چنار 470 ساله روستای ایج ثبت ملی شد

چنار 470 ساله روستای ایج ثبت ملی شد
چنار 470 ساله روستای ایج ثبت ملی شد - Eij 470-year-old Plane tree became national registration چنار 470 ساله روستای ایج ثبت ملی شد - Eij 470-year-old Plane tree became national registration

به گزارش آسمونی : بهمن اخلاقی افزود: درخت چنار روستای ایج در داخل حیاط مسجد ولیعصر (عج) واقع شده و سایه وسیعی ایجاد کرده و محل استراحت مردم و نمازگراران مسجد است و دارای 470 سال قدمت است.

وی گفت: درختان چنار با تنه ای قطور و استوار از جمله گونه‌های درختی پهن برگ‌اند که به دلیل زیبایی‌های خاص و منحصر به فرد خود به ویژه در فرم برگ‌ها و رنگ سفید پوست تنه جلوه خاصی را در بافت مناطق مختلف ایجاد می‌کنند و با عنایت به مقاومت بالای آن در شرایط مختلف و استفاده از سایه آن در مناطق کویری از اهمیت زیادی برخوردار است.

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه ادامه داد: درخت کهنسال چنار روستای ایج به شماره" 546 "در فهرست میراث طبیعی ملی کشور ثبت شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، ایج یکی از روستاهای شهرستان سرخه در دهستان لاسگرد در 16 کیلومتری شمال روستای لاسجرد واقع شده است.

ثبت نظر درباره «چنار 470 ساله روستای ایج ثبت ملی شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید