پایان کار بسکتبال ایران در غرب آسیا با کسب عنوان نایب قهرمانی

پایان کار بسکتبال ایران در غرب آسیا با کسب عنوان نایب قهرمانی

به گزارش آسمونی، پانزدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی غرب آسیا امروز پنجشنبه با برگزاری دیدارهای روز پایانی در امان اردن پیگیری شد.

در چارچوب این روز از رقابت ها تیم ملی بسکتبال کشورمان به مصاف میزبان مسابقات رفت و طی آن موفق شد این تیم را با نتیجه 89 بر 52 شکست دهد.

ملی پوشان بسکتبال ایران در حالی در مصاف با میزبان رقابت های غرب آسیا صاحب برتری شدند که پیش از این و از مجموع چهار دیدار گذشته خود تنها متحمل یک شکست شده بودند. آنها بعد از دو پیروزی برابر فلسطین و سوریه در مصاف با لبنان نتیجه را واگذار کردند، ضمن اینکه روز گذشته نیز مقابل عراق صاحب برتری شده بودند.

بدین ترتیب تیم ملی بسکتبال ایران با متحمل شدن یک باخت و چهار پیروزی به کار خود در مسابقات قهرمانی غرب آسیا پایان داد. این رقابت ها به منظور انتخاب تیم های برتر منطقه غرب آسیا برای حضور در مسابقات کاپ آسیا برگزار شد که طی آن ملی پوشان کشورمان موفق به کسب سهمیه این رقابت ها شدند. مسابقات کاپ آسیا سال آینده در لبنان برگزار می شود.

تیم ملی بسکتبال در حالی نایب قهرمان غرب آسیا شد که به عنوان پرافتخارترین تیم منطقه در این رقابت ها شرکت کرده بود، اما با واگذاری نتیجه مقابل لبنان شانس خود را برای کسب این عنوان از دست داد و در نهایت به جایگاه دومی دست یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت نظر درباره «پایان کار بسکتبال ایران در غرب آسیا با کسب عنوان نایب قهرمانی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید