شبکه های اجتماعی

هر آنچه که باید درباره IGTV شبکه اجتماعی اینستاگرام بدانید

به گزارش آسمونی، اگر بخواهیم به یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی اشاره کنیم بی شک اینستاگرام این روزها یکی از بهترین ها محسوب می شود.

شبکه اجتماعی که در حال حاضر تعداد کاربران آن از 1 میلیارد کاربر گذشته است و به پاس داشت این امر پلتفرم IGTV معرفی شد. نرم افزار مستقلی که محدودیت ضبط ویدئو را از یک دقیقه برداشته و افراد می توانند تا سقف 1 ساعتی به ضبط ویدئو بپردازند.

البته هدف اصلی اینستاگرام از معرفی این برنامه ایجاد برنامه ای برای ضبط طولانی ویدئوها بوده است. در این بین قصد داریم شما را با IGTV آشنا سازیم:

آشنایی با IGTV

در حقیقت IGTV براساس اینستاگرام توسعه یافته اما اجازه ضبط ویدئو طولانی تری رقم می زند. تا پیش از این اینستاگرام تنها آپلود ویدئو 1 دقیقه ای را به افراد اجازه می داد اما با پلتفرم IGTV می توان تا بیش از 1 ساعت ویدئو در این شبکه آپلود کرد. این مدت زمان برای افرادی که دارای تعداد فالوورهای بالایی هستند به بیش از 1 ساعت رسید.

هدف اینستاگرام با IGTV ارائه سرویس شبکه ای بوده تا افراد بتوانند تجربه بهتری داشته باشند. به گفته کوین سیستروم مدیرعامل اینستاگرام افراد با رو به رو شدن این شبکه تصور یک شبکه تلویزیونی را خواهند داشت.

هنگامی که این برنامه را اجرا می کنید با صفحه برفکی رو به رو می شوید و سپس با توجه به هوش مصنوعی اینستاگرام ویدئویی با توجه میل شما نمایش داده می شود.

سیستروم بیان داشت که اینستاگرام با این پلتفرم تماشا ویدئوهای طولانی را برای کاربران خود فراهم می آورد. با این حساب می توان شباهت هایی بین یوتیوب و IGTV مشاهده کرد اگرچه پتانسیل بزرگی را در پلتفرم اینستاگرام می توان شاهد بود.

IGTVبا برنامه بزرگی در نظر گرفته شده و اینستاگرام اهداف قابل توجهی برای آن در نظر گرفته تا بتواند نظر مخاطب را جلب کند.

پلتفرم IGTV از هم اکنون دردسترس است و افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های اپلیکیشن iOS و گوگل آن را دریافت کنند.

آغاز به کار IGTV‌

در هنگامی که اپلیکیشن مستقل این پلتفرم را اجرا می کنید، خوش آمدگویی IGTV‌ آشکار می شود که جالب توجه است. در ابتدا درخواست می شود نوع اکانت را مشخص کنید که یکی از آنها همان اکانت اینستاگرام بوده و دیگری ساخت اکانت جدید است.

البته با بروزرسانی اینستاگرام می توانید آیکون IGTV‌ را در نرم افزار مشاهده کنید تا مستقیما وارد اپ مستقل آن شوید.

پس از آن که برنامه شروع به کار کرد، شما شاهد نمایش ویدئوهای از پیش ضبط شده خواهید بود و برای مشاهده ویدئوها کافیست به قسمت زیرین مراجعه داشته باشید و لیستی از ویدئوها در آن پیداست.

البته ویدئوها براساس علاقمندی ها و فالوورهای شما به نمایش درمی آید. در صفحه اصلی برنامه چند تب وجود داشته که به شکل زیر ویژگی های هر یک را بیان می کنیم:

  • Following: این تب به ویدئو افرادی مربوط می شود که شما آنها را دنبال می کنید.
  • Continue Watching: در این تب شما ویدئوهای ناتمام را می توانید به شکل کامل تماشا کنید.
  • For You: این تب به نمایش ویدئوهایی می پردازد که اینستاگرام معتقد است به آنها علاقمند هستید.
  • Popular: این تب که محبوبیت بسیاری داشته شامل ویدئوهای ترند شده و پرطرفدار می شود.

با این تب ها شما می توانید شاهد انواعی از ویدئوها در اینستاگرام باشید.گذشته از آن با سرچ کلمه موردنظر در نوار جستجو می توانید افراد یا شرکت موردنظر را یافته و به تماشا ویدئو آن بپردازید.

البته پیش نمایش هر ویدئو به شکل یک قاب مستطیلی در قسمت زیرین نمایشگر قابل مشاهده هستند تا اطلاعاتی پیش از تماشا کامل بدست آورید.

در زیر هر ویدئو قابلیت هایی چون اشتراک گذاری، لایک و کامنت گذاری وجود دارد که همانند برنامه اصلی اینستاگرام می باشد.

نحوه آپلود ویدئو IGTV‌

پس از آن که به تماشا ویدئو دوستان و آشنایان پرداختید شاید مایل باشید خود نیز ویدئویی به اشتراک بگذارید که این امر به سادگی ممکن می شود.

جهت آپلود ویدئو بایستی روی آواتار خود که در سمت راست نوار جستجو قرار گرفته، ضربه بزنید. البته IGTV  درخواست ایجاد کانالی از شما خواهد داشت و درباره برخی اطلاعات کانال نیز پرسش هایی می کند و به اظهار نظر می پردازد.

با این حساب آپلود ویدئو امری ساده بوده و در این پلتفرم دشواری نخواهد داشت. این نکته حائز اهمیت است که نمی توانید شاهد پخش زنده در IGTV باشید بنابراین تلاش نکنید به تصویربرداری زنده بپردازید یا آن که ویدئوهای زنده ای را تماشا کنید.

احتمالا در آینده نزدیک اینستاگرام نسخه جدیدی منتشر می کند و این ویژگی را به آن خواهد افزود.

رفع محدودیت ها

برای ورود به IGTV‌ یا باید وارد آیکون تی وی بالا برنامه اینستاگرام شوید یا آن که از برنامه مستقل بهره گیرید. هنگام وارد شدن به برنامه همانند تلویزیون با صفحه برفکی رو به رو می شوید و سپس می توانید ویدئو موردنظر خود را تماشا نمایید.

IGTV یک پلتفرم مستقل برای اینستگرام محسوب شده که می توان انتظارات کاربران را برآورده سازد. پلتفرم موردبحث یک برنامه جالب توجه بوده که اینستاگرام آن را به کار انداخته است. در حال بسیاری از ویژگی های اینستاگرام برگرفته از اسنپ چت است اما این برنامه توانسته عملکرد بهتری داشته و ویژگی های جالب توجه ای را دردسترس کاربران خود قرار دهد.

دیگر برنامه ویدئویی که اینستاگرام آن را هدف قرار داده، یوتیوب است. با تمامی این ویژگی های برنامه IGTV شاید رقیب محسوب شود اما ویژگی های قابل قبول آن تجربه کاربری خوبی را به عنوان یک شبکه اشتراک گذاری ویدئو به کاربران ارائه می دهد.

منبع

تازه های آسمونی

یک تخم مرغ ، رکورد لایک کایلی جنر در اینستاگرام را شکست !

لیلا شاهپوری

نکاتی پیرامون ساخت اپلیکیشن موبایل (آیفون و اندروید)

واکنش آذری جهرمی به انتشار ویدئوی شکنجه یک دختر در اینستاگرام

طاهره رضایی

آخرین جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

طاهره رضایی

سبحانی‌فر، رییس کارگروه فضای مجازی مجلس: فیلتر اینستاگرام منتفی است

فردای فیلترینگ اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

طاهره رضایی

حکم قضایی فیلتر اینستاگرام صادر شده است

9 پست برتر اینستاگرام شما ( بهترین پست های اینستاگرام ) 2018BestNine

اینفلوئنسر شبکه اجتماعی به چه کسی گفته می شود؟

احمدرضا راجی

نظر شما چیست؟