پاسخ کامبیز دیرباز به پیشنهاد تلویزیون برای اجرا

پاسخ کامبیز دیرباز به پیشنهاد تلویزیون برای اجرا
پاسخ کامبیز دیرباز به پیشنهاد تلویزیون برای اجرا - Dirbaz's answer to the proposal of television for showman پاسخ کامبیز دیرباز به پیشنهاد تلویزیون برای اجرا - Dirbaz's answer to the proposal of television for showman

به گزارش آسمونی:کامبیز دیرباز چندی پیش سریال «شرایط خاص» را روی آنتن داشت و در تئاتر «ماربازی» هم روی صحنه رفت. البته یک کاراکتر فرعی هم در سریال «گاندو» داشت که جواد افشار کارگردان این سریال پیش از این درباره حضور کوتاه او به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت:  آوردن کامبیز دیرباز در فصل نخست که نقش فرعی هم دارد به موجب معرفی این بازیگر و نوید حضور او در فصل دوم «گاندو» است که جزو قهرمانان اصلی داستان به شمار می‌رود. ان‌شاالله در فصل دوم، دیرباز به عنوان یکی از قهرمان‌های سریال حضور خواهد داشت.

اما خبری در فضای مجازی دست به دست شد که دیرباز قرار است به زودی مجری تلویزیون هم بشود و یک برنامه جدیدی با محوریت اتومبیلرانی در شبکه نسیم اجرا کند.

کامبیز دیرباز در واکنش به این خبر، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: وقتی این خبر را دیدم تعجب کردم، چون هنوز به توافق مالی و قطعیت نرسیده‌ایم و نباید این‌طور اطلاع‌رسانی می‌شد. حرفه‌ای‌گری در اطلاع‌رسانی ایجاب می‌کند که وقتی اسپانسر و توافقات مالی یک برنامه‌ای انجام شد اعلام عمومی می‌کردند. چون من چند پیشنهاد دیگر اجرای تلویزیونی داشتم اما عذرخواهی کردم و نپذیرفتم. این پروژه هم به علت علاقه‌مندی و آشنایی نسبت به حیطه‌ کاری‌اش یعنی اتومبیلرانی پذیرفتم اما هنوز این کار قطعی نشده و توافقات مالی هم نهایی نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این حالت موتورسواری کامبیز دیرباز در پروژه‌های مختلف تکرار می‌شود، افزود: به نظرمن اشکالی ندارد. هرکسی کاری بلد است و به هر حال موتور جزئی از زندگی من است. 25 سال موتورسواری می‌کنم و اتفاقاً فراری از این ماجرا نیستم.

دیرباز در پاسخ به این سوال که چرا بارها به شما اجرای تلویزیونی پیشنهاد شده و نپذیرفتید، خاطرنشان کرد: به نظرمن اجرای تلویزیونی همچون حرکت بر روی لبه تیغ است. اگر آن برنامه بگیرد، مجری بازیگر موفق می‌شود و حتی در ادامه کار دنیای بازیگری‌اش هم تأثیر می‌گذارد و اگر برنامه موفق نباشد و حتی متوسط هم پخش شود باز هم به اعتبار آن بازیگر و یا مجری لطمه می‌زند. اصولاً این نگاه در سریال هم وجود دارد و به شدت حساس‌تر از سینماست. سریال متوسط بازی شود یا متوسط از آب دربیاید چون بیشتر هم دیده می‌شود باز هم تهدیدزا خواهد بود. اما موفقیت در اجرای تلویزیونی و سریال، هر دو فرصت‌ساز هستند.

وی در خصوص نقش‌های پلیسی و طنز در تلویزیون، گفت: علت برجستگی بازیگر در نقش‌ها و ژانرهای خاصی، علاقه‌مندی مردم است. اگر نقش‌های متفاوتی پیشنهاد نشود خودآگاه یا ناخودآگاه تمایل به نقش‌هایی داریم که مردم در آن موقعیت، بازیگر را می‌پسندند. در میان نقش‌هایی که بازی کردم، سریال «نابرده رنج» این تفاوت را احساس کردم. بذرافشان هم این انگیزه و بستر را فراهم کرد تا مخاطب هم آن خنگی و خودسری را ببیند. همه بازیگران از ایفای نقش در فضاهای متفاوت استقبال می‌کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «اخراجی‌ها» با اشاره به اینکه نقش متفاوت به تغییر گریم و پوشش نیست، تصریح کرد: تفاوت کاراکتر و شخصیت در فیلم به تغییر نوع گریم، لباس و پوشش برنمی‌گردد بلکه این تفاوت‌ها را قلم نویسنده به ارمغان می‌آورد. البته برخی از دوستان به واسطه این تغییرات ظاهری بر این باورند که کاراکتر متفاوتی را ارائه داده‌اند. من در این شرایط ترجیح می‌دهم تا پیشنهاد متفاوتی ندارم نقش‌ها و کاراکترهای مدنظر مردم را ایفا کنم.

وی اظهار کرد: برخی از نویسندگان فقط به کلیشه و تکرار نیفتادند بلکه کارگردان و تهیه‌کننده هم یک کاراکتر و شخصیتی را از یک بازیگر و یک موضوعی را موفق دیده می‌خواهد آن تکرار شود. خیلی فضای ریسک‌کردن وجود ندارد و کمتر تمایل پیدا می‌کنند فضاها و اتفاقات جدید را تجربه کنند.

دیرباز در پایان خاطرنشان کرد: اجرای نمایش «ماربازی» سعید دشتی هفته گذشته به پایان رسید و دو تئاتر جدید هم در حال مطالعه هستم؛ ترجیحم بازی در تئاتر است.

ثبت نظر درباره «پاسخ کامبیز دیرباز به پیشنهاد تلویزیون برای اجرا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید