روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات

روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات

مجمع فعالان زیست محیطی به عنوان بزرگترین شبکه زیست محیطی ایران با بیش از هزاران عضو فعال در تمامی استان ها و شهر های کشور و چندین کشور خارجی در صدد یک پارچه سازی و مسئولیت بخشیدن به تک تک مردم است. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات مفیدی در همین مورد تهیه کرده ایم.

روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات

روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات

در جلسه هیئت معتمدین و کارگروه تخصصی مجمع فعالان زیست محیطی در رابطه با صدور کارت عضویت به اعضاء محترم و دوستان فعال محیط زیست و علاقه مندان به حامی حیوانات موارد زیر به تصویب رسیده است همانطوری که در محتوای کارت مشخص گردیده و برای ارج نهادن به فعالان در حوزه زیست محیطی و حامیان حیوانات که یک معظل امروزی در جهان و مخصوصا در میهن اسلامی مان تبدیل شده است لذا برای ارتقاء و انگیزه بخشیدن به علاقه و اخلاص این بزرگواران این مجموعه ارزشمند تصمیم به صدور کارت شناسایی فعالیت نموده که مورد استقبال علاقه مندان در نقاط مختلف کشورمان قرار گرفته است.

توجه : کارت های عضویت دارای مجوز رسمی از وزارت کشور به شماره ثبت 114 قابل استعلام می باشد.

لذا توصیه موارد زیر ضروری به نظر می رسد :

رفتار مودبانه و اخلاق انسانی شما عزیزان در موارد مشاهده متخلفان توسعه و پیشرفت فرهنگ مواظبت از محیط زیست و حیوانات که بیشترین آسیب ها را متحمل می شوند به حد اعلاء رسانده و ما را در جهت گام های مثبت بعدی رهنمود خواهد کرد.

هرگونه برخورد فیزیکی با مخربان و شکارچیان را توصیه نمی نماییم و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی افراد خاطی با تهیه مستندات اعم از فیلم و عکس و شمار ماشین به این مجموعه گزارش و مراتب از طریق این نهاد ارزشمند توسط مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

هرگونه سو استفاده از این کارت غیر از موارد یاد شده مطرود و مسئولیت آن به عهده صاحب کارت بوده و مورد حمایت ما نخواهد بود.

کارت های شناسایی کاملا هوشمند بوده و در نگهداری آن کوشا باشید و در صورت فقدان هویتی آن در اولین فرصت گزارش کنید تا نسبت به ابطال آن اقدام گردد.

همکاران و همیاران گرامی در نقاط مختلف نهایت همکاری را در مورد افراد متقضی کارت، شناسایی کامل را می نماید لذا رفتار و کردار و گفتار تان در سوابق شما عزیزان مد نظر است.

رعایت قوانین کشور عزیزمان ایران باید در راس کار همه شما عزیزان باشد.

کارت عضویت فعال محیط زیست

چرایی؟!

به روزی فکر کنید که هیچ انسان و حیوانی در جهان به خاطر آلودگی ها جانش را از دست ندهد. به روزی فکر کنید که شما جزو تأثیر گذار ترین اشخاص رو کره خاکی در زمینه محیط زیست باشید. رویای مناطق سبز بدون هیچ آلودگی … رویایی وصف ناشدنی از اعماق وجودتان … رویایی که زندگی را برای آیندگان بهتر خواهد کرد و از شما میراثی جاودانه به یاد خواهد گذاشت. شما یک متحول کننده و در نهایت یک فعال محیط زیست هستید.

این سوال در پیدا کردن چرایی تان بسیار اثر بخش خواهد بود: آیا محیط زیست برای انسان است یا انسان برای محیط زیست؟ این را باید بدانید که یک فعال محیط زیست دنبال چرایی و چگونگی است نه دنبال بهانه تراشی. اگر شما یک فعال محیط زیست هستید باید مشکلات زیست محیطی را در ابعاد مختلف بر اساس چارچوب قوانین بررسی و شفاف سازی کنید.

چگونگی؟!

با زندگی سبز، کیفیت زندگی تان بهبود خواهد یافت و به سوی نشاط و خرمی حرکت خواهید نمود. شروع کار با پذیرش چیزی ساده آغاز می شود و آن چیز عملی دست یافتنی است، که می تواند در مسیر زندگی روزمره تان انجام گیرد. این عمل وقتی دست یافتنی تر است که تأثیری مثبت بر شما، خانواده تان، اجتماع تان، محل کارتان و سیاره تان بگذارد.

خیلی چیزها هستند که شما می توانید برای محیط زندگی تان انجام دهید اما مهم این است که شما عملی را انتخاب نمایید که خشنودتان کند و به شما حس خوب زندگی بدهد.

کارت عضویت حامی حیوانات

چرایی؟!

اگر شما علاقه مند به حمایت از حیوانات، ایجاد رفاه و زندگی آزادانه برای آن ها هستید، ابتدا از خودتان شروع کنید.

بسیاری بر این باورند که اگر حامی حیوانات باشند؛ دلهره، ترس، نگرانی، درگیری فیزیکی و لفظی و هزاران مورد دیگر گریبان گیر آن ها خواهد شد! با این حال اگر وقت خود را صرف یادگیری طرز برخورد با حیوانات و مردم کنید، می توانید در مواقع ضروری و حساس به کمک حیوانات بیایید. مشکلات همیشه وجود دارد ولی نحوه برخورد شما می تواند بسیار متفاوت باشد.

فعالیت در زمینه حمایت از حیوانات می تواند انجام کارهای ارزشمند را به شما هدیه دهد و شما را با سایر افراد روی این کره خاکی متمایز کند. رسالت ما انسانی متفاوت بودن است.

چگونگی؟!

بسیاری از مردم از روی نا آگاهی زندگی و رفاه آنان را مختل می کنند در حالی که ممکن است گاهی اوقات علل و دلایلی برای این کارشان نداشته باشند و فلسفه توصیفی هر یک از آنان با همدیگر کاملا متفاوت است. حامیان حیوانات، نحوه ایجاد رفاه برای حیوانات و حقوق آنها را به دیگران معرفی می کنند و به استدلال و درمان اخلاقی فرهنگ جامعه می پردازند. البته طرفداران رفاه حیوانات با حامیان حقوق حیوانات با هم عقیده ای متفاوت دارند.

حامیان رفاه حیوانات کسانی هستند که رفاه و آرامش حیوانات را می خواهند و از نظر اخلاقی آن را استدلال می کنند و گوشت خوارند.

حامیان حقوق حیوانات کسانی هستند که برابری و حقوق بین تمامی حیوانات را یکی می دانند و کاملا گیاه خوارند و نسبت به آن تأکید می ورزند.

انتخاب شما چیست؟ این را باید بدانید یک حامی حیوانات یا یک فعال محیط زیست بر اساس ایمان خود به گیاهخواری قضاوت می شود پس بهتر است در برابر مردم به عنوان یک گیاهخوار حرفی برای گفتن داشته باشید.

کارت عضویت دوچرخه سواری

چرایی؟!

سبک زندگی به صورت یکجا نشینی رو به افزایش است و یافته ها هم نشان داده که دوچرخه سواری و رکاب زدن، تاثیرات بسیار مثبت روی انسان دارد و می تواند باعث تقویت و پیشرفت قوه ادراک، شناخت، عملکرد و ساختار مغز شود. از این رو وقتی گام در این مسیر می نهید بایست رسالتی جهانی داشته باشید چون شما قشری هستید که برای انسان و محیط زندگی خود ارزش قائلید، به طوری که با این کار فرهنگی در جامعه حاکم می کنید که به طور غیر مستقیم جهان را تغییر میدهد. چرایی شما بخاطر جامعه بشریت است نه چیز دیگر. در غیر اینصورت انتخاب چرایی با شماست.

چگونگی؟!

لازم نیست دوچرخه سواری حتما بیرون از خانه و یا با سرعت و طولانی باشد. بیشتر مطالعات نشان داده اند 30 دقیقه یا کمتر دوچرخه زدن با سرعت و شدت متوسط هم می تواند تغییرات چشمگیری روی ذهن و روان داشته باشد و مهم نیست بیرون از خانه باشد یا داخل خانه. شما با ایجاد یک تیم دو تا دوازده نفره می توانید بنیه ایجاد فرهنگ سالم در شهر خود را بریزید. تا جایی که می توانید از تجهیزات ایمنی استفاده کرده و با دوستان مثبت و تأثیرگذارتان به این حرفه بپردازید تا تغییرات خوبی در زندگی خود ایجاد کنید. اگر شما دوچرخه سوار هستید قطعا یک فعال محیط زیست محسوب می شوید چون تا حد زیادی برای ارتقاء سلامتی و فرهنگ سازی جامعه گام برداشته اید.

کارت عضویت گیاهخواری

چرایی؟!

هدف نهاییتان را به یاد داشته باشید اما با سرعت معمول خود پیش روید. بعضی دوست دارند یک شبه وگن یا گیاه خوار شوند، اگر فکر میکنید این برایتان بهترین راه است بسیار عالیست. اما اگر فکر میکنید که به زمان بیشتری نیاز دارید جای نگرانی وجود ندارد. مثل هر تغییری در زندگی، وگان شدن نه تنها به زمان نیاز دارد بلکه باید در طول زمان ببینید چه چیزی برایتان بهتر است. اینطور نیست که یک راه برای همه مناسب باشد، بلکه شما می توانید بین راه های بسیاری انتخابی متفاوت داشته باشید.

چگونگی؟!

اگر هر روز یک تغییر کوچک در وعده غذایی تان ایجاد کنید، راحت ترین راه خواهد بود تا غذاهای گیاهی را به رژیم خود اضافه کنید. برای شروع می توانید یک روز در هفته گوشت یا لبنیات را از غذای خود حذف کنید. یا می توانید یک وعده را به طور کلی تغییر دهید، مثلا هفته ی اول صبحانه ی کاملا گیاهی داشته باشید و هفته دوم ناهار گیاهی و همینطور پیش روید. حتی میتوانید یک مورد را جایگزین کنید، مثلا به جای شیر گاو از شیر سویا استفاده کنید.

تقریبا برای تمام غذاهایی که فکر می کنید، جایگزین گیاهی وجود دارد. پس نگران نباشید که هوس غذای مورد علاقه خود را کنید.

کارت عضویت کوهنوردی

چرایی؟!

می‌دانیم که کوه‌ها همواره مظهر استقامت، پایداری و مکان مقدس برای انسان های متعالی بوده اند.

کوهنوردی تنها ورزشی است که رقابت به معنی سایر رشته‌ های ورزشی در آن نبوده و بزرگترین افتخار بزرگان آن کمک به همنوردان و مساعدت با افراد مبتدی و علاقه‌ مند به کوهنوردی می‌باشد. در این ورزش است که انسان به معنای واقعی از خودگذشتگی، ایثار، جوانمردی، اتکا به نفس، پرورش توان مدیریت بر خود و خانواده، گروه و اجتماع را فرا می‌گیرد. مسلماً کوهنوردان بهتر می‌توانند در برابر سختی‌های زندگی دوام آورده و در عین حال فرد سالمی برای خانواده و اجتماع خود باشند.

پس گزاف نیست اگر بگوییم کوهنوردی مدرسه اخلاق است و رسالت ما همین چرایی است.

چگونگی؟!

بالا رفتن از کوه از سوی برخی بعنوان یک ورزش شدید و سنگین برآورد شده است در حالی که کوهنوردان و ورزشکاران این رشته، آن را به سادگی یک تفریح و سرگرمی هیجان انگیز می پندارند. با این حال چالش نهایی که در این ورزش بیان شده؛ قدرت، استقامت و از خودگذشتگی می باشد. بی تجربگی، برنامه ریزی ضعیف، و تجهیزات نامناسب، همه می توانند در آسیب رساندن یا مرگ شخص نقش داشته باشند. بنابراین دانستن نکات اولیه و اینکه چه چیزی در این راه درست است بسیار مهم می باشد. اما با وجود همه این موارد منفی، زمانی که این مقوله ها به درستی و صحیح انجام شوند کوهنوردی تجربه ای هیجان انگیز و با ارزش خواهد بود. فعال محیط زیست یعنی عاشق طبیعت و این افراد بیش از هر چیزی قدرت و ارزش کوه ها را درک می کنند اگر شما هم علاقه شدیدی به کوه دارید و برای سالم و تمیز بودن آن تلاش می کنید قطعا یک فعال محیط زیست هستید.

ثبت نظر درباره «روش دریافت کارت فعال محیط زیست و حامی حیوانات»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید