مایکروسافت باری دیگر یک تریلیون دلاری شد

مایکروسافت باری دیگر یک تریلیون دلاری شد

اين بار سهام مايكروسافت به ارزش 1 تريليون دلار رسيد، مايكروسافت هفته پيش يك كامپيوتر شش هزار دلاري و يك استند هزار دلاري را معرفي كرد. سهام شركت هاي آلفابت و فيسبوك به ترتيب 5/3 ، 9/2 درصد بود.

به گزارش وب سایت آسمونی، سهام اپل با وجود رشد 9 درصدي بازهم به اندازه 2/18 درصد با رشد سال گذشته فاصله دارد. همه اين اتفاقات دست به دست هم دادند و موجب شدند كه مايكروسافت نسبت به نزديك ترين رقباي خود يعني آمازون و اپل ، بيش از صد ميليارد دلار فاصله داشته باشد.

نتايجي كه مايكروسافت بدست آورده به دليل عدم تاثيرگذاري قوانين سخت وزارت دادگستري آمريكا نسبت به شركت هاي تكنولوژيك و رفتارهاي انحصار طلبي دولت آمريكا است كه نتوانسته بر شركت مايكروسافت تاثير بگذارد.

موفقیت مایکروسافت و تبدیل به شرکت یک تریلیون دلاری

تحليل گر شركت Piper Jaffray، الكسين زوكين در اين باره اين چنين اظهار نظر مي كند:

مايكروسافت در حوزه IT موقعيت پايداري دارد و همين موقعيت موجب پايداري ارزش سهام مشتريان در بدترين دوران ركود اقتصادي مي شود. علي رغم اين اقتصاد آمريكا پايداري لازم را داشته و ضعف يا ركودي ندارد. رشد و توسعه مايكروسافت به آخرين حد خود رسيده است.

در حال حاضر 36 آناليزور نسبت به خريد سهم مايكروسافت پيشنهاداتي ارائه كرده اند و بنا به پيش بيني رشد 7 درصدي باز هم ادامه خواهد داشت و به رقم 4/131 درصد خواهد رسيد. البته تحليل گري فروش سهام اين شركت را بهترين راه حل مي داند و نفر ديگري صبر و انتظار را بهترين روش تلقي مي كند. در حال ارزش سهام شركت مايكروسافت به بيش از 1 تريليون دلار رسيده و امروزه به عنوان موفق ترين شركت تكنولوژيك در سراسر دنيا شناخته مي شود.

شایان ذکر است که مایکروسافت در سال مالی 2010 بیش از 62 میلیارد دلار درآمد فروش، بیش از 10 میلیارد دلار سود خالص و 89٬000 کارمند در کشورهای مختلف دنیا داشته‌است. فعالیت اصلی آن در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم‌افزاری برای ابزارهای رایانه‌ای می‌باشد.

پرفروش‌ترین محصولات مایکروسافت، سیستم‌عامل «ویندوز» و نرم‌افزار «آفیس» است و شعار اصلی شرکت «یک رایانه روی هر میز و در هر خانه، که نرم‌افزارهای مایکروسافت را اجرا کند» می‌باشد. این دو محصول با سهمی حدود 90٪ در سال 2003 برای مایکروسافت آفیس و در سال 2006 برای ویندوز جایگاه مهمی در بازار فروش محصولات کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای رومیزی پیدا کردند.

این افزایش ارزش نشان می دهد که عملکرد مایکروسافت در ماه های اخیر بهتر از رقبا بوده و همین امر موجب شد تا به یک شرکت بزرگ تر تبدیل شود. با وجود رقبا سرسخت تر مایکروسافت این بار توانست به موفقیت دست یابد.

ثبت نظر درباره «مایکروسافت باری دیگر یک تریلیون دلاری شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید