به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک

به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک
به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک - Postponing the construction of the garment industrial town به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک - Postponing the construction of the garment industrial town

به گزارش آسمونی : صابر پرنیان با بیان اینکه در زمینه تغییر کاربری شهرک صنعتی پوشاک مشکلاتی ایجاد شده است،‌ گفت: به بیان دیگر در صدور مجوز نهایی این شهرک صنعتی ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که این موضوع در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه صدور مجوز این پروژه در مرحله نهایی است،‌ افزود: کمیسیون تبصره ماده یک در سازمان جهاد کشاورزی باید مجوز تغییر کاربری برای تاسیس شهرک صنعتی پوشاک را صادر کند تا شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران بتواند اعتبار تامین شده را در این بخش هزینه کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران همچنین در پاسخ به اینکه شهرک صنعتی پوشاک چه زمانی افتتاح می‌شود، اظهار کرد که از فردای روزی که مجوز شهرک صنعتی پوشاک صادر شود، آمادگی شروع پروژه تاسیس شهرک صنعتی پوشاک از سوی این سازمان وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول، محل تامین اعتبار تاسیس شهرک صنعتی پوشاک مشخص شده و این پروژه از لحاظ تامین مالی مشکلی ندارد.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اوایل سال گذشته اعلام کرده بود که بهره‌برداری از شهرک تخصصی پوشاک تا پایان تابستان سال 1397 کلید می‌خورد و بهره‌برداری کامل از 206 هکتار مساحت مربوط به این شهرک تخصصی، تا پایان سال 1398 طول می‌کشد.

این در حالی است که رئیس‌جمهوری سال 1395 کلنگ‌زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه‌ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آن را در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک اولین شهرکی است که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می‌شود.

فروردین ماه امسال نیز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران اعلام کرده بود که در شش ماهه نخست امسال عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود، اما زمان دقیق افتتاح این پروژه مشخص نیست.

ثبت نظر درباره «به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید