اطلاعات ورزشی

رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0 – 0 در جام های جهانی

world cup records 6 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

داستان 0 – 0 در جام های جهانی /   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد

 

به گزارش آسمونی ،  در ادوار نخست جام جهانی فوتبال، تساوی بدون گل نتیجه ای نامانوس برای رقابت های جام جهانی فوتبال بود. اگر هم دیداری کم گل برگزار می شد، حداقل یک گل در آن رقابت به ثمر می رسید. از جمله در دو مسابقه فرانسه در جام جهانی 1930 که در هر دو دیدار فرانسه با یک گل مغلوب تیمهای آرژانتین و شیلی شد. به این ترتیب دیدارهای متوالی در جام جهانی پشت سرهم برگزار شدند بدون این که هیچ گاه نتیجه(0-0) رقم بخورد.

world cup records 5 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

35 مسابقه بدون تساوی(0-0)

در جام جهانی 1930 مجموعا 18 مسابقه برگزار شد ولی هیچ یک از مسابقات بدون رد و بدل شدن گل به پایان نرسید.  چهار سال بعد در مسابقات جام جهانی در ایتالیا نه تنها در تمام 17 مسابقه، تماشاگران شاهد رد و بدل شدن گل بودند بلکه در کمتر مسابقه ای بود که یکی از تیمها موفق به گلزنی در مسابقه نشود. در میان بازندگان فقط دو تیم موفق به گلزنی نشدند و آن تیمها هم اسپانیا و اتریش بودند. یکی در یک چهارم نهایی(1-0) از ایتالیا باخت و دیگری در نیمه نهایی مقابل همین تیم با همین نتیجه. فرانسه، مصر، هلند، بلژیک و آرژانتین در مرحله اول از جمله تیمهایی بودند که باختند و حذف شدند در حالی که مهاجمان این تیمها دو گل به ثمر رسانده بودند. اتریش هم در دیدار رده بندی مقابل آلمان شرایط مشابهی داشت.

world cup records 4 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

حضور در نیمه نهایی با کلین شیت

در سال 1938 نیز این شرایط تکرار شد. این بار 19 مسابقه برگزار شد و برنده و بازنده تقریبا همگی موفق به گلزنی شدند. برخی از بازندگان مقل رومانی 3 گل و لهستان 4 گل وارد دروازه رقبای خود کردند اما موفق به کسب برد نشدند! تنها تیمهایی هم که در دور نخست موفق به گلزنی نشدند هند هلند( در باخت 6 بر صفرمقابل مجارستان)، هلند( در باخت 3 بر صفر در برابر چکسلواکی) و کوبا( در شکست 8 بر صفر در برابر سوئد) بودند. به این ترتیب وقتی مجارستان در برابر سوییس هم(2-0) پیروز شد اولین تیم تاریخ مسابقات بود که با کلین شیت به نیمه نهایی می رسید!

world cup records 3 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

حمله برای کسب نتیجه

اگر جنگ جهانی اتفاق نمی افتاد عاشقان فوتبال می توانستند دو دوره دیگر از این گونه مسابقات پرگل را تماشا کنند. اما جامهای 1942 و 1946 تعطیل شد و وقتی در سال 1950 مسابقات آغاز شد، باز هم خبری از تساوی های(0-0) نبود. اما بیش از گذشته در برابر نام تیمهای بازنده عدد صفر دیده می شد. به طوری در مجموع 22 بازی 9 تیم بازنده موفق نشدند دروازه رقبای خود را بازکنند. البته آنچه امیدوار کننده بود، این مساله بود که وقتی کار به مرحله نهایی رسید تعداد گلها به شدت افزایش یافت به طوری که در 6 دیدار پایانی جام، 31 توپ از خط دروازه ها گذشت. هنوز خبری از دفاع برای کسب نتیجه نبود و هر چه رقابت حساس تر می شد، تلاش برای گلزنی بیشتر و بیشتر.

world cup records 2 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

140 گل در 26 بازی!

بعد از 26 دیدار جام جهانی 1954، تعداد مسابقاتی که در آن حداقل یک گل از خط دروازه ها عبور کرده بود، با احتساب 76 مسابقه قبلی جامهای جهانی به 102 دیدار پیاپی رسید! به گزارش آسمونی ،  در جام جهانی 1954 تنها دیدار افتتاحیه یوگسلاوی و فرانسه و همچنین دیدار اتریش و اسکاتلند با یک گل تمام شد اما تماشاگران در بسیاری از بازیها شاهد رد و بدل شدن 9 گل( مثل مسابقه مجارستان و کره جنوبی، همچنین برد 7 بر 2 آلمان مقابل ترکیه)، 11 گل( برتری 8 بر 3 مجارستان بر آلمان) یا حتی 12 گل( برد 7 بر 5 اتریش بر سوییس) بودند و چنین شد که آمار حیرت انگیز 140 گل در آن مسابقه ها به دست آمد!

world cup records 1 1 رکورد دیگری که در روسیه شکسته شد ; داستان 0   0 در جام های جهانی

115 دیدار پیاپی

به گزارش آسمونی ،  در جام جهانی 1958 تعداد بازیها بیشتر از ادوار قبلی مسابقات شده بود. در این مسابات مجموعا 35 بازی برگزار شد و اگر روال همیشگی تکرار می شد رکورد بازیهای پیاپی در یک جام که با رد و بدل شدن گل به پایان می رسید حفظ می شد. در 13 مسابقه نیز همین اتفاق رخ داد اما سرانجام دیدار چهاردهم فرا رسید. دیدار برزیل و انگلستان. در پایان مسابقه اتفاقی عجیب رخ داد، هیچ گلی از خط دروازه ها عبور نکرد تا برای اولین بار در تاریخ جام های جهانی یک مسابقه بدون رد و بدل شدن گل خاتمه یابد. نتیجه ای که البته بعد از آن، بارها و بارها تکرار شد.

به این ترتیب بیشترین رکورد بازیهای پیاپی با رد و بدل شدن گل در جام جهانی 1954 ماندگار شد. 26 بازی بدون نتیجه(0-0) اما سرانجام در جام جهانی روسیه روند گلزنی در بازیها آن قدر ادامه یافت که این رکورد شکسته شد. البته با میانگین گلی بسیار پایین تر از مسابقات 1954 !

منبع: اختصاصی آسمونی

تازه های آسمونی

اطلاعیه روابط عمومى فدراسیون فوتبال در خصوص برخى شایعات

طاهره رضایی

بوفون ، یک حماسه زنده

احمدرضا راجی

بیوگرافی کارلوس کی روش + تصاویر و زندگی شخصی اش

آسمونی

برانکو و شفر جام جهانی را آنالیز کردند (عکس)

احمدرضا راجی

راز سر به مهر خداحافظی آزمون

شوک به اینتر ؛ تهدید جدی رئال به شکایت

واکنش فغانی به محاسبه حق قضاوتش در جام جهانی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

احمدرضا راجی

نامه آدیداس به فدراسیون فوتبال ایران: ما را درک کنید!

احمدرضا راجی

کی‌روش و برانکو رودررو شوند، اتفاق خوبی نمی‌افتد!

نظر شما چیست؟