فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید

فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید
فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید-dont be fooled by hamta name فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید-dont be fooled by hamta name گفته شده برخی از کاربران، یک سری پیامک با مضمون اینکه تلفن همراه مذکور در سامانه همتا ثبت نشده، برای آنها ارسال می شود. مدیر سامانه همتا در واکنش به این اخبار هشدار داده که افراد به هیچ وجه فریب این پیامک‌ها را نخورند. در حالی که سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است، کلاهبرداران برای فریب و سوءاستفاده کاربران، پیامک‌هایی به همراه لینک سایت‌های فیشینگ ارسال می‌کنند.

در یکی از جدیدترین نمونه‌های این کلاهبرداری، با هدایت کاربران به سایت‌های فیشینگ، اطلاعات را از آنها درخواست می‌کنند. این درحالی است که با مراجعه به وب‌سایتی که لینک آن در پیامک آمده است، متوجه می‌شویم این وب‌سایت فیلتر شده است.

ویژگی‌های اولیه درگاه پرداخت معتبر شامل عبارت https و همچنین علامت تأیید سرویس‌دهنده (معمولاً به‌صورت قفل سبزرنگ) است. سامانه همتا برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی‌کند. به محض دریافت چنین پیامکی به هیچ عنوان وارد وب سایت ذکر شده نشوید. پیامک ارسالی با محتوای "ثبت تلفن همراه" جعلی و به قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شما بوده است، در صورت ورود به سایت معرفی شده، سریعاً نسبت به تغییر رمزهای کارت(بویژه رمز دوم) خود اقدام نمایید. لینک این خبر را برای دوستان خود ارسال کنید.

ثبت نظر درباره «فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید