شناسایی و حمایت از 2200 کودک مبتلا به سوءتغذیه در یزد

شناسایی و حمایت از 2200 کودک مبتلا به سوءتغذیه در یزد
شناسایی و حمایت از 2200 کودک مبتلا به سوءتغذیه در یزد - Identifying and supporting 2,200 malnourished children in Yazd شناسایی و حمایت از 2200 کودک مبتلا به سوءتغذیه در یزد - Identifying and supporting 2,200 malnourished children in Yazd

به گزارش آسمونی:«محمدحسین جمال پور» با بیان این که 2190 کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه از برنامه حمایتی این نهاد استفاده می‌کنند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 218 میلیون تومان برای کمک به رفع سوءتغذیه کودکان کمتر از پنج سال تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هزینه شد.

وی با اشاره به این که سوءتغذیه یکی از مشکلات تغذیه‌ای شایع در کودکان کمتر از پنج سال است، افزود: اختلال در رشد و تکامل مغزی و جسمی، افزایش هزینه‌های درمانی و مراقبت‌های پزشکی وافت تحصیلی از پیامدهای نامطلوب سوءتغذیه کودکان است که اثرات نامطلوبی بر جامعه وارد می‌کند.

معاون کمیته امداد استان با بیان این که کودکان مبتلا به کم‌وزنی شدید و اختلال رشد توسط پزشکان مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت خدمات به کمیته امداد معرفی می‌شوند، ادامه داد: سرانه در نظر گرفته‌شده برای تهیه سبد غذایی کودکان تحت حمایت و بهبود شاخص‌های سلامت و وضعیت تغذیه آنان ماهیانه 100 هزار تومان است.

وی افزود: کودکان بر اساس پایش رشد و اندازه‌گیری وزن پس از یک دوره شش‌ماهه دریافت سبد غذایی، درصورتی‌که شاخص‌های بهبودی در آن‌ها حاصل شد از برنامه تغذیه خارج‌شده و کودکان نیازمند دیگر جایگزین می‌شوند.

جمال پور تصریح کرد: کودکان مبتلابه سوءتغذیه در صورت عدم بهبودی برای بررسی بیشتر به پزشک مرکز بهداشتی درمانی معرفی‌شده و برای دومین دوره شش‌ماهه برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

به گفته این مسئول، سال گذشته یک میلیارد و 665 میلیون تومان به تغذیه 1515 کودک کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه اختصاص یافت.

ثبت نظر درباره «شناسایی و حمایت از 2200 کودک مبتلا به سوءتغذیه در یزد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید