نگرانی تولیدکننده های داخلی از لغو تحریم‌ ها

نگرانی تولیدکننده های داخلی از لغو تحریم‌ ها
نگرانی تولیدکننده های داخلی از لغو تحریم‌ ها - Domestic producers worry about lifting sanctions نگرانی تولیدکننده های داخلی از لغو تحریم‌ ها - Domestic producers worry about lifting sanctions

به گزارش آسمونی : امیرعباس اختراعی عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در این باره می گوید:  تولید کننده ایرانی باید مطمئن شود که اگر تحریم‌ها برداشته شود توجه به تولید داخل کم نمی‌شود.

تشدید تحریم ها در یکی دو سال اخیر موجب توجه بیشتر دولت به تولید داخل شده و این یک فرصت است، ولی تولیدکنندگان نگران هستند که اگر این تحریم ها لغو شود، دوباره دولت با توجه بیشتر به واردات از تولید داخل رویگردان گردد.

اختراعی همچنین گفت: اکنون برای اظهار نظر در باره اجرای قانون جدید حداکثر استفاده از توان تولید داخل زود است. مجلس و قوه قضاییه وظیفه نظارتی بر اجرای این قانون دارند.

وی گفت: در سال‌های گذشته ظرفیت‌های خوبی به علت عمل نکردن به این قانون از دست رفته، اما این اواخر توجه بیشتری به قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل شده است.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران افزود: یکی از مهمترین مشکلات برای استفاده از توان تولید داخل، نگاه جزیره‌ای به صنعت کشور است.

وی گفت: اکنون بیشترین نیاز صنعت کشور در بخش قطعه سازی است و در این حوزه کار‌های خوبی انجام شده است، اما برای حمایت جدی از تولید داخل باید طرح‌ها داخلی شوند، زیرا با اجرای هر طرح، از میلیون‌ها قطعه و هزاران دستگاه استفاده می‌شود.

اختراعی افزود: از دولت انتظار داریم با راهبرد درست، تسهیل گری، برنامه ریزی و نظارت، صنعت کشور را حمایت کند.

ثبت نظر درباره «نگرانی تولیدکننده های داخلی از لغو تحریم‌ ها»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید