اعزام 300 آتش‌نشان در 5 نقطه کربلا و نجف/ راه اندازی 3 ایستگاه ثابت آتش‌نشانی در سه مرز مهران، شلمچه، چزابه

اعزام 300 آتش‌نشان در 5 نقطه کربلا و نجف/ راه اندازی 3 ایستگاه ثابت آتش‌نشانی در سه مرز مهران، شلمچه، چزابه

300-firefighters-sent-in-karbala-and-najaf-5-pointsبه گزارش آسمونی:

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعزام 300 نیروی آتش نشان در ایام اربعین حسینی خبر داد.

سعید شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهرانبا بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم جهت انتقال وسایل مورد نیاز به سه نقطه مرزی (مهران، شلمچه، چزابه) برای ارسال به 5 نقطه تعیین شده ، فراهم شده است، اظهار داشت: در همین راستا 4 دستگاه موتور، 5 دستگاه ماشین‌آلات آتش‌نشانی و 1000 عدد خاموش کننده در نقاط تعیین شده، استقرار یافته‌اند، همچنین مسئولان محورهای سه گانه مرزی (مهران، شلمچه، چزابه) تعیین و 3 ایستگاه ثابت آتش‌نشانی نیز در این سه مرز راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال سازمان آتش‌نشانی علاوه بر کربلا و نجف شهرهای سامرا، کاظمین و کوت را هم پوشش خواهد داد و در این 5 نقطه مستقر خواهد شد، افزود: پایگاه و محل اصلی استقرار ما در پارک متنزه الحسین در شهر کربلا است و چادر این سازمان نیز در این مکان نصب شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه نیروهای آتش‌نشان در 2 اکیپ 150 نفره(جمعا 300نفر) تا 4 آذرماه در محورها و نقاط 5 گانه برای انجام عملیات پیشگیری و مقابله با حریق و حوادث احتمالی حضور دارند، گفت: آتش‌نشانان 4 روز پس از مراسم اربعین حسینی به ایران باز می‌گردند.

شریف‌زاده در رابطه با اینکه پوشش ایمنی تمامی موکب‌های شهرداری تهران برعهده این سازمان است، تصریح کرد: آموزش پرسنل و نصب دستورالعمل‌های پیشگیری از وقوع حریق، حادثه و نظارت بر اجرای آن، نصب کپسول‌های آتش‌نشانی، نظارت بر تمامی مواکب و رعایت نکات ایمنی در نصب و راه‌اندازی موکب‌ها، نظارت بر راه‌اندازی آشپزخانه و ایستگاه‌های صلواتی و غیره از جمله وظایف سازمان آتش‌نشانی محسوب می‌شوند.

وی به آموزش‌های اولیه اطفای حریق به تمامی نیروهای اعزامی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: تاکنون به بیش از هزار و 200 نفر از نیروهای اعزامی شهرداری تهران توسط سازمان، آموزش اطفای حریق داده شده است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمامی نیروهای اعزامی، این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در ادامه به استفاده از پتانسیل آتش‌نشانان داوطلب پرداخت و گفت: در راستای آموزش و فرهنگ‌سازی بروشورهایی حاوی نکات ایمنی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی جهت توزیع بین زائرین و مسئولین مواکب تهیه و تدوین شده است.

شریف‌زاده با اشاره به راه اندازی کانال اختصاصی اربعین توسط این سازمان گفت: این کانال جهت اطلاع رسانی لحظه به لحظه اقدامات سازمان آتش‌نشانی در انجام مأموریت‌ها و هماهنگی‌های لازم ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به ضرورت آموزش نیروهای آتش‌نشان شهرهای نجف و کربلا گفت: پس از اربعین سال 94 با هماهنگی آتش‌نشانی شهرهای نجف و کربلا، دو گروه از نیروهای آتش‌نشان این دو شهر، آموزش های تخصصی آتش‌نشانی را به صورت رایگان توسط این سازمان در مرکز آموزش ایثارگران (صالح آباد) و در راستای همکاری‌های دو جانبه فرا گرفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر درباره «اعزام 300 آتش‌نشان در 5 نقطه کربلا و نجف/ راه اندازی 3 ایستگاه ثابت آتش‌نشانی در سه مرز مهران، شلمچه، چزابه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید