اخبار فوتبال

مقایسه نتایج شفر با برانکو در بازی‌های ابتدایی؛ یک امتیاز بیشتر، یک دربی کمتر

c947e7b5cc84ebf6586ee5ff5906a34f مقایسه نتایج شفر با برانکو در بازی‌های ابتدایی؛ یک امتیاز بیشتر، یک دربی کمتر

هر مربی خارجی که به فوتبال ایران بیاید این روزها با برانکو مقایسه و عملکرد او با سرمربی موفق پرسپولیس سنجیده می‌شود. شفر هم از این قاعده مستثنی نیست و مدیران استقلال با الگوبرداری از همتای قرمزشان به سراغ یک مربی خارجی رفتند تا شاید او بتواند تیمشان را از بحران خارج کرده و به روزهای اقتدار برگرداند.

به گزارش آسمونی، سوال این است که آیا شفر تا این‌جای مسیر را مانند برانکو طی کرده است یا نه. البته برانکو در ابتدای حضورش نتوانست نتایج خیلی خوبی بگیرد و تیمش بعد از نتایج نه چندان مطلوب روی دور پیروزی افتاد. همین مساله باعث شد تا آستانه تحمل مدیران و هواداران تیم‌های دیگر هم بالا برود و با مثال زدن برانکو در صورت نتیجه نگرفتن مربی‌شان در اولین هفته‌های حضور صبر و تحمل را پیشه کنند. استقلالی‌ها هم رفتار مشابهی داشتند و با وجود این که سرمربی آلمانی در ابتدا نتایج خیلی درخشانی نگرفت اما با امید به تغییرات مثبت پیش‌آمده روزهای خوبی را برای تیمشان متصور هستند.

برانکو در ۵ بازی ابتدایی که روی نیمکت پرسپولیس نشست دو برد و دو باخت و یک مساوی کسب کرد و ۷ امتیاز بدست آورد. شفر با یک امتیاز بیشتر عملکرد بهتری از برانکو در ۵ هفته ابتدایی داشت. او دو برد و یک باخت و دو مساوی داشت و ۸ امتیاز کسب کرد. برانکو تیم را نهم جدول تحویل گرفت و بعد از ۵ هفته در رده هشتم بود و شفر تیم را در رده یازدهم تحویل گرفت و بعد از ۵ هفته با دو رده صعود به رده نهم رسید. عملکرد شفر نسبت به برانکو در ۵ هفته ابتدایی حضور کمی بهتر بوده است. ادامه راه این دو مربی را شاید نتوان چندان مقایسه کرد چون برای برانکو بعد از ۵ هفته لیگ به پایان رسید و او تیم متفاوت‌تری نسبت به فصل قبل داشت. شفر اما همچنان در لیگ فصل جاری قرار دارد. او در دو بازی بعدی خود تا قبل از نیم‌فصل هم روند خوبش را ادامه داد و تیم را تا رده هشتم هم بالا برد. با امتیاز منفی پدیده، آن‌ها به رده هفتم هم رسیده‌اند. تنها نقطه برتری برانکو به شفر این است که برانکو در ۵ هفته ابتدایی حضورش در دربی برنده میدان شد و شفر این بازی حساس را واگذار کرد.

برانکو با شروع فصل در هفت هفته ابتدایی هم نتایج پرفراز و نشیبی گرفت و از هفته هفتم تیمش صعود را آغاز کرد. حالا شفر هم در شرایطی تقریبا مشابه با گذشتن از فصل نقل و انتقالات به سراغ بخش دوم مربی‌گری‌اش می‌رود. با توجه به محدود بودن خریدهای زمستانی، دست شفر به اندازه برانکو برای تغییر و تحول باز نیست اما می‌‌تواند تا حدودی در تیمش تغییر ایجاد کند و البته، تیم بهتر و پرمهره‌تری از برانکو در اختیار دارد.

منبع: Varzesh3

تازه های آسمونی

فرهاد مجیدی به کادر فنی استقلال پیوست

شهاب نظری فر

محمد حسین کنعانی زادگان ، از پرسپولیس تا ماشین سازی ؛ بیوگرافی + عکس

شهاب نظری فر

تصاویر دیدنی 8 دی 97

طاهره رضایی

احمد نوراللهی ، ملی پوش تیم پرسپولیس ؛ بیوگرافی + عکس

شهاب نظری فر

مهدی ترابی ، هافبک خوش آتیه تیم ملی ؛ بیوگرافی + عکس

شهاب نظری فر

بیوگرافی روح الله باقری بازیکن استقلال

ندا رحیمی

واعظ آشتیانی: ورزش ایران ورشکسته است

طاهره رضایی

اتاق تعاون مشتری پرسپولیس و استقلال شد

طاهره رضایی

پرسپولیس 3 – 1 پارس جنوبی جم ؛ تفاضل گلی که جبران نشد … !

نظر شما چیست؟