وقوع زلزله 5.6 ریشتری در کوخرد

وقوع زلزله 5.6 ریشتری در کوخرد
وقوع زلزله 5.6 ریشتری در کوخرد - 5.6 magnitude earthquake in Kookherd وقوع زلزله 5.6 ریشتری در کوخرد - 5.6 magnitude earthquake in Kookherd

به گزارش آسمونی : زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر کوخرد درشهرستان بستک را لرزاند.

زمین لرزه در شهرستان‌های بستک و بندرخمیر بدون خسارت

دو زمین لرزه نسبتاً قوی یکی به بزرگی 5 و 6 دهم ریشتر و دیگری به بزرگی 4 ریشتر، کوخرد بستک و رویدر بندر خمیر را لرزاند.

علیرضا صفا ایسینی مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: ساعت 14:28 دقیقه‌ امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 5 و 6 دهم ریشتر کوخرد بستک را لرزاند.

او افزود: از دقایق ابتدایی پس از زمین لرزه، تیم‌های ارزیابی به منطقه اعزام شده اند تا کنون خسارتی گزارش نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: این زمین لرزه‌ها خسارتی نداشت.

کوخرد در فاصله 230 کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

همچنین زمین لرزه‌ای به بزرگی 4 ریشتر ساعت 15:36 در بخش رویدر شهرستان بندر خمیر رخ داد.

به گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، از ساعت 14:50 دقیقه تا ساعت 16:47 دقیقه‌ی امروز 8 زمین لرزه به بزرگی 3 تا 4 ریشتر بخش رویدر را لرزانده است.

مراکز درمانی بستک و بندرلنگه به حالت  آماده باش  درآمدند

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران  این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین و مختصات جغرافیایی 27.05 شمالی و 54.97 شرقی به وقوع پیوست.

علیرضا صفا ایسینی مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تیم‌های ارزیاب برای بررسی خسارت‌های احتمالی به منطقه اعزام شده اند.

فاطمه نوروزیان بعد از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هیچگونه گزارشی مبنی بر بروز خسارت جسمی در خود کوخرد اعلام نشده است.

او عنوان کرد: با توجه به اینکه اطراف شهر کوخرد با خطر بیشتری روبرو هستند تیم تجسسی برای بررسی این مناطق نیز اعزام شده است.

مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی استان هرمزگان ابراز داشت: در حال حاظر جلسه مدیریت بحران در دانشگاه علوم‌پزشکی در حال انجام است.

نوروزیان گفت: پس از برگزاری جلسه مدیریت بحران اخبار تکمیلی اعلام خواهد شد.

ترک خوردگی دیوارها در بندر لنگه/ زلزله کوخرد در منطقه کوهستانی بوده است

علی برنطین، مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان درباره زلزله 5.6 دهم ریشتری کوخرد افزود: این زلزله در بندر عباس، رویدر و بستک احساس شده و به محض اعلام تیم‌های ارزیابی از بندر خمیر، بندر عباس، بستک و بندر لنگه به مناطق اعزام شده اند تا وضعیت را بررسی کنند، ولی هنوز همکاران ما به مناطق نرسیده اند و به محض اعلام گزارش خسارات احتمالی را اعلام خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان تاکید کرد: روستاهای اطراف مرکز زمین لرزه از سوی تیم‌های ارزیاب بررسی شدند و طبق تماس با دهیاران خوشبختانه تا این لحظه خبری مبنی بر خسارت جانی گزارش نشده است. او گفت: کانون زلزله در منطقه کوهستانی و بدون جمعیت بوده  و طبق اعلام تیم‌های ارزیاب و بررسی کامل همه روستاهای متاثر، فقط در شهرستان بندر لنگه دو روستای کونه و پدل دیوارهای چند منزل ترک جزیی برداشته‌اند. برنطین  تصریح کرد: نیروهای هلال احمر در حالت آماده باش به سر می برند بنا براین از مردم می خواهیم  خونسردی خود را حفظ کرده و در مکان های امن قرار بگیرند. فرماندار شهرستان بستک گفت: جلسه ای فوری در محل فرمانداری برگزار و تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده است. او تصریح کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت یا آسیب دیدگی در منطقه گزارش نشده است.

تصاویری از ریزش کوه در منطقه پدل و لمزان بدنبال زمین لرزه 5.6 ریشتری کوخرد بستک

خلیل دیمر دهیار کوخرد گفت: خوشبختانه زلزله خسارتی نداشت.

او افزود: برق،آب، تلفن و شبکه تلفن همراه در کوخرد وصل است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

بخشدار کوخرد بیان کرد: زلزله در کوه های اطراف این منطقه رخ داده و خسارتی متوجه منازل مردم نشده است، اما گرد و خاک ناشی از ریزش کوه‌ در اطراف دیده می‌شود.

ثبت نظر درباره «وقوع زلزله 5.6 ریشتری در کوخرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید