چند دستور العمل مفید برای ضدعفونی کردن مسواک

چند دستور العمل مفید برای ضدعفونی کردن مسواک

متخصصان بهداشت و دهان دندان می‌گویند:

آیا تاكنون از خودتان پرسیده‌اید كه چرا با وجودی كه بهداشت دهان و دندانهایتان را به خوبی رعایت می‌كنید ولی باز هم با مشكلاتی چون خونریزی لثه، دردناك و حساس بودن دندانها و یا بوی بد دهان مواجه هستید؟

پاسخ این سوال و مشكلاتی از این دست به احتمال زیاد در قفسه‌ای است كه مسواك خود را در آنجا نگهداری می‌كنید.

میكروب‌ها و باكتری‌ها می‌توانند به راحتی از مسواك به دهان راه پیدا كنند. عدم نگهداری صحیح مسواك می‌تواند این وسیله ضروری را به سوپرماركتی از بیماری‌ها تبدیل كند.

برای مصون ماندن در برابر بیماری‌ها باید مسواك خود را در شرایط تمیز و شسته قرار دهید. البته نیازی نیست كه دستگاه گران قیمت استریل كننده برای این كار تهیه كنید بلكه كافیست چند دستورالعمل ساده را كه در این بخش آسمونی به آنها اشاره شده برای تمیز نگهداشتن مسواك خود بكار ببندید :

1-‌ پس از مسواك زدن هرگز مسواك خود را در وضعیت افقی قرار ندهید بلكه آن را به حالت ایستاده بگذارید تا آب به راحتی از روی آن عبور كند. بعلاوه در حالت ایستاده رطوبت برس‌های مسواك نیز به راحتی تبخیر می‌شوند. همچنین مسواكتان را در جا مسواكی‌هایی كه برای همین‌كار طراحی شده‌اند، بگذارید و مطمئن شوید كه با مسواك افراد دیگر تماس پیدا نكند.

2-‌ پس از هر بار مسواك زدن حداقل یك یا دو دقیقه مسواكتان را زیر شیر آب نگه داشته و آبكشی كنید. سپس آن را با محلول دهان شویه قوی بشویید. اما مطمئن شوید كه پس از خارج كردن مسواك از محلول دهان شویه آن را به خوبی آبكشی كرده باشید تا چیزی از محلول روی آن نماند.

3- مسواك خود را هفته‌ای یك نوبت در آب جوش قرار دهید. هر چند این كار به تدریج موجب نرم شدن برس مسواك می‌شود اما روشی بسیار موثر برای كشتن میكروب‌ها است. برای جلوگیری از آسیب دیدن مسواك فقط هفته‌ای یكبار از این روش استفاده كنید.

4- مسواك خود را برای چند دقیقه در كاسه‌ای پر از سركه قرار دهید و سپس با آب داغ آبكشی كنید. مراقب باشید دست‌های خود را نسوزانید.

ثبت نظر درباره «چند دستور العمل مفید برای ضدعفونی کردن مسواک»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید