جزئیات ازدواج ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

جزئیات ازدواج ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

saed soheili and Gloria Hardy (1)

 گلوریا هاردی بازیگر نقش رها در سریال کیمیا ملیتی ایرانی، فرانسوی دارد .او مادری ایرانی و پدری فرانسوی دارد و فارسی را خوب متوجه نمی شود. همه اقوام گلوریا هاردی در فرانسه زندگی می کنند. طبق اخبار منتشر شده وی همسر ساعد سهیلی بازیگر جوان سینما که فرزند سعید سهیلی از کارگردانان سینما است می باشد که دو سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده اند. گلوریا هارد در اولین تجربه بازیگری خود در ایران با بازی در نقش رها (آزاده) در سریال کیمیا نقش آفرینی کرده است و احتمال می رود جز بازیگران پرکار چند سال آینده ایران با توجه به امکان استفاده از این بازیگر در سریال های که در خارج از کشور ضبط میشود استفاده کرد !

saed soheili and Gloria Hardy (2)

 ساعد سهیلی متولد 30 بهمن 1366 در مشهد فرزند کارگردان و فیلمنامه نویس سعید سهیلی است وی کار هنری خود را در 14 سالگی با نقش کوتاهی در فیلم شب برهنه ساخته سعید سهیلی آغاز کرد. همچنین فیلمبردار پشت صحنه در برخی از کارهای پدرش بوده است ساعد سهیلی کارشناسی گرافیگ از دانشگاه آزاد دارد.

  با آسمونی همراه باشید تا از زندگی این زوج بیشتر بدانیم :

 اواخر سريال «كيميا» بود كه دختري با لهجه واقعا فرانسوي، فارسي حرف مي‌زد. او چهره‌اي معصوم داشت. اين دختر معصوم در مدت زمان كوتاهي مورد توجه قرار گرفت و همه كنجكاو شدند تا بدانند او كيست و چطور وارد يك سريال ايراني شده است.
 گلوريا هاردي، دختر معصومي بود كه بعدا معلوم شد همسر ساعد سهيلي، بازيگر توانمند و جوان سينماي ايران است. وقتي پاي حرف‌هاي او نشستيم، معصوم و بي‌آلايش حرف مي‌زد و صميمي بود. او در مدت زمان كوتاهي با استعدادي كه دارد، فارسي را ياد گرفته و حالا خوش و خرم همراه همسرش در ايران است. هر چه هست، احتمالا خير است و اتفاقات خوب انتظار اين زوج هنرمند و خوشبخت را مي‌كشد.

چطور به ايران آمدم

 من متولد بوردوي فرانسه هستم و مادري ايراني و پدري فرانسوي دارم كه در پاريس و سوئيس بزرگ شده‌ام. قبل از اينكه در سريال كيميا بازي كنم به ايران آمده بودم كه دليل آن به خاطر ازدواج با ساعد سهيلي بود. من با ساعد سهيلي وقتي به خاطر جشنواره فيلم به پاريس فرانسه آمده بود، آشنا شدم و بعد عاشق شديم و ازدواج كرديم.

saed soheili and Gloria Hardy (3)
ما نمي‌خواستيم شلوغ كرده و خبر ازدواج‌مان را پخش كنيم. فكر هم نمي‌كرديم اين خبر براي مردم خيلي مهم باشد اما بعد از پخش سريال، ازدواج من و ساعد سهيلي براي مردم مهم شد و دوست داشتند ما را با هم ببينند. ما هم عكس دونفره‌مان را رسانه‌اي كرديم كه عكس‌مان ما را به‌عنوان زوج معرفي كرد.

آشنايي با ايران و سنت‌هاي ايراني

 از وقتي ازدواج كردم با سنت‌هاي ايراني و هفت‌سين و عيد آشنا شده‌ام. قبل‌تر مادرم چندان چيزي درباره عيد و نوروز به من نگفته بود؛ البته مادرم سال‌هاست كه در فرانسه زندگي مي‌كند. من شاگرد خانم حاجيان بودم و ايشان در سريال نقش مهمي داشتند و مي‌دانستند كه دنبال بازيگري با مشخصات من مي‌گردند؛ يعني كسي كه خارجي باشد و بتواند فارسي حرف بزند كه از اين نظر «رها» خيلي به من نزديك بود. ساعد براي اينكه به سريال راه پيدا كنم هيچ‌وقت از اعتبار خودش استفاده نكرد و هيچ دخالتي نداشت.
او همزمان با فيلمبرداري كار ما، خودش هم در حال بازي در فيلم «مالاريا» به كارگرداني پرويز شهبازي بود اما هميشه به من كمك مي‌كرد و همراهم بود. سر خيلي از صحنه‌ها به او زنگ مي‌زدم تا با هم مشورت كنيم و بتوانم بهتر نقشم را بازي كنم. از بازي در سريال كيميا خيلي راضي هستم چون ايراني‌ها در اينستاگرام خيلي به من انرژي مثبت مي‌دهند و همراه من هستند كه اين اتفاق فراتر از انتظار من بود.

مسلط به پنج زبان

 قبل از اينكه ازدواج كنم اصلا فارسي بلد نبودم چون هيچ‌وقت در خانه فارسي صحبت نمي‌كرديم. علاقه زيادي به يادگيري زبان‌هاي مختلف دارم. به آلماني، انگليسي، ايتاليايي، فرانسوي و فارسي صحبت مي‌كنم و به ياد گرفتن زبان‌هاي ديگر همچنان علاقه دارم. به همين خاطر قبل از اينكه به ايران بيايم هيچ تصوري از ايران نداشتم و هيچ‌وقت درباره ايران كنجكاو نبودم. الان به نسبت قسمت‌هاي سريال «كيميا» بهتر فارسي صحبت مي‌كنم.
 خواندن ديالوگ‌هاي فارسي برايم سخت بود؛ بنابراين آنها را فينگليش مي‌نوشتم و مي‌خواندم و مدام با خودم تكرار مي‌كردم. سعي داشتم طوري كلماتم را ادا كنم كه به‌اصطلاح آنها را براي خودم كنم. به‌خاطر سپردن كلمات جديد بسيار سخت بود و براي اينكه كاملا متوجه مفهوم كلمه يا جمله‌اي شوم كه قرار است به فارسي بگويم و همين‌طور براي اينكه كلمات و جملات به حافظه‌ام سپرده شود و بهتر به زبان بيايد، به زمان نياز داشتم.

هنر و تجربه

 در مدرسه عالي خصوصي در پاريس موسيقي، هنر و سينما مي‌خواندم. قبل از بازي در كيميا هم تجربه‌هايي در بازيگري داشتم اما نه به صورت حرفه‌اي؛ تنها مي‌توان نام تجربه و كار با دوربين را روي آن گذاشت.
درواقع بيشتر وقتم را روي موسيقي گذاشتم و در فرانسه خواننده بودم. بعد از سريال كيميا، صحبتي براي بازي در فيلمي سينمايي داشتم اما هنوز جدي نشده است.

saed soheili and Gloria Hardy (4)

ايران هم خانه من است

 از اينكه در ايران زندگي مي‌كنم راضي هستم و ايران را دوست دارم. هم ايران خانه من است و هم فرانسه؛ هر دو وطن من هستند. اگر روزي تيم ملي ايران و تيم ملي فرانسه بازي كنند، من دوست دارم بازي مساوي شود. اگر در ايران بازي را تماشا كنم، طرفدار فرانسه مي‌شوم و اگر در فرانسه بازي را ببينم، طرفدار ايران خواهم بود. مخصوصا بعد از پخش سريال كيميا وقتي مي‌بينم مردم دوستم دارند و با من عكس مي‌گيرند واقعا من هم از خوشحالي آنها حس خوبي پيدا مي‌كنم.

هفت‌سين و ماهي‌ها

 من سنت‌هاي ايراني و هفت‌سين را خيلي دوست دارم اما وقتي براي عكاسي رفته بودم از عكاس خواستم ماهي‌ها در عكس نباشند چون خيلي‌ها اين ماهي‌ها را مي‌خرند و سر سفره هفت‌سين مي‌گذارند اما بعدا آزادشان نمي‌كنند و آنها را در آب نمي‌اندازند تا زندگي كنند كه بعد از مدتي در تنگ‌ها به خاطر نبود غذا مي‌ميرند. سنت‌هاي خيلي خوبي مثل عيدي گرفتن و عيدي دادن در ايران هست كه واقعا جالب و زيباست.
 من اولين عيدي را در ايران، از پدر همسرم گرفتم و برايم خيلي قشنگ بود. مسئله جالبي كه نسبت به سال نوي ميلادي وجود دارد اين است كه اينجا مردم خانه‌تكاني كرده و همه‌چيز را تميز مي‌كنند. من در ايران نوع تازه‌اي از به استقبال سال نو رفتن را ديدم كه واقعا برايم جالب بود.

ثبت نظر درباره «جزئیات ازدواج ساعد سهیلی و گلوریا هاردی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید