آیا بلیط هواپیما چارتر ، ارزان ترین نوع بلیط هواپیماست ؟!

آیا بلیط هواپیما چارتر ، ارزان ترین نوع بلیط هواپیماست ؟!

برخی از افراد به عنوان مسافران حرفه ای، مشکلی در خرید بلیط هواپیما چارتر یا بلیط هر وسیله دیگری ندارند و با اصول و قوانین آنها به طور کلی آشنا هستند. در طرف مقابل، برخی دیگر افراد مبتدی هستند که فقط اسم بلیط هواپیما و شاید گزینه های دیگری مانند بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری را شنیده باشند. این موضوع نشان می دهد که خرید بلیط هواپیما چارتر برای این دسته از افراد بسیار سخت و چالش برانگیز است و ممکن است همین عدم آشنایی باعث مشکلات بزرگتری برای آنها شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که چند مورد از اصطلاحات رایج در پرواز هواپیما و گرفتن بلیط را تعریف کنیم و در انتها یک شرکت معتبر و قدیمی در زمینه فروش اینترنتی بلیت هواپیما را معرفی کنید.

بلیط هواپیما سیستمی

اولین گزینه و معروف ترین گزینه برای خرید بلیط هواپیما، بلیط هواپیمای سیستمی است که توسط خود شرکت های مسافربری فروخته می شود. این بلیط ها قالب استاندارد دارند و با یک قیمت از پیش تعیین شده به فروش می رسد. بنابراین طبیعی است که نباید انتظار بلیط هواپیمای ارزان را داشته باشید و معمولاً قیمت آنها ثابت است. شاید بزرگترین امتیاز این بلیط ها، امکان کنسل کردن بلیط باشد که تحت شرایط خاصی انجام می گیرد و هزینه شما استرداد می شود.

بلیط هواپیما چارتری

بلیط هواپیما چارتری یا پرواز چارتر به بلیط هایی گفته می شود که از قبل توسط برخی شرکت ها خریداری شده و در اختیار مسافران یا مشتریان خود قرار می دهند. مثلاً ممکن است یک شرکت همه بلیط های یک پرواز را خریداری کرده و در اختیار کارکنان یک سازمان یا موسسه قرار دهد تا کارهای اداری خود را انجام دهند. اما معمولا تورهای مسافرتی از قبل برخی از بلیط های هواپیما رو چارتر کرده تا برای تور خود استفاده کنند. اگر ظرفیت این هواپیماها پر نشود، بلیط ها تحت عنوان بلیط هواپیمای چارتری فروخته شده و قیمت آنها در حالت عادی ارزانتر از بلیط سیستمی است. در حالت عادی برای بلیط های چارتری گزینه کنسل یا استرداد بلیط وجود ندارد، اما وبسایت چارتر “ Charter.ir “ این شانس را برای مشتریان وفادار خود به وجود آورده است.

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی گفته می‌شود که آژانس های مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما را نداشته و به دنبال جبران آن با استفاده از بلیط های ارزان تر هستند. این بلیط ها برای کسانی که به سفرهای سریع و سفرهای تفریحی کوتاه می‌روند ایده‌آل است و تحت عنوان بلیط ارزان هواپیما شناخته می شوند. معمولا بلیط لحظه آخری کیش و بلیط چارتر لحظه آخری مشهد در ایام خارج از تعطیلات رواج بیشتری دارد و راحت تر می توانیم گیر بیاورید.

چارتر لحظه آخری

چارتر لحظه آخری شامل بلیط های می شود که توسط شرکت های چارتر کننده و در لحظات آخر نزدیک به پرواز فروخته می شوند. این بلیط ها بیشتر به منظور جلوگیری از ضرر شرکت های مسافربری و آژانس های گردشگری فروخته می شوند و اغلب قیمت آنها پایین تر از حالت استاندارد است. بلیط چارتر کیش و بلیط چارتر مشهد از جمله این بلیت های پرطرفدار در سطح ایران هستند که بیشتر به دلیل قیمت پایین آنها طرفدار زیادی دارند. البته به خاطر داشته باشید که بلیط چارتر لحظه آخری امکان استرداد و کنسل ندارد.

بلیط ارزان هواپیما

بلیط ارزان هواپیما اصطلاح دیگری است که اغلب مسافران به دنبال آن میگردند. پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما تحت تاثیر شرایط خاصی انجام می گیرد. برای برخی از افراد، بلیط لحظه آخری و چارتر لحظه آخری از قیمت پایین تری برخوردار بوده و تحت عنوان بلیط ارزان به فروش میرسند. البته در برخی موارد شاهد استفاده از اصطلاح ارزانترین بلیط هواپیما هم هستیم که انتخاب این اصطلاح ممکن است به دلیل کیفیت پایین پرواز باشد. همچنین همانطور که مطلع هستید در مسیرهای پر رفت و آمد و فصلی مثل کیش این اصطلاح بیشتر استفاده میشود و در واقع منظور همان بلیط لحظه آخری چارتر میباشد پس در این مورد دقت بیشتری داشته باشید و برای پیدا کردن این نوع بلیط ها حتما از سایت مرجع چارتر استفاده نمایید .

خرید حضوری بلیط هواپیما

خرید حضوری بلیط هواپیما به حالتی گفته می شود که شخص به صورت حضوری به محل آژانس مسافرتی مراجعه کرده و درخواست بلیط هواپیما می کند. این روش برای کسب اطمینان از وجود بلیط و همچنین آشنایی با شرکت های مسافربری بسیار مناسب و ایده آل است. اما در هر صورت در مراجعه حضوری شما امکان مقایسه گزینه های مختلف را ندارید و باید از بلیط های همان شرکت استفاده کنید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما یک روش دیگر برای تهیه بلیط و مسافرت است که شما نیازی به خروج از منزل ندارید و می توانید از راه دور بلیط مورد نظر را بخرید. خرید اینترنتی از چند جهت نسبت به خرید حضوری بهتر است. در این روش شما گزینه‌های مختلفی در اختیار دارید که می توانید آنها را با هم مقایسه کنید و بهترین و ارزانترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. البته وجود برخی شرکت‌های متخلف ممکن است کاربران را نسبت به خرید اینترنتی بلیط هواپیما بدبین کرده باشد که این مسئله با وجود شرکت های معتبر قابل جبران است.

پیشنهاد ما

در انتها بد نیست که پیشنهادی در مورد خرید بلیط هواپیما داشته باشیم. پیشنهاد ما، گروه چارتر به آدرس اینترنتی ( Charter.ir ) است که به دلیل سابقه طولانی خود در فروش اینترنتی بلیط هواپیما، به عنوان یک شرکت معتبر و مورد اعتماد شناخته می شود. گروه چارتر امکان استفاده از پشتیبانی 24 ساعته را خریداران می دهد تا از فرایند خرید خود اطمینان کامل داشته باشد. در ضمن، در این گروه افرادی حرفه ای و آموزش دیده حضور دارند که می تواند شما را در رساندن به یک بلیط ارزان قیمت هواپیما کمک کنند. شما زمانی که وارد وبسایت گروه چارتر می شوید، چند گزینه در اختیار شما قرار می گیرد که با پر کردن آنها میتوانید آمار پروازهای روزانه، هفتگی و ماهانه را به دست بیاورید. در ضمن، در بین گزینه های آنها قیمت های مختلفی پیشنهاد می شود که ارزان ترین بلیط هم آنها وجود دارد. همین الان می توانید به وبسایت گروه چارتر مراجعه کنید و ببینید که تجربه کاربری و فضای وب سایت آنها به چه اندازه ای مناسب است و شما می توانید فرایند خرید بلیط هواپیما را با کمترین دردسر ممکن تجربه کنید.

ثبت نظر درباره «آیا بلیط هواپیما چارتر ، ارزان ترین نوع بلیط هواپیماست ؟!»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید