وزارت بهداشت: بیمه‌ها هزینه‌های پیوند عضو را نمی‌پردازند

وزارت بهداشت: بیمه‌ها هزینه‌های پیوند عضو را نمی‌پردازند

به گزارش آسمونی:رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، گفت: هزینه‌های جزء فنی اعمال پیوند اعضا با هدف جلوگیری از ضرر و زیان مراکز درمانی، به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود.

مهدی شادنوش، با بیان اینکه پیوند اعضا در کشور ایران از شرایط مناسبی برخوردار است گفت: یکی از مشکلات موجود در مسیر پیوند اعضا عدم حمایت‌های کافی از این حوزه بوده است، علی رغم اینکه در بسیاری از موارد، پیوند یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی برای ادامه حیات بیمار است و یا در مواردی مانند بیماری‌های کلیه که فرد از دیالیز استفاده می‌کند زندگی سختی را می‌گذراند در حالی که با یک پیوند کلیه می‌تواند به زندگی عادی خود باز گردد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موانع موجود بر سر راه پیوند عدم حمایت مالی کافی بیمه‌ها از مراکز پیوند است، بیان داشت: دستورالعمل پوشش هزینه‌های پیوند و جز فنی بیمار که شامل هتلینگ، پاراکلینیک، دارو و لوازم مصرفی بخش می‌شود، مرداد 95 جهت اجرا به بیمه‌ها ابلاغ شده که تاکنون عملیاتی نشده است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: هزینه‌های جز فنی اعمال پیوند اعضا با هدف جلوگیری از ضرر و زیان مراکز درمانی و تا زمان اجرای دستورالعمل‌های ارسالی به بیمه‌ها به صورت علی الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به این مراکز پرداخت می‌شود. این پرداخت‌ها از ابتدای سال 98 از محل بسته یارانه طرح تحول سلامت برای تکمیل هزینه‌های پیوند و کمک به بیماران به صورت ویژه استفاده می‌شود و پرداخت‌های جز حرفه‌ای نیز همانند گذشته و به موقع توسط وزارت بهداشت در حال انجام است.

منبع: خبر آنلاین

ثبت نظر درباره «وزارت بهداشت: بیمه‌ها هزینه‌های پیوند عضو را نمی‌پردازند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید