سفر معاون وزیر خارجه انگلیس به تهران

سفر معاون وزیر خارجه انگلیس به تهران
معاون وزیر خارجه انگلیس فردا به تهران سفر می‌کند -  Deputy of Britain Foreign minister travels to Tehran tomorrow معاون وزیر خارجه انگلیس فردا به تهران سفر می‌کند - Deputy of Britain Foreign minister travels to Tehran tomorrow

به گزارش آسمونی:وزارت خارجه انگلیس امروز شنبه اعلام کرد «آندرو موریسون»، مشاور وزیر خارجه انگلیس در امور مربوط به خاورمیانه قرار است فردا به تهران سفر کند.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس آمده است موریسون «در این برهه که تنش‌های منطقه‌ای افزایش یافته و دورانی حساس برای آینده توافق محسوب می‌شود این سفر فرصتی برای تعاملات آزاد، صادقانه و سازنده با دولت ایران است.»

محافل سیاسی در آمریکا، در روزهای گذشته اذعان کرده‌اند سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در به هم زدن توافق هسته‌ای «برجام» و آغاز سیاستی موسوم به «کارزار فشار حداکثری» مقصر تشدید تنش‌ها در منطقه است. ترامپ بعد از خروج از برجام، تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته، چندین دور تحریم علیه ایران وضع کرده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» قرار داده و از قصد خود برای رساندن فروش نفت ایران به صفر خبر داده است.

دولت‌های اروپایی که وعده داده بودند خروج آمریکا از برجام را جبران کنند تا کنون هیچ اقدام عملی برای محقق کردن وعده‌های خود انجام نداده‌اند. بعد از تصمیم ایران به کاستن از تعهدات خود در توافق هسته‌ای برجام، کشورهای اروپایی تلاش‌های دیپلماتیک برای مجاب کردن ایران به ماندن در توافق هسته‌ای را تشدید کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز اخیراً از احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی (انگلیس، آلمان و فرانسه) به تهران برای اطمینان یافتن از ماندن ایران در برجام خبر داده است. چندی پیش فرانسه هم اعلام کرد معاون وزیر خارجه خود را روانه تهران خواهد کرد.

ثبت نظر درباره «سفر معاون وزیر خارجه انگلیس به تهران»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید