آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل

آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل

شاید تا به حال در مورد ساخت وبلاگ از طریق گوگل چیزی نشنیده باشید و شاید هم فقط اسم آن را شنیده اید و نحوه ساخت و کار با ان را ندانید. سایت گوگل برای کاربرانش هر روزه امکانات جدیدی فراهم می کند. یکی از این امکانات ساخت وبلاگ گوگل به طور رایگان است. اگر شما دوست دارید صاحب یک وبلاگ رایگان شوید و یا اینکه از سرویس وبلاگدهی فعلی تان راضی نیستید این مقاله از آسمونی را حتما مطالعه بفرمایید چرا که آموزش تصویری ساخت وبلاگ رایگان گوگل را به طور کامل تشریح می کنیم.

weblog0

با داشتن ایمیل گوگل می‌توانید به صفحهٔ سایت‌های گوگل بروید و برای ایجاد وبسایت شخصی خود با ظرفیت 10 گیگابایت اقدام نمایید. در هر سایت می‌توانید صفحات بیشماری را بوجود آورید و نیز صاحب سایت‌های متعددی شوید.

برای ثبت نام و ایجاد سایت به صفحهٔ سایت‌های گوگل به نشانی sites.google.com بروید و شناسه یا ایمیل Email و رمز عبور Password خود را وارد کنید و برای ورود روی Sign in کلیک کنید.

weblog

شما می‌توانید با داشتن هر ایمیل دیگری چون یاهو نیز اشتراک گوگل را بدست آورید و بدینوسیله برای ایجاد سایت ثبت نام کنید. برای اشتراک گوگل با ایمیل های دیگر روی Sign up for Sites در نشانی داده شده کلیک کنید و فرم مربوطه را پر کنید.

 ایجاد سایت جدید Create new site

انتخاب قالب:

weblog1

با کلیک روی Blank template الگوی ساده  با فضای نا نوشته را انتخاب کنید.

انتخاب نام سایت:

weblog2

در خانهٔ خالی زیر Name your Site نام انتخابی خود را برای سایتان به فارسی یا انگلیسی وارد کنید. در خانهٔ خالی پایین تری نام یا کلمه‌ای دیگر را به انگلیسی بنویسید. این کلمه همانطور که می‌بیند قسمتی از نشانی اینترنتی سایت شما خواهد شد و می‌تواند متشکل از اعداد 0-9 یا حروف کوچک a-z یا حروف بزرگ A-Z انگلیسی باشد. در صورتیکه پیش از شما کسی این نام را انتخاب کرده کرده باشد، در پایان کار ثبت نام با مشاهده The location you have chosen is not available نام‌های مشابهٔ دیگری به شما پیشنهاد می‌شود که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا نام و کلمهٔ دیگری را بیازمایید.

انتخاب زمینه Choose a theme:

weblog3

روی نشانهٔ بعلاوه کنار Choose a theme کلیک کنید، سپس برای انتخاب پس زمینهٔ سایتتان روی یکی از نمونه ها کلیک کنید. شما می‌توانید بعدا و سرفرصت با استفاده از Manage site زمینهٔ انتخابی را تغییر دهید.

گزینه های بیشتر More Options

weblog4

روی نشانهٔ بعلاوه کنار More Options کلیک کنید، تا گزینه های بیشتری را مشاهده نمایید.

در صورت تمایل در خانهٔ خالی زیر  Site description   شرحی کوتاه در مورد سایت در دست تاسیس، به فارسی یا انگلیسی بنویسید.

اگر مایلید همه بتوانند برای مطالعه به سایت شما دسترسی داشته باشند، روی دایرهٔ بالایی زیر Share with کلیک کنید و اگر مایلید سایتی خصوصی و محرمانه داشته باشید و تنها افرادی با دعوتنامه بتوانند آن را مشاهده کنند، روی دایرهٔ پایینی کلیک کنید.

شما می توانید بعدا و سرفرصت با استفاده از Manage site گزینه های انتخابی را تغییر دهید.

ویژهٔ بزرگسالان Mature content

weblog5.gif

در صورتی که سایت در دست تاسیس تنها مناسب بزرگسالان می‌باشد، روی خانهٔ چهارگوش زیر Mature content کلیک کنید. این گزینه با کلیک روی نشانهٔ بعلاوه کنار More Options نمایان خواهد شد.

نوشتن کد و ایجاد سایت:

weblog6

کدی را که مشاهده خواهید کرد در خانهٔ خالی کنار آن بنویسید و در پایان روی Create site کلیک نمایید.

شما می‌توانید در هنگام ثبت نام مراحل Choose a theme و More Options را نادیده بگیرید و پس از ساختن سایت و سرفرصت تغییرات لازم را اعمال نمایید.

ثبت نظر درباره «آموزش ساخت وبلاگ رایگان در گوگل»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید