهر نقلی با چیزی حدود ۲۲,۰۰۰ نفر جمعیته که تا اصفهان فقط ۲ ساعت فاصله داره. این شهر قدیمی طبیعت فوق العاده زیبایی داره و هر سال توریست های زیادی از اقصی نقاط کشور برای بازدید مهمون این شهر میشن.

اسم خوانسار به معنی چشمه سار هست. همونطور که از اسمش بر میاد، خوانسار پر هست از چشمه های پرآب و باشکوه که باعث شده این شهر طبیعت سبز و تازه ای داشته باشه.

میشه گفت خوانسار یکی از خوش آب و هواترین شهرهای ایران به حساب میاد که همه ی چیزهایی که از طبیعت دوست داریم، مثل درخت های بلند و سرسبز، چشمه های خنک و روان، کوه های پر ابهت و برفی، و آفتاب گرم و هوای پاک رو یک جا پیش خودش داره.

بهار مصادفه با منظره های سرسبز و رویش شکوفه های رنگارنگ. توی تابستون، همیشه باد خنکی وجود داره که نمیذاره گرما اذیتتون کنه. پاییز خوانسار و کوچه باغ های پر برگش هم به زیبایی خاصی مشهورند و توی این فصل منظره های فوق العاده زیبایی میتونید ببینید. خوانسار زمستون سرد و پر برفی هم داره که اون هم زیبایی های خاص خودش رو داره.

khansar6 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

یکی از دیدنی های شهر خوانسار، دشت لاله های واژگونه که در زمان خاصی از ماه اردیبهشت میتونید اون رو ببینید. توی این چند روز، گلستانکوه که در جنوب خوانسار واقع شده از لاله های گوناگون واژگون و گیاهانی مثل پیاز وحشی یا گزنگنبین پر میشه. گلستانکوه در ۱۵ کیلومتری خوانسار قرار داره و آب و هواش فوق العاده خوبه. اگه در اردیبهشت به خوانسار سر می زنید، حتما از این منطقه دیدن کنید.

khansar5 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

بافت شهری خوانسار جایی بین بافت روستایی و شهری گیر کرده است. هنوز خونه های گلی با مردم دوست داشتنی روستایی که درگیر زندگی روزمره هستند دیده میشه و در عین حال، هر روز ساختمان های پیشرفته ی زیادی جایگزین خونه های کاه گلی میشن.

khansar8 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

با این حال، خوانسار و خونه های کاه گلی اش، کوچه باغ های پر درختش و جوی های پر آبش هنوز به عنوان یکی از آرامش بخش ترین مناطق گردشگری که بودن در اون به آدم حس نزدیک شدن به طبیعت رو میده، شناخته شده است.

khansar نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

از تفریحگاه های واقع در خوانسار میشه به پارک سرچشمه اشاره کرد. این پارک پر از حوضچه ها و جوی های پر آبه که همه از چشمه های سر گرفته از کوه های خوانسار تامین میشن. این پارک یکی از مناطق حفاظت شده است که این امکان رو براتون فراهم می کنه که به راحتی و بدون دغدغه اونجا چادر بزنید و شب رو صبح کنید.

علاوه بر کمپ زدن، همیشه گزینه ی گرفتن اتاق در هتل هم وجود داره که دسترسی پیدا کردن به اینجور امکانات در شهر خوانسار کار سختی نیست.

khansar4 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

خوانسار تاریخ زیاد و غنی ای داره و در سرتاسر شهر شما میتونید مقبره های امام زاده ها و عارفان مشهور زیادی رو ببینید. قبرستان قدیمی شهر که در کوهپایه واقع شده حال و هوای عجیبی داره که اگر علاقه مند بودید، میتونید ازش دیدن کنید.

khansar2 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

خوانسار رو به عنوان یه مقصد هیجان انگیز بهتون معرفی می کنیم، چون تا اصفهان فقط ۲ ساعت راه داره و شما میتونید هر بار که از اصفهان دیدن کردید، سری هم به این شهر خوش آب و هوا بزنید، یا حتی برعکس! سوغاتی های مخصوص خوانسار زیاد هست، اما یادتون نره گز انگبین و عسل های مرغوب خوانسار رو امتحان کنید.

khansar7 نقاط دیدنی و هیجان انگیز شهرستان خوانسار

تازه های آسمونی

بیمارستان های دولتی اصفهان

ندا رحیمی

آشنایی با شهر اصفهان

ندا رحیمی

جاذبه های گردشگری شهر اصفهان

ندا رحیمی

احتمال خروج نقش جهان از فهرست ثبت‌ جهانی یونسکو

طاهره رضایی

آشنایی با استان اصفهان

ندا رحیمی

قمصر کاشان کجاست؟

ندا رحیمی

جاهای دیدنی ایران

ندا رحیمی

تصاویر دیدنی 7 آذر 97

زندگینامه نصرت‌الله وحدت

4 نظر

Fatewow 2019/01/13 at 19:47

مردم شم عالین مثل خودش عاشقشیممممممممممممممم

پاسخ به این نظر
دنیا 2016/11/17 at 16:38

بله خوانسار اینه

پاسخ به این نظر
باران 2015/02/27 at 21:09

عالییییییییییییییییییییییییییی

پاسخ به این نظر
اتنا 2015/12/02 at 12:10

خوانسار اینه که میگن

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟