اخبار فوتبال

پرتغال 1- 0 مراکش ; وداع زودهنگام شیرهای اطلس با جام‌جهانی ۲۰۱۸

portugal 1 پرتغال 1  0 مراکش ;  وداع زودهنگام شیرهای اطلس با جام‌جهانی ۲۰۱۸

دو تیم مراکش و پرتغال در ورزشگاه لوژنیکی به مصاف هم رفتند.

به گزارش آسمونی ، در دیداری حساس که برای فوتبال ایران نیز اهمیت خاصی داشت، دو تیم مراکش و پرتغال در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برابر هم به میدان رفتند. در پایان، پرتغال با خوش‌اقبالی حریف خود را یک بر صفر شکست داد و با این نتیجه، مراکش نخستین حذف شده جام جهانی ۲۰۱۸ لقب گرفت. گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانیم:

در دقیقه ۲ اولین خطر جدی بازی را بوطیب ایجاد کرد و ضربه سر او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴ کریستیانو رونالدو موفق شد با ضربه سر برای تیمش گلزنی کند و چهار گله شود و در صدر جدول گلزنان قرار گیرد. این بازیکن در دقیقه ۸ نیز می توانست خود و تیمش را دو گله کند که ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۰ ضربه سر بوصفا نیز با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت و یک دقیقه بعد نیز ضربه بن عطیه نزدیک بود وارد دروازه پرتغال شود که پاتریسیو این توپ را مهار کرد تا بازی دو تیم نیز آرام دنبال شود.

در دقیقه ۳۰ ضربه ایستگاهی رونالدو با برخورد به دیواره دفاعی دفع شد.

در دقیقه ۴۰ نیز ضربه گوئدس راهی به دروازه مراکش نداشت. در دقیقه پایانی بازی در نیمه اول مراکش با ضربه بلهندا می توانست به گل برسد که ناکام بود و در نهایت نیمه نخست این بازی با برتری یک بر صفر یاران رونالدو خاتمه یافت.

در شروع نیمه دوم پرتغال عملکرد بهتری داشت و یک بار روی ارسال موتینیو از روی کرنر خطرساز شد.

مراکشی ها در دقیقه ۵۵ صاحب یک موقعیت خوب شدند که ضربه بالهندا را پاتریسیو مهار کرد. چند ثانیه بعد بالهندا یک موقعیت دیگر را نیز از دست داد تا شانس با پرتغال یار باشد.

مراکش در دقیقه ۶۰ می توانست به گل برسد که اینبار نیز ضربه بن عطیه به بالای دروازه رفت. دقیقه ۷۷ ضربه این بازیکن با دخالت په په نیز وارد دروازه نشد.

در دقیقه ۸۳ رونالدو فرصت داشت تا از روی ضربه ایستگاهی برای دومین بار دروازه مراکش را باز کند اما ضربه‌اش به دیواره دفاعی برخورد کرد.

در دقیقه ۹۰ حکیم زیاش در داخل محوطه جریمه پرتغال دفاع این تیم را به هم ریخت تا در شرایط خوب گل‌زنی قرار گیرد اما ضربه محکم این بازیکن به مدافع پرتغال برخورد کرد و به کرنر رفت.

در دقیقه ۹۳ مهدی بن‌عطیه که موقعیت‌های خوبی در این بازی داشت، در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت این بازیکن به آسمان زده شد.

دو تیم با این ترکیب برابر هم قرار گرفتند:

در ترکیب پرتغال روی پاتریسیو، سدریک، په‌په، خوسه فونته، رافائل گریرو، ژائو موتینیو، ویلیام، ژائو ماریو، گونسالو گدس، برناردو سیلوا و کریستیانو رونالدو حضور دارند.

برای مراکش نیز مونیرالکاجول، مانوئل دا کاستا، مهدی بن عطیه، اشرف حکیمی، کریم الاحمدی، حکیم ضیا، خالد بوطیب، امباراک بوسوفا، یونس بلهندا، نویل دیرار و نورالدین آمرابات به میدان می‌روند.

منبع: ISNA

تازه های آسمونی

ساسولو 0 – 3 یوونتوس ؛ عرض اندام بانوی پیر !

شهاب نظری فر

کارلوس کی روش و فرگوسن، چگونه کریس رونالدو را کشف کردند؟

احمدرضا راجی

اطلاعیه روابط عمومى فدراسیون فوتبال در خصوص برخى شایعات

طاهره رضایی

بوفون ، یک حماسه زنده

احمدرضا راجی

تصاویر دیدنی 3 بهمن 97

طاهره رضایی

تصاویر دیدنی 27 دی 97

طاهره رضایی

بیوگرافی کارلوس کی روش + تصاویر و زندگی شخصی اش

آسمونی

تصاویر دیدنی 11 دی 97

تصاویر دیدنی 4 دی 97

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟