طرز تهیه بستنی نعنایی با دانه های شکلات

طرز تهیه بستنی نعنایی با دانه های شکلات

آسمونی : نحوه درست کردن بستنی نعنایی با دانه های شکلاتی

مواد لازم  :

نعناع 1 دسته

آب 3 فنجان

شکر 1 فنجان

سفیده تخم مرغ 3 عدد

خامه 1 پاکت

اسانس نعناع 3 قاشق غذا خوری ( در صورت تمایل )

رنگ سبز خوراکی 1.8 قاشق چایخوری ( در صورت تمایل )

شکلات تلخ 1 فنجان

طرز تهیه :

برگ های نعناع را در قابلمه ریخته روی آن سه فنجان آب می ریزیم . در حرارت کم بمدت نیسماعت می جوشانیم و سرد می کنیم و از صافی رد میکنیم. آب نعناع معادل دو ونیم فنجان را در ظرف ریخته روی آن یک فنجان شکر ریخته و وقتی مقدار آن به دو فنجان رسید یعنی نصف فنجانش کاملا کشیده شد شربت نعناع آماده است.

سه عدد سفیده تخم مرغ را با استفاده از میکسر مثل برف سفید کرده و شربتی که آماده کردیم می ریزیم خوب هم زده تا صاف ویکدست شود. در یک کاسه دیگر خامه یک پاکت را با میکسر هم زده و به سفیده های تخم مرغ و شربت می ریزیم و با ریسک هم میزنیم وقتی کاملا صاف ویکدست شد اسانس نعناع و رنگ مجاز خوراکی را می ریزیم

شکلات تلخ را خرد کرده ( یا از شکلات دانه ای ) هم میتوانیم استفاده کنیم و به مواد مخلوط میکنیم و با ریسک هم میزنیم. در ظرف های پلاستیکی و در فریزر بمدت شش ساعت قرار میدهیم موقع سرو قاشق بستنی را در آب گرم زده و بعدا استفاده کنید تا بهتر شکل  داده شود. رنگ مجاز خوراکی فقط به دلیل رنگ دادن به بستنی استفاده میکنیم . بهتر است چند ساعتی در فریزر نگهداری شود و اگر یک روز یا بیشتر در فریزر ماند آنرا قبل از مصرف یک ساعتی در دمای اتاق بگذارید تا آماده خوردن شود .

ثبت نظر درباره «طرز تهیه بستنی نعنایی با دانه های شکلات»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید