اطلاعات ورزشی

آشنایی با ورزش باله

باله (به فرانسوی: Ballet)‏ نوعی رقص است. حرکات باله نیاز به ورزیده بودن بدن رقصنده در حد بسیار بالایی می‌باشد.

با وجود اصالت این هنر در فرهنگ‌های ملل مختلف (همانند مثلاً روسیه)، ریشه باله را شاید بتوان در ایتالیا یافت. اما در فرانسه بود که باله فرم و شکل امروزی را به خود گرفت. واژگان و نام حرکت‌ها در رقص باله به زبان فرانسه است.

ورزش کششی – نرمشی از رشته‌های جذاب و پرطرفدار است که با وجود نو پا بودن در کشورمان از قدمتی حدود 500 سال برخوردار است. این رشته در قرن پانزدهم در ایتالیا ابداع شد و سپس به فرانسه گسترش یافت. این ورزش دارای تکنیک ها و تمرین‌های ویژه‌ای است که با اصطلاحات خاص خود آموزش داده می‌شود. حرکات منظم دست و پا و حرکات آکروباتیک و پانتومیم از ویژگی های این ورزش است. این ورزش در مدارس خاص آن آموزش داده می‌شود و معمولا برای زیباتر شدن و تکنیکی‌تر شدن آن، مربیان از فرهنگ بومی کشورشان بهره می‌گیرند. این ورزش تعادلی – حرکتی که معمولا به صورت گروهی انجام می‌شود نیازمند تمرکز و هماهنگی بسیار است تا حدی که در کشورهای مختلف برای انجام آن موزیک و آهنگ خاصی را به کار می‌برند.

در سال‌های نخست ابداع این رشته، آن را ورزش اشرافی قلمداد کرده و معمولا در مراسم سران حکومت‌ها انجام می‌شد و برای افزایش جذابیت آن حرکات شمشیربازی و کار با شمشیر نیز به آن افزوده شد. با گسترش و توسعه ورزش کششی – نرمشی در کشورهای مختلف و استفاده از حرکات بومی – سنتی جهت افزایش تکنیک‌های این رشته، سبک‌های گوناگونی برای این ورزش تعریف و راه‌اندازی شد.

حالت بدن، تنظیم، قدرت، توازن، احساس و انعطاف‌پذیری از مشخصه‌های این رشته است. برای انجام این ورزش کلیه اندام بدن درگیر است و تمرکز مهمترین لازمه انجام تمرینات و تکنیک‌هاست. برای ارتقای سبک‌های این رشته معمولا ترکیبی از حرکات، تکنیک‌ها و تمرینات سنتی و بومی کشورهای مختلف با یکدیگر جابجا یا ادغام و ترکیب می‌شوند.

ballet5 1 آشنایی با ورزش باله

سبک‌های باله

تنوع و تکثر فنون و تکنیک‌های این ورزش سبب شده سبک‌های مختلفی به وجود آید. پیدایش سبک‌های مختلف، مراحل و درجات رشته باله را به وجود آورده است به گونه‌ای که برای تعیین سطح فعالیت هر ورزشکار آزمون‌ها و امتحان‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

انجمن‌ها و سازمان‌های مختلفی که مسئولیت این رشته را در کشورهای خود برعهده دارند با توجه به مراحل آموزش و تکنیک‌های ارائه شده آزمون‌هایی برگزار کرده و به قبول‌شدگان، ضمن اعطای گواهینامه و مجوز مربوطه اجازه انجام تمرینات و تکنیک‌های مراحل بالاتر را صادر می‌کنند. تمامی ورزشکاران و هنرآموزان موظفند پس از گذراندن و فراگیری تمرینات و تکنیک‌های مراحل پایین‌تر و قبولی در آزمون مربوط به آن مرحله، وارد مراحل بالاتر شوند.

مراحل رشته باله

مراحل این رشته شامل پیش مقدماتی، مقدماتی و مراحل یک تا 8 می‌باشد.

پس از گذراندن تمرینات هر مرحله، ورزشکاران در حضور مربیان تکنیک‌ها و حرکات خواسته شده را اجرا می‌کنند و مربیان در صورت تایید آن، گواهی موفقیت در آن مرحله را به ورزشکار اعطا می‌کنند. آزمون و امتحانات نهایی هر مرحله برای کلیه ورزشکاران برگزار می‌شود و در صورت عدم قبولی ورزشکار، وی موظف است ضمن استمرار و تداوم تمرینات با افزایش مهارت خود پس از گذراندن آزمون و اخذ گواهی آن مرحله در تمرینات مرحله بعد حاضر شود.

رده‌های سنی در باله

در فهرست درجه‌بندی حرفه‌ای این ورزش برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تمرینات و تکنیک‌های خاصی در نظر گرفته شده است. ورزشکاران رده‌های سنی باید شرایط لازم برای حضور در هر مرحله ورزش باله را داشته باشند. چنانچه ورزشکاری نتواند در آزمون نهایی مرحله قبول شود، بنا به تشخیص مربی تمرینات بیشتر و مناسب‌تری برای او در نظر گرفته می‌شود تا بتواند به مرحله بالاتر برود.

ballet2 1 آشنایی با ورزش باله

متد اصلی باله

از مهمترین و معروف‌ترین سبک‌های این رشته می‌توان به سبک‌های ایتالیایی، فرانسوی، روسی و دانمارکی اشاره کرد. متد RAD که انجمن بین‌المللی این رشته آن را ترویج می‌کند برگرفته از سبک انگلیسی آن است. این متد، معروف‌ترین و اصلی‌ترین بین روش‌های مختلف این رشته است.

مهمترین جنبه متد RAD توجه به جزئیات در حین یادگیری است و پیشرفت به کندی صورت می‌گیرد.

با این‌که میزان سختی تمرینات در مراحل بالاتر، بیشتر می‌شود. نکته مهم این است که ورزشکاران در هر مرحله باید تمرینات را کامل و دقیق انجام دهند و فنون را به طور اصولی انجام دهند تا برای انجام تمرینات مراحلی بالاتر مشکلی نداشته باشند.

مزایای ورزش کششی – نرمشی

– این رشته، ورزش لذت‌بخش و شادی‌آفرین است و مهمترین لازمه آن تمرکز و نظم است. به علاوه به دلیل انجام تمرینات گروهی، حس تعامل و مشارکت را در افراد تقویت می‌کند.

– این ورزش، نیازمند اتحاد و هماهنگی است. هنگام انجام تمرین، هماهنگی و یکنواختی اندام‌ها و قسمت‌های مختلف بدن ضروری است.

– تمرینات این رشته باعث تقویت و افزایش قدرت ماهیچه‌ها می‌شود.

– حفظ تعادل از مهمترین دستاوردهای این رشته ورزشی است که علاوه بر آن ظرافت و تناسب اندام را نیز به دنبال دارد.

– تمرینات این رشته به دلیل تمرکز و هماهنگی اعضا، آرامش و تقویت ذهن را به همراه دارد و موجب کاهش استرس و فشارهای عصبی می‌شود.

– با توجه به این‌که تمرینات این رشته، ماهیچه‌هایی را به کار می‌گیرد که در سایر ورزش‌ها کمتر به کار گرفته می‌شوند، انعطاف‌پذیری اندام بدن و تقویت مفاصل از مزایای این ورزش است.

– برای درمان بیماری‌های مفصلی، استخوانی وستون فقرات، استمرار و تداوم انجام تمرینات این رشته مفید و موثر است.

ballet 1 آشنایی با ورزش باله

مزیت بهداشتی و سایر موارد باله

– با توجه به هیجان‌انگیز بودن تمرینات این رشته، ارتقای مهارت‌های زندگی و تقویت سلامت روانی و فیزیکی ورزشکاران از نتایج مثبت این ورزش است.

افزایش اعتماد به نفس: ممکن است تمرینات اولیه باعث ناراحتی یا انبساط خاطر ورزشکار شود اما استمرار و دقت در انجام صحیح تمرینات باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیه ورزشکار می‌شود.

افزایش روحیه تعامل و ارتباط با دیگران: ورزشکاران با دیدن نحوه کار و تمرین دیگر هم رشته‌ای خود، نورون‌های آینه‌ای آنها فعال می‌شود. این نورون‌ها باعث می‌شود ورزشکار، رفتار دیگران را درک کرده و تقلید مهارت‌های دیگر را سریع‌تر بیاموزد.

توجه و تمرکز: ورزشکار باید درباره موقعیت خود نسبت به دیگران، نسبت به محل تمرین و چگونگی حرکات و تمریناتش آگاهی داشته و فاصله استاندارد و اصولی را رعایت کند. لذا رعایت این قواعد توجه و تمرکز ورزشکار را می‌طلبد که زمینه پیشرفت و موفقیت او را فراهم می‌کند.

آموزش باله به کودکان

با توجه به هماهنگ، موزون و ریتم‌دار بودن تمرینات این رشته، کودکان نسبت به انجام آن سخت‌گیر نیستند و به راحتی به انجام آن ترغیب می‌شوند.

افزایش قدرت، تناسب اندام و انعطاف‌پذیری از مزایای انجام این ورزش است که برای کودکان به ارمغان می‌آورد.

این ورزش با توجه به این‌که به دقت و تمرکز نیاز دارد در تقویت ذهن و افزایش انگیزه کودکان به ویژه آنهایی که دارای عارضه بیش‌فعالی یا پراکندگی حواس هستند بسیار موثر است. با انجام تمرینات این رشته کودکان ضمن یادگیری جهت‌های چهارگانه، چگونگی منظم و هماهنگ راه رفتن و دنبال کردن هدف را می‌آموزند.

کودکان چهار سال به بالا می‌توانند تمرینات این رشته را شروع کنند. تمرینات این رشته کمک موثری برای رشد بدن است و با انجام آن کودکان به رعایت نظم و هدف‌گذاری تشویق و ترغیب می‌شوند. تمرینات این رشته باعث افزایش اعتماد به نفس، نظم، وقار، متانت و مهارت ورزشکاران می‌شود.

ballet3 1 آشنایی با ورزش باله

مزایای ورزش کششی نرمشی برای کودکان

– عادت به پذیرش دستورالعمل‌ها و انجام آن

– درک و رعایت نظم وانضباط حین انجام کار

– آموختن همکاری، تعادل و کنترل بدن

این رشته شباهت‌هایی با ورزش و تمرینات ژیمناستیک دارد. بدن عضلانی پاها و انگشتان راست و کشیده از تشابهات ظاهری ورزشکاران این دو رشته است.

تازه های آسمونی

ورزش و تناسب اندام در خانه

ندا رحیمی

بیوگرافی بیژن شفیع

معرفی نژاد سگ پامرانیان

آشنایی با شهر کلمبوس ، بزرگترین شهر ایالت اوهایو آمریکا

ندا رحیمی

روش های کاهش چربی خون

ندا رحیمی

پیام رسان های داخلی ، تهدید یا فرصت

معرفی ایرانیان موفق در جهان

آشنایی با شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا

ندا رحیمی

جمعه ها کجا بریم

ندا رحیمی

79 نظر

ناشناس 2019/01/04 at 12:31

سلام من 13 سالمه به باله علاقه دارم باله قد را کوتاه نمیکنه ؟ در ضمن کتابی هست که تمرینات باله داشته باشه میخوام خودم تو خونه کار کنم

پاسخ به این نظر
zakyeh 2018/08/12 at 21:07

سلام
من 14 سالمه ، 56 کیلو وزنمه و 164 سانت هم قدمه . به ورزش ژیمناستیک و رقص باله خیلی علاقه دارم . وقتی 7 سالم بود یه مدت کلاس ژیمناستیک میرفتم از طرف مدرسه ولی دیگه ادامه ندادم . متاسفانه با این حال باز هم هیچ کدوم از حرکت ها رو نمیتونم انجام بدم.
خیلی دوس دارم دوباره ورزش ژیمناستیکو ادامه بدم و بعد از اون شاید رقص باله رو هم یاد بگیرم ولی نمیدونم با این سن و قد و وزن آیا میتونم یا نه.
در حال حاضر ورزش trx رو دنبال میکنم تا فرم بدنمو حفظ کنم.اما به ژیمناستیکم علاقه خیلی زیادی دارم و اگر بدونم که من هم میتونم به این ورزش بپردازم خیلی خوشحال میشم . لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ به این نظر
س.م 2017/10/02 at 22:45

سلام ببخشید میخواستم بدونم اصلا کلاس باله تو ایران هستش که دقیقا با همون قوانین باله اموزش بدن؟؟؟

پاسخ به این نظر
ناشناس 2016/12/12 at 14:46

سلام من 18ساله ام و 67کیلو هم وزن دارم.تو این شهرستان که زندگی میکنم نه کلاس ژیمناستیک هست و نه کلاس باله اما خیلی علاقه دارم یاد بگیرم.dvd هایی هم که آسمونی تو این سایت خطاب به چندتا از دوستان گفته رو نتونستم پیدا کنم.میشه راهنماییم کنین اصلا برای سن من امکان یادگیری باله وجود داره؟یا الکی امیدوارم؟

پاسخ به این نظر
آنی 2017/06/25 at 01:06

معلومه که وجود داره

پاسخ به این نظر
hadis 2016/11/24 at 14:28

سلام من4و5 ساله که باله میرم و خیلی خوبه
13 سالم است
و اینو میدونم که باله قد رو نه کوتاه میکنه نه خیلی بلند

پاسخ به این نظر
لاله 2016/07/29 at 22:59

سلام
توی ایران کلاس رقص و باله نیست
هرکسی که میخواهد بر میتونه بره ژیمناستیک چون بعضی از حرکت های ژیمناستیک وباله بهم ربط دارن بعضی ها هم که میگن قدرو کوتاه میکنه دوروغه من خودم ۳ ساله دارم ژیمناستیک میرم تاثیرش خیلی خوبه

پاسخ به این نظر
hadis 2016/11/24 at 14:23

سلام لاله جون
یعنی چی ک تو ایران کلاس باله نیست
خیلی هم زیاد است
چون من 5 ساله دارم بالا میرم و13 سالم است
و2 تا دوست های دیگرم هم هستند که میروند و حتی معلم اونا ارمنیه
و معلم من ایرانی اما هر 3 ماه یک بار به ایتالیا میرون و 1 تا دو ماه اونجا می مونه و چیز های جدید آموزش می بیند
اگر علاقه دارید بروید و حتما مربی خوبی پیدا کنید

پاسخ به این نظر
ناشناس 2018/10/23 at 14:35

سلام عزیزم کی گفته تو ایران رقص باله نیس من کرج زندگی میکنم الان هم دوتا باشگاه پیدا کردم که رقص باله رو اموزش میدن

پاسخ به این نظر
نگین 2018/07/23 at 22:29

چرامیگیدتوایران رقص باله نیست؟من خودم دوماه دارم میرم وتوی بهارستان هستم17ساله هستم:-)

پاسخ به این نظر
ناشناس 2018/09/28 at 10:26

وا،،خیلی کلاس رقص هست،باله هم هست..من کرجم کنار خونمون هم کلاس باله هست

پاسخ به این نظر
Fedra 2018/10/14 at 12:43

عزیزم من کرجم میشه بگی کدوم باشگاه کدوم منطقرو میگی؟

پاسخ به این نظر
لاله 2016/07/29 at 22:54

سلام
توی کل شهر های ایران هیچ کلاس باله و رقص نیست . توی دبی هست

پاسخ به این نظر
پارادیس 2016/05/30 at 22:15

سلام
من شهرستانم اینجا هم کلاس نداره میخوام تو خونه خودم یاد بگیرم
با تمریناتش اشنا نیستم یعنی نمیدونم از کجا باید شروع کنم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ به این نظر
شادی 2016/02/27 at 14:49

سلام یه سوالی داشتم خدمتتون من85کیلو هستم و خیلی علاقه دازم به باله بنظزتون امکانش هست باله برم؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ به این نظر
فاطمه 2016/02/22 at 10:43

سلام مرسی از مطالب مفیدتون,من 29 سالمه و علاقمند به رقص باله هستم .الان میتونم باله رو یاد بگیرم و اگر جای رو سراغ دارید میشه معرفی کنید .خیلی ممنون میشم اگر جوابم رو بدید.متشکرم

پاسخ به این نظر
شقئخههفَ 2015/10/20 at 17:48

فاغثفهماتن

پاسخ به این نظر
meli 2015/08/16 at 03:30

ما با این کار ها میتونیم بدنی خرم داشته باشیم

پاسخ به این نظر
غزل 2015/08/06 at 00:48

سلام خسته نباشید
شما جايي رو ميشناسين براي اموزش رقص باله

پاسخ به این نظر
ناشناس 2015/08/18 at 02:13

مجموعه ورزشی قصر نشاط خ اباذر .ایتالله کاشانی و مجموعه ورزشی سود اشرفی اصفهانی خ عربشاهی

پاسخ به این نظر
sara 2015/10/10 at 02:00

ekbatan bashgah tochal

پاسخ به این نظر
Bita 2015/08/05 at 14:04

میخواستم بدونم باله تو کاهش وزنم تاثیر داره

پاسخ به این نظر
لیندا 2015/09/28 at 11:15

آره عزیزم یکی از وظیفه هاش همینه وهمه بالرین ها لاغر خوش اندام ودارای ماهیچه های قوی هستتند

پاسخ به این نظر
آتریسا 2015/07/29 at 15:05

باسلام و عرض احترام
لطفا اگر کلاس باله در محدوده شریعتی معلم میشناسید راهنمایی کنید من دخترم 7 سالش می خوام یک کلاس رقص باله خوب در این محدوده بزارم

پاسخ به این نظر
* 2015/07/04 at 15:18

این دی وی دی ها به زبان نگلیسی هستند؟؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/07/04 at 16:03

بله اورجینال هستند

پاسخ به این نظر
sara 2015/07/03 at 01:57

سلام.تو یه سایت نوشته بود!شاید باله در کوتاه شدن قد تاثیر نداشته باشه ولی موثر هم نیست.من نفهمیدم حالا تاثیر در افزایش قد داره یانه؟شاید یکم بی ربط باشه ولی نسبت به ورزش یوگا کدوم بیشتر در افزایش قد موثره؟من خیلی رقص باله رو دوس دارم.ولی افزایش قد هم دوس دارم‌خو. .
لطفا جوااب بدین.ممنون.

پاسخ به این نظر
---> آسمونی 2015/07/06 at 15:44

باعث افرایش قد می شود

پاسخ به این نظر
غزل 2015/11/19 at 20:43

سلام. من یک مدت باله میرفتم. تا ترم اخر رفتم.
شنیده بودم اگر باله رو ول کنیم قد کوتاه میشه و انداممون بد میشه.
ولی من تغییری حس نکردم
._.

پاسخ به این نظر
کیمیا 2015/06/03 at 15:57

ببخشید من می خوام برم کلاس باله می خواستم بدونم باله هم مثل ژیمیناستیک قد رو می سوزونه یانه.من11سالمه.

پاسخ به این نظر
ریتا 2015/03/30 at 21:51

سلام من ۴۱ ساله هستم علاقه زیادی به باله دارم میتونم یاد بگیرم؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/03/31 at 16:45

دی وی دی آموزشی سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد

پاسخ به این نظر
مارینا 2015/03/16 at 16:43

سلام می خواستم بدونم از کجا می تونم کفش باله پیشربته را خریداری کنم

پاسخ به این نظر
فریماه 2015/05/25 at 15:07

سلام عزیزم کفش پوینت رو از منیریه میتونی تهیه کنی
اما باید باله کار حرفه ای باشی که به خودت اسیب نزنی حتما با مربیت مشورت کن من خودم مربیم البته

پاسخ به این نظر
شيدا 2015/10/21 at 12:30

ميشه لطفا بقرماييد كجا مربي هستيد؟من دنبال كلاس باله براي دخترم مي گردم.

پاسخ به این نظر
افرا 2015/07/26 at 16:12

آخه تو رو به چه این کار

پاسخ به این نظر
taraneh 2015/03/13 at 19:40

سلام شمع کلاسی رپ برای اموزش تو تهران حوالی منطقه۱و۴ یراغ دارین

پاسخ به این نظر
مریم 2015/02/05 at 17:17

سلام من 13 سالمه و از نظر تپلی همه جام خوبه ولی یکم شیکم دارم
تو این سن میشه باله رو شروع کزد؟؟؟؟
یا اگه دی وی دی بگیرم ممکن نیست چون مربی ندارم حرکتو اشتباه برمو بدنم اسیب ببینه؟؟؟
لطفا جواب بدین

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/03/14 at 12:23

dvd جوابگو هست

پاسخ به این نظر
مهسا 2015/01/08 at 19:42

سلام
من 21 سالمه و قدم 180 سانته دوست ندارم قدم بلندتر بشه ایا باله باعث افزایش قد من میشه؟ در ضمن درسته که میگن باله برای افراد بلند قد قشنگ نیست؟

پاسخ به این نظر
ناشناس 2015/05/08 at 02:44

ه اتفاقا برعکس شما که قدتون بلنده قشنگ رقصه باله زیباییش رو نشون میده توی بدنتون

پاسخ به این نظر
دیانا 2015/01/02 at 23:08

سلام . می خواستم بدونم آیا باله روی قد هم تاثیر داره .دختر من 3 ساله اسم نویسی کردم برای باله .لطفا جواب من را بدبد ممنون میشم .الان 94 ساتت قد داره

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/03/16 at 16:57

بعضی مطالعات نشان می دهد که بچه های ورزشکار اندکی بلند قدتر از سایر بچه ها هستند. بر اساس این مطالعات ذهنیت اثر سودمند ورزش بر افزایش قد، حتی به میزان اندک، قوت گرفته است.

پاسخ به این نظر
ساناز 2014/12/04 at 22:02

پسر من 6 ساله هست .و خجالتی.باله ميتونه بهش کمک کنه که اعتماد به نفس بگیره

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/03/14 at 12:25

بله
ورزش تاثیرگذاره

پاسخ به این نظر
سارا 2014/11/20 at 15:42

سلام.من چهارده سالمه.حدود چند ماهه که علاقه ی شدیدی به باله پیدا کردم.میخواستم بدونم خیلی سخته برای سن من که تازه شروع کنم؟

پاسخ به این نظر
بالر 2019/01/23 at 19:49

بله خوبه من خودم ده سالم است وآرزو داشتم بالرین معروف بشوم وهستم تقربا شش اجرا را رد کردم

پاسخ به این نظر
سمیرا 2014/11/19 at 13:11

راستی پا در کفش چجوری قرار میگیره؟؟؟ یعنی پا به صورت کامل خم میشه؟؟؟؟

پاسخ به این نظر
سمیرا 2014/11/19 at 13:13

نمیدونم

پاسخ به این نظر
سمیرا 2014/11/08 at 11:16

سلام
من از خدمت شما یه سوال داشتم اگر بتونید من و راهنمایی کنید ممنون میشم. من دنبال پروژه ای درباره تمرینات باله و حرکات موزون هستم اگر براتون مقدور هست منو راهنمایی کنید.

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/11/11 at 21:19

شما میتونید CD باله را از ما تهیه کنید، تمرین ها آموزش داده شده اند

پاسخ به این نظر
حوریه 2014/09/21 at 17:38

سلام من18سالمه وزنمم 45 دوست دارم رقص باله رو حرفه ای یاد بگیرم…قدمم165
استعداد چاقی ام ندارم چون شرایط مدلینگ شدنم65کیلوعه…میخواستم بدونم جز دی وی دی مربی خوب واسه آموزش باله تو تهران نداریم؟؟؟

پاسخ به این نظر
زهرا 2014/09/11 at 15:55

سلام من برای کلاس پسرم دوم ابتدایی که مختلط هستند مربی باله میخوام .دوستان اگه مربی خوب میشناسید معرفی کنید ممنون میشم 7 شاگرد هست 3 تا پسر بقیه دختر .

پاسخ به این نظر
تینا 2014/07/27 at 11:36

سلام من خودم باله کار میکنم و هر جلسه که می گذره انعطاف پذیری بیشتر بدنم رو احساس میکنم واقعا رقص جالبیه حتما دنبالش کنین.من پیش مربی خوبم خانم ندا صابری اموزش می بینم. تینا 13 ساله از استان گیلان

پاسخ به این نظر
زهره 2014/07/05 at 16:33

سلام.من 19 سالمه و دلم ميخواد قدم كمي بلندتر بشه و پاهام كشيده تر باشه. باله ميتونه تاثيري داشته باشه ؟ با سن من ؟ چقد بايد ادامه بدم ؟
ممنون ميشم پاسخ بدين

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/07/05 at 16:39

به طور کل ورزش های کششی در کنار هم میتونه مفید میتونه باشه
خانم ها تا 25 سالگی امکان رشد قد را دارند

پاسخ به این نظر
میترا 2014/07/04 at 12:59

سلام من 22 سالمه اگر باله کار کنم روی استخوانهایم اثر بدی داره درضمن من تا حالا ژیمناستیک هم کار نکردم برای سن من امیدی به یاد گیری هست. ممنون میشم اگه جواب بدید.

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/07/05 at 16:09

بله با تکرار و تمرین کافی

پاسخ به این نظر
raha 2014/06/15 at 16:09

من وزنم زیاده و ۱۷ سالمه می‌تونم از الان رقص بله یاد بگیرم؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/06/15 at 18:57

بله با آسمونی تماس بگیرید جهت تهیه دی وی دی آموزشی

پاسخ به این نظر
raha 2014/06/16 at 19:21

ba in sharaiet kelase ham mitonam beram/? morabi ghabol mikone?

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/06/16 at 21:30

بله
(لطفا همیشه نظر خودتون رو به زبان پارسی وارد نمایید)

پاسخ به این نظر
سمیرا 2014/05/03 at 13:10

سلام من سمیرا هستم می خواستم بپرسم دی وی دی شما چه سبکی هست؟وخواهش کنم دی وی دی آموزش باله را چطور می توانم تهیه نمایم .

پاسخ به این نظر
الیکا 2014/04/07 at 21:09

با سلام و درود برشما عزیزان.
منم یکی از طرفداران رقص باله هستم. ولی با کلاس رفتن خیلی مشکل دارم شهرستان ما این کلاس ها رو نداره. میتونم برای تهیه دی وی دی های تمرینات رقص از شما کمک بگیرم؟
لطف میکنید…

پاسخ به این نظر
سارا 2014/03/31 at 19:45

سلام.
در سن بالا میشه این ورزش رو یاد گرفت؟
من 29 سالمه و میخوام لاغر بشم. البته اضافه وزن چندانی ندارم. یه کم چربی شکم دارم.
شهرستان هم زندگی میکنم.
اگه جوابتون مثبته ، از روی دی وی دی های آموزشی میتونم این کار رو بکنم؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/04/03 at 13:14

بله میتوانید شروع کنید، آموزش های تصویری و نوشتاری میتوانند کمکتان کنند

پاسخ به این نظر
صبا 2014/03/30 at 16:30

به نظر من باله یک ورزش خوبه که هم ورزش وهم سرگرمیه. ممنونم از اطلاعات خوبتون. صبا

پاسخ به این نظر
فرهاد 2014/03/20 at 22:59

سلام
میخواستم بدونم آیا باله رو به پسر ها هم آموزش میدن؟ و اگر جایی هست کجا ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/04/03 at 17:14

ما جایی رو سراغ نداریم
اما با آموزشهای تصویری میتونید یاد بگیرید

پاسخ به این نظر
ملیکا حافظی 2013/11/26 at 15:26

به نظر من باله مفید و در بعضی مواقع مضر هم هست

پاسخ به این نظر
ملیکا 2013/11/26 at 15:23

بنظرمن باله برای بدن مفید اس اما ظرر هایی هم دارد

پاسخ به این نظر
samira 2013/11/25 at 14:25

سلام خسته نباشین.دختر من 6 سالشه و کمی توپوله میخواستم بدونم باله میتونه بهش کمک کنه؟و اینکه اگه این ورزش رو شروع کنه و بعد از مدتی خسته بشه و نتونه ادامه بده رو اندامش تاثیر میذاره؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2013/11/25 at 17:46

هر ورزشی با استمرار خوبه، اگر نتونن ادامه بدن مشکلی پیش نمی یاد، اما این به منزله کنار گذاشتن کامل ورزش و فعالیت بدنی نباشه

پاسخ به این نظر
سمیرا 2013/11/07 at 09:39

باسلام به اسمونی عزیز سمیراهستم دخترم 10ساله س به تازگی مربی خصوصی باله براش گرفتم ازلحاظ جثه تپلیه (نه خیلی) :ایا این ورزش کمکش میکنه؟واین ورزش رو هفته ای چندساعت انجام بده بهتره؟ممنون میشم جوابمو بدین. 😛 🙄 +

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2013/11/09 at 11:59

سلام سمیرای عزیز
با توجه به حرکت زیاد در تمام بدن، بله کاملاً میتونه مفید باشه، و برای کودکتون هم جذاب خواهد بود

پاسخ به این نظر
ساناز 2013/10/11 at 22:29

من خودم خیلی باله دوست دارم .
واقعا دلم میخواد این ورزشرو دنبال کنم.
فقط یه سوال >>>تا چند سالهگی میشه یاد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای کاش جوابم رو بدین.
مرسیییییییییییییییییییی 😉

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2013/10/12 at 14:20

سن در ورزش باله معمولا از سن ۵-۷ سالگی شروع و میتوان تا سن ۳۰-۳۵ سالگی ادامه داد

پاسخ به این نظر
ملیکا 2013/11/26 at 15:24

بله عزیزم درسته

پاسخ به این نظر
مژده 2014/07/23 at 22:37

س . من عاشق رقص بالم اما پدرم نمی ذاره نمی شه اموزش تصویری باله رو بذارین

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟