بازگشت ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت در بند دزدان دریایی سومالی

بازگشت ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت در بند دزدان دریایی سومالی
بازگشت ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت در بند دزدان دریایی سومالی - Return of Iranian sailors after 4 years of captivity in Somalia pirates بازگشت ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت در بند دزدان دریایی سومالی - Return of Iranian sailors after 4 years of captivity in Somalia pirates

به گزارش آسمونی : لنج صیادی محمد شریف پناهنده در اردیبهشت ماه 1394 در نزدیکی سواحل سومالی توسط دزدان دریایی ربوده شد . او بیش از 4 سال در اسارت دزدان دریایی بود . خبر آزادی این ملوان از بند دزدان دریایی روز شنبه توسط سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان اعلام شد .

از ملوانان ربوده شده ایرانی توسط دزدان دریایی سومالی، سه نفر از این ملوانان همچنان در بند دزدان دریایی هستند و 8 نفر آنها نیز توسط دزدان دریایی کشته شده‌اند .

در مراسم استقبال از این ملوان ایرانی در فرودگاه امام خمینی ، حسین جابری انصاری معاون پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور و مهدی آقا جعفری دستیار وزیر امور خارجه در امور آفریقا و همچنین اعضای خانواده این ملوان حضور داشتند .

این ملوان ایرانی پس از آزادی، چند روزی در اتیوپی حضور داشت و امروز به کشور بازگشت . وی از اهالی شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان است .

ثبت نظر درباره «بازگشت ملوان ایرانی پس از 4 سال اسارت در بند دزدان دریایی سومالی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید