اخبار فوتبال

تاج: شاید قطری‌ها لابی کرده باشند اما باید از خودمان شروع کنیم

به گزارش آسمونی،‌ مهدی تاج در گفت‌وگویی درباره محرومیت باشگاه پرسپولیس از حضور هوادارانش در دیدار رفت مقابل لخویا قطر، اظهار کرد: باشگاه پرسپولیس در ۱۵ می ۲۰۱۵ به مدت دو سال جریمه تعلیقی شده بود. اگر یک هفته دیرتر این کار صورت می‌گرفت با جریمه محرومیت تماشاگران مقابل لخویا روبرو نمی‌شد و دو سال تمام شده بود. من به طاهری گفتم که باید بررسی کنند که آیا این اتفاق عادی است که هفت روز قبل از اتمام تعلیق این حرکت انجام شده است؟

57451419 تاج: شاید قطری‌ها لابی کرده باشند اما باید از خودمان شروع کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: تماشاگران یک فرصت برای فوتبال ایران در آسیا هستند و تیم های حریف از آن‌ها وحشت می‌کنند، ولی این نباید تبدیل به تهدید و مشکل شود. متاسفانه تعداد کمی هستند که تخلف انجام می‌دهند. ما و نیروی انتظامی باید دقت‌مان را بیشتر کنیم تا این افراد را شناسایی کنیم. باشگاه‌ها هم برای فرهنگ سازی باید با هوادران جلسه بگذارند و لیدرهای‌شان هم در این راه تلاش کنند.

او درباره اعتراض باشگاه پرسپولیس به حکم AFC خاطرنشان کرد: به پرسپولیس ۱۰ روز برای اعتراض کردن وقت داده شده و این باشگاه به صورت جدی اعتراض کرده است. همان روزی که طاهری مصاحبه کرده، اعتراضش را بهAFC کرده و باید منتظر باشد تا چه اتفاقی می‌افتد.

تاج درباره احتمال لابی قطری‌ها برای صدور چنین حکمی برای پرسپولیس،‌گفت: ممکن است لابی یک جاهایی باشد. اما ما باید از خودمان شروع کنیم. اگر ۷ روز بعد این اتفاق می‌افتاد به تعلیق استناد نمی‌کردند. این یعنی ما باید خودمان حواسمان باشد. و حتی بدبینانه‌اش این است که یک نفر این کار را به عمد انجام داده باشد. یک گروه مشغول بررسی این موضوع است. ما از تماشاگران بزرگوار که بیشترشان برای حمایت می‌آیند، می‌خواهیم که این فرصت را از ما نگیرند. من چند وقت پیش به باشگاه‌ها تذکر دادم که باید مواظب باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره هشدار باشگاه استقلال به هوادارانش برای جلوگیری از محرومیت تماشاگران،‌ اظهار کرد: لیزر انداختن، آتش روشن کردن و به داور ترقه زدن کارهایی است که کد به AFC می‌دهد و جریمه نقدی دارد. اگر AFC محروم نکند جریمه‌ها کمرشکن است و باید تقریبا پول فروش بلیط را به این جریمه‌ها اختصاص دهند. شاید هم چیزی روی آن مبلغ بگذارد و جریمه را پرداخت کنند.

او در ادامه درباره دوره‌های آموزشی داوری فوتبال ساحلی و فوتسال،‌ بیان کرد: اولین دوره آموزش داوران فوتسال و فوتبال ساحلی در رامسر برگزار شد. ما بهترین مدرس فیفا را آوردیم که چهار روز حضور داشت و صبح به صورت تئوری و بعد از ظهر به صورت عملی تدریس کرد. ۷۰۵ نفر به مدت چهار روز آموزش داده شدند. برای فدراسیون مهم است که جایی که فوتبال ساحلی و فوتسال سوم جهان هستند،‌ داورانش هم سهمی داشته باشند. در فوتبال به این مرحله رسیدیم و فینال المپیک را فغانی سوت زد.

تاج در پایان در پاسخ به این سوال که تکلیف پاداش ساحلی بازان چه زمانی مشخص می‌شود، گفت: در هیئت رئیسه در حال برنامه ریزی هستیم تا در اولین جلسه رقمی را معین کنیم تا بتونیم به آن‌ها پاداش مناسبی بدهیم. این پاداش با توجه به امکانات فدراسیون فوتبال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تازه های آسمونی

معرفی شهرهای قطر

ندا رحیمی

درآمدنفتی هر شهروند کویتی وقطری و اماراتی ۶۰ برابر یک ایرانی است

طاهره رضایی

بیوگرافی کارلوس کی روش + تصاویر و زندگی شخصی اش

آسمونی

اخذ ویزای قطر برای ایرانیان

ندا رحیمی

تاج: پشت شکست پنهان نمی‌شوم و از مجموعه تیم امید حمایت می‌کنم ; کی‌روش می‌‌آید و ایران را قهرمان آسیا می‌کند

احمدرضا راجی

واکنش فغانی به محاسبه حق قضاوتش در جام جهانی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

احمدرضا راجی

تاج: آدیداس باید از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کند ; برای جام ملت‌ها باید با شرکت جایگزین قرارداد ببندیم

تاج: آدیداس خواهان مذاکره با فدراسیون فوتبال شده است نه قطع همکاری ; برای کی‌روش شرط قهرمانی آسیا را نگذاشته‌ایم

احمدرضا راجی

همزمان با بحران آب در کشور، مراتع استان فارس به شترهای قطری اجاره داده می شود!

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟